Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

christla
28. sep 2007

No na tech testech píšou, že doba odečtení výsledku je 5 minut, potom je výsedk neplatný. Zkus si uděat ještě jeden test a uvidíš. Možná, že jsi těhulka...

mima286
28. sep 2007

Dám na teba a skúsim si ešte zajtra ráno spraviť teh.test a uvidíme.Do pondelka to už nejako vydržím,chystám sa svojmu dokt.gyn.a pokiaľ nebudem ani tehu ani menzes nepríde do nedele,tak nech vypátra čo sa so mnou deje.

zuul
1. okt 2007

dievčatá,
chcem sa opýtať nemáte s tým niektorá skúsenosť? do 24 dňa MC som brala Duphaston, bruško ma pobolievalo a že má prísť mrcha, tá prišla na 27 deň ale trvala len jeden deň. len 2 tampóny som naplnila? nie je to krátko? môžem začať od toho dňa rátať nový MC?
neviem sa s toho vysomáriť, a inak testík som si robila dnes ráno a nič. takže tehuľkovanie to nebude.

augustovka
1. okt 2007

babulky je mozne ze ani duphaston nedokaze vyvolat plodne dni?myslim tym ze ani pri uzivani duphastonu ich nemusim mat

christla
1. okt 2007

Ahoj augustovka! Mě také užívání Duphastonu ovulaci nevyvolalo!!

augustovka
1. okt 2007

a co si robila?mne ukazalo ovu den po menzese lenze to si myslim ze bol asi len omyl a teraz cakam a cakam ☹

christla
1. okt 2007

Mě ho dr. napsal vždycky na dva měsíce a to dvakrát po sobě. Mělo mi to upravit cyklus, ale nic. Pak jsem dostaa jiné hormony, ty taky nezabraly a teď neberu nic a za měsíc jdu na hormonální profil...

augustovka
1. okt 2007

dakujem a prajem vam aby ste uz coskoro mali // moc drzim palce

lucinecka
1. okt 2007

Mě tenhle měsíc taky čeká duphason. Dr mi ho přikázala vzít asi 15 DC, ale po radách se zkušenějšími odborníky mi bylo řečeno, že ovu blokovat může, ale taky nemusí, ale lepší je to neriskovat, že 😉 Takže ještě že měřím BT, duphason nasadím až po ovulce, jistota je jistota 🙂

marrad
1. okt 2007

ja som brala 3 mesiace terar mrchu mi pri nom prisla na minutu presne 28 dni ale taka silna a bolestiva plnych 6-7 dni ako keby ma z koze drali....

tessie
4. okt 2007

Ahoje kočky, som tu dnes prvýkrát a akurát som sa vrátila od doktorky, ktorá mi predpísala Duphaston 2x1 15-25 deň cyklu. Ale v letáku nie je napísané, či sa má jesť po jedle, pred jedlom alebo kedy vlastne. Je to úplne jedno? Ďakujem za radu

holidayinn
4. okt 2007

Ahoj tessie, je jedno jestli pred nebo po jidle. Ja beru Duphaston na udrzeni tehotenstvi.

bubatenko
4. okt 2007

tessie a z akého dôvodu ti to predpísala, ak sa smiem spýtať?...ja čítam, čítam... vie mi niekto povedať aká je pravdepodobnosť, že mi duphaston pomôže otehotnieť... dá sa to vlastne počas toho kým ho beriem? Vie mi niekto dať na toto odpoved?

evule
4. okt 2007

Ahoj holky, mám za sebou první cyklus s Duphastonem, beru ho 17-24 DC, v lékárně mi řekli, že ho mám brát po 12 hodinách, ale jestli před a nebo po jídle to je asi jedno. Menstruaci jsem dostala přesně 28. den, vůbec jsem necítila, že by měla přijít, normálně mě bolela hlava a teď nic, a mám ji slabou.

pecka
4. okt 2007

ahoj bubatenko, ten hlavny hormon - dydrogesteron, co Duphaston obsahuje, nepotlaca ovulaciu, ale ju ani nevyvolava.
Ak mas nepravidelny cyklus, Duphaston ti ju spravidelni, a je mozne, ze ovulacia sa dostavi.... Ale ak si mala anovulacne cykly predtym, tak pravdepodobnost, ze vdaka duphastonu budes mat ovu je minimalna. Ale nic nie je nemozne.....
A ak da lekar Duphaston vtedy, ked sa "len" netvori zlte teliesko, to znamena, ze ovu prebieha a to teliesko je velmi dlezite pri otehotneni. Tak tam je pravdepodobnost na tehu urcite vacsia.

