Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

sah
23. okt 2007

No počkej, ale když čekáš tak dlouho na MS a jsi po dobrání duphastonu, tak to bys měla už dostat. A pokud jsi těhulka, tak test by byl už pozitivní 😉

sampo
23. okt 2007

sah ale my sme sa o potomka nijako nesnazili 😅 iba ak by nejaka zabludena unikla 😨 skor si myslim,ze by mohli zase zavadzat nejake cysty v mojom pripade 😠

simulin
23. okt 2007

annili:tak teď už tomu rozumím. Byla jsem totiž u doktora zrovna 6DC a řekl mi že mám začat brát estrofem hned ten den a 18 den estrofemu mám začát brát duphaston (vycházelo mi to až 24DC), tím pádem to mám posunuté a Ale ten další měsíc by se mi to už mělo srovnat a hlavně zkrátit. 😉 Tak teď už jen čekat na mrchu. 😢
Jinak moc děkuju za objasnění, bez vás by byl člověk úplně ztracený. 🙂

verusv
23. okt 2007

Sampo, tak dlouho??? Já jsem ho brala 15.DC po dobu 10 dní a dobrala jsem je v pátek. Takže dnes je 4.den bez prášků a mrcha nikde... Tak uvidím jestli nepřijde tento týden, tak půjdu k doktorce.

annili
23. okt 2007

to simulin: nie je zac,rado sa stalo,aj ja sa tu vzdy vela od vas dozviem. Dnes som bola u dokiho, pochvalil moj duphastonovy cyklus,este ma s nim cakaju 3 mesiace a potom sa uvidi. Tak vam drzim prsteky 😉 nech sa nam dobre duphastonuje. A idem si dat nieco sladke,lebo aj za tie sladke chute moze on - duphaston 😀

sampo
24. okt 2007

verusv no aj ja som ho brala tak ako ty.. No mrcha este stale nikde 😅 ale pockam este, nemam kedy ist k doktorke.. Iba ak by to trvalo este jeden tyzden, ale spolieham sa, ze hadam nie 🙂

simulin
24. okt 2007

Taky jsem se chtěla zrovna zeptat. Tak nás nenapínej a zkus ho..... 🙂

simulin
24. okt 2007

Jé špatně jsem to napsala.
sampoo: a co ten testík, nedělala jsi si ho? 🙂

sampo
24. okt 2007

simulin ja si ho asi nebudem robit, lebo my sme sa o nic ani nesnazili, to by bola fakt maximalna nahoda 😎 takze este chvilku pockam... a mozno by som si ho urobila potom iba preto, keby sa ma nahodou dokt. pytala, ci nie som tehotna 🙂 lebo to sa ma vzdy pyta, ked tam pridem, ze zase nemam mrchu a ja jej vzdy poviem, ze neviem, asi nie 😀

simulin
24. okt 2007

sampoo: víš jak to bývá, když se člověk nesnaží a na nic nemyslí, tak je to hned. 😉 Vidím, že to bereš s optimismem, tak to má být a né se stresovat 😀

sampo
25. okt 2007

sim predsa len som poslala mangela do lekarne, nech jeden pre istotu kupi (hoci podla mna zbytocne), skor si myslim, ze to bude zase nejaka cysta 😠

zuzanic
25. okt 2007

ahoj holky...můžu se připojit?je to sice fajn pročítat diskuze,ale moc chytrá z toho nejsem a někoho, kdo by na tom byl stejně jako já, jsem zatím nenašla. já vlastně mens. sama od sebe neměla snad nikdy. cca v 17ti jsem začala chodit na injekce a potom začala brát antiperle,takže to bylo pravidelné skoro na hodinu.tu jsem ale teď, po osmi letech vyhodila a když se mens. ani během třech měsíců nedostavila,šla jsem na gyndu.tam mi podle krve oznámili, že mám nedostatek progesteronu i estrogenu a předepsala mi clostilbegyt 5-10den a duphaston 16-26.zatím jsem baštila jen clostil a dupha mě čeká začátkem příštího týdne.nemáte někdo stejné problémy, popřípadě složení hormonů???

mary.la
29. okt 2007

ahojte baby...chcem vas trosku povzbudit..aj ja som brala D a hned na druhy cyklus to vyslo. Ani mne nebolo po nom nejako suprove,ale oplatilo sa..drzkam vam palce a bezim sa pokukat po nejakych tehu temach 😉

annili
29. okt 2007

mary.la- blahozelam,D naozaj zabera, aj ked to chce svoj cas,oplati sa to skusit 😉 zeby som aj ja isla pokukat po tych "tehu" strankach ? 🙂 pa

leto79
29. okt 2007

ahojte baby,
prosim vas, do kolkych dni po dobrati duphastonu ste dostali mrchu?

