Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

prettybaby
28. máj 2008

katulik, ja som na sebe pri prvom cykle necitila zmenu, teraz zacnem druhy cyklus brat. uvidime. a spinila som 5 dni a potom dosla mrcha na 10 den po dobrati DUph.

arizona
28. máj 2008

pretty: tak to si ma vôbec nepotešila, že Ti to toľko trvalo 😒 so mnou to bude asi to isté, lebo raz som už HAK vysadila a telo sa nedalo doporiadku, až kým som tabletky nenasadila naspäť a moja doba dávania sa doporiadku bola asi rovnako dlhá ako Tvoja 😖

a duphaston Ti lekárka dala práve preto, aby sa Ti predĺžila doba cyklu? ten rok a pol si niečo skúšala (buď od Dr. alebo svoje) alebo Dr. čakala, či sa to umúdri? som véééľmi zvedavá, nech viem, čo ma čaká 😉

prettybaby
28. máj 2008

no,moja, vies, po vysedi HAK, som nepapala nic, ziadne lieky. Od zaciatku roka sa tak ze oficialne snazime o babatko a oboznamila som s tym aj lekarku. Na ostro ideme uz od vysadenia HAK, ale nepostastilo sa zial zatial ☹ tak som jej vravela, ze chceme babo uz dlhsie ( aby so mnou nieco zacala riesit). No a tie moje cykly boli tako od vysadenia. Uz som z toho bola zufala, Ale odkedy tak "akoze" oficialne snazilkujeme, tak musim zaklopat, akosi sa cyklus predlzil. Meiram si BT 3 cyklus a v prvych dvoch to nebolo bohvieko s ovulkou - mozno bola, ale v druhom asi ani nei. Tak dokina povedala, ze vyskusame na 5-6 mesiacov Duphaston, nech upravi cyklus, vytvori lepsie podmienky ovulke a otehotneniu. Je to len dobry liek, tak dufam, ze pomoze a coskoro budeme traja 🙂
predtym od vysadenia HAk som bola u dokiny tak asi 2-3 krat, az teraz tam chodim ako na klavir 🙂 ale dufam, ze to bude na nieco dobre 🙂

effi
28. máj 2008

no ja jsem brala d minuly cyklus poprve a zadne zmeny jsem nezaznamenala... mozna trosku motani hlavy a napeti, ale to mohlo byt i z prace, kde jsem resila dulezite veci, ktere uz ted mam vyresene... ale prasa me nijak nebolely ani zadne jine telesne projevy jsem necitila - doufam, ze to tak zustane i tento mesic 😉

arizona
28. máj 2008

ahaaaa, pretty, tak už chápem 😉 za tie 3 - 4 mesiace som nejako prešla az do takého štádia, že robím, všetko, čo sa dá, asi mi to ide na mozog 😎 ešte aj teplotku meriam, čo už u mňa musí byť asi fakt akútny stav 😅 a od vysadenia sa snažíme, len sme si to predstavovali trošku jednoduchšie 😨 navyše nepatríme medzi najmladších, ale aspoň sa hýbeme niektorým smerom (že som sa odhodlala ísť k dr. a aj sa celkom snaží 😅 )

prettybaby
28. máj 2008

arizona- no jednoduchsie, tie co najviac chcu - musia cakat☹

katulikzlatulik
28. máj 2008

Mne kamoska poradila, aby som Duphaston nebrala nalacno... ze ju velmi bolel zaludok... tak sa snazim ho brat po jedle... akurat sa mi vidi, ze som nejaka unavena.. ale to tiez prejde... no a tie prsia sa mi dnes zacali naplnovat a to mam brat este tri dni D, a potom dufam, ze mrcha nedojde.. ale skor to nevidim tak ruzovo... uvidime...