Tie diagnozy, preco sa pacientkam predpisuje Duphaston su rozne.

Evule, ja mam s Duphaston, tiez podobne kladne skusenosti. Ked som ho brala, tak mzs chodila ako hodinky.

A je uplne jedno ci sa berie po alebo pred jedlom. Je to hormon, a jedlo nema nan vplyv. Ved aj hormonalny profil z krvi sa nechodi na lacno.... 😉

tessie
4. okt 2007

Ahoj bubatenko, mne to dala doktorka, lebo mám nepravidelný cyklus... Keď som jej dnes ukázala môj menštruačný kalendár, tak zhíkla a povedala, že to je hrozné, lebo krvácam skoro celý mesiac... Mám nejakých 10 dní špinenie a 2 dni silnej menštruácie. Takže dúfam, že sa to upraví, pretože aj my sa už začíname s manželom snažiť a bola by som rada, keby sa nám podarilo čí skôr. A keďže som to mala úpne nepravidelne aj s rôznymi dĺžkami, tak si neviem určiť ovulačné dni ☹

annili
4. okt 2007

Ahoj tessie! Ja tiez beriem D na upravu cyklu, s menšimi prestavkami uz vyse pol roka. Aj moj cyklus vyzeral tak hrozne, v tomto mi D dost pomohol. Len sa mi zatial nepodarilo otehotniet. Teraz mi ho doktor nasadil na pol roka, ale uplne bez prestavky, tak uvidim. Kedy ho uzijes je vlastne jedno, len na to nezabudni, lebo mne sa uz 2x stalo, ze ak som vynechala nejaku tu davku, zacala som trosku spinit.Tolko moja rada, pa a dufam,ze ti pomoze.

evule
4. okt 2007

Já jsem dostala D na úpravu cyklu. Když jsem byla na ultrazvuku, aby se zjistila ovulace, tak mi doktorka řekla, že sliznice je nízká a folikuly malé a že ovulace pravděpodobně neproběhne. Znamená to, že když tam mám folikuly, že je na půl vyhráno?

thalia2303
4. okt 2007

mne predpisal dr. na 5den clostilbegyt a na 11 den duphaston, vraj clostil nastartuje ovulku a duphaston napomoze zltemu teliesku k otehotneniu a aj nadalej pri udrzani tehotenstva.
no som zvedava ci budem tento mesiac tehulka. od 11dna cyklu nebudem s muzikom takze ak sa zazrakom skor neuhniezdi babo tak tento mesiac nic z baba

pecka
4. okt 2007

Evule, ovulacia prebehne vtedy, ked je folikul aspon 20mm - to je vlastne ten dominantny folikul. V takom by sa malo nachadzat zrele vajicko. V tom case sa tam mozu nachadzat aj drobne folikulky, ale tie, ked nedojde k oplodneniu, tak jednoducho popraskaju - to su prazdne folikuly, alebo sa v nich mozu nachadzat aj vajicka, ale nezrele. Takze ak u teba nasli len drobne folikuly, v tom case, ked tam uz mal byt aj dominantny, tak nieco nie je v poriadku. Mala by si byt odsledovana vo viacerych cykloch za sebou. A s pomocou napr. clostylbegitu - vdaka nemu narastaju folikuly do potrebnej velkosti - tak, ako pisala thalia 🙂 .

augustovka
5. okt 2007

je mozne ze by uzivanie duphastonu ovplyvnovalo meranie bazalnej teploty?dakujem 🙂

evule
5. okt 2007

to pecka: Moc děkuji, konečně to chápu, jak to probíhá. 🙂 Na ultrazvuk jdu zase za 14 dní. Doktorka říkala, že pokud to nebude dobré a budu chtít, že můžem začít se stimulací, což bude určitě nasazení clostylbegitu. Ale asi zatím počkám, nesnažíme se zas až tak dlouho.

pecka
5. okt 2007

Ahoj evule, tak ak to tento cyklus na ultrazvuku nebude dobre, tak skuste v dalsom cykle ten clostyl. Alebo, ak sa na to este necitis, tak este par mesiacov pockajte a snazilkovanie si zatial pekne uzivajte 😉 . Lebo ked sa zacne s clostylom, tak to uz bude potom o planovanom snazilkovani.. 😒 Ale, kazdopadne prajem vsetko dobre, nech sa vam rychlo zadari!!!!!

