Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

wendyl
4. jan 2009

ahojte baby beriem duphaston prvy krat uz í dni a po uziti mi je vzdy nejak divno.pokusame sa aj o babetko ale neviemci som tehotna ale su to nejake neziaduce ucinky.mate s tym skusenosti?dakujem

evina0
4. jan 2009

wendyl no ja ho beriem 5 cyklov ale ratam aj ten ked som skusla alutenyl 😉 no bud kludna pri duphastone pocitis skoro vsetky priznaky ako pri tehotenstve aspon ja som taka po zjedeny ma prve mesiace natahovalo ale dam ti radu poapaj ho medzi jedlom napr s ranajkami a vecerou ak ho beries 2 x denne ako ja.tocievala sa mi hlava po par dnoch bratia som mala prsia ovelaa vecsie a aj ma boleli dost dlho.priberala som kedze mi po nom dobre chuti...a co este by si chcela vedeit teraz pri 4 baleni okrem papaniam mam klud.kezde ho papam popri jedle a nejem ho tesne pred spanim.mozno som tak sklamala ale radsej poviem priamo aby si nebola smutna ked mrcha dorazi tak ako ja prvy mesiac..

aysha
5. jan 2009

caute vsetky.ja som snazilka po40,co je uz trocha problem.no a minuli tyzden som mala sen,ze mam zacat uzivat duphaston.nikdy som to nepocula,tak som si to napisala a takto som sa sem dostala.v auguste mi prefukli vajecniky,boli upchate,uzivam agnus castus a teraz ten sen.uz2krat mi pozerali cez sono na ovulaciu a uz11den tam vajko bolo.1.krat2,tak to skusim s tym duphasponom

korenka
11. jan 2009

ahojte,chcem sa len opýtať,či je to normálne,keď mi prišla MS po druhom dni po dobratí?,čiže na na 27DC,predtým mi meškávali,až na 40-45DC,takže toto ma šoklo,myslela som,že prídu aspoň do 3 dní.........a ešte neviem,či to považovať za MS,je to také špinenie hnedé,ale bruško bolí slušne.Brala som D od 11-25 dňa DC,no,mňa to teší,že tak celkom dobre prišla,nie?
teraz sa budem sústrediť na ovuláciu,lebo to tiež hádam už budem mať,zatiaľ len kúpou ovu testov.

snecka
11. jan 2009

Korenka ahoj je to normálne, ja mám tiež pri duphastone najskôr špinenie a potom sa to vždy rozbehlo. Duphaston by mal okrem iného aj upraviť cyklus, takže to je len dobre keď sa ti skrátil na 27 dní.

korenka
11. jan 2009

aha,snecka,tak si ma upokojila,sranda,že len v piatok večer som dobrala poslednú tabl. a vlastne už včera som mala taký slabý hnedý výtok,proste som aj rada,že mi to takto skrátilo.Ja ho beriem prvý krát na úpravu cyklu,lebo mi pred tým strašne blbli,chodila som 3 mesiace na vyvolávačku a Dr. mi už navrhla Duphaston,aj na úpravu,ale aj na prípadné udržanie plodu,keďže som 2x potratila.........
Koľko mesiacov môžem brať D ?

snecka
11. jan 2009

Korenka ja ho beriem asi 9 mesiac 😉

korenka
11. jan 2009

fíha,tak to dosť.a berieš ho na úpravu cyklu? 😨

snecka
12. jan 2009

Nie moja neberiem ja som mala cyklus vzdy v poriadku, moja doktorka si myslela ze mi pomoze otehotniet, tak som ho brala 6 mesiacov a ovulaciu som vobec obcas nemala, viem podla teploty, takze som ho papala zbytocne, potom som sa uz nasr..... a išli sme do centra, tam mi potvrdili PCO a dali mi Clostil a po ovu znova Duphaston, ale ovu som mala odsledovanu UZV, čiže daľšie 3 mesiace Clostil + Duphaston - samo že nepomohlo, teraz v januari ideme na IUI a ak nic tak IVF. ☹

korenka
12. jan 2009

tak držím palce!!! 😵
myslíš,že keď ja ho mám berávať zatiaľ od 11-25 dňa,tak mi narúša ovulku?Kedy si mám spraviť ovu test asi?

snecka
12. jan 2009

Korenka asi nemeriaš teplotu však? Lebo keby si merala vieš približne kedy ovu je, podľa testov ovu neviem. Podľa mňa a aji podľa doktorov čo mám v centre by sa duphaston určite nemal brať pred ovu, nemožem určite povedať či bráni ovu ale ja ho mám nasadený tak 2 dni po ovu.

