Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

meggy004
6. máj 2012

@kvietok228 😀 ešte nie sme zobratí, ale pracuje sa na tom 😉 čoskorooooooooo 😀 no a taký svadobný dar by bol riadne super 😀

evisek78
6. máj 2012

ahoj holky.Já brala Duphaston na úpravu cyklu a za 9 měsíců jsem měla pozitivní tt.Dnes už je synovi 5,5,takže nehažte flintu do žita...u někoho to i s Duphastonem trvá o něco déle.

katarina104
6. máj 2012

@ktore no všetko nachystané, takže baba no super 🙂

lukinka00
6. máj 2012

@kvietok228 tak to by si uz nemala mat ani stopy po HA, tak uz len cakat a snazit sa nemysliet na to stale... no to veru mal strasnu radost, obaja sme tomu nemohli uverit. Zajtra sa chystam ku gyn, tak dufam, ze uz tam bude nieco vidiet 🙂

annavi
7. máj 2012

@katarina104 ahojky moja..a vy ako??uz mate po???či??? 😕

ktore
7. máj 2012

@katarina104 drzim ti velmi palce.narodi sa v krasny cas.jar milujem....drzte sa...

katarina104
7. máj 2012

@annavi ahoj, no ešte nie každú chvíľu okolo 20 mája a možno aj skôr, a ty ako?

annavi
7. máj 2012

@katarina104 juuj moja.tak sa drzkajte a nech vám to dobre dopadne...potom sa ozvi.... 😵 😵 😵 😵 to malinku budes mat ci??? 😕
no my sme po Druhom neuspesno IUI sa rozhodli ze si dame pauzicku od tohto vsetkeho..tak sme v aprili nic nerobili...ani som nemerala... 😝 no a sme sa rozhodli pre laparku..kt. bvychadza na zaciatok juna...tak uvidime...ale tento tyzden cakam ovu tak sa posnazime... 😉
idem ja moja..mam dnes sonografiu prsnikov..tak snad to bude oki..som rada ze si sa ozvala...papa

kvietok228
8. máj 2012

@lukinka00 ja mam dnes dostat tak som zvedava a co ako si dopadla u gyn.dufam ze potvrdil 😀

anlady
8. máj 2012

BAbulky dobré ránko Vám prajem.Prosím Vás za akú dlhú dobu dostanete mrchu od vysadenia duphastonu?? Ja som teraz 5 dní "čistá" a mrcha nikde.Neviem čo to mohlo spôsobiť. Predchádzajúci cyklus som vysadila a za dva dni bola už tu. Ďakujem veľmi pekne

jaya47
8. máj 2012

@anlady Ahoj, bežné je 2-3 dni. Ale ak si mala ovulku až počas brania duphastonu, tak to môže trvať dlhšie, maximálne však 2 týždne. Samozrejme, ďalšia možnosť je byť tehotná 😉

anlady
8. máj 2012

@jaya47 No to si práve nie som istá. Začínam ho brať od 18DC, hlien bol v strede cyklu pred dufíkom a vyššie LH na 25-26DC. a duphaston nejak vplýva na ovu????

jaya47
8. máj 2012

@anlady Môže ale nemusí ju zablokovať. Ak si mala ovulku tak 26DC, brala si od 18DC, tak 27DC doberieš, ale menštruácia príde až skoro 40DC, teda 13 dní po vysadení. Treba si však dávať pozor, on by sa mal brať až po ovulácii, kvôli tej možnej blokácii.
A samotný hlien nestačí na potvrdenie ovulácie. Uplne samotný dáva veľmi málo info.

anlady
8. máj 2012

@jaya47 ja viem,ale mám to na skrátenie cyklu práveže teraz skôr.vieš.....tak neviem. Koľko mám počkať s testom čo myslíš?

