Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

evavs
29. jan 2009

Teď to čtu, myslím, že ty tři dny u tebe dochází k poklesu hormonu, který jsi dodávala a pokud jsi citlivější, tak na to žaludek reaguje. Občas někdo píše, že mu bývá špatně i při braní a doktor mi vysvětlil, že je to proto, že množství hormonu narůstá, takže to může tak být i obráceně asi.

evavs
29. jan 2009

Holky, nemáte některá zkušenosti s krátkým cyklem a špiněním? Zabírá vám D?

lenusska
29. jan 2009

zuzanabb - beres ho od 15DC alebo sledujes aj ovulku ?

bay
29. jan 2009

Evavs, mne ho Dr. prvykrat nasadil, ked som mavala lutealnu fazu cca 10 dni a potom 5 dni spinenie pred ms. Zabral uplne super. LF natiahol a spinenie skratil na den, max dva pred ms a to uz nevadi 😵

evavs
29. jan 2009

bay, to je super, že zabral. Uvidím, jestli si dá to moje tělo taky říct. Snad bude ten příští cyklus lepší. Beru ho první měsíc. Díky moc 🙂

bay
29. jan 2009

Drzim palceky 😵

lenusska
29. jan 2009

bay - aj mne ho dal na kratku LF..
Krasne 11tt 😵

zuzanabb
29. jan 2009

lenuss ja ho beriem od 15DC ako mi nakazala doktorka a vychadza to akurat po ovu... kuk na moje grafiky v albume... tiez som sa bala, ze mi to ovplivni ovu, ale zatial to vychadza, ze ovu je tesne predtym ako si zoberiem prvu tabletku.

zuzanabb
29. jan 2009

annavi podla mna su to tehu priznaky 😵 ...mne nebolo zle od dufika ani pocas brania a ani potom...

deb
29. jan 2009

annavi, súhlasím s zuzanabb, ty budeš tehu 🙂

baby, inak mne tiež strašne narástli cicky, z B na D a mám na nich hrozné strie. Čo mám s nimi robiť? Už som si kúpila aj krém od Vichy, zatiaľ ho mám len tri dni. Myslíte, že zaberie? Mňa inak strašne otravuje taká veľkosť...

zuzanabb
29. jan 2009

wau deb! ty kokso, aj ja chcem mat aspon B 😵
sranda, skus to kremovat, podla mna to zabrani aspon dalsim striam ale neviem ci sa zbavis tych co uz mas...

shaarka
29. jan 2009

mne to nepripada, ze to je z duphastonu. ved to je len progesteron, a slabsi progesteron. existuju rozne ine hormonalne preparaty, a predsa z nich cicky nerastu.
keby to bolo z D, tak sa predpisuje kazdej babe. v podstate neskodny a este z neho aj prsia rastu (o dve cisla 😀 )? hehe, tak ja by som si ho isto vydupala, ked som mala 17 😀

petulko2008
29. jan 2009

Babeny, mna teraz velmi bolieva brucho a chodim spavat o osmej vecer, kym inokedy som cumakovala na bednu do jedenastej. Moze to byt z D? Beriem ho po prvykrat na menzes a otehu.

jana

annavi
29. jan 2009

jaaj babule..ja vam neviem .....ja som si rano zo zvedavosti kontrolovala krcok............aa............bol tvrdší a zavrety...hmm..ale pocas dna som ho kontrolovala tak bol taky makší a to ked je makky tak dojde mrchana.....
len by ma baby moje zaujimalo kde je ta moja mrcha...som si myslela ze po vybrati D ju dostanem hned na druhy dnik.
bolo niekomu spatne ked dobral D???

evcam
29. jan 2009

annavi no ja ti nepoviem este mam dva dni brania D potom ti poviem. drzim palce aby ta hnusoba nedorazila.
pocuj nemala si nahodou biely vytok sorry za vyraz. ja ho teraz mam a to co zas ma znamenat.kokso ja som normalne v soku co sa to so mnou deje najprv ceciky potom brucho a teraz vytok. sakra normalne rozmyslam, ci mam ten D este brat. 😠

annavi
29. jan 2009

evca ten vytok je normalny....kazda ho mavame........ak ho mas ako vaj. bielok tak si myslim ze prichadza ovu......tak by to malo byt..ak vsak nemas ziaden vytok tak to uz mas po ovulke ..su to tzv. suche dni...

evcam
29. jan 2009

annavi toto nie je ovu vytok je to biely vytok taky hustejsi. ovulka uz bola urcite. ja ju mavam tak 13DC takze to nee.

evcam
29. jan 2009

kokso ale ma inac zacina boliet podbrusko.

certisko19
29. jan 2009

ahojte....
ja D beriem uz cca ´pol roka,ale nastastie s nim nemam ziadny problem....nie je mi vobec zle...no,proste vsetko je ok...🙂

koira
29. jan 2009

Ahojte holky nemate nekdo zkusenost s tim ze by vas po D bolely prsa?ja ho beru od 15 -26 DC a ovulaci mam tak 16 den..ale uz od 13DC me boli prsa a trvaji az do menzes..diky

fomarik
29. jan 2009

...mňa pri užívaní Duphastonu nebolí nič. Upravil sa mi MC, bez bolestí, trvá kratšie... no len otehotnieť sa nám akosi nedarí. Už ho beriem 7 mesiac 😠

koira
29. jan 2009

ja ho beru asi tak 3 mesice..pred tim jsem brala 3 mesice utrogestan..ale pak mi prestal jako by stacit a porad jsem spinila..a jak dlouhy mas cyklus s nim?me se DC

fomarik
29. jan 2009

presne 28 dní

koira
29. jan 2009

aha..a ovulaci mas kdy? jestli se muzu zeptet?

fomarik
29. jan 2009

Mávala som 14-15deň. Avšak tento mesiac, keď som bola na sono ( to bolo 12 MC), mi doktor povedal, že nemám žiadne folikuly pripravené na oplodnenie, tak som akosi znervóznela...

korenka
29. jan 2009

annavi,podľa mňa si tehu!!!!!!!!!!! 😵
mne prišlo špinenie hneď na druhý deň po vysadení,a na 4. už normálne,takže ak ti neprídu do zajtra rána,tak testuj moja!!!!!!!!!!............a hneď daj vedieť!!! 😕

fomarik
29. jan 2009

ja mrchu dostávam presne na 3 deň po dobratí Duph.

certisko19
29. jan 2009

presne tak isto aj ja dostavam ako formarik.... 🙂

lenusska
29. jan 2009

No ja som strasne zvedava ako budem reagovat ja...a sledujete si aj ovulku ze berete az po?
Viem,ze som sa to pýtala uz sto krat ale nikto mi nepovedal presne dakto ze nesleduje ovu a bere a dakto tvrdi ze to ovu brzdii...

fomarik
29. jan 2009

Ja ovulku nesledujem, pretože by som sa z toľkého pozorovania už asi zbláznila. Inak to som počula aj ja, že Duph. môže brzdiť ovu v prípade, že je naordinovaný v zlý deň ☹ .
Som z toho zmätená aj ja. Pri najbližšej návšteve lekára sa opýtam, ako s tým vlastne je a či vôbec mám brať ten Duph. od 16 dňa cyklu. Keď som ho skoro pred 2 rokmi brala na 18 DC, tak som aj otehotnela...hneď po troch baleniach, teda o tri mesiace. Niektoré žienky ho berú už v 10 DC...tak ja fakt nechápem... 😨