Augustovka, ja som si pocas uzivania duphastonu tiez merala BT, ale ukzovala sa mi akokeby falosna teplota, pretoze podla teploty by mala prebehnut ovulacia, ale nic take sa nekonalo..... Ultrazvuk potvrdil, ze ovulacia vobec neprebehla. A takto sa mi to opakovalo niekolko mesiacov. Takze, ak si pred tym mavala normalne ovulaciu a teraz uzivas Duphaston, tak myslim, ze skor tebe ukaze BT ten spravny den. Ja som pred tym mala anovulacne cykly a s Duphastonom tiez. Ale to preto, ze Duph. nie je stimulatorom vajecnikov, takze ovulku sam o sebe neyvolava - z coho vyplyva, ze BT by nemal ovplyvnovat.

evule
5. okt 2007

To pecka: to bych asi ještě opravdu počkala, protože mi říkala doktorka, že vedlejší účinek může být vícečetné těhotenství 😅 , to by bylo teda překvápko 🙂 Můj manžílek patří k těm, co ještě otcovské pudy moc necítí 😀

pecka
5. okt 2007

Evule, to mas napisane v pribalovom letaku na vsetkych stimulacnych hormonoch, ale pri uzivani si pravidelne monitorovna sonom, takze tam sa pekne vidi, kolko mas folikulov. Ale spravidla pri uzivani clostylu sa zvykne vytvorit len jeden dominantny folikul. Urcite su aj vynimky, ale pri spravnom sledovani cyklu sa tomu da velmi dobre zabranit.
A kolko mate s manzelikom rokov, ak sa smiem opytat???

evule
5. okt 2007

já mám 26 a manžel 28

evule
5. okt 2007

díky za rady, tak to jsem klidnější.

pecka
5. okt 2007

Evule, tak to by sa manzelik uz pomaly mal citit na to, ze by mal splodit nejake potomstvo 🙂 Niektori, chlapi maju cely zivot kopec casu, a keby nas zien nebolo, tak by sme sa nedopracovali k nicomu. Nastastie ten moj je pravy opak. Ale velmi dobre to poznam 😉 .
Ale ja by som ti aj tak odporucila vyskusat aspon par cyklov, aby si vedela, ako na tom si, a ako vlastne tvoje telo, za podpory hormonov reaguje. Toto nie je nakladna, ani casovo narocna liecba.

evule
5. okt 2007

On je ten typ, který ti nedá najevo jestli něco moc chce, ale zase vím, že kdyby nechtěl, tak to by se určitě ozval. Na děti v okolí reaguje moc dobře, takže si myslím, že v hloubi duše se cítí, ale ještě si to nechce přiznat
😀 Taky si myslel, že stačí jednou a budu těhotná (prostě chlap 🙂 ), když jsem mu řekla výsledek ultrazvuku, tak byl celkem překvapený, tak podle toho jsem poznala, že mu to úplně jedno není. Chtěla jsem začít zkoušet různé možnosti co nejdříve, abychom se pak nezhrozili, že jsme už mohli začít dřív, když bude nějaký problém. Jestli to nebude teď v pořádku, tak to asi vyzkouším. Jen jsem nechtěla to řešit na silu, protože se snažíme teprve od července, tak třeba to ještě není dost dlouhá doba. Ale asi do toho půjdu, tím nic nepokazím 🙂 A ty jsi v jaké fázi? v pasu máš zkratku KET, ale nevím co to znamená.

pecka
5. okt 2007

Urcite tym nic nepokazis. Sice, mas pravdu, od cervenca je kratka doba. Vseobecne, az po roku neuspesneho snazilkovania, sa zacina riesit pripadna nepolodnost. No a myslim si, ze mi zeny mame taky urcity 6. zmysle, ze uz skor vieme, ze to asi normalne aj tak nepojde. Tak skusajte este do konca roka, to uz budete mat za sebou pol roka a zaciatkom januara, by som na tvojom mieste sla do tych "clostyl" cyklov.
Ja uz mam za sebov toho viac, my sa snazime uz 9. rok. Zacinala som tiez clostylom, potom som mala niekolko inseminacii, kupele, laparoskopiu, 2 neuspesne IVF-ka. A pod druhom nam ostali 3 zmrazene embrya. Takze, na buduci tyzden ma caka to KET-ko, co mam v pase. KET je vlastne kryoembryotransfer. Cize vlozia mi rozmrazene embryo do maternice. Tak, dufame, ze toto nam uz konecne vyjde. 🙂