Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

kvietok228
30. máj 2012

@tatarida ahoj mne hned na 3 den 😀

kvietok228
30. máj 2012

@meggy004 ahoj na ako dufam ze meska 😝

meggy004
30. máj 2012

@kvietok228 čo ti poviem...presná ako hodinky...mrcha jedna... ☹ ale neva...ďalší pokus začína 😉 aspoň nebudem grcať na vlastnej svadbe 😀 a čo ty?

kvietok228
30. máj 2012

@katche
@meggy004 ahojte aj mne doktor na rovinu povedal presne ten priebeh liecby tak som zvedava podla testov som si ani ovulku nemala len sa 2x posebe zafarbila 2 ciarocka ale len trochu a na 2den viacej ale nie tak ako kontrolna to bol asi len plany poplach 😖

meggy004
30. máj 2012

@kvietok228 neboj - bude dobre - zvládneme 😀

kvietok228
30. máj 2012

@meggy004 ty si pripad si ta viem predstavit 😀 ja mam dostat v pondelok a pocuj citala som ze mm ide na spermiogram a kolko predtym nesmie mat sex?

meggy004
30. máj 2012

@kvietok228 mne zabila sestrička pri objednávaní, že 3-5 dní...no akurát mi mrcha začala, takže žiadne hrátky do piatku nebudú a akurát to vyjde 😀

katche
30. máj 2012

@kvietok228 oni by tie pasiky mali byt rovnake, pripadne testovaci tmavsi, ak sa nemylim... To je v pohode, ze povedal, aspon vieme na com sme
@meggy004 mne to tiez vlialo nadej, ze sa to hybe dopredu, ze sa to moze podarit...tak aj napriek vedomiu, ze to nemusi vyjst som sla vysmiata do lekarne po lieky a mm sa tesil ako maly...jop, a gratulujem k svadbe, my budeme mat v septembri druhu :D

Inak baby, nikdy som sa na mrchu netesila tak ako teraz, cakala som dlho, bo 41 dnovy cyklus...ale zajtra prva tabletka, tak nech to vyjde...musi 🙂

meggy004
30. máj 2012

@katche no drž sa mojka - ja musím počkať ešte jeden mesiac...lebo sme nestihli rýchlejšie objednať spermiogram... ale nevadí...aspoň dačo 😉 držím teda päste - som zvedavá na teba 🙂

katche
30. máj 2012

@meggy004 dakujem, posnazime sa :p. Aj vam nech to dobre dopadne, budem drzat palce, aj tie na nohach. Uz len vydrzat do stredy, to bude 11DC, tak snad daco uvidi...vsetkym nam drzim palce. Tak dobru noc, uz nevidim, rano asi hodinova cesta do BA do prace...fu :D

bambula111
30. máj 2012

@katche ja som z KA, tak to môže byť potom...som zvedavá do kedy to s ním vydržím 😀

tatarida
31. máj 2012

@kvietok228
@meggy004 dakujem za info.....no fasa ze ja uz 11 dni po duphastone a okrem ukrutnych ms bolesti a 3 kvapiek nic.....

anzelik
31. máj 2012

@tatarida ja som 16dni po duphastone mala som len dva dni spinenie aj to nie vela ,,hnede´´ a ms sa nerozbehla vobec robila som si test po 7dnoch akoze potom spineni a negativny cakam do dalsej mrchy a uvidim akurat mam nafuknute brusko a sem tam ma otravuju vajecniky ,alebo podbrusko,ale da sa to vydrzat nie je to bolest akutna ani ja neviem co sa dej prezoze s periodou som problem nemala len sme sa snazili o mimi a to som duphaston brala len tento mesiac maj prvykrat od 1.maja do 16.maja a 18maja som dostala to spinenie na dva dni a uz nic normalne menzes som mala dostat 21maja ,ale ten uz neprisiel tak uvidime ci dvojde mrcha teraz .... 😉

tatarida
31. máj 2012

@anzelik no tak to som podobny pripad ☹ tiez som brala teraz prvy krat...avsak mne chodi tak vselijak a minuly mesiac prisla az po vyvolavacke tak mi dal doki hned clostyl aj duphaston......takze ak tie 3 kvapky (aj to len ruzove) bola ms tak ja tento mesiac neberiem ani clostyl ani duphaston bo netusim ako to ratat..... tiez si myslim ze test bude negativny..... ale asi buduci tyzden zavolam dokimu nech mi to nejak vysvetli ked ej taky mudry 😀 mna bolieva uz len rano ked vstanem, cez den to nejak extra ani nevnimam.....

katche
31. máj 2012

@bambula111 radsej hladaj ineho, lebo to moze byt banalita aj vazny problem...ale je to tazke, dobri gynekologovia su plni...