dunda80
28. máj 2008

Ahojte babenky.Ja som tu prvý krát a tiež teraz beriem duphaston na upravenie cyklu a pritom aj lepšie otehotnenie.Idem ho brať 2 mesiac a v prvom mesiaci mrcha prišla,ako mala prísť.Myslíte,že je tam nejaká šanca na otehotnenie?Máte s tým skúsenosti? 😉

effi
28. máj 2008

dunda-je dost holek, co otehotnely s duphastonem, rekla bych, ze sance urcite je 😉

prettybaby
29. máj 2008

dunda, presne si na tom ako ja, je to dobre, neboj sa
tiez aj na upravu cyklu som ho dostala a vytvorenie lepsich podmienok pre otehnotnenie a tak ako effinka pise, vela bab otehotneli, niektore po mesiaci brania, niektore po vaicerych cykloch ale nadej tu je🙂 drz sa a ozvi sa🙂

katulikzlatulik
29. máj 2008

pretty a hormony mas v poriadku, ked beries duphaston? lebo ja mam zvyseny prolaktin 16,1 a o 0,08 testosteron.. a beriem duphaston.. tak neviem, ci mi to pomoze aj s hormonami... uvidime...

dunda80
29. máj 2008

prettybaby dakujem Ti za nádej.Dúfam,že tam naozaj nejaká bude a čoskoro sa nám to všetkím podarí 🙂 Som rada,že sú tu nejaké spriazdnené duše.Som už z toho taká smutná ☹ Chcem sa Vás ešte spytať,či si myslíte,či sa dajú vypočítať pri braní duphsatonu plodné dni.JA ho beriem po 14 dnoch 10dní 2 krát denne.

bodzlomu
29. máj 2008

Ahojte babulky.Ja som ho dostala na upravenie cyklu a otehotnenie.Brala som ho 6 mesiacov,nikdy mi lekar nedal vyvolavacku, ani mi nemerali hormony,ani mi doktor nepovedal,ci mozem pre to sama nieco urobit!Odporucil mi pit caj z alchymilky a jest drozdove natierky.Teraz po vysadeni som uz menzes zase nedostala,HAK som brala dlhe roky.Musim si sama vyzadovat nejake testy?alebo by to mal doktor navrhnut? 😒
A hlavne sa nesmieme vzdavat! Vzdy je nejaka moznost,ja tomu zatial verim 😉 😵

awe
29. máj 2008

ahojky babulky 🙂
dunda 80, plodne dni sa pocas uzivania Duphastonu vypocitat nedaju, on totiz nema vplyv na plodne obdobie, je dobry na to, aby sa vajko uhniezdilo - pripravi mu proste vhodne prostredie, aby sa uchytilo 😉 plodne dni si mozes zistit pomocou sledovania hlienu, resp. Ti moze povedat aj lekar na zaklade folikulometrie, kedy je spravny cas na snazilkovanie a ci vobec ten mesiac prebieha ovulka 😉 drzkam palceky vsetkym babulkam, nech sme co najskor tehu :-

prettybaby
30. máj 2008

ahojte babyk,
dudna, ja tiez beriem 2 krat denne od 17 DC do 25 DC.uvidime co to spravi, ale nadej umiera posledna a aj mne moc pomaha, ked sa mam s kym - s vami tu 🙂 o tychto veciach porozpravat a ziskat nove infosky🙂
Baby, DO BOJAAAAAAAAAAAAAAAAaa 😀

katulikzlatulik
30. máj 2008

ano ano do BOJAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaa JUPIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂

prettybaby
30. máj 2008

🙂 presne tak 🙂

prettybaby
30. máj 2008

katulik, vsak som ti neodpovedala na otazku? co ma nedrgnes 🙂
no hormony vypadali vraj naposledy - pred 2 mesiacmi v norme.ale ake cisla boli, to ti veru nepoviem

katulikzlatulik
30. máj 2008

ahoj pretty, ja som myslela, ze na nu nechces odpovedat, tak som Ta nechcela zatazovat 😉

prettybaby
30. máj 2008

trdielko 🙂 ja ze, dokelu, sa mi mari, ze tu na mna padla otazka 🙂 tak kuk vyssie a citam, ze si sa ma pytala 🙂
v pohodeeeeee. obcas ma treba upozornit, lebo v rychlosti precitam a zabudnem 🙂