korenka
12. jan 2009

hmmmmmmmmmmm,tak skúsim zavolať Dr.,chúďatko,ja jej vkuse volám......... 😒
už druhý deň mám len hnedý výtok,mám to brať už ako 2DC?
snecka....a ďakujem za všetky odpovede,je to super,že mi môže takto niekto radiť 😔

evina0
13. jan 2009

korenka aj ja ti dam radu skus si merat BT a zistis ci mas alebo nie ovulaciu. testy na ovulaciu som zatial neskusala ale Bt si meram cca 6 cyklus a davam si hodnoti do grafu tu na nete a tam mi vzdy vyznaci ovulaciu a mozem povedat ze je tpo super vec.Ja som brala uz asi 4 balenia duphastonu tiez na skratenie cyklu ale aj na podporu k otehotneniu zatial nic no 16.1 idem na folikumetriu a podla toho co tam opet lekar uvidi da liecbu vraj mi asi da clostilbegit na ovulaciu .teda na podporu folikov a vajicok.ale mudrtejsia budem az piatok. 😉

jahody11
13. jan 2009

Ahojte, tak sa vam tu trocha votriem.. po vysadeni antikoncepcie som mala velmi nepravidelny menzes, tak raz za tri mesiace. Doktor mi nasadil duphaston a menzes chodil ako hodinky, brala som ho 6 mesiacov, druhy mesiac po vysadeni som otehotnela. Momentalne som v 6-7 tyzdni a znova beriem dup. koli udrzaniu plodu.Dufam, ze sa udrzi moje male. Tak Vam drzim palce 😉

shaarka
13. jan 2009

jahody... to, ze si mala nepravidelny menzes, je jedna vec, ale chcem sa opytat, boli to anovulacne cykly? menzes mozes mat a otehotniet nemusis. ide mi o ovulku.
ja by som tiez D mala brat, ale ovulku nemavam, takze som sa na to vyprdla.
prosim, odpovedz mi, dik 🙂

jahody11
13. jan 2009

to ti neviem povedat ci som mala alebo nemala ovulku, nikdy som to nezistovala. ja som mala problemy so zenskymi vecami cely zivot... strasili ma ze nebudem mat nikdy deti... prave idem k doktorovi, idem na PN lebo som trocha spinila, musim teraz lezat a oddychovat aby som neprisla o babatko...

korenka
13. jan 2009

evina,jahody.........ďakujem za rady a držte sa!!! 😵
tak,začnem merať...kedy mám začať?je aj nejaký slovenský graf? 😨

evina0
14. jan 2009

korenka tuna mas preklad zvyknes si tak ako aj ja s vkladanim hodnot http://merenibt.xf.cz/index2.html ale keby si potrebovala rady dojdi ku nam do temu grafomaniacky 9 cast tam si vzajomne radime a uvitame tam aj teba.aj ked ja tam v poslednej dobe malo chodim lebo nemam casu a snazim sa nemysliet na to ze chceme babenko a mozno mi to pomoze.. 😉

bay
14. jan 2009

Ahojte, neviem ci to tu uz pisal niekto ak ano tak sa ospravedlnujem 😅
Co sa tyka minule rieseneho problemu akym sposobom vysadit Duphik v tehu. Tak postupne uberat po jednej tab. Staci 1 az dva dni 😉

korenka
14. jan 2009

evi,ďakujem,ale presne,aj my sme trochu ubrzdili........to bude najlepšie!!! 😉

martina05
14. jan 2009

Ahojte, včera mi lekár predpísal Duphaston. Užívať ho mám 11-25 DC. momentálne po vyvolávačke čakám na MS. Problém som mala s nepravidelným cyklom . V januári som vysadila HAK ako MS fungovala zo začiatku ako hodinky na sone bolo vidieť aj dominantný folikul - ovulku. V auguste, novembri a decembri mi MS meškala a dostala som ju až po vyvolávačke na nejaký 55 DC, pričom na sone bolo vidieť len sliznicu 7 mm a žiaden dominant. folikul - teda bez ovulky.... O bábo sme sa začali snažiť v septembri 2008.
Zhruba som si preletela vašu predchádzajúcu debatu ..... Môžete mi dať prosím nejaké rady, postrehy, kedy Duphaston najlepšie užívať, či Vám bolo od neho zle aké vedľajšie účinky ste spozorovali, či sa vám počas užívania podarilo otehu atď. ďakujem..........

zuzanabb
15. jan 2009

martinka ja uzivam duphaston druhy cyklus. pripojim aj graf aby si videla od kedy ho beriem ja a ako mi meni teplotu. Nasadila mi ho doktorka, lebo mi vysiel anovulacny cyklus (to bolo prvykrat ked som merala bazalku) a tak mrkla na sono a videla, ze mi asi fakt nedozrievaju vajka. Nasadila mi od 15 dna cyklu a mam ho uzivat 2x denne 10 dni. Mala som od vysadenia HAK hrozne rozhadzany cyklus a povedala, ze poprve mi ho dphaston upravi a po druhe by mi mal nastartovat ovulku. My sa snazime od jula2008 a tiez sa zatial nedari. Doktorka povedala, ze ho budem uzivat aj ked otehotniem. Mne na zaludok neskodi, ale beriem ho vzdy pre istotu po jedle. Jedine co sledujem, ze mam citlivejsie prsia tie dni kedy ho uzivam a dokonca aj take vacsie 😀 😅 (co pri mojich minus jednotkach celkom ziaduce 😀 )

len je sranda, ze ti ho nasadila uz od 11 dna co si myslim, ze je trochu skoro ale ja sa v tom nevyznam. Co som si vsimla, tak vacsinou to baby beru od 14 dna alebo niektore az neskor, od chvile kedy im stupne bazalna teplota (to znamena, ze uz ovulka prebehla)

tutokaj moj graf: http://www.fertilityfriend.com/home/239f3c

tutokaj moj graf:

martina05
15. jan 2009

No ja som sa toho tiež lakla, keď som videla, že ostatné baby to berú nejako inak ako ja... Cyklus mám rozhác´dzaný tiež, tak neviem. Bazálku si nemeriam ale asi budem musieť začať.

