Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

cecil36
15. jún 2011

@mabumi a preco mas anovulaky? Toto lekari nezistovali? Nehladali pricinu napriklad v rezerve vajecnikov a podobne? Pri IVF sa ti tvorili oocyty v pohode? Ono je najlahsie niekoho poslat na ivf (tiez cakam babo po ivf), dolezitejsie je najst pricinu, lebo potom sa moze par trapit stimulkami roky.

mabumi
15. jún 2011

@cecil36 ja mam dost tazke PCO 😒 . a pri laparke kvôli drillingu mi zistili aj endometriozu. ta sa teraz po KET rozzurila a caka ma dalsia operacia 😒 . mozno mi vyberu cely vajecnik, ale ja dufam, ze nie 🙂
pri ivf mi davali nizke davky, kvôli hyperstimulaku, ale vytvorilo sa asi 5 oocytov, z toho boli 3 pouzite blastocysty. no nic nevyslo ☹ . tak uvidime ako dalej 😖
gratulujem ti k babatku. v niektorej teme som ta uz videla, teraz neviem kde, ale par krat som uz o tebe citala 😉 . tak vela stastia a hlavne zdravia pre teba aj babatko 🙂 . ty si mala aky problem?

sarafortuna
15. jún 2011

@cecil36 , staršie grafy mám v albume... môžeš vidieť ako sa mi to postupne zhoršilo.. resp. od kyretu je to celé všetko na hlavu...a najnovší je tu:
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

ovu testy už nemám, ani ich už nechcem 😠 😠 😠 toho roku som pozitívny ani nezachytila... ale LH rastie, len ten PEAK nejako som nezastihla... teraz som testovala posledným v piatok a bol negatívny, no silnejší než minulý mesiac...
práveže ovu hlien pozorujem, len mi vymizlo to pichanie - preto som myslela, že ovulka nie je - že sa niečo deje s folikmi... ovu hlien mám, aj ma tlačia vaječníky, ale ja som cca v den ovu mala také pulzujúce krátkodobé pichanie a to je fuč... už ma len tlačia, čiže asi je to bolesť zo zväčšujúceho sa folikulu

cecil36
15. jún 2011

@mabumi dakujem velmi pekne 🙂 Verim, ze vajecnik urcite zachovaju. Mas toho naozaj hodne, ale urcite sa oplati bojovat lebo na konci je vytuzene babätko 🙂. Velmi ti drzim palce a daj vediet ako ste dopadli 😉
U nas bol problem "len" v zlom spermiograme mm. Lepsie povedane, bol katastrofalny, ziadna spermoska sa nehybala vpred, morfologia bola od 95% do 98% a bola tam aj vysoka fragmentacia DNA. Vyslo nam az 3 ivf, aj to sme museli dat PICSI.

katarina104
15. jún 2011

@sarafortuna máš grafík, podľa toho čo píšeš mi to nesedí, skôr si myslím,že folik bol zluneizovaný,,ak si špinila, tak to mohlo byť z presakovania estrogénu, no meraj ďalej a uvidíš, ako LF 😉 v tvojom prípade, určite papaj B6 s magne,a sarapis môžeš ak ti femi nič nerobia, skús 🙂
@cecil36 ahoj cecili 🙂 ako sa máš?

annavi
15. jún 2011

čaute babule...no tak moja teplotka dnes stupla..tak neviem ci ovu príde už teraz ale... 😕 toť grafík moj.. http://www.womenzone.cz/uzivatelka/annavi30/gra... ...hmm..čo vy na to???
jeej cecil gratulujem k babenku...tiež som ta "zaregistrovala " na niektorom fóre.. 🙂
chcem sa ta opýtať manzel bral nejake vitamínky ked mal zlý SPG???či?? 😨

cecil36
15. jún 2011

@sarafortuna pozrela som grafy, fakt to vyzera na nizky progesteron. Kyret moze naozaj sposobit rozne hormonalne poruchy (teda nie on samotny akokonciace tehu). Piachnie nemusi byt sposobene ovulkou, ale uz stavom po ovulke, ked sa vyleje folikularna tekutina von. To moze sposobit pichanie. A nemusi to byt ani v kazdom cykle. Ja by som asi postupovala takto: dohodla sa s dr. na folikulometrii obden, ked folik dorastie do velkosti cca 20mm, nech pichne pregnyl. Najneskor do 36 hodin mas ovulku. Vtedy sa snazte a sup hned nasadit dufik. 🙂 Drzim palce 🙂

cecil36
15. jún 2011

@katarina104 ahojky, no my celkom fajn, len sme mali pred dvomi tyzdnami problemos s hematomom 😒 Tak teraz lezkam a nechavam sa obskakovat 😀 A ty ako sa mas?

mabumi
15. jún 2011

@cecil36 uz viem kde sme sa stretli. asi v teme "vysetrenia pre ivf...." alebo take cosi. o tej morfologii sme sa nebavili spolu? mm ma 97 - 98% zlych a pri 97% mu povedali, ze vraj to je este v norme 😒 . o com pochybujem. my sme mali ICSI. ach jo, to som zvedava, ci sa podari 😔 , urcite dam vediet. dakujem aj ja tebe 😉

katarina104
15. jún 2011

@cecil36 ju tak som rada,že ste to prekonali, či ešte tam je?
no ja čakám ovulku a ako vždy nechce sa jej 😝

katarina104
15. jún 2011

@annavi ešte si namala dobrý hlien, tak asi ešte nebola, je to len jednodňový vzostup, tak si sleduj hlienik dnes 😉

cecil36
15. jún 2011

@annavi dakujem 🙂 Manzel bral aj vitaminy, poctivo ich papal takmer rok a ziadnu zmenu to neprinieslo. Vyliecili sme aj zapal a nic. Ale nas spg bol skor geneticky problem aj vzhladom na tu fragmentaciu.