lucinecka
29. okt 2007

Holky, já tento měsíc baštila taky duphaston a taky nám to vyšlo 🙂 Dostala jsem ho i nadále, ikdyž už jen 1 tabletku denně 😉

Leto, MS by měla přijít do 3 dnů po dobrání duphastonu 🙂 Držím palce ať nepřijde 🙂

macadi
29. okt 2007

Ahoj leto, mne doky povedala, že do 14 - dní by mala prísť. Keď som začala brať Duph. prvý krát, tak mi prišla presne na 14. deň. 😝

leto79
29. okt 2007

dakuejm vam za odpovede
ja som 6. den po dobrati duphastonu, ale vyzera to tak, ze pride zajtra, som si ista, takze na 7. den, co je asi v norme

sah
30. okt 2007

Ahoj, tak všem co jsou těhulky gratuluju!!

Já jsem dneska 18 DC, čtvrtý den co beru Duphík, tak uvidíme. Začínám trochu cítit prsa, tak snad to nebude vedlejší příznak braní Duphíku. Nikdy jsem je necítila, ani před MS.

sah
30. okt 2007

Jo a jak Sampo?????

evule
30. okt 2007

Ahoj holky, tak mě první cyklus přišla MS 4. den, cyklus jsem měla 28 dnů a teď přišla hned 1. den, tak mám cyklus 25 dnů, tak jsem zvědavá co ukáže ultrazvuk, protože jinak ovulace u mě neprobíhá a sliznice je pořád nízká

sampo
30. okt 2007

ahojte 😀
sah ziadne miminto nebude, dockala som sa mrchy po dvoch tyzdnoch... dufam, ze mi to nemieni robit pravidelne 😖 cize moj cyklus zacina byt asi taky.. hm 37-dnovy? skvele no 😅 este ze nemam zatial v plane potomka, lebo neviem, ako by som sa trafila do plodnych dni 😅

sah
30. okt 2007

Ty jo Sampo a já si fakt myslela, že jsi těhulka. No tak hlavně že to dopadlo tak, jak jsi chtěla ty. Ale fakt jsi byla nadějná 😉 😀

leto79
30. okt 2007

sampo, na kolky den po dobrati D ti prisla mrcha?

sampo
30. okt 2007

no sah, ja by som tomu mozno aj uverila, keby som nevedela, ako sme davali pozor, aby som nebola 🙂 teraz sa mi to totiz velmi nehodi, tak este pockam 🙂
leto na 14 alebo 15 tusim 😕 (minule som napisala, ze na nu cakam 15 dni, ale som sa pomylila vtedy asi o 3 dni 😖 ) a beriem ho od 14-24 DC 😕

macadi
30. okt 2007

Ahoj sampo, nič si z toho nerob, ja som mala kásny cyklus 28 - 30 dňový a teraz mám až 33 - 34 dňový. No a snažíme sa o mimi a zatiaľ sa nám nedarí trafiť sa do ovulky. 😝 A keď mi ms dosť meškala, volala som doky a tá s kľudom povedala, počkajte, do 14 - tich dní musí prísť.

extravaganca
30. okt 2007

Ahoj holky,jsem tu nová.Brala jsem víc jak půl roku utroš,ale protože mi dělal v poslední době strašně zle,tak mi včera doktorka napsala duhaston.
Mám dotaz:
Za kolik dní po vysazení vám dorazí MS a jaké máte vedlejší účinky?U utroše jsem měla bolesti hlavy,podbřišku,pocit na zvracení,zadržování vody a kynutí ☹
děkuji 😉

sampo
30. okt 2007

macadi no ved to.. trafit sa do ovulky 😅 to sa asi ani ja nebudem vediet, keby sme chceli nahodou uz potomka "vyrobit" 😀 ved mi prisla na ten posledny 14-ty den, ale to som myslela,ze mi uz fakt prasknu prsia od bolesti 😠
extravaganca - tie bolesti prs su moj vedlajsi ucinok. Ale napr. kamoska hovorila,ze z neho aj pribrala, tak neviem 😕

macadi
30. okt 2007

Sampo, ono by sa to malo upraviť, mne sa to ustálilo na tých 33 - 34 dní. 28 - dňový cyklus som mala len jediný raz, čo užívam D. Mala som z toho dosť nervy, ale doky to nijako neprekvapilo, takže by to bolo v norme?! 😝 Neviem. Čo sa týka bolesti, mám bolestivé prsia, ale nie je to až také, ako opisuješ ty. Ja som skôr pribrala. Dala som hore cca 7 kg, teraz sa mi podarilo schudnúť, ale keď užívam D., tak mám viac chuť na jedlo a dokonca mám pocit, že som celá taká "naliata". 😒 Nie je to bohvie čo, lebo ja si musím odjakživa váhu strážiť. 🙄

evule
30. okt 2007

tak já zatím nemám žádné vedlejší účinky a taky doufám, že nebudou 😅