Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

nathalinocka
1. jún 2007

aha , a co by som mala brat?ci to nevadi az tak ze ho mam nizky?
estrogen vlastne sposobuje ze zena ma ovulku?a progesteron je co?
no ja by som mala ist na zdravotnu aby som vsetkemu rozumela

nathalie111
1. jún 2007

ja som ho brala na upravu cyklu (pomohlo) 😉 ,a po styroch mesiacoch sa nam dokonca podarilo urobit babo.. 😀 😀

nathalinocka
1. jún 2007

Nathalie mas meno ako moja mala . takze si brala duphaston?urcite je dobry ale mojho dr. musim stale "nakopnut" aby mi nieco dal, spravil vysetrenia... sam od seba nic a ten duphaston som pytala uz viackrat a stale mi povedal ze naco ved nie som tehotna. tak ja sa uz citim blbo stale si pytat duphaston. aj ked si myslim ze by mi pomohol.tak neviem.podla tych vysledkov mi zase nic nedal.

lillian
30. jún 2007

ja tiez beriem duphaston, teraz prvy cyklus. Necítim sa po ňom zle, ale som príííšerne unavená tak cca 2-3 hodiny po "zjedeni" 😉 tabletky. Mala niektorá podobné reakcie?

tribitka78
2. júl 2007

mne nasadil lekár Duphaston, hneď ako zistil, že som tehotná, kvôli udržaniu plodu, mám za sebou už jeden potrat....

albertova
autor
2. júl 2007

Ahojky, tak už som ho musela vysadiť, stále som mala MS, iba jeden cyklus bol OK, tak som dostala injekcie a ešte nejaké lieky na úpravu, potom jedno balenie triqilar - HAK....

evelyin
5. júl 2007

Nemáte niekto skúsenosti či dokáže duphaston oddialiť mrchu?
Ja idem na dovolenku a nechcem si rozhádzať cyklus norethisteronom, tak mi doktor predpísal duphaston , aby som nešpinila pred mrchou ale neviem či ju dokáže udržať. 😒
Máte niekto skúsenosti ?
Na dovolenku idem 24 DC - čo už obyčajne špiním, rozbieham sa tak 26-28.
Užívam ho od 16 DC, môže mi to predĺžiť cyklus na 32 DC?
Alebo si radšej zaobstarám ten norethisteron a uvidím čo to urobí.. 😕 😅

albertova
autor
5. júl 2007

ahoj evelyin, ako sa máš????

no ja som musela duphaston vysadiť, lebo som z neho krvácala stále, takže ja ti v tom neporadím. Ale viem, že moja kamoška to berie tiež, a jej to účinkuje úplne super, a myslím, že si vie presne naplánovať mrchu. Ja mám teraz norethisteron, lebo pri duphastone som stále krvácala, to bolo neuveriteľné..... ☹

evelyin
7. júl 2007

Ahojky Alberova 🙂 dlho sme sa nevideli, dúfam že mi to zaberie, ale pre istotu si asi zoberiem na dovču aj norethisteron.
Čo by sa mohlo stať v prípade že by som bola náhodou tehotná?
Neviem, neviem, po troch rokoch ideme konečne na dovolenku a akurát musím dostať mrchu, to je o ničom. 😠

lalupa
8. júl 2007

ak si tehu, tak duphaston ano, norethisteron nie!

evelyin
8. júl 2007

No ale keď to nemôžem vedieť pred tým než mi začne mrcha, a keď si dám Norethisteron keď mi bude už začínať mrcha,zaberie mi to vôbec?

albertova
autor
8. júl 2007

Podľa mňa to zabierie aj po tom, pretože mne to dala doktorka na zástavu krvácania, a do dvoch dní to malo prejsť. V mojom prípade, to trvalo trochu dlhšie, lebo som to krvácanie mala veľmi silné, a trvalo veľmi dlho.