maja.ka
30. máj 2008

ahojte vsetky 🙂
mne dnes DR tiez predpisal Duphostan na 16DC, ale nejako som nepostrehla do kedy ho mam brat, viem ze 2x denne 😨
inac by som sa chcela spytal ako mate s nim skusenosti, ci pomaha a ako ho znasate 😉

prettybaby
30. máj 2008

ahoj maja.ka
a v lekarni Ti nepovedali? to vzdy podla receptu oni povedia . co napisal lekar. No ja zatial zacnem druhy cyklus, ale zatial ok, alebo este necitim nejake vyraznejsie zmeny alebo vobec zmeny 🙂

maja.ka
30. máj 2008

ahoj pretty, v lekarni mi nepovedali nic, iba ze 2x denne, to viem aj ja..
ale asi podla dalsieho postupu co mi DR navrhol, by som ho mala brat pokial nedostanem MS a potom na 5DC zacnem 5 dni brat Clostilbegyt (na ovulaciu) a 13-14 DC na folikusku...
mozem sa spytat ako sa vy dlho snazite o mimika 😉

prettybaby
30. máj 2008

no jasne maja.ka - no tak aktivne od zaciatku roka ale uz prestavam,myslim, prestavam sa upenlivo snazit a ciarky si robit, a podobne, treba sa uvolni a milovat sa z lasky a nie z povinnosti - to som sice nikdy nerobila, myslim , milovanie z povinnosti ale to neustale sledovanie sa nepomaha veru nikomu

a DUPH az do 5.DC? mne dokina povedala, ak by som nahodou dostala pocas brania(17-25D) menzes, mam prestat brat

katulikzlatulik
30. máj 2008

Ahoj maja.ka,
ja beriem duphaston tento mesiac prvykrat a mam ho brat od 14.-25.dna... a tiez povedala, ze keby som dostala vtedy mrchu, tak mam prstat brat... na tvojom mieste URCITE ZAVOLAM k doktorke nech Ti povie dokedy mas brat... ale co ja viem, tak ak prestanes brat D, tak do 3 dni sa ma dostavit mrcha.. takze urcite by ho som brala max. do 26.dna... na Tvojej mieste URCITE VOLAL DOKTORKE!!!
skus aj letak precitat, tak je to tiez napisane ako sa brat.. podla toho, na co ho beries sa mi vidi...
ja ho znasam v pohode.. akurat som trosku nervoznejsia.. a jedna dobra rada, NEBER D NA LACNY ZALUDOK!!! najprv nieco prekus, a potom zober... kamoska ho bravala na lacno a bolo jej velmi zle na zaludku z neho.. potom brala po jedle a v pohode..

prettybaby
30. máj 2008

ano tiez som citala ze predtym nieco hodit do ust
mne po prvom brani dosla az 10 den po dobrati ale od 6 teho dna po dobrati som zacala spinit

maja.ka
30. máj 2008

dakujem za rady, ale asi som to zle najprv napisala, nemam ho brat do 5 DC, vtedy zacinam uz s clostilbegytom...
ale pravdepodobne ten duph. budem uzivat ako ste pisala aj vy od toho 16 DC do 25DC a potom bud MS pride/alebo nepride, ale preistotu si este zavola DR v pondelok, lebo dnes uz nerobi
sice ja som ten duph. uz uzivala v tehu ale velmi mi nepomohol... 😔

prettybaby
30. máj 2008

? :(
radsej zavolaj dokine

dunda80
30. máj 2008

Ahojte babenky 🙂 Awe dakujem Ti za radu.Som si aj myslela,že sa nedajú vypočítať plodné dni. 😔 Tak uvidíme,teraz mám začať brať druhe balenie a potom sa mám ísť ukázať na gyndu,čo a ako mi to pomohlo,ale povedala,že sa to berie tak 6 mesiacov.Musíme len vydržať a dúfam,že sa nám to podarí 😉 Musíme ísť len do boja 🙂

dunda80
30. máj 2008

prettybaby a Ty už koľko berieš duphaston? 🙂