Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
25. jún 2011

@sasena033 áno tebe stačí 🙂
@jania023 tak si objednaj cez net, aj ja som si tak 😉

jania023
26. jún 2011

@katarina104 len problem je ze nemam kreditku na zaplatenie tu mi ju uz 4x odmietli dat takasi budem musiet zmenit banku lebo ma to uz serie 😒

sasena033
26. jún 2011

@katarina104 moja este by si mohla vediet...mam ten dupik davan 2x1 a lekarovi som povedala nechmi da ten utros no ale ten dal na vkladanie rano 2 a vecr 2 tablety do 13tt ved to bude zo mn atiect...a stale z vlozkou.... ☹ mohla by som to urobit tak z emam 3 balenia dupika budem brat a ked dojde tak dam utros do toho 13tt teda to prestriedam myslis ze by to nejako vadilo,,,,? je pohodlnejise jest lieky ako vkladat co povies?? co je lepsie dakujem

katarina104
26. jún 2011

@jania023 na dobierku ti pošlú aj ja tam mám 🙂

katarina104
26. jún 2011

@sasena033 no ja nemám skúsenosť s tým utros, ja by som jedla dufík 2x1 tabl.toho utrosu sa mi zdá moc veľa 😒

jania023
26. jún 2011

@katarina104 no lenze ja som vo swajci tak tu asi neposlu 😀

annavi
27. jún 2011
katarina104
27. jún 2011

@jania023 aha, no tak to je zle 😀
@annavi čo tie prázdne guličky, stále to nie je isté,,, tie teploty nemôžeš mať také skákavé, meriaš dobre? alebo zlý teplomer, no neviem...ten graf dal zle ovu, lebo tam si mala hlien, ak si ho správne určila a ovu býva do 24hod. od naj hlienu...tak sme podľa hlienu dali na 24.6. tak uvidíme,,tie teploty s guľkou neberiem do úvahy

annavi
27. jún 2011

@katarina104 tie prázdne gulicky preto lebo som cez week merala s 2 hodinovym casovym posunom...teplomer je okej..neviem preco tto takto skace...hmm..ozaj ty mas aky nazor co sa ovu testov tyka??

katarina104
27. jún 2011

@annavi ok, a robila si ovu test?

annavi
27. jún 2011

@katarina104 no moja ovu test som si robila až 23.6..boli tam dve ciarky..hmm..na druhy den opat ovu test a ta druha uz bola slabsia...a v sobotu tiez ale uz len duch..hmm..takze by to aj mohlo byt podla FF ze ovulka bola 21-22..vtedy som mala aj take bolesti ako na mrchu..hmm..co si o tom myslis??

katarina104
27. jún 2011

@annavi no podľa hlienu a ovu testu mohla byť ovu toho 24.6 alebo 25.6. ale podľa teploty sa to nedá potvrdiť ešte,,hlavne ak si nemerala v čas, lebo ak je pozit, test tak ovu príde do 36hod., tak skôr byť nemohla, graf to zle označil 😉 ale ani pozit. ovu test neznamená,že ovu bude,lebo LH môže stúpnuť a znovu klesnúť, tzv. anovulák je potom,,,,keď folik nepraskne, tak tento cyklus beriem tak,že meriaš len prvý krát,tak tie teploty aj tak beriem,,,popíš mi ako meriaš,,
tento cyklus to musíme odsledovať,,, 😉

denda29
27. jún 2011

@katarina104 ahoj citam ze sa vyznas 🙂 co povies na moj graf ???? http://www.fertilityfriend.com/home/deni

13DC ovu test taky pozitivny ze som nechapala a aj hlienu som mala strasne vela tolko som este nikdy nemala. na druhy den ovu test uz negativny a hlien nikde. dodam zacala som davat soju tento cyklus. 🙂
Robila som aj dalsie dni ovu test a uz neskor pozitivny nebol iba v ten jeden den

katarina104
27. jún 2011

@denda29 píše, že 13 DC bol ovu pozit, a hlien ešte bol, ten hlien si daj aj do grafu, zle ti označil ovulku, bola na 15DC, od pozit.ovu testu do 36hod. a od najťahavejšieho, najčírejšieho hlienu je do 24hod. 😉 papaj B6 min.25mg, kúp si befoli,,,,aby si nemala veľa estrogénu a prolaktínu 😉

denda29
27. jún 2011

@katarina104 sory sekla som sa 12DC bol ten hlien 13DC uz nebol. mysis ze mam vela prolaktinu a estrogenu. uz papam kyselinu listovu a Ecko. tak teda mam este B6 a befoli???? ak sa tento cyklus nezadari tak skusim 😉

katarina104
27. jún 2011

@denda29 takže aj test bol pozit.12DC? tie bečka určite papaj, no podľa teploty by som povedala, že ta ovu bola 15DC, dá sa zistiť podľa LF 😉

denda29
27. jún 2011

@katarina104 hej aj ovu test pozitivny 12DC trocha bola skor asi kvoli soji. no uvidime kedy pride mrcha no dufam ze nepride 😉 Tiez ten pokles 15DC sa my nezdal ale mna tak velmi boli vajecniky 12DC ze teraz fakt neviem mohla byt mozno aj predsa 13 DC. aj teraz ma sem tam picha pri vajecniku ale oproti tomu 12 dc to nie je nic 🙂

katarina104
27. jún 2011

@denda29 merala si stále v rovnakom čase? každý deň?

