Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

zora256
21. sep 2012

@lucypuky Ahoj!
Neboj nič sa Ti nestane,len mysli pozitívne a to špinenie pominie🙂To je len tým uhniezďovaním.a kedy by Ti mala ms prísť?Mne najskôr utorok,keďže nedeľu končím 25dc brať Duphaston,tak hneď nezvyklo na 1 deň vysadenia prísť,min.prišiel na 27dc tak preto utorok,ale tak vždy ináč chodí,ale max do 10dní ak nepríde tak by to malo byť jednoznačne tehu ako mi lekár povedal,pri prvom,že aj keď som nemala ms,tak som mala hneď ísť a nevyčkávať,kým test ukáže:-/takže tak,uvidíme🙂

lucypuky
21. sep 2012

Noo Duphaston beriem do 25 takže ešte 4 dni a potom by mala tušim do 5tich dni prist menštruacia tak dufam že nepride 🙂 No budeme si držat palce snad sa to tento krat podari 🙂) A hlavne ak sa tam babatko uhniezduje dufam že prežije toto moje lietanie celodenne v robote teraz celkom aj vlačim tažke a tak no ale snad to bude ok 🙂 presne ako hovoriš musime mysliet pozitivne 🙂

zora256
21. sep 2012

@lucypuky Neboj tak aj ja vláčim 11,5kg malého syna,keď má svoje umrnčané obdobie,ale nesmieme myslieť negatívne,naše drobčiatka určite ak sú na správnom mieste ostanú a budú rásť i napriek našej práci🙂A akonáhle budeš mať aj test pozitívny,tak by Ti na pracovisku mali dať ľahšiu prácu🙂

lucypuky
21. sep 2012

@zora256 no už sa na to tešim !!!! 🙂)) mrcha nam určite nepride citim to v kostiach 🙂

basulienka2
22. sep 2012

@zora256 nooo jasne ukludnila si ma booo podla vsetkeho by som mala mat vajecniky v poriadku...a merias si aj BT?bo ja som si zacala teraz prvy mesiac merat a mam v tom dost velky chaos......

zora256
22. sep 2012

@lucypuky Ahoj!
Aj ja to tak cítim,že nepríde,dúfam,že ma zrak neklame,dnes som na teste z ranného moču mala slabulinkú druhú čiaročku,ale tak zajtra spravím,tiež z ranného moču a pondelok znovu,tak dúfam,že bude len silnieť 😔 a pondelok aby som mohla lekárovi ukázať krásny test 😵 z //.A držím Ti moc palčeky aby si aj ty bola tehu🙂.
@basulienka2 Ahoj!Ja si nemám kedy merať Bt,malý ako náhle je hore,nemám čas na nič,musím z postele skákať:-/,lebo ani muž nedá pokoj,keď je malý hore☹,tak Bt nemeriam,mala som ovu testy,ale tento mesiac nič,len ovu hlienik a sexík🙂Tak je najlepšie nesledovať sa príliš,a vtedy sa zadarí 😉 a hlavne si sexík užívať,keď je najväčšia chuť🙂

ematko29
22. sep 2012

@zora256 jééj,tak sa teším stebou,mala si správvne predtuchy 🙂 držím prsty nech čiaročka silnie,a napíš ako bolo u ginekologa potom

ematko29
23. sep 2012

@zora256 no dnes sme sa nechali uniesť už 2krát 🙂

zora256
23. sep 2012

@ematko29 Ahoj!
To je super,že ste sa dali uniesť🙂Nuž dnes som mala taktiež len tieň ako včera tak neviem,veľmi dúfam,že zajtra to už bude riadne ružová palička 😔 ,lebo neviem ako ináč mi lekár zistí pred ms,či som tehotná☹Dám potom vedieť🙂

ematko29
24. sep 2012

@zora256 tak ked mu povieš,že máš pozitivny testíik tak ti určite vezme krv na hcg ,podla mna 🙂 držím prsty

lucka2405
24. sep 2012

@zora256 Ahoj, prosim ta ako to je z Duphastonom, dr. mi ho dal na upravu cyklu, ale ked ho budem brat 16 den ako mi kazal a nebude dovtedy ovu co sa vlastne stane?? Kedy potom budem mat ovu?? Dakujem

basulienka2
24. sep 2012

@zora256 nejak velmi akoze sa na to neputam len chcem zistit ci mam vobec ovu a kedy len je to dake divne dr mi povedala ze ked mi teplota vstupne o 0,4 stupne tak mam ovulaciu lenze mne teplota vstupla max o 0,2 stupne aa teraz uz 4den mam 36,9 , 37,0 , 37,1 , 37,2 tak neviem co to ma znamenat a este k tomu uz tyzden divny pocit v podbrusku

zora256
24. sep 2012

@ematko29 Ahoj!
Mala som ráno negatívny test☹,takže som mu vysvetlila,že asi som tehu,ale nie je to isté,lebo ešte ms len tento týždeň by mala prísť,ale mi je nanič,tak 15.10.idem kvôli zlým výsledkom zo sterov☹na 30eu-tŕový ster,ktorý je 100%-tný a ukáže čo presne mi je,a podľa toho či budem tehu mi dá nato lieky,keďže dovtedy uvidíme,či príde ms,alebo bude pozitívny test.
@lucka2405 Ahoj!
Aj keď nebude ovu ms príde po vysadení Duphastonu do 10dní,od dobratia🙂Ja mám jeden vaječník polycystický,tak ja ovu mám len každý druhý mesiac a ms chodí i tak,proste Duphaston je nato,aby Ti po ovulke rástla sliznica maternice,aby sa malo kde zachytiť oplodnené vajíčko,a to po dobratí sa odlúpe a príde ms,ak nedôjde k oplodneniu.A posilňuje maternicu aby nedošlo k potratu,hneď ako zistíš,že si tehu musíš denne brať 2x denne každý deň do 16tt,mne tak vravel dnes lekár,keď som sa spítala,že čo ak do 10dní nepríde ms,tak či mám brať ďalej,ak neukáže ešte test nič,ako pri prvom mi na 3týždeň meškania ukázal krásne //.
@basulienka2 Ahoj!No Tíško gratulujem🙂Ak sa Ti bude naďalej držať teplota okolo 37 stupňov,tak určite si tehu 😵 V tehotenstve bývajú také teploty🙂Kedy čakáš ms?

ematko29
24. sep 2012

@zora256 no toto...hm ,uvvidíme či ti dojde ta mrcha jedna.dufam,že nedojde.nebol ten test málo citlivy?

zora256
24. sep 2012

@ematko29 Ahoj!
Ďakujem za prianie🙂Test bol 10-tkový kvalitný☹,proste ja som iná,mne aj pri malom až vtedy vyšiel pozitívny test keď mi meškala 3-tí týždeň:-/,tak som aj lekárovi vravela,že až vtedy mi aj pri malom vyšiel test pozitívny,všetky príznaky som mala aj vtedy a proste som neverila testom,už až keď mi kolegyňa vravela,že nak si spravím ďalší test,lebo ona mala presne to isté svrbenie pŕs a vadenie vôní a to už mala 3synov,ž ona si je istá,že som tehu,a tak aj bolo😀.Proste si moje hormóny robia čo chcú,ale ak ma klamú,tak nech si ma neželanú 😠 .

ematko29
24. sep 2012

😀 tak tak len tým hormonom pohroz 😀 .som sa ta chcela este opýtať,že ako to,že čítam vv diskusiach,že duphaston sa má podávať až po ovulácii,lebo,že blokuje ainé hovoria,že im dokonca pomohol aovuláciu majú ja som z toho uplne mimo.môžeš mi to vysvetliť?

ematko29
24. sep 2012

@zora256 predchádzajuce riadky su pre teba 🙂

zora256
24. sep 2012

@ematko29 Ahoj!
Duphaston je viac na rast sliznice,ak ovu prebehne pred braním aby sa malo kde oplodnené vajíčko uchytiť a ak prebieha počas brania,tak tiež sa má kde uchytiť,proste Duphaston je liek,ktorý upravuje hormonálnu hladinu,aby všetko prebiehalo ako má,A po otehotnení sa má tiež brať lebo posilňuje maternicu aby nedošlo k potratu,ja napríklad som barla do 16tt a aj dnes keď som sa opítala,tak mi tiež tak povedal,že do 16tt-17tt.Ja napríklad,mám polycystický vaječník jeden,a bez neho by som ms mala len každý druhý mesiac na 56dní,a Duphaston mi stimuluje ten jeden zdravý vaječník aby som mala ovu každý mesiac a tak aj ms.

basulienka2
24. sep 2012

@zora256 jeejda bodaj by si mala pravdu noo ms cakam az 4.10 jaaj tak dufam ze sa nedostavi. a inak citala som aj ine tvoje prispevky a vyzera to tak ze si tehu ci ako??

ematko29
24. sep 2012

@zora256 dakujem za odpovved,aspon trocha tomu už chapem. 🙂

lucypuky
24. sep 2012

@zora256 Ahooj nebooj ked už bol duch raz ukaže sa znovaaa a bude pozitivny časom 🙂 Ja začinam mat pochybnosti .. ešte stale špinim a dnes bolo aj troška krvy.. ale bolesti už nemam vobec nechapem tomu vobec ..ako to je možne ked beriem Duphaston a som 24DC a 10DPO ...ach jooo

ematko29
24. sep 2012

@zora256 som sa pozrela teraz do správy od endokrinologičky,a ona tam pisala ,že lanovulácia v liečbe,takže mám tomu rozumieť,že by sa mi to stym duphastonom mohlo upraviť ?inač ma bolia vaječníky apodbruško ako keby ovvulka.och si asi už namyšlam,som povedala,že ak to teraz nevyjde tak už neskušam lebo mám obrovsky strach teraz,z toho čo ma čaká.som teraz v 12dc aked som sa naposledy rozprávala s doktorkou tak mi vravvela ,že sa hormony upravuju tak neviem no čo z toho bude.Ale u teba to vyzerá slubne,kedy skusiš opäť testnúť?

zora256
25. sep 2012

@lucypuky Ahoj§
To myslíšže od 24dc špiníš do 10dňa po dobratí Duphastonu čiže 16dní?Nechápemprepáč,skús mi to podrobnešie vysvetliť.Jedna moja známa krvácala len deň a potom nič ani bolesti a test jej vyšiel pozitívny,tak skús,ak sa Ti to nepozdáva,lebo sú kočky ktoré v deň ms špinia,ale nemajú ms,len z uhniezdenia ako nazýva sa asi adaptácia alebo implantovanie vajíčka.Držím palčeky ak nič,tak nabudúce,držím päste 😉
@ematko29 Ahoj!
Je to tak ako si sa dočítala v karte a počula od doktorkyaj jamávam rôzne bolesti a aj bolenia vaječníkov sem-tam ale je to hormónmi,a neboj podarí sa🙂ja testovať tak skoro už nemienim,lebo ja pri malom meškala až 3týždeň keď vyšiel pozitívny test dovtedynič☹,tak mám sklamaní dosť,počkám pekne do 3.10.by mala dôjsť ms a ak ič tak najskôr 4.10.

lucypuky
25. sep 2012

@zora256 nie nie som teraz 25DC (posledna menštruacia mi začala presne 1.9 teda len take špinenie skor) .... 12-13 DC som mala ovulaciu a 15DC som začala brat Duphaston ... 18DC som začala špinit a špinim až doteraz čo je 9 den a už je tam aj troška krvy tak nechapem...dnes beriem Duphasto naposledy lebo ho mam brat do 25DC tak som zvedava čo teraz či ako mam čakat že ešte niečo pride či čo ? pobolievanie brucha mam teraz ako pred MS..alebo je toto MS aj ked beriem Duphaston ? Som z toho nejaka zmatena .. test som si robila rano a bol jasne negativny ale tak 13DPO by to ešte asi ani nemusel ukazat..
Buduci mesiac sa asi na cely Duphaston s prepačenim vyseriem lebo toto sa mi nejak nezda

zora256
25. sep 2012

@lucypuky Ahoj!
Ja som min.mesiac špinila hoc kedy a od 13dc do 16dc slabo krvácala a nie špinila a teraz vôbec ničmne nato lekár povedal,že je to len z hormónov,že sa to stáva,ale tak Duphastonom sa hladina upraví,tak uvidíš,do 10dní či ms príde,alebo či to nebolo,len uhniezďovanímmne aj pri tehu neukázali testy až keď už 3týždeň meškala ms:-/Držím palce,aby sa podarilo abolo všetko ok 😉

lucypuky
25. sep 2012

@zora256 Dakujem no ja som prave zo začiatku dufala že to je uhniezdovanie ale na druhu stranu uhniezdovanie asi netrva tak dlho nie ?? 9 dni mi pride strašne dlho.. a na teste jasna 1 čiarka to by tam bol aspon duch ... čo mysliš?
a nepovedal ti doktor nahodou či aj pri tom špineni je šanca že sa vajičko uhniezdi že sa proste nevyplavy tým špinenim ? lebo toho sa bojim najviac že ked takto špinim tak to vajičko nema šancu sa vo mne udržat :/ Dakujem 🙂

tatinka
25. sep 2012

ahojte, kocky chcem sa vas popytat, som teraz 5 dni od vkladu a doma mam iba barbara test, tam pisu ze ukaze vysledok tri dni po oplodneni, myslite ze je tento test spolahlivy? este osm nerobila ale laka ma skusit ho skor nez az na na 12 ty den, ,,,hladala som aj recenzie a hodnotenie spolahlivosti tohoto testu ale nic som nenasla na nete,,,neviete nahodou nemate s tymto testou skusenost? viem ze naj je mamatest ale ten u nas nezozeniem a drahy mi kupil tu barbaru ...

lucypuky
25. sep 2012

@tatinka ahooj ja si myslim že to je blbost... čo ja viem tak jeden z najspolahlivejšich testov je mamatest a aj ten ti ukaže najskor 3 dni pred očakavanou MS... čo sa týka vkladu tak čo viem tak kamoška po vklade mohla testovat 10 dni po najskor tak ešte vydrž 🙂 držim palce !!

tatinka
25. sep 2012

@lucypuky ved to ze toto je uz moj milionty vklad a vzdy testujem az tak ako kazu ,,,len ked na tomoto teste citam ze tri dni po oplodneni tak reku ci je spolahlivy,,,ale tiez myslim ze asi moc nie,,,ja som akurat 5 dni od vkladu a teraz mam presne 4 dni pred mrchou ale uz citim ze chce prist :(

tatinka
25. sep 2012

@lucypuky ty si bola na kolkom vklade?