Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

bodzlomu
27. okt 2008

evina...nooo to vyzera velmi pekne!!! drzim palceky na// ....juuj to by bolo super, dalsia tehulka... 😉
takto vas tu bude pribudat, tak dufam,ze potom poslete TTTTTT virusiky... 😉
evinka.....hmhm a kedy sa idete brat? to je krasne 🙂 drzim palceky...a co ta tam po ludoch, hlavne ze vy ste stastni!!!!!

mayka...hm, ja to tiez beriem teda uz dlhodobo!!! mam krasny 28 dnovy ukazkovy cyklus, len sa nam nedari otehotniet ☹ D uzivam uz 11 mesiacov a snazime sa uz rok 😖
ale stale verim,ze sa to uz podari....bazalku som si zacala merat len pred 4 mesiacmi...skoda...keby som vedela,ze podla toho viem kedy mam ovu, tak si meriam teplotu skor 😝 😀

shaarka...ty mavas dost dlhe cykly, v ktory den beries D?

jankabo
28. okt 2008

Ja som mala tiež dlhé cykly a beriem Duphaston už 8 mesiacov stále o d16 do 25 DC.
Vedľajšie účinky ktoré som spozorovala ja, že sa mi začali robiť chlpky na tvári, a to ma moc neteší.

shaarka
28. okt 2008

baby, dajte si do googlu duphaston, precitajte si.
nemal by mat ziadne taketo ucinky 😀

bodik, ja neberiem D, lebo som si povedala, ze sa najprv odsledujem a potom sa uvidi. podla mojho nazoru je u mna D zbytocny, mne bude treba clostyl alebo tak nejak. ved ovu ani nemam, tak naco D? 🙂
uvidime, od noveho roka pojdem na UZV a tam bude hned vsetko jasnejsie.
nechcela som (po porade s manzelikom) papat D len preto, ze si Dr tipla, ze mi pomoze... Konzultovala som to aj s dvoma babami - amaterskymi odbornickami a suhlasili. Vies, Dr ma ani len nekukla, len mi zobrala 3x krv (voebc ju nezaujimalo, ze mozem mat aj 39 dnovy cyklus) a povedala, ze nemam ovu. a co ak ano? podla jedneho odberu (teda jedneho ani nie celeho cyklu) sa to predsa neda s urcitostou povedat.
takze tak pardon za dlhy roman 😀

evik, kedy budes testovat? neviem sa dockat 😉

jankabo
28. okt 2008

Shaarka ty si tiež meráš BT??? Ja si merám už asi tretí mesiac. Veľmi rada, by som ti poslala link aby si sa na nho pozrela????

jasom
28. okt 2008

Ahojte ja sa chcem spytat brali ste niektora duphaston na udrzanie tehotenstva a ked ste ho vysadili tak vas nebolelo v podbrusku? Budem vdacna za akukolvek odpoved 😅

bublinka11
28. okt 2008

Kocky ja beriem duphaston kvoli premenstruacnemu syndromu, ale zistila som, ze mam tak kratu lutealnu fazu, ze urcite aj preto. Konecne som zistila, ze ovu je az na 21.den, pri cykloch 29 - 32 dni to je dost kratke...
A zatial som tiez nespozorovala ziadne vedlajsie ucinky...tak klop klop klop 🙂

evina0
28. okt 2008

shaarka aj bod zlomu asi Vas nepotesim vcera vecer som mala krce ako ked ma dojst menzes a aj som vecer trosku spinila ale nekrvacala zatial.teraz mam v tele take vselijake pocity ani samam neviem popisat, proste citim cely spodok.Nejde mi do hlavy ale BT rano bola 36,8 nepoklesal az tak ako vzda pred menzesom.Testovat sa zatial nejem pockam do vikendu a az potom.Uz ma nebavi stresovat a kupovat testiky mozno za tychto par dni sa aj tak vsetko ukaze a mozno este dnes zacnem nie len spinit ale aj krvacat.A ak ano tak ta vyssia teplota bude s prechladutia ci uz ani neviem cim lebo teraz som uz neni chorlava.Az sa cosi zmeni budem informovat.
Shaarka naozaj ten graf dobre ukazuje ak si pametas nechcela som verit ze ovulka podla neho bola tak neskoro.
Bodzlomu termin svadbicky mame 31.1.2009 🙂 🙂

lenok
28. okt 2008

no, deefcata... ja mam po D straaasne "veci"... to ani neviem, co zo mna pada... 😖 zrazeniny, ze mi az nevolno je na vecku... budem to musiet povedat dokimu, ze co to...
inak, mala som nocnu moru, mne uz vazne sibe...
sa mi snivalo, ze mi na zaklade odberu krvi mi v SMS z labaku prislo: Vazena pani xxx, oznamujeme Vam, ze na zaklade vzorky krvi sme zistili,ze ste po Missed Abort. Prijmite, prosim, nasu lutost a dostavte sa na dalsie vysetrenia k svojmu lekarovi.

pomooooc... nocne mory.... aaaaaaaaaaaaaaa.....

