Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

zora256
15. sep 2012

Ahojte Baby!
Aj vám treba častejšie cikať od približne 3 dňa užívania Duphastonu,do konca ms?Ja som si tak všimla teraz že od približne 3 dňa užívania mi to začalo a aj min.cyklus som mala toto častejšie cikanie aj počas ms.A to ešte mám 10 dní do ms:-/takže ani testy ešte neukážu že by som bola tehu 😕 .Žeby to bolo z Duphastonu?Kvôli prekreniu maternice,keďže Duphaston napomáha rastu sliznice maternice,tak si myslím,že to preto,aj vy to máte tak?

adria101
15. sep 2012

@zora256 ahoj ja som dnes 2. den uzivania duphastonu ale celkovo som si vsimla, aj ked som neuzivala D ze castejsie cikam prave v tejto druhej faze cyklu ale ja hlavne v noci.. 🙂

zora256
15. sep 2012

@adria101 Ahoj!
Tak ja aj cezdeň a ke´d vstanem aj vnoci,proste musím sa ponáhľať:-/Je mi to nepríjemné,keďže je aj chladno a nechcela by som prechladnúť,a zas aj pri tehu je tiež to časté cikanie,tak mi je to čudné,že aj pred tehu musím tak často behať na wc:-/Ale čo už nejak to vydržíme🙂

anksunamonka
16. sep 2012

ahojte, mam na vas otazku, budem rada ak mi odpoviete 😀

lekar mi predpisal duphaston. Mam ho brat od 14.dna cyklu 10 dni po 2 tabletky denne. Lenze niekde som sa tu na MK docitala, ze dufik moze aj zablokovat ovulku a to ja nechcem. Ja mam ovulku vzdy neskor, meriam si BT a niekedy aj ovu testy si robim, a vzdy ju mam od 16.do 20.dna alebo niekedy aj neskor.

doki mi to predpisal na upravu cyklu, lebo 4 menzesy mam velmi divne, su dlhe nevedno z coho, aj 13 dni krvacam, sono neukazalo nic, maternica OK. No a teraz po novom uz sa objavilo krvacanie aj v strede cyklu, akoby som zas dostala MS. Tak preto mi to predpisal, vraj to by malo pomoct a + mam len 10 dnovu lutealnu fazu,co je kratko, tak vravel ze mi ju predlzi.

Bojim sa ale, ze mi to zablokuje ovulku a to ja nechcem nakolko sa snazime o bejby.

Poradte baby, co mam robit, ci mam sa vykaslat na jeho predpis a sledovat si BT a zacat ho brat az po ovulke?

kucharikova
16. sep 2012

ahojte,aj ja som brala dophaston cca minuly rok od maja do oktobra,doky mi ho dal praveze koly ovulke,lebo menzes mi chodil vselijak.,ale potom mi zacal robit sarapatu.mala som menzes aj 2x do mesiaca,tak mi ho vysadil.a v january 20teho som nasla na tehot.teste //.brala som od otehotnenia do 13tt femibion 800,potom slabsi femibion,a teraz posledne 2mes ladeevitu.ten femibion800 mi odporucil doky,ze je dobre brat aj pred otehotnenim,ja som vybrala vtedy len 1krabicku a po 2mes som otehotnela.drzim vsetkym palce.

kvietok228
16. sep 2012

@basulienka2 nie nevoala lebo viem ze by mi povedal ze ked ms prisla tak je vsetko v poriatku ale negorazne mam naliate prsia az citym take hrcky alebo zlazy v nich ked si ponich prejdem 😢

basulienka2
16. sep 2012

@adria101 ahoj no mne tiez uz robili aj hormonalny profila vsetko je okttak neviem uvidim ci ta alchemika pomoze a skusim si este zohna aj vitamin E ked hovoris ze ti pomohol. No duphaston mi pomohol len na mesiac inak spinim stale a brala som ho pol roka a tak som sa nan vykaslala tak uvidim co ta alchemika citala som prispevky zien ktore maju tiez tento problem (je ich dost vela) tak uvidim ci pomoze niektorym pomohol inym nie....len sa bojim zento bude vplývať na to že chcem otehotniet...Tebe povedali ze by stym nemal byt problem pri snazilkovani??

adria101
16. sep 2012

@basulienka2 to je to coho sa najviac bojim, aby to nemalo vplyv na to ze sa mi neda otehotniet.. Moja predosla doktorka mi proste povedala ze to zeny mavaju a ze sa to upravi tehotenstvom. A moj terajsi dr to iste, to vobec nic neznamena a ze som zdrava ako rybicka. No chapes? Mne sa to nezda az tak v pohode. Vraj je na to duphaston ale vidim ze mi vobec nezabera. Ty ako dlho snazilkujes?

