Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

denda29
28. sep 2011

@katarina104 aha cize mrcha si dorazi zase..no nevadi 🙂
tebe drzim palce sem tam tu pozrem ako sa mate 😉

katarina104
28. sep 2011

@denda29 nemusí ti mrcha prísť p.m.s. je aj v tehu 😉 tak pekný deň

maximka33
28. sep 2011

ahoj holky, do kolika dnů po dobráni duphastonu jste dostali ms?

verry
28. sep 2011

@maximka33 ahoj, já ho brala 4x vždy po IUI, poprvně jsem to dostala až 4.den po dobraní a pak vždy 3.den. Dr, říkala,že do 3.dnů by se měla menstruace rozběhnout, ale asi jak u koho. 😅

maximka33
28. sep 2011

@verry díky, moc jsem zvědavá... dnes to bylo 4. den..

barunka28
29. sep 2011

@maximka33 ahoj,ja zyvcajne dostanem na 3 den, no tento mesiac som dostala az na 11 a to som sa uz tesila,ze nedostanem 😒

sasena033
29. sep 2011

@katarina104 ahoj tak poradna ok..male sa nuekazalo je otocene KP ale 17 idem na n4D a morfo tak s atesim ze ho snad uvidme.odla merania som 18+5t

26lenka6
29. sep 2011

Zdravím 😎 Mám otázočku...beriem dufiho od 11DC ako mi kázal doktor a teraz je to vlastne prvý cyklus čo ho beriem, a mám ho brať do 25DC. V nedelu som si dala tabletku len ráno, večer som zabudla tak v pondelok som pokračovala ako sa má, zase pekne aj ráno aj večer.V utorok som ju tiež ráno vzala ale celá popletená že ved utorkom mám končiť užívanie som už večer tabletku nemala.Dnes ale pozerám do kalendára že som sa o týžden sekla a mám končiť užívanie až buduci týžden v utorok. Teraz som si asi dobre rozhádzala cyklus lebo bazálna mi lieta jak na horskej dráhe. Čo mám teraz robiť? Dnes pokračovať normálne a končiť ako mám,teda ten 25DC?čítala som že 3-5dní od vysadenia má prísť menzes tak neviem teraz či zas niečo nepokazím tým ked dnes budem normálne pokračovať v užívaní. Bola by som rada keby mi niektorá z vás poradila. Ďakujem 😔

maximka33
29. sep 2011

@barunka28 tak to jsi mě nepotěšila... jsem zvědavá, kolik platíček budu muset brát, než se mi to urovná...

maximka33
29. sep 2011

@26lenka6 myslím, že bude nejlepší domluvit se s doktorkou... mně zase děsně vyskočily beďary, vypadám jak puberťačka. 😒

26lenka6
29. sep 2011

@maximka33 dokončím to do toho 25DC a uvidím, šak hádam do utorka krámuše nedostanem, ani teplota tomu nenasvečuje. Tie "beďari" vyskakujú aj mne a hlavne po menzese a mám aj teraz ale neviem ešte zhodnotiť či z dufíku lebo ho beriem len krátko. dufam že sa im vyhnem

katarina104
29. sep 2011

@26lenka6 pekne to dober ako sa má,že si vynechala nevadí 😉

jania023
29. sep 2011

@katarina104 ahoj ako sa dari?tak jà dnes u gyndosa úplne fiasko ☹ Endometrium 2,8 na 9dc no na zaplakanie vraj môj stav je nemenný tá fajne nevieš náhodou Jen som nasadil utros pomohlo by to so ovulky dnes folik 13mm ale je ich tam viac ale o trosku mensie čo si o tím myslíš?

icir
29. sep 2011

Ahoj, máme za sebou už tri neúspešné tehotenstvá. Všetky sa skončili vždy +/- v 8 týždni tehotenstva. Prvé otehotnenie bolo spontánne. Druhé bolo umelé - zavedením spermií. Tretie bolo umelé - oplodnením vajíčka a následným vložením embrijka.
Všetko čo sa týka vývoja plodu prebiehalo podľa lekárov vždy absolútne bez problémov a všetko bolo v poriadku. Keď sa ale priblížil čas (7-9 týždeň) kedy má nastať akcia srdiečka plodu tak sme vždy zažili veľké a bolestivé sklamanie
Nikdy sme na monitore sonografu nemali šťastie vidieť ani počuť akciu srdiečka nášho veľmi vytúženého dieťatka
Potom vždy nasledovalo to smutné ... návšteva gynekologického lôžkového oddelenia a následné čistenie. Veľmi nás to už psychicky a čiastočne aj fyzicky ubíja... Prešli sme všetkými možnými vyšetreniami, testovaním, pozorovaním... s jednoznačným výsledkom - obaja sme v poriadku. Pichali sme si do bruška, vkladali a užívali sme už všetky možné lieky a nič....
Zvažujeme ešte návštevu ľudových liečiteľov - ale čo nám poradia keď všetky vyšetrenia boli v poriadku a plod nie a nie donosiť???
Viete nám prosím niekto poradiť? Máte tiež niekto takúto negatívnu skúsenosť? S akým výsledkom...?
Myslíme si, že sme už s lekármi urobili všetko a snáď nič nezanedbali... a napriek tomu je všetka snaha zatiaľ márna (veríme, že len doposiaľ)
Veľmi pekne vám ďakujeme za vaše cenné rady a prípadnú pomoc, prajem vám príjemné popoludnie.