denda29
27. jún 2011

@katarina104 jasne meriam stale o pol siedmej rano vtedy stavam kvoli malej lebo ide do skoly. ale mozno som tu noc nespala dobre nepamatam si. a cez vikend tiez meriam tak isto lebo zase idem do roboty. mozno plus minus 5 - 10min.

katarina104
27. jún 2011

@denda29 ok, ale ak by si nespala,tak teplota by bola skôr vyššia, no neviem, skôr si myslím,že ovu bola ten 15DC, držím ti palce nech sa to podarí, a tie bečka si kúp určite 😉

denda29
27. jún 2011

@katarina104 no ved toto 🙂 . 15dc snazenie nebolo lebo drahy bol pracovne prec. no ved uvidime. kupim dnes a kupim aj tie befoli??? to je naco vlastne??

katarina104
27. jún 2011

@denda29 to nevadí, ak si mala styk v čase hlienu, tak by spermijky mali prežiť v tom hliene do ovu aj 4-5 dní 😉
befoli sú všetky bečka aj kyselina listová aj B6 v dobrom množstve,,,no na všetko možné, na dobrú LF poviem to tak laicky 😉 podobné ako dufík, len nie tak drastické.
VITAMÍN B1- na semenníky, dávka 25-100mg

VITAMÍN B2- proti vrodeným chybám,na semenníky,je ničený HAK dávka 25-100mg

VITAMÍN B3- ničený HAK,na syntézu prostaglantínu E1

VITAMÍN B6- proti anémii, ničený HAK,na syntézu dopamínu,vplyv na pms.,vplyv na progesterón,vplyv na prolaktín,proti endometrióze,galaktorei,zvyšuje návaly horúčosti,proti rnným nevoľnostiam, proti edému,toxémii,a eklampsii počas tehu,na syntézu prostaglantínu E1,na prostatu,a semenníky,proti kvasinkám a ich nadmernému rastu. Denná dávka 25-100mg

VITAMÍN B12- proti anémii, jeho nedostatok maskovaný kyselinou listovou, ničení HAK, odporúčaná dávka 25-100 mcg

sarafortuna
27. jún 2011

ahojte kočky,
tak ja som si dala vo štvrtok ráno posledný duphaston a od soboty či od piatka večera mám hlienu jak uprostred cyklu... 😕 😕 😕 😕 😕
mne ten dufík asi zase pošahal cyklus - uvidíme, no ak áno, tak sa na neho vyprdkám...
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

to len mne to takto blbne?
pri prvom balení som mala ovuláciu asi na 4.DC - mala som slabý menzes a ten môj ozajstný sa spustil počas brania dufíku na 17.DC....

zajtra pomeriam pre istotu, ale už má prísť aj pseudomrcha, takže teplota mi asi bude nanič...

denda29
27. jún 2011

@katarina104 jej dakujem pekne za vysvetlenie 🙂
spravila som si zo srandy ovu test viem ze sa ma robit az poobede ale rano ked si spravis moze ti ukazat aj tehu zevraj. a predstav si iba tienik a testovacia ciara je skoro rovnaka. nechapem co to je skoro som ostala vyvalena 😅

katarina104
27. jún 2011

@denda29 tie testíky ťa môžu aj oklamať... 😉

katarina104
27. jún 2011

@sarafortuna je možné, že máš ovulku, teraz si nemerala, aký bol ten hlien číry?

annavi
27. jún 2011

@katarina104 moja no meriam stale v tom rovnakom case...o 5,15 - 5, 20...digi teplomerom v "kamoške" 😀 😀 😀 😀 tesne po tom ako mi zazvoni budik..ani nevstavam ani nic..hned sa natiahnem a meriam..
😀 😀
ja si však myslim ze ovulka bola 20 - 21...neviem...mam taky pocit...viem ze teplotky tomu nenasvedcuju..ale vtedy som mala akotaky hlienik...nie vsak ukazkovy..lotion tam vsak bol.a aj bolesti ovulacke boli....

katarina104
27. jún 2011

@annavi bolesť nie je 100% príznak ovulky, nemohla tam byť, ovu nie je v čase naj hlienu,, 😉 aký máš teplomer, ako dlho ti meria?

denda29
27. jún 2011

@katarina104 neboj ja viem preto sa do toho ani nevzivam mam uz dost skusenosti s testami bezim teraz s malou k zubarke a kupit vitaminky potom sa ozvem. a dakujem za pomoc prajem pekny zvysok dna 🙂

denda29
27. jún 2011

@katarina104 neboj ja viem preto sa do toho ani nevzivam mam uz dost skusenosti s testami bezim teraz s malou k zubarke a kupit vitaminky potom sa ozvem. a dakujem za pomoc prajem pekny zvysok dna 🙂

katarina104
27. jún 2011

@denda29 ahoj, pekný deň 🙂