zora256
16. sep 2012

@anksunamonka Ahoj!
Ja som mávala podobne ako ty všeliaké cykly a aj ovulku pozdejšie a ja som brala pred tehu od 11dc do 21dc tiež 2x denne a na 6 mesiac som otehotnela,takže ja si myslím,že to sa upravý z Duphastonom na pravidelnejšie cykly a neblokuje,možno na začiatku ale potom sa to prerobí akoby,tá ovulka,že bude skôr,ja som napríklad teraz mala ovulku na 7dc a beriem teraz od 14dc do 25dc 2x denne a verím,že sa aj baby podarilo tento cyklus,keďže už 6 mesiac beriem🙂Tak ja by som Ti radila brať tak ako Ti podľa vyšetrení nasadil gyndoš 😉

zora256
16. sep 2012

@adria101 Ahoj!Ako dlho užívaš Duphaston?Mne na 6mesiac zabral pri prvom a aj teraz verím tomu,že zabral 😉

adria101
17. sep 2012

@zora256 ahoj ja ho beriem teraz 3.cyklus tak uvidíme. inak ja som mala cykly pravidelné aj ovulku presne na 14. deň.. dr mi ho nasadil od 17. DC tiež 2x denne. som velmi zvedavá čo z toho bude. asi to potrebuje dlhší čas, ako ty hovoríš zabral ti až po 6 mesiacoch.. tak ti moc držím palce aby to vyšlo znova! 🙂

zora256
17. sep 2012

@adria101 Ahoj!
Ďakujem krásne za želania🙂Moc to tak cítim,že sa zrejme znovu zadarilo na 6cyklus 😵 ,dúfam,že ma moje zmysli neklamú 😔 .A neboj zaberie aj u vás,veď to nemáš tak ďaleko ešte 3cykly a snáď aj u teba to tak dopadne,ako u mňa,treba tomu veriť,viera v pozitívne veci vie robiť zázraky 😉 .

basulienka2
18. sep 2012

@adria101 nooo mne to uz doktorka skumala a tiey nic nenasla a aj testy mam ok. na nete som sa docitala,ze je to normalne,ze to sa len pomalsie susta ms ale ja taky pocit nemam a my sa snazime uz 10mesiacov neni to este vela ale pre nas je to dost priatel uz bol aj na spermiogram a vse ma v norme len mu doktor povedal,ze nema tolko zivych spermii ako ako by malo byt ale ze aj tak je to v norme taak neviem co teraz. a vy sa kolko snazite?vysetrenia mate ake?

zora256
18. sep 2012

@basulienka2 Ahoj!
Neboj podarí,sa,a ako dlho berieš Duphaston?Aj môj muž bol na spermiograme ale ešte v roku 2010 a mal len 50% živých spermií a na 10 mesiac od spermiogramu sme počali nášho syna🙂Takže neboj aj vám sa podarí a mimochodom my sme sa vtedy snažili vyše 3 rokov,lebo na 4rok sa nám už malý narodil.A Duphaston som brala len 6 mesiacov na úpravu cyklu pred tehu a potom 4 mesiace na udržanie tehu.A teraz sa snažíme 6 mesiac z Duphastonom a veľmi dúfam,že sa zadarilo znovu.

lucypuky
18. sep 2012

Ahoj baby, stalo sa vam že ste pri Duphastone špinili a potom ste boli napriek tomu tehotne ? Ja ho beriem 3 den mam cca 6 DPO a začala som špinit a v bruchu citim ako keby mala prist menštruacia .. nechapem :/
Dakujem

ematko29
19. sep 2012

dievčatá mám jednu oázočku,neviem ci mi budete vedieť poradiť ale skusim.liečim sa duphastonom už asi 1apol roka,koli nepravidelnemu men.cyklu.stale sme sa s manželom chranili,ale teraz hned ako mi skončila menštruacia sme sa nechali uniest ved určite neostanem tehotná ved som mala problemy otehotnieť pri mojich 2detoch tak určite nič nebude hned po menzese.takže sex bol nechránení ašli sme naplno.no ale ked tak nad tym rozmyšlam tak ked beriem ten duphaston?myslíte ,že sa nemusím báť?hoci bábetko nieje problém ale manžel berie antidepresíva tak sa trocha bojím
@zora256
@kucharikova

zora256
19. sep 2012

@ematko29 Ahoj!
Ja si myslím,že antodepresíva vôbec nevadia,keď muž berie,skôr by to vadilo,keby si ty brala🙂A k otehotneniu môže dôjsť,aj hneď po ms,keďže Duphaston sa berie po ovulke na rast sliznice maternice,aby sa malo kde uhniezdiť a nedošlo k potratu.

adria101
19. sep 2012

@lucypuky ahoj ja mám presne to isté. akonáhle začnem brať Duphaston tak mi začne špinenie a aj bolesti ako pred ms.. prvé 2 mesiace to bolo hrozné ale teraz mám s Duphastonom 3.cyklus, dnes ho beriem 6.deň a špinenie prestalo... tak som celá šťastná. kolký cyklus to berieš?

ematko29
19. sep 2012

@zora256 dakujem za odpoved,len trošku nechápemlebo všade čítam,že po menzese sa nemá čo oplodniť,myslíš,že vplyvom liekov je večšia šanca?beriem ho od 11do 25dna cyklu.myslíš ,že tym padom by som mohla mať ovulaciu skôr?

