Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lucypuky
19. sep 2012

@adria101 Ahoj . No beriem ho zatial prvý cyklus .. ale som zklamana že špinim pretože si myslim že ked špinim z duphastonu chvilu po ovulke tak asi tažko sa tam uhniezdi babatko pri špineni :/ A čo ti na to povedal doktor pýtala si sa ? ja mam kontrolu až v novembri ale asi nevydržim čakat a pojdem sa opýtat...Inak pribrala si z neho ?

zora256
19. sep 2012

@ematko29 Ahoj!
Potom daj vedieť ako ste dopadli🙂Držím palčeky aby bolo tak ako si prajete🙂
@basulienka2 Ahoj!
Nie nikdy som nemala vporiadku cyklus chodil na 56dní a len teraz som sa po rokoch dozvedela,že kvôli polycystickému vaječníku,čiže som mala len každý druhý mesiac ovuláciu,a preto mi tak chodí,bez liekov☹Ale našťastie z Dupahastonom sa mi podarilo aj prvé tehu a možno teraz aj druhé,ešte uvidím,či dôjde ms alebo nie 😔 ,kiežby neprišla...Lebo ak do novembra neotehotniem,tak budem musieť ísť na laparoskopiu a budú mi predierkávať pravý vaječník,kvôli zhrubnutej kôre,lebo ho mám zväčšený na dupľovanú veľkosť,ktorá mi spôsobuje krvácanie hoc kedy počas cyklu☹a bolesť vaječníka.

zora256
19. sep 2012

@lucypuky Ahoj!
To špinenie je z ovulácie,alebo z uhniezdenia,ak nemáš polycystické vaječníky.A ja som napríklad,ako ho beriem 6 mesiac nepribrala vôbec🙂Zato pred prvým tehu som pribrala za pol roka 4kg.

ematko29
19. sep 2012

@zora256 aj ja ti držímprsty aby sa Vám čím skôr podarilo druhé bábetko.aurčite dám vvedieť čo ako dopadlo unás 🙂

lucypuky
19. sep 2012

@zora256 ahoj dakujem za odpoved .. no teraz mam 19DC a cca 6DPO a včera som začala špinit a pobolieva ma podbruško .. chvilami ako pred menštruaciou a chvilami take pichanie... nechapem .. mysliš že to može byt ešte z ovulacie? A ak by som mala polycysticke tak by to znamenalo čo to špinenie? kedysi som PCO mala ale teraz doktorka vravela že už je to ok ...

zora256
19. sep 2012

@lucypuky Ahoj!
To pobolievanie podbruška a to pichanie môže byť už z uhniezďovania🙂Ak ste sa snažili počas ovulácie 😉 .A prezraď čo Ti zabralo proti polycystickým vaječníkom?Ja mám jeden vaječník taký.Díky za radu🙂

zora256
19. sep 2012

@ematko29 Ďakujem krásne,veľmi dúfam,že sa podarilo 😔 ,ale to sa dozviem až budúci týždeň či nedorazí ms.

lucypuky
19. sep 2012

@zora256 jee to by som mala hroznu radost 🙂 a nebolo by to skoro uhniezdovanie 6 den po ovulke ? no som zvedava dufam že to je tak 🙂 lebo ak nie tak sa bojim že cez to špinenie by som neviem ako otehotnela teda 🙂 noo snažili sme sa v den ovulky a ešte aj cca 4 dni pred takže snad ..🙂 Noo a na polycysticke vaječniky jedