Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

prettybaby
6. jún 2008

vsak to, tie otazky dost bolia. ale nevadi, aj nas to caka 🙂

uzijem, potom napisem ako bolo

papa zatial

dunda80
6. jún 2008

Tak pekne pracuj a prajem Ti pekný den 🙂

papapapa 🙂

ivk
6. jún 2008

ahojte dievcata, dunda, mas pravdu, je to hrozne, ked sa vsetci vypytuju, ze ci uz necakame babatko. Je to este horsie, ked som po MA a vzdy pri tej ich otazke mi napadne, ze teraz by som uz bola v 8. mesiaci. Ale s usmevom im musim odpovedat, ze na tom pracujeme. Popritom by som ich poslala do kelu 🙂.

vlasta23
6. jún 2008

ptam se znova, zbyl nekomu utrogestan ci duphaston? Koupim. Jsem v zahranici, nepredepisou tady nic. Cekaji na potrat ☹

prettybaby
6. jún 2008

vlasti ja som pisala odpoved. mrzi ma to. a to preco su taki?

ikuska
6. jún 2008

Vlasti poslala som ti e-mail.

saska1
6. jún 2008

sasulka moja, trdielko 🙂 ty nemaj depky...podľa mna tebe bude stačiť na 1-2mesiace clostil, a hned budeš tehuľka, uvidíš 😉 a možno že ti nebude treba ani clostil

bodzlomu
7. jún 2008

Ahojte babulky!Noo nebola som tu par dni a debata fici 🙂 Ja som velmi rada tejto stranke,ked je clovek smutny z vyvoja situacie,tak si tu moze najst vsetko: od poradenie az po potesenie smutnych dusi 😵
Ja som sice uz po statniciach a stres akosi odisiel,ale mrcha nikde a uz je to 15 dni od vtedy ako som mala dostat,tento mesiac som totiz uz bez D,doki povedal,ze to nechame na prirodu. Myslite,ze uz mam za nim ist?
alebo este pockat ci mrcha pride?Prajem vsetkym vela uspechov!!!! My to zvladneme vsetky 😉

misule82
7. jún 2008

Ahojky holky, tá já jsem na tom s duphíkem takto:
http://www.fertilityfriend.com/home/205cfc

řekla bych, že mi trochu teplotku zvedá, ale není to nijak výrazné, abych si to spletla s ovulkou. Nežádoucí účinky ani nepociťuji, na začátku jsem byla trochu ospalá a jeden den jsem měla tmavý výtok. Akorát bych řekla, že mám nafouklé bříško. Ty depky, co mě teď přepadaj, asi s d nemají nic společnýho. Nějak se pořád pozoruju a neshledávám na sobě nic dobrýho.... hrůza 😒 a ještě jsem kvůli tomu nervní na přítele...

Zatracaně doufám, že mi ty prášky pomůžou.
Přeju krásný víkend 🙂

kuspitka
7. jún 2008

Ahojte.ma niekto skusenosti s ICSI?????

misule82
7. jún 2008

Holky, teď mě ještě napadlo. Když mám další anovulák, přijde mi MS tak do těch 3 dnů od vysazení duphastonu? Nebo budu muset jít zase na vyvolávačku?

saska1
7. jún 2008

ahojte dievčence 🙂
misul..tak ja tento cyklus mám tiež anovulák, aj ked graf mi niečo vyznačil, ale ovulka to iste nebola...tak som zvedavá, kedy mi dojde mrcha, lebo D beriem ešte 2dni, a potom čakám..ale ako som kukla tvoj graf minulý mesiac, tak zvykneš mávať asi dlhé cykly,čo,??
kuspitka...je tu na koníkovi tuším téma IVF+ICSI..ja skúsenosti nemám, ešte len začínam s HP, a spermiogramom. ☹
bodzlomu...a nebude to tehotnosť??15dní to už je dosť... 😉 neksúsiš testík, než pojdes za lekárom?

kuspitka
7. jún 2008

saska len teraz vo stvrtok dali domna embrio tak budem vediet ci som tehotna len 17skor nie

saska1
7. jún 2008

joooj kuspitka...tak to je super 🙂 ako sa cítiš ?a kde chodíš,do akého centra??

kuspitka
7. jún 2008

chodim do heliosu.celkom dobrte este je len 3den

saska1
7. jún 2008

a budeš aj testíkovať, alebo vyčkáš do 17.6??ak sa smiem opýtať, zistili Vám príčinu,prečo to nejde prirodzene??

