Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
28. okt 2010

@janeisha ako sa drží bábo? 🙂

annavi
28. okt 2010

ahojte duphastonky... 🙂 dlho predlho som tu nebola...od včera tiez začínam opat s dupahstonom...cyklus mam straaasne nepravidelný..

deni73
28. okt 2010

Ahojte. Po neúspešom ivf som predvčerom vysadila Duphaston, kedy mám dostať menštruáciu? Lebo zatiaľ nič necítim, žiadne predmenšt. bolesti, nič...

katuskad
28. okt 2010

@deni73 no mne dorazila po dvoch dňoch v noci, tiež mi nič nebolo aj som sa čudovala, len som sa v noci zobudila na to, že zo mňa niečo tečie 😅

deni73
29. okt 2010

@katuskad No, už aj mne dorazila, tiež v noci, ale ja som začala mať straaaašné bolesti... No čo už, musíme trpieť. ☹ Maj sa, ahoj.

katuskad
29. okt 2010

@deni73 to mi je lúto ☹

janeisha
30. okt 2010

@katarina104 ahoj🙂 zatial sa vsetko zda byt ok🙂 ja sa ani ako tehu necitim 😔 stvrtok idem na kontrolu k dr. tak uvidime🙂

ivca82
31. okt 2010

Kočky, máte skúsenosť s tým, že po vysadení Duphastonu ste mali skoro všetky príznaky krámov ale tie nikde? Už tretí deň mám bolesti ako pri menštruácii, ledva chodím, kríže už bolia nepretržite, ale krámy stále nikde. Som 8 deň po vysadení Duphastonu. 😖 😔

smithy
1. nov 2010

@clauda2010 Ahoj Klaudia, my sme chodili do Heliosu, tam pan doktor odobral manzelovi spermie, urobili kompletny spermiogram, mne pozoroval priebeh cyklu, robil ultrazvuk, urobil mi aj test, ci nemam alergiu na spermie, ktoru nepotvrdil, proste vsetko vyslo okej, a nasadil mi kuru clostylbegit, mala som dva vajicka, podla ultrayvuku a potom mi pychol hcgecko, a nakoniec ten nepodareny duphaston. hormony ma uplne dostali. ja som do potom vzdala.

lemge
1. nov 2010

@ivca82 ahoj ivca 🙂 netestovala si?ja beriem tiez dufik.ked mi na piaty den po vysadeni nedosli,skusila som test,a boli 2 ciarky 🙂 krvicku mam pozit,ale sono az za 2 tyzdne 😒 necitim sa bohvieako tehotno ani prsa ma nebolia..neviem ci je to normalne 😕 .tisko sa tesim,ale bojiiim.
@janeisha ahoj,gratulujem a super ze babo je ok 😉 a mas aj nejake priznaky?bolia ta prsia?

lemge
1. nov 2010

@janeisha ozaj a beries dufik dalej alebo si vysadila?
ja som si robila teh.test hned po vysadeni D,bol negat,tak som dalej neuzivala-tak nakazal doktor.ale na piaty den po vysadeni boli testy pozit ,tak uzivam este 10 dni.
a sono ti uz robili,ci az vo stvrtok?drzim palce...

ivca82
1. nov 2010

@lemge gratulujem k tehu 🙂 😵 netestovala som sa, po posledom cykle som sa zapovedala, že testujem až 10DC 😅 preventívne nemám doma ani nijaký test, lebo by som sa testovala do úmoru 😅 😀 😅 😀 posledne som dostala po dobraní Duphastonu krámy na 7 alebo 8 deň, ale bezbolestne. A pocity tehu už u mňa sú pomali v kuse, ale to mi už šibe viacmenej 😅 😀
Janeisha aj tebe gratulujem k tehu 🙂