Evelyin a ako sa máš????? No nemala som čas, tak preto som sa dlho neukázala, ale v mojom prípade nič nové....mrcha sa neustáluje, duphaston už som vysadila a čo bude ďalej.....????????neviem!!!!!!!! ☹ 😒

evelyin
8. júl 2007

Albertova hlavu hore, na depkovanie som tu ja, čo nevieš?
Ale teraz som relatívne v pohode, len dúfam že mi mrcha nepokazí celú dovolenku.
Nechce sa mi ale veriť, že by duphaston dokázal moju 24-28 cyklusovú mrchu posunúť až na 32 Dc, akosi o tom veľmi pochybujem.
Ako je možné že sa ti mrcha neustáľuje? Tomu nerozumiem... 😕
Inak ja sa mám dnes celkom dobre, inak dlhodobo totálne na h.. ! 😔

sweetberry
8. júl 2007

mne duphastom zabral zatrial beriem ho 1.mesiac este 2 budem mala som 60dnove cykly a dosla mi teraz na 31den co som dlho taky dobry cyklus nemala
ale beriem ho chceme otehulkovat

sweetberry
8. júl 2007

duphastom mozu brat aj tehulky ako prevencia potratu

evelyin
8. júl 2007

No ale mňa zaujíma či mi môže natiahnuť cyklus, z nejakých 26-28 na 31?
Ja chcem tiež otehotnieť ale teraz ma zaujíma hlavne to , aby som nedostala na dovolenke mrchu. ☹

lorry
8. júl 2007

Baby ako znasate Duphastom nie je vam z neho zle?

zuzana222
8. júl 2007

Ahojte, ja som mala na zaciatku tehot. bolesti v podbrusku, lekar mi povedal ze preventivne ho budem brat. Dost dlho som ho brala a nemala som ziadne vedlajsie ucinky.

sweetberry
8. júl 2007

no ja mam pocit ze mi je troskublbo aj hlava a tak ale tak zle ze uz to ze som tehu na to som pomyslela ale to je asi z toho duphastonu

sweetberry
8. júl 2007

neviem radsej to tehu by som brala ale to si stale vsugeruvavam a vzdy je negat.test ☹

evelyin
8. júl 2007

Sweetberry to sme tu viaceré na tom tak podobne, každý mesiac dúfaš a houby, mrcha vždy dorazí. 😠
Ale neboj, skôr či neskôr sa nám to podarí. 😉

Lorry beriem duphaston 5 dní a zatiaľ v pohode, neni mi nič.Klopem na drevo.

lorry
12. júl 2007

ahojte baby chcela by som sa vas spytat ktora z vas berie DUFASTON a kolko tabletiek dennea ako ho uzivate ako cipky alebo normalne?

anjelik85
12. júl 2007

Ahoj Lorry, brala som duhphaston. Ako hormonálnu liečbu na úpravu mešntruačného cyklu. Za 3 mesiace som pribrala 25kg. Bolo to hrozné. Zmenila som ale lekárku. Tá mi dala iné lieky, tie na rozdiel od duphastonu zabrali a nepribrala som ani gram. Ale už sú to 3 roky.

lorry
12. júl 2007

preboha tak moc? a ake teraz beries lieky?

aaandrejka
13. júl 2007

ahoj, ja som brala duphaston po IVF, az do pohybov plodu a mala som s nim len tie najlepsie skusenosti

misi76
13. júl 2007

Ahojte, ja som brala Duphaston tiež na úpravu cyklu a nemôžem sa sťažovať, je šetrný a zaberá. A nepribrala som od neho vôbec. Na každého asi nejak inak pôsobí. Lekár mi povedal, že ho budem užívať i v tehotenstve na udržanie tehu.

petruci6
13. júl 2007

ahojte,ja ho beriem prvy mesiac,skor som schudla,ako pribrala,ale na prsiach som iba citila zmenu,nic viac,uvidime,kedy mrcha dorazi a ci sa mi cyklus upravil

dibdonka
13. júl 2007

Ahojky,
tak ja beru uz treti mesic Duphasto. Tak prvni dva mesice jsem trpela, byla jsem unavena apobolivalo me i v podbrisku. Taky musim rict ze jsem spis zhubla, ale ne hodne. No a tento treti mesic, uz je to lepsi, tak doufam ze brzy budu Tehu, abych ho nemusela zobat dlouho. 🙂

petruci6
14. júl 2007

ahojte babulky, ja beriem prvy mesiac duphaston od 15DC po 2x denne, uz som pred dvoma dnami dobrala cele balenie,len sa chcem spytat ci vam mrcha dorazila hned na 28DC,ja ho beriem na upravu cyklu, no a dnes som 27DC a necitim ziadne mrchovske priznaky,ani brusko ma nepobolieva ako pred mrchou,moze byt,ze mi dorazi na 34-36DC ako predtym?

sweetberry
14. júl 2007

ja beriem uz mesiac a pol
menzes mi dosiel na 31den