anzelik
31. máj 2012

@tatarida ja tiez uz tento mesiac jun neberiem ja som mala periodu ok sice mi nechodila na 28den,ale vzdy prisla do 34dna takze to bolo ok ,ale teraz nic test si uz nejdem robit pockam do dalsieho mesiaca na mrchu mala by prist 15.6,,nemusi´´ 🙂 ale tak uvidim ak nedostanem tak to budem riesit az potom nie je zle zatial akurat len to ,ze som nafuknuta ako balon a niekedy citim tie vajecniky a podbrusko vsak uvidime ,ale nejdem sa stresovat 🙂 drzim ti palce,aby ti to vyslo a bola si stastna 😉

kvietok228
31. máj 2012

@meggy004 tak aspon ze tak 😀 drzim palce nech ma vsetko ok.a ako to chodi to staci ked donesie vzorku ci ako?

kvietok228
31. máj 2012

@katche no jasne ale ja sa moc boli ist na tu priechodnost 😖

kvietok228
31. máj 2012

@tatarida neni zac sak skus len doktorke zavolat potom ze ci je to narmalne ci ako?mne sa napr stalo uz aj to ze som o 2 tyzdene dostala skor ako som mala a potom mi zmenil branie na 11 dni namiesto 5 dni

meggy004
31. máj 2012

@kvietok228 dnes som bola v lekárni po "nádobku" a doktorka tak povedala, že má tam byť na 8mu ráno so vzorkou...a že max 20min.starou... 😉

katche
31. máj 2012

@kvietok228 tak z toho mam obavu aj ja...

kvietok228
31. máj 2012

@meggy004 no tak to ja neviem ako by sme ju mi odobrali ked byvame od nemocnice asi 40min (jednine dakde v aute ) 😀

kvietok228
31. máj 2012

@katche kamaratka na tom bola a prezila to ale ze potom to bola strasne bolest

katche
1. jún 2012

@kvietok228 tak to si neviem predstavit, ale ked som prezila oblickovy zachvat, tak uz prezijem vsetko. . .to je ale s kazdym zakrokom, strach z bolesti a vysledkov, ja sa bojim aj zubara. . .

kvietok228
3. jún 2012

@katche ja si myslim ze kazda bolest je v tej chvily najhorsia a casom uz potom ani nie a zase pride este horsia 😀

kvietok228
4. jún 2012

@meggy004 a co ako ste dopadly?

icer
4. jún 2012

@meggy004 ahoj sorry že sa zapájam, ale kde ste boli na spermiogram, môjmu ho robila len moja DR. povedala že je to v poriadku, z jeho strany problém nevidí, tak to sa dalo čakať.... a duphaston vám predpísali k čomu? ja som ho jedla asi rištvrte roku, a stále sa len "snažíme" už asi 1,5 roka, ak nie aj viac.... ale teraz sobotu sa vydávam, tak dúfam, že po svadbe to príde 🙂

icer
4. jún 2012

@tatarida no mne chodila 3 dni po vysadení, úplne persne, a po trištvrte roku čo som to jedla, samozrejme nepomohlo otehotnieť, ale upravilo cyklus, asi, lebo druhý mesiac mi prišla mrcha akože prvý krát v živote na den persne !
aj taká primeraná! tak ale u mna bol veľmi stresujúci rok v podstate možno aj 1,5 roka, presne čo sa o babo snažíme, aj cykli my behali ako chceli, ale teraz aj ked nie tehotná, ale dúfam na dobrej ceste k normálnym cyklom...

tatarida
4. jún 2012

@icer dakujem za odpoved ale zahada je uz vyriesena 🙂 je to tam!!!! //

icer
4. jún 2012

@meggy004 môžem vedieť čo ti je? ked pišeš, že ak je ona v pohode????
mne dr kázala mať ráno nechránený sex, prísť po 4 hodinách, tak som to urobila, a povedala mi, že krčok mi produkuje hlien, čo vraždí spermie.....
spermiogram mal môj drahý v pohode,
len potom som sa dočítala, že sa to robí v plodné dni, a ja som prišla taká nasraná domov, robila som si test, a ani že náznak čiarky druhej, nič, proste jedna a hotovo, tak tearz neviem, čo robiť,
ako pokračovať, stále ma na umelé ženie, ale to ja nechcem ešte stále dúfam...
a na čo je kombinácia aj s tým druhým liekom, ja som duph. jedla asi 9 mesiacov tieť, ale vysadila som ho, lebo som ju požiadala, nech mi urobí hormonálny profil, po tých rokoch nepravidelného cyklu... a bol vraj ukážkový... tak ja už neviem, ale asi aj stres u mna robí svoje...