ivca82
2. nov 2010

Nie 10DC ale 10 deň po dobraní Duphastonu som mala na mysli 😀

amy25
2. nov 2010

ahojte baby

Lekar mi kazal brat duph. od 16. DC po dobu 10dní. Raz cítam ze zastavuje ovu, raz ze nezastavuje. neviem sa z toho vysomárit. Ked beriem tabletky, mrchu dostanem tak 28-30 DC. Ale ovu mávam (ak vôbec) až okolo 20 DC. ak by som teda vyskúšala brat duph. az od toho 20 DC moze sa stat ze by som dostala mrchu a este stale brala duph? alebo mi duph. mrchu oddiali? Alebo nemam menit nic a brat tak ako mi doktor kazal? Nemate s tym niektorá skúsenosti? Mozno sa uz o tom tu hovorilo, neviem, mrzí ma to ale nestíham čítat vsetky príspevky. 😒

katarina104
2. nov 2010

@amy25 s duphastonom je to tak ak ti kázal brať od 16 dňa tak predpokladá, že si mala ovulku na 14 deň, čo ale môže a nemusí byť. 😉 ,Ak berieš lieky mrchu máš z hormonálneho poklesu a vôbec nemusíš mať pritom ovulku. Ak ti dáva duphaston mal by ťa sledovať na folikulometrii, ináč to nemá zmysel 😉 Ako vieš že máš ovulku?Meriaš si teplotu? 🙂

amy25
2. nov 2010

@katarina104 meriam si teplotu, ale u mna ten vzostup nebol taky vyrazny tak som si posledné dva mes. robila aj ovu testy. Kúpila som si ten v tom rúži. Tak ale neviem ci ho dobre pouzívam, snad ano. A ukazoval stromceky akurát vtedy ked aj teplota stupla, teda ten 20DC. Ale ako som napísala toto mam len z posledných dvoch mesiacov.
Duph. beriem 4 mes.

katarina104
2. nov 2010

@amy25 ja by som na tvojom mieste duphaston nebrala, začni si merať teplotu,tá ovulka môže byť posunutá a nikto ti nezaručí,že ju budeš mať vždy na 20deň.Ak sa ti teplotou potvrdí vzostup tak potom môžeš duphaston brať, ale skôr to veľký význam, vieš to obsahuje progesterón, a ten potrebujeme až po ovulke.Robili ti hormonálny profil? a prečo ti vlastne dal duphaston, máš dlhé cykly? 😉

kikasa
2. nov 2010

Ahojte. Prosím Vás, čo Vám povedal dr. pri predpisovaní duphasonu. Aj mne ho dr. predpísala a kázala mi ho brať od 11 do 25 dňa. Cykly mám pravidelné 28 dní, aj ovu - meriam bt. Pýtala som sa jej, či to nestačí brať po ovu, povedala, že nie, že sa musí brať pár dní pred ovu. Napriek tomu som ho 2 cykly začala užívať až po ovu, väčšina báb ho tak užíva.

katarina104
2. nov 2010

@kikasa zbytočne si meriaš teplotu ak berieš dufik pre ovulkou, cyklus funguje asi takto:
cyklus začína tak, že HYPOFÝZA(podmozgová žľaza) vylučuje hormón stimulujúci folikul (FSH), ktorý začína proces ovulácie stimulovaním folikulu čiže(malého bunkového vačku obsahujúceho vajíčko).
Folikul pri vývoji vylučuje ESTROGÉN,ktorý spôsobuje vývoj výstelky maternice čiže (endometria). Vďaka estrogénu krčok maternice vylučuje hlien nevyhnutný pre plodnosť a pohyb spermiií.
Po dosiahnutí určitej hladiny estrogénu hypofýza začne vylučovať luteinizačný hormón (LH), ktorý spôsobuje ovuláciu, čiže uvoľnenie vajíčka).Po ovulácií folikul nadobudne nový vzhľad a volá sa žlté teliesko, čiže (corpus luteum). Toto žlté teliesko vylučuje PROGESTERÓN, ktorý pripravuje výstelku maternice na uhniezdenie vajíčka.
Náhli pokles progesterónu asi po 2 týždňoch spôsobí odlučovanie výstelky maternice čiže menštruáciu.
Zníženie estrogénu a zvýšenie progesterónu zastavuje vylučovanie hlienu,a zvyšuje teplotu v pošve dúfam,že som to napísala dobre
Včera o 10:42 • 2 deti - snaží sa • Odpovedz