kuspitka
7. jún 2008

moj muz nema ziadne zive spermie preto isiel na TESE.este neviem ale chcem si urobkat test vo stvrtok a sobotu

saska1
7. jún 2008

bože, to musí byť super pocit...mať embryjko v sebe... 🙂
ja tento mesiac čakám rýchlo na mrchu, potom mesiac mám byť bez liekov, a potom nastupujeme s drahým do iscare...nevieme,kde je problém,ale ja si myslím, že v o mne, lebo už gyndačka mi robila HP, a mala som zvýšený prolaktín...takže nejaké 2mesiace ešte vydržať...a dúfam, že sa to začne hýbať... 😔

kuspitka
7. jún 2008

budes domka na PNke ked zacnes brat lieky?

saska1
7. jún 2008

vôbec netuším,tak daleko som ešte nerozmýšľala,počula som že je to riadna záťaž na organizmus.Ja som myslela že na PN chodia baby až po zákroku.Dá sa ísť už počas stimulácie,??

kuspitka
7. jún 2008

ja som bola pocas stimulacie keby som mala chodit do prace tak sa zblaznim.nieje to dobre ked chodis do prace lebo mas stres a to nieje dobre pre vajicka.sed doma na zadocku a relaxuj a vajka budu super 😀

saska1
7. jún 2008

no tak som zasa kus múdrejšia. 🙂 tento koník je fakt super...
a predpokladám, že aj po zákroku je lepšie byť PN...kým človek nevie výsledok...
bábo je najdôležitejšie, takže asi by som to s prácou neriešila...aby som si potom nevyčítala..ale to ešte nejakých pár mesiačkov nebudem riešiť...neviem, aký rýchly spád to naberie v iscare..

kuspitka
7. jún 2008

ja budes este do 3mesiaca na PNke aby som si bola ista ze babo je natom dobre

misule82
7. jún 2008

saska: no já nějak nemůžu naběhnout po vysazení. První cyklus 50 dní (vyvolávačka), druhý cyklus 54 dní a zase vyvolávčka a teď duphík. Mám ho brát tři měsíce a pak jít na kontrolu. Ale já si počkám na příští cyklus a jestli zase nebude ovu, tak jdu hned k doktorce, ať mi udělá HP. Stejně mě docela naštvala, že mi nasadila duphaston, aniž by věděla co se v mně děje 😠

a co to je to iscare, kam jdeš? Ty jdeš na stimulaci? Holky tady hází zkratky a já vůbec nevím, co to znamená 🙂
Jaké léky se berou na tu stimulaci?

Holky, tohle zatím neřeším, ale nějak mám pocit, že mě to asi taky nemine..... Je to děs, fakt že jo 😠

zuzuza
7. jún 2008

Holky ahojda, můžu se přidat? Já tedy neberu duphaston ale podobnou tomu proveru...chci se vás zeptat, zda máte někdo zkušenosti za jak dlouho ms po vysazení dojde, já to brala ted první měsíc od 17. do 26 DC, ted ve středu poslední proveru, ms zatím nikde, ale pobolívá mě podbřišek, tak asi se blíží, nevíte kolikátý den tak zpravidla má ms dorazit? Jinak teplot pořád 37..od prvního dne braní provery a i ted kdyz ji neberu a děložní čípek mám tuhý a tvrdý...poradíte některá??

saska1
7. jún 2008

misulka 🙂 tak ja som na tom podobne, mne dr.tiež okrem HP nič nevyšetrovala, a dostala som také silné hormony ako clostilbegyt...a nikdy nesledovala či mám problém s ovulkou... ☹
a kedze sa snažíme už pomaly 2roky, tak je najvyšší čas ísť do centra...a jedno z centier v BA, ktoré sa zaoberá neplodnostou je iscare...
a ešte som tam bola len na vstupný pohovor, zatial nevieme kde je chyba, takže stimulácia ešte nehrozí...

misule82
7. jún 2008

sasko máme to naprd, viď? 😒
holky, já si tak nadávám, že jsem bývala nevysadila HA už minulý rok, kdy jsme o mimču začali uvažovat. Už bysme byli dál a třeba bych i fungovala. Jo jenže kdo to mohl vědět tohleto.... No ale vím jedno, že pokud nebudu muset tak HA už nikdy více.
Držím palce, ať jsme do konce roku všechny těhulky 😉
Taky nejsem zrovna moc nadšená, že se musím cpát umělýma hormonama, tak ať už jsme v pořádku 🙂

effi
7. jún 2008

ahojte holky, tak dneska beru duphaston 2 den a uz spinim, takze ocekavam spineni az do ms 😖 chjo snad se to nekdy spravi..

misule82
7. jún 2008

effi: já myslela, že duphaston je právě proti tomuhle špinění nebo se pletu?

Jinak se chci zeptat, jaký je vlastně rozdíl mezi duphastonem a proverou? Mě totiž doktorka chtěla napsat proveru a já ji odmítla. Zrovna den předtím jsem četla jednu diskuzi, kde na ní holky nadávaly. Ale nevím, jestli jsem třeba neudělala chybu...

bucenka
7. jún 2008

Ahojky já brala duphaston kvůli rizikovému těhu na udržení 😉