maximka33
29. sep 2011

@icir ahoj, vítám tě tu a je mi moc líto, že to tolikrát nevyšlo... mám známou, která také dvakrát potratila na začátku, a to už měla roční holčičku. napotřetí to nechtěla nechat náhodě, tak šla za léčitelem. a ten třeba zjistil, že mají v ložnici nad hlavou a břichem trám.... prostě něco negativního. poradil jim pár věcí, no a teď už má i druhou holčičku, poslední těhu bez problémů! fakt bych to na vašem místě zkusila.

sarafortuna
29. sep 2011

@katarina104 , tento mesiac sa mám dobre 😉 😉 😉
kúpila som si Sarapis a vôôôôôbec som nešpinila, tak som si nedala dufík tak ako mi dr. "nakázala" a ovulka prišla na 23dc... dnes som 9dpo, zajtra ráno cikám na test, lebo ma čudne bolí v podbrušku - ale to bude asi aj tým, že už si skoro ani nepamätám poovu pocity 😉 😉

tak nech vám to pekne rastie... 😉 pa

sarafortuna
29. sep 2011

@jania023 , a sarapis si neskúšala?.. sú to fytoestrogény a plus v vitamíny a mineerály potrebné počas snažilkovania...(okrem listovky, skoro všetko potrebné..)

lu17
29. sep 2011

@icir ahoj. skus bylinky, možno pomôže aj to. V diskusiách čitam aj o alchemilke počas 14 dní 3 x denne, ako aj rôznymi bylinkami. Ja pijem matu, medovku, zihlavu a praslicku- 2 x denne. A skus brat kysleinu listovú 3 mesiace pred planovanym otehotnením, pomáha na deformácie plodu. Možno ti pomôže. Ja sa tiež snažím, a ak bude niečo úspešné samozrejme napíšem. Paaa. Skús to. Držím palce.

jania023
29. sep 2011

@sarafortuna Ale pri sarapisu sa vraj nemoze otehu

icir
30. sep 2011

Ahoj - vsetko co spominate, vcetne byliniek sme uzivali a uznam ostava asi len ten liecitel

sarafortuna
30. sep 2011

@jania023 , a to máš odkiaľ? 😅 😅 😅 veď to sa berie na to, aby sa otehotnelo...
prečítaj si elep.sk...
estrogény máš v prvej fáze cyklu a ak ich máš málo, tak máš nízku sliznicu... a práve tú by mal Sarapis podporiť... 😉 skús pogúgliť alebo prečítať pár komentárov a diskusii na stránke elep.sk

katarina104
30. sep 2011

@jania023 ahoj, no je biedna tá sliznica, ale môže ešte dorásť 😒 dominantný folik praskne, počítam,že ak má 13mm, tak by mal byť zrelý tak za cca 5dní 😉 ak dáš utros mohla by si ovu zablokovať, čo teraz papaš?

katarina104
30. sep 2011

@sarafortuna no super, tak sa teším,že bola ovulka a silno držím palčeky moja potom daj vedieť 😉 🙂

katarina104
30. sep 2011

@icir ten váš príbeh je veľmi smutný, máte to veľmi ťažké, ale ak sa nedarí asi by som to nesilila, dieťatko je dar a príde v pravý čas, aj keď si myslím,že ťažko je všetko v poriadku, ak ste museli podstúpiť umelé oplodnenie 😔

fori
30. sep 2011

@icir já potratila 2x 8-9 tt. je to už 9 let. pak jsem brala antikon. ted se snažíme už skoro 1,5 roku a nic.
mě vyšla špatně imunita - antifosfolipidové látky, dělali ti je taky?? ted si píchám injekce na ředení krve, v úterý jdu na testy tak jsem zvědavá. ale otěhotnem nemůžu a nevím proč, prý jsm oba zdraví....

jania023
30. sep 2011

@sarafortuna no len problem je v tom ze u mna HP v poriadku a slizniva nic ☹

jania023
30. sep 2011

@katarina104 mam vsetky vitamiky ake esxistuju,cajik alchemilkovy a vcera som urela aj vinka 😀 az som sa motala z 1dc 😀

sarafortuna
30. sep 2011

@jania023 , aj u mna bol HP v poriadku a neovulovala som ale slabo špinila a krvácala... proste som mala málo estrogénu a sliznica pri neúspešnom pokuse o ovulku proste začala "odchádzať" 😉
ako chceš, len som chcela poradiť 😉 😉

jania023
30. sep 2011

@sarafortuna ale nie jasne ze si vypocujem kazdy nazor 😉 u mna len doky furt vravi ze HP -estrogeny su ok tak preco taka biedna sliznica..ale musim uz daco vymyslit lebo to je na infarkt taka situacia 😖

sarafortuna
30. sep 2011

@jania023 , ono niekedy je fakt všetko ukážkové a aj tak to nefunguje 😒 😒