bublinka11
28. okt 2008

Lenok...hrozne...
Mne sa tuto noc celu snivalo, ze meriam BT a rano som si nebola ista, ci som nahodou v noci nemerala 🙂
Preco ty uzivas duphaston? Aky mas problem, ked Ti ho predpisal?

lenok
28. okt 2008

Ahoj bublinka.
Moj cyklus bol absolutne nepravidelny, ale ovu je OK, v hormonalnom profile mi vyskocil prolaktin, tak som brala Medocriptine - bleeee, hroza. Vlani som o babatko prisla, uz rok sa snazilkujeme a trapime, tak preto Duphaston.

evina0
28. okt 2008

lenok aj bublinka 11 moc myslite na to preto vam to vase podvedomie v noci dava intenzivne najavo a strasi vas.netreba az tak intenzivne o vsetkom co sa v tele odohrava,ja to uz po 3 mesiacoch vzdavam,neham to na osud a hotovo.
Shaarka a bodzlomu ..prave sa mi potvrdilo ze ani test nejdem kupovat dosla mrcha ☹ ☹ a zase mam tie krce ked som duphaston nebrala nebyvalo mi az takto zle.dnes sa idem objednat k lekarovi a poprosim ho o dalsie vysetenia a asi mi da dlasie balenie duphastonu.ostavam len pri merani BT a sem tam kuknem pod mikroskopom plodne dni zhruba v case kedy by mala by ovlulka.Padlo moje rozhodnutie prestavam sa sledovat a myliet ze az dojde mrcha zase budem taka smutna ako dnes. 😒 ale co zivot ide dalej radsej popracujem na pripravu na svadbicku a viac sa zahliadnem aj do stavby domceka a verim ze ma to zamestna natolko ze nebuedm vecer zaspavat smutna ze neviem co mam s telom ked nemozem ostat tehotna.A myslim ze aj psychike pomozem tym ze nato prestanem mysliet.pa a dtzte sa aj vy..

bublinka11
28. okt 2008

Evi...ja toto vsetko viem. Aj sa snazim zamestnavat vsetkym moznym, aby som na to nemyslela, ale vzdy si najdem dovod, preco na to mysim. Tento mesiac prvy krat meriam BT, objavujem nieco nove a zistila som, ze mam OVU az na 21. den...aj to mi velmi pomohlo, lebo doteraz sme sa snazili v nespravne dni...
A teraz zase verim duphastonu...neviem, cim by som sa zamestnala, aby som na to nemyslela...zacala som chodit na jazyky, cvicit...ale vzdy si najdem cas na to mysliet.
Ty mas svadbicku, tym sa da krasne zamestnat, drzim ti palceky, aby si to ANO povedala uz s mimi v brusku 🙂

evina0
28. okt 2008

bublinka 11 ja tiez toto vsetko poznam aj ked sa snazim najdu sa chvilky kedy ma to poriadne potrapi ja si meriam BT asi 3 cyklus na jeden sa to neda mala som v tom chaoz ale mne pomohol aj grafik co si robim.. a teraz par tyznov som si kupila aj mikroskop a sem tam kuknem .je tam paradne vidiet podla slin plodne dni tento mesiac som to nezastihla nakolko som ho kupila az neskor.strasne si prajem aby som to csvoje ano povedala s malinkym v brusku mame nato este 3 mesiace a ako mi segra povedala odputas sa teraz na inych veciach nemysli nato a ostane skor tehotna tak sa zacinam ako tak tymto riadit

lenok
28. okt 2008

evina, a ty myslis na co, ked si merias BT alebo kukas do mikroskopu? ja neviem, ale ked pracujem na babatku, tak ja neviem mysliet na vlacik alebo vianoce 😀 😀 😀

stani08
28. okt 2008

ahojte babulky,

stava sa Vam, ze ked beriete duphik, tak meska menzes? Ja som ho brala treti cyklus a mrcha mi meskala 6 dni... ☹ . Prve dva mesiace ako hodinky na 28. den a teraz na 34. den, teraz mam anovulacny cyklus, co mi potvrdili na folikulometrii, tak som zvedava ako vlastne teraz dostanem mrchu.

bublinka11
28. okt 2008

Evi uz som niekde pisala, ze si mam najst dovod, preco mi teraz nevyhovuje mat babo a vtedy na to nebudem mysliet a vyjde to...asi sa pustim do niecoho takeho hned nasledujuci cyklus. Este pockam na MS, mam tusaka, ze pride, hoci som mala ovu len vcera 🙂 ale mam stale rovnake pocity v brusku ako tyzden pred MS kazdy mesiac. Asi duphaston este nestihol zabrat 🙂
Stani na toto ti ja neviem odpovedat, ja ho beriem len prvy mesiac.

shaarka
28. okt 2008

bublinka, LF by mala byt aspon tych 12 dni... ale lepsie 16 napr.

jankabo, posli graf. teda ukaz. napisem, co viem.