zora256
19. sep 2012

@ematko29 Ahoj!
Ahoj!Všade tu píšu,že Duphaston sa berie po ovulke,nuž ja som mala ovulku na 8dc a beriem Duphaston od 14dc-25dc,takže sedí,takže je tu možnosť,že aj ty si mohla mať ovu pred 11dc...Tak ak Ti nepríde počas 10dní po vysadení Duphastonu,tak si sprav test.

ematko29
19. sep 2012

@zora256 super už sa teším 😀 vôbec by mi to nevadilo

ematko29
19. sep 2012

@zora256 adakujem za skusenosť aradu 🙂

kucharikova
19. sep 2012

@ematko29 ahoj,no mohla si po menzesi otehotniet.ja som mala menzes naposledy 17.12 a styk sme mali 30.12 a 1.1,ale to som uz cca nebrala duphaston 3mes.ja som vobec neverila ked mi test koncom januara ukazal //.minula som asi 5testov dokial som tomu uverila 🙂 a to podla mna vobec nevadi,ze mm berie antidepresiva,keby si ostala tehu teraz.horsie by bolo fakt keby ty beres.potom daj vediet ako si natom.

ematko29
19. sep 2012

@kucharikova dakujem určite dám vedieť 🙂

ematko29
19. sep 2012

@zora256 my sme sa zhodli s manželom na 2detoch.ale tá túžba nemôžem si pomôcť.manžel o tej túžbe vie.ale rozum je v prevahe.bojíme sa aby sme im dali vvšetko čo potrebujú.v podstate sa otom ani nezhovárame,uzavretá téma.ale ked predčerom sa tak nechal po prvykrát uniesť tak mám pocit ,že aj v nom je tam niekde tá túžba po dalšom bábätku.najhoršie je tam to,že aj ked to bude znieť hrozne tak stále dávam na názory mojich rodičov ktorí mi vravvia ,že v dnešnej dobe by sme to mali vvelmi ťažké s 3deťmi ,viem znie to hrozne ,že dávam na reči iných.teraz som sa vám tu otvorila nikomu som to nepovedala ☹

zora256
19. sep 2012

@ematko29 Ahoj!To vôbec nevadí,že si úprimná k nám,ľahšie sa tu dá vyrozprávať a viac žien viac rozumu😀Neboj ak aj bude 3 bábo,nejako to zvládnete,a nie na cudzei reči dávať,ale na svoje srdce počúvaj,keď teba to spraví šťastnou,tak vpohode.Ja zas veľmi túžim po 2deťoch a nebránim sa ani možnosti mať 2-jičky popri prvorodenom synovi,veď nejako to zvládnem,veď moja prastarká vychovala úžasných 9 detí🙂A v chudobe,tak my tiež nejak vládneme aj 3deti🙂Viem teraz aj v školách a v škôlkách veľa vyžadujú rôzne drahé pomôcky ale nejak sa to zvládne,veˇdčo to ostane po prvom,i druhom dieťati a o to menej treba pre to 3 dieťatko,no nie?Max na začiatku hygienické potreby a mliečko ak by nebojo dosť🙂A môj muž nechcel ani jedno a teraz by nedal zaň nič na svete a tešil by sa aj druhému,už teraz🙂

ematko29
19. sep 2012

@zora256 tak to máš pravdu ,niekedy žili vo väčšej chudobe amali aj po 9detí,amy teraz rozmyšlame strašne okolo toho.no uvidíme ako to bude v našom prípade 😕

basulienka2
19. sep 2012

@zora256 ahoj, noo bodaj by si mala pravdu.....aj ja verim ze sa podaríí len ked už by som to tak strasne chcela ☹ a vy ste mali inak vsetko v poriadku??(teda okrem toho spermiogramu

basulienka2
19. sep 2012

@zora256 aa zabudla som duphaston som brala 6cyklov ale teraz som sa rozhodla ze to vyskusam bez neho boo s ms som problemy ani nemala skor ma trapi spinenie pred ms aa to sa neupravilo ani ked som brala duphaston preto ho chcem vynechat aa skusit alchemiku a take prirodne veci

adria101
19. sep 2012

@basulienka2 my sa snazime od marca, ale kedze mam problemy s tym spinenim tak som v juli zasla k dr ze ci to je problem.. Povedal ze nie, ze mi na to da duphaston, ktory je aj na podporu otehotnenia a bola som na hormonalnom profile lebo mi zistil mierne zvyseny prolaktin.. No a bola som u svojej vseobecnej dr aby mi zobrala krv na stitnu zlazu, ci je vsetko ok, ale vysledky vysli dobre. Inak ziadne vysetrenia. Uz som chcela aj muza poslat, ale ten hovori ze pojde az pokial sa to po roku snazenia nepodari, podla neho je rok taka optimalna doba na snazenie.. Ty mas hormony v poriadku? Mna trochu zaskocil ten prolaktin..