kikasa
2. nov 2010

@katarina104 - vďaka za vysvetlenie. Len nechápem, prečo ta moja dr. chce aby som ho brala od 11 dňa. Budem ho naďalej brať až po ovu, hádam tým nič nepokazím - aj tak by som bola asi jediná na koníku, čo ho berie pred ovu 😀

katarina104
2. nov 2010

@kikasa jediná nie si ale ak pochopíš cykly tak prídeš na to, že pred ovulkou to nedáva zmysel. Ak by si sa chcela zapojiť do témy grafy BT štťastná 13 tak si vítaná, sme tam viaceré čo chceme počať 😉

kikasa
2. nov 2010

@katarina104 - do grafov chodím už 2 roky, aj keď len veľmi málo. Meriam dlho, v lete som bola na laparke a dr. mi predpísala duphason - tak uvidím, čo bude ďalej.

katarina104
2. nov 2010

@kikasa 🙂

amy25
3. nov 2010

@katarina104 ked som vysadila HAK tak som nedostala vôbec mrchu. Tak som sla za doktorom a ten mi nasadil duphaston. Jediné vyšetrenie na ktorom som bola bol ultrazvuk.

katarina104
3. nov 2010

@amy25 a zistili ti niečo na tom ultrazvuku? vieš mali by ti zobrať krv na HP, ak ti idú dávať lieky 😉

amy25
3. nov 2010

@katarina104 no na ultrazvuku som bola cca 45 - 50 DC a vtedy mi povedal, ze na to ze som tolky dc mam nízku slizicu, ale ze to môze byt z HAK. . A ze to vizerá na PCO ale inak nic. Krv mi nebral

katarina104
3. nov 2010

@amy25 no keď to tak čítam odporúčam ti zmeniť lekára 😉 , ako to môže tvrdiť keď neurobil jediný test 😒 , skúšala si si robiť tehotenský test? A máš nejaké príznaky na PCO? , napr.ochlpenie, nadváhu?

amy25
3. nov 2010

@katarina104 tiež som rozmyslala ze zmením lekára. No neviem. Ma dobre vybavénú ambulanciu - aj ked co z toho ked to vybavenie na mne nepouzíva. :( Predbežne som rozhodnuta vydrzat do januára/februára - vtedy idem k nemu na kontrolu. A ked sa zase nic nebude diat, tak mením lekára. A co sa tyka tych príznakov, cítala som o tom dost, nejaké príznaky by sa aj našli, len co ja viem ci si to len nedomyslam. Ak by som mala na sebe furt sledovat nejaké príznaky tak somu uz toooolko krat tehotna ze to ani mozne neni. :D
a vy sa ako dlho snazíte?

katarina104
3. nov 2010

@amy25 asi 3 mesiac naplno, minulý sme boli chorí tak nič, a teraz mám posunutý cyklus, a vyzerá to že včera bola ovulka, dnes mi teplota stúpla,že bola zistím až zajtra, tento cyklus mám ovulku na 23 deň, museli sme dlho čakať, a ešte k tomu veľmi slabí hlien,tak neviem či z toho niečo bude 😒 ,tiež som mala PCO,pred 10rokmi, na poslednom vyšetrení mi povedala že som OK, ale neviem či sa mi to nevracia, beriem teraz sarapis na úpravu cyklu, len prvý mesiac, tak uvidím či to vyšlo, ale ešte si musím počkať 😔

amy25
3. nov 2010

@katarina104 co je to ten sarapis? uz som to tu niekde cítala ze ho zvyknú snazilky brávat, ale nikde som sa nedozvedela co to vlastne je.