lenok, krasne nocne mory. ako zive 😀 😀 😀

stani08, mrcha nezalezi od toho, ci mas ovu alebo nie 🙂 anovulak sa ti moze striedat s ovulacnym, lebo vajecniky sa striedaju (aj ked nie pravidelne)

bodzlomu
28. okt 2008

shaarka, nooo tak citam citam,ze mas doktorku podobnu ako ja mojho dokiho 😠
mne pre istotu nebral ani krv, jedine vysetrenie boli stery a 2x od kedy beriem D som bola na utz... ale ani to neviem,ci tam poriadne nieco videl, povedal sestricke len tolko,ze ovaria su folikurarne, a folikuly su folikularnej struktury... ale co to pre mna presne znamena neviem....ako viem,co znamenaju tie nazvy ale inak nic 😖
no a tak ja sa asi tiez "liecim" sama.... ale som sa rozhodla,ze po poslednom uziti tabletky z 12 balenia pojdem za nim a budem chciet nejake podrobnejsie vysetrenia!!! aspon hormonalny profil... ja ani neviem, co mam chciet, ale asi mi sam nenavrhne nic, tak budem musiet ja 😀 aj ked do smiechu mi velmi nie je 😝

zuzuza
28. okt 2008

Holky tak ymám místo provery a utrogestanu dnes duphaston, teda ještě ho neberu až př. měsíc a prý že ten neblokuje ovulaci, co myslíte vy?

evina0
28. okt 2008

stani 08 mne sa stava aj ked uzivam duphaston ze mavam dlhsie cykly ako 28 dni.po prvom baleni som mala 39 dni po druhom 31 dni a prave dnes to je po 37 dni
Lenok jasne ze myslim ze by sme konecne mohli byt uz traja.tesit sa ako mi brusko rastie a drobcek v nom..ale tak ako som sa pozorovala doteraz tak s tym koncim.. 😖 Bt budem meriat aby som vedela kedy byva ovulacia a ci isto byva a to si skontrolujem aj pod mikroskopom myslim tie plodne dni.

mayka
29. okt 2008

zuzuza,
pišu aj v letáku, že neblokuje ovulku. 😉

bublinka11
29. okt 2008

Ahojte kocky, duphaston neblokuje ovu, ja som ho nasadila zrovna v den ovu a ta podla vsetkeho prebehla 🙂

shaarka
29. okt 2008

jasne ze neblokuje, nasadzuje sa niekedy aj od skoncenia ms, napr. od 6. dna... zalezi od toho, comu ma napomoct.
bodik, ale tak aspon UZV ti spravil a povedal, ze je secko ok. to je dobre, nie? radsej by si papala hormony? 😀

shaarka
29. okt 2008

jankabo
daj graaaaaaaaaf 😀

jankabo
29. okt 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/2232b7
Ak môžeš pozri sa na to.
Ďakujem a daj info čo si o tom mysliš

shaarka
29. okt 2008

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuha
tak najprv ma napdalo, ze mas zly teplomer.
napis cim merias, kedy a ako a kde. jo?

jankabo
29. okt 2008

No merám si stále ráno o 6.00 hod, dole, riadnym ortuťovým teplomerom.
Podľa mňa sa zbytočne teším na bábo, lebo to tak vyzerá že nemám asi ani ovu a ani detičky mať nebudem ☹ ☹ ☹ ☹

shaarka
29. okt 2008

jankabo, klud, nerob unahlene zavery

nepijes alkohol, nemas stres, zvysenu unavu? tie teplotne rozdiely su ohromne... alebo cokolvek "ine" co sa vymyka beznemu zivotu? pracu na smeny? zly spanok?

jankabo
29. okt 2008

nič, ale nemôže to byť tým že na začiatku som si merala v ústach a až potom na 10Dc som začala merať dole

shaarka
29. okt 2008

janik, tak si myslim, ze ovu nemohla byt na 15. den, lebo to by si mala lutealnu fazu uz 20 dni, co je nemozne (iba ak by si bola tehotna). takze ovu ak bola, tak bola neskor. teraz sa to neda zistit, musis pockat do menstruacie a potom si odratat nejakych 12-14 dni (niekto ma aj 10 a ine aj 16) z tel lutealnej fazy, najst prudky vzostup, ktoremu vacsinou predchadza prudky kratky pokles.
nemas aj nejaky starsi graf?

je niekolko variant:
bud bola ovu 15. den a ty si pravedepodobne tehotna. urob si test.
ovu mohla byt aj 20. den a na 27. den mohol byt pokles (aj kvoli tehotnosti) a moze to byt nahoda.
a dokonca by ovu mohla byt aj 27. den - ak sa vyskytli neocakavane situacie a preto si mala 23-26 den take vysoke teploty.

dalsia moznost je, ze pri takom grafe ani ovu nebola. ale zas opakom su grafy na FF, kde su teploty ako vysoke tatry a koncia sa TT. vacsinou take grafy ako mam ja, su vez TT.

ale zatial by som verila FF grafu a stanoveniu ovu, cize teraz by ti mala prist menstruacia - ak nie si tehotna.

asi som ti velmi nepomohla... ☹