cecil36
15. jún 2011

@mabumi a pri takej morfe neskusite radsej PICSI? A urcite sa podari, treba verit 🙂
@katarina104 este tam potvorak stale je, ale nastastie nie je velky, ma cca 1cm. Ale vies ti predstavit ten stres, ked sa zo mna zacala liat krv ako z vodovodu, som myslela, ze toto uz nerozchodime. Nastastie malinke je ok. 🙂

sarafortuna
15. jún 2011

@cecil36 , idem ešte o mesiac na folikulometriu... a uvidím...
len nerozumiem, že prečo sa mi vôôôbec nezvýši teplota... no ešte uvidím či nepomôže duphaston...

@katarina104 , tu je graf... mne to tiež vôbec nesedí...
minulý graf je tiež mrtva čiara a tiež som sa cítila na ovulku... aj hlien aj tlak... ale som vôbec nešpinila a to som bola bez duphastonu
uvidím, či teraz bude s duphíkom nejaká zmena 😒 😒 😒

annavi
15. jún 2011

@katarina104 no moja ved ja ten hlien sledujem...je taký kremovy...hmm..som z toho šiši už..myslím hlienu...takže aj ty čakas???na ovulku?? 🙂 ozaj aký mam byť čípok pri ovu???pootvorený a tvrdý či aký?? 😕
@cecil36 no ja som mojmu nasadila podla katkinej rady selen, zinok cééčko...hmm...tak uvidíme...manžel bol na SPG cca pred rokom všetko oka..hmm...tak neviem..asi sme sa nemohli nikdy trafit do ovulky alebo co...
kedysi som aj ja vedela ze ju mam..podla pichania, hlieniku..a teraz???mam v tom chaos... 😒

sarafortuna
15. jún 2011

http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

prikladám, kedže som zabudla 😀

cecil36
15. jún 2011

@sarafortuna a LH mas v poriadku? Ale zas to by tam videl dr. folik stale, ak by si mala nizke LH a on by nevedel prasknut.

katarina104
15. jún 2011

@cecil36 juj tak to sa nečudujem, to musel byť riadny stres 😒 tak som rada,že ste ok 🙂 občas sa ukáž v našom fóre 🙂

annavi
15. jún 2011

@katarina104 ozaj moja ja mam tiez duphík v šuflíku 3 balenia...Dr. mi ho predpísala na upravu cyklu...no nenasadila som ho...kedy si ho mam nasadit??či nemam???hm?

cecil36
15. jún 2011

@katarina104 jasne obcas zbehne kuk 🙂 Zatial papa

katarina104
15. jún 2011

@sarafortuna no dufík ovulku neurobí, tam bude niečo s LH 😒 ,zdá sa mi,že nepraskol, aj v tom minulom grafe,,HP robili?

katarina104
15. jún 2011

@annavi zatiaľ ho nedávaj, hlien sa musí meniť na číry, na ovu je ešte čas 😉
http://www.fertility.sk/plodnost-a-zdravie/symp...

katarina104
15. jún 2011

@cecil36 pa moja a držte sa 🙂

annavi
15. jún 2011

@katarina104 no dobre ja pockam .... 🙂 len som zvedava či sa mi ten hlien zmeni...hmm...veruze číry som ho uz dlho nemala... 😒 dá sa to potom nejako naštartovať??myslím tvorbu toho hlienu...hm?

katarina104
15. jún 2011

@annavi to záleží aj od toho,či máš vôbec ovulku, hlien je vedľajší znak 😉 ale ak by bol na vine hlien,tak ľanový olej, má dobrý vplyv na žľazy a krčok,,teraz to budeme len sledovať, možno si nemala taký hlien preto,že si brala dufík skoro 🙂

janine6623
15. jún 2011

@katarina104 Ahoj, prosím ťa smie sa brať ľanový olej aj pri clostyl+duphaston? Po antikoncepcii mám problém s nízkou sliznicou a hlienom.

annavi
15. jún 2011

@katarina104 no ja som bravala D od 17 DC 2x1 desat dnií..hmm..asi je mozne ze som aj kvoli tomu nespravnemu nasadeniu nemavala ovulku..hmm...a to som nevedela ze hlien sa mohol vytratit ked som brala D skoro..hm...ved uvidime...ozaj moja a ten lanovy olej mam pit bez prestavky??jedno balenie mam na cca 1 mesiac...pijem to len 2 x denne...hm???či tam ma byt nejaka pauzicka... 😕

sarafortuna
15. jún 2011

@katarina104 , HP bol ok aj na 13.DC ale to som vtedy ozaj aj mala ovulku - aj podľa grafu...
a kde by mi zmizol ten folikul? ak ovu nebola?

cecil36
15. jún 2011

@janine6623 ak mas nizku sliznicu preco ti preboha predpisali clostyl, ved ten ju praveze znizuje. Na sliznicu je estrofem, estrimax a podobne 😉
@katarina104 dik moc, aj tebe drzkam palce 🙂

katarina104
15. jún 2011

@janine6623 odporúčam ho brať hlavne po vysadení HAK, a určite Befoli,C,, zinok,magne,E,A 😉