Zuzi ďakujem ti za radu .......... A s tými prsiami myslím, že sa manžel tiež poteší... ja som na tom podobne -1,5 😀 😀 😀

korenka
15. jan 2009

ahojte babuľky,martina aj zuzka(krajanka moja 😉 ),martinka,ja to mám naordinované presne tak ako ty,od 11-25DC a tiež sa presne tak snažíme ,od septembra 08.....takže máme rovnaký údel aj cieľ
ja som mávala 40-45 DC a chodila som na vyvolávačky 3x,potom mi už Dr. nasadila D,dobrala som ich v piatok večer a .......totálny šok pre mňa,už v nedeľu,vlastne už kúsoček v sobotu som špinila hnedým ,až do včera,kedy sa mi to poriadne spustilo,až tak,že dnes som musela ísť domov,lebo zo mňa idú celé kusy a bolo mi zle,také návaly,až zvracanie....... 🤐 .........ale tým nechcem strašiť,každá ináč znášame D
tiež mi to vŕta v hlave,že prečo ich mám brať od 11 dňa,keď možno práve vtedy mám ovulku,ale zatiaľ ani ja nemeriam bazalku......

shaarka
15. jan 2009

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/d...
tam si precitajte baby, kedy sa davkuje od 11. - 25. DC. je tam toho viac.

martina05
15. jan 2009

Korenka tak to sme na tom fakt rovnako, ja som bola tiež na vyvolávačke teraz 3x a cykly som mala aj cez 50 dní... No mne lekár tvrdil, že nakoľko nemám dostatok hormónu, ktorý spúšťa druhú fázu cyklu a teda aj ovulku, práve Duphaston by tomu mal napomôcť a všetko napraviť. tak uvidím... Je mi ľúto že ti je tak zle, dúfam, že sa to skoro zlepší. Ja stále čakám po vyvolávačke na MS a potom na 11DC začínam. Som zvedavá...... Zatiaľ to budem brať podľa lekárskeho predpisu, keby sa to nezlepšovalo zavolám k lekárovi a popýtam sa ho čo a ako...
Ja si BT tiež nemeriam, nejako si to ani neviem predpstaviť a povedala som si že s tým začnem až keď sa nám nebude dariť dlhšie... Dúfam, že nikdy nebudem musieť začať...

Shaarka diky za link, idem to prečítať....
KOrenka daj vedieť ako to postupuje..... Držím palce a dúfam že Duphaston pomôže....

zuzanabb
15. jan 2009

martinka ja som si bazalku zacala merat po 4 mesiacoch neuspesneho snazenia prave preto, lebo som mala rozhadzany cyklus a nevedela som potom kedy mam ovulku, lebo priznaky bud ziadne alebo 4 x do mesiaca 😀 ...no a tak si potom vyber, kedy je najvhodnejsie chlapa "nenapadne" zvadzat ked ani sama nevies kde je sever... tak som zacala merat a vtedy som zistila, ze mam anovulak, ale druhy cyklus uz s duphastonom bol akoze ovulacny, aj ked si myslim, ze mi prave duphaston zvysil teplotu a tym padom mi graf oznacil ovulaciu. Takze az tento treti cyklus mi asi trosku duphaston zabral, lebo mam vacsi rozdiel medze teplotami pred ovu a po 😉
ale meranie je sranda, normalne ma to chytilo, rano zaklapnes budik, strcit dnu teplomer, ak nezaspis, tak si ho po chvilke vytiahnes a potom ked mas v priebehu dna cas, tak zapises hodnotu a cumis, ze co 😀 😅

neboj, toho sa nemusite baby bat, ved vzdy s tym mozte prestat nie?

a korenka fakt 😵 ty si tiez z BB 😉 😵 ja zo Sasovej aj ty?

korenka
15. jan 2009

zuzi,ja som z fončordy,aj nejaký čas som bola na Mičinej,teraz bývam na Moskovskej
ja som mala naposledy ovulku podľa mňa v auguste....
som skrútená pod dekou,dala som si citrón odšťavený,tak uvidím,ale toto neprajem žiednej žienke fakt

korenka
17. jan 2009

martina,ja stále krámujem,ak rátam aj tie prvé 3 dni hnedého špinenia,tak od nedele mám MS,takže už dosť... 😖

kelly1983
17. jan 2009

holky kdo z Vás bere duphaston? Může dorazit během jeho užívání MS, nebo až po dobrání??