jaya47
8. máj 2012

@anlady No, neviem, či ti pomôže na skrátenie. Ja som brávala nejaký čas 16-25 DC, mrcha vždy prisla 10 dní po vysadení, keď som už išla nešťastná za lekárom, že neprišla po vysadení a tehu test je negatívny. Toto sa pár krát opakovalo, až som našla pravidelnosť a začala si merať bazálnu teplotu. Žiadne skrátenie cyklu sa nekonalo, až keď mi kamarátka povedala, že si mám dať ten duphaston až po ovu, tak sa mi znormálnila bazálna teplota a celý cyklus bol síce dlhší, ale fungoval tak ako mal a aj som otehotnela.
Pravdupovediac, nepoznám baby, ktorým sa podarilo si takýmto spôsobom skrátiť cykly (aj s ovuláciou). Ale možno som len nemala to šťastie ich stretnúť...

anlady
8. máj 2012

@jaya47 bo lekár povedal, brať od 18DC bez ohladu na ovu - ta sa pak upraví. 10 dní a do troch dní ju dostanem. tak sa stalo aj prvýkrat,no teraz nič ☹

jaya47
8. máj 2012

@anlady No, moje vysvetlenie, že minule sa tak stalo, je preto, že do 27DC si nemala ovulku, takže Ti poklesol progesterón a menštruácia prišla. Ale tak, daj vedieť, ak sa to podarí, nech si môžem upraviť svoje predpoklady 😖

anlady
8. máj 2012

@jaya47 Čo mám dať vedieť? 😕

jaya47
8. máj 2012

@anlady Ak sa Ti takýmto braním skráti cyklus a zároveň aj budeš mať ovulku.

anlady
8. máj 2012

@jaya47 jaaaaaaaaj,no ok,jasnačka 🙂

lukinka00
8. máj 2012

@kvietok228 tak to držím palce, nech už mrcha nepríde, aj ona by si mala dať dovolenku, nie? 😉 bola som u gyn, ale ešte nebolo nič vidieť, len sa vytvoril vačok, takže potvrdené to mám, len mimi nebolo vidieť 🙂 ale keď pôjdem o 2 týždne na krv, tak hádam už bude aj srdiečko biť 😀 potom daj vedieť ako dopadlo a hlavne silno držím všetky prsty 😉

kvietok228
8. máj 2012

@lukinka00 takze mrcha si dovolenku nezobrala 😢 tak super a o 2 tyzdne isto bude bit ako zvon 😀

lukinka00
8. máj 2012

@kvietok228 joooj, tak to ma veľmi, veľmi mrzí, že to nevyšlo.... ☹

anett6212
9. máj 2012

ahojte baby, mam na vas otazocku. beriem duphaston 2 cyklus. beriem ho od 11 DC a mam ho brat 14 dni. pekne som to dodrzala a na 7 DPO som zacala silno spinit tak som sla k lekarovi a ansiel mi malu cystu, a trochu som krvacala asi aj praskla uz lebo od vtedy uz nemam ani bolesti. a ked som na 14 den dobrala lieky tak predtym som do 3 dni dostala mrchu a teraz je to uz 7 dni od duphastonu a mrcha nikde. akurat dnes som zacala trochu spinit alebo iba malinko a mavam navaly tepla raz mi je velmi horuco a raz mi je neskutocna zima. neviete mi poradit co sa to deje????

kvietok228
9. máj 2012

@lukinka00 no co uz ideme snazilkovat dalej 😀

lukinka00
9. máj 2012

@kvietok228 tak, tak, netreba sa vzdávať 😉

andreasp
10. máj 2012

Ahojte, rada by som sa pridala k vasmu foru. Mne tiez doktorka predpisala duphaston, ako na upravenie cyklu tak i na lepsie uhniezdenie vajicka, kedze sa nam nedari uz dlhsie otehotniet. Mam ich brat od 11 dna cyklu do 25 dna cyklu po 2 tablety denne. Nie je to trochu zvlastne, ze az tak dlho? A nie je to zavcasu ten 11 DC?

anlady
10. máj 2012

Babulky - teda najmä tie,ktoré ste brali,alebo beriete duphaston na upravenie cyklu a najmä tie,ktoré Vám nestopli ovu. Za kedy od ovulácie a vysadenie duphastonu ste dostali mrchu.
Ešte podotýkam,že sa to týka tých,ktoré majú duphaston ešte pred ovu. Ďakujem

anlady
10. máj 2012

@andreasp vyzerá to,že to máš ešte pred ovu

andreasp
10. máj 2012

@anlady ak sa mozem opytat, od ktoreho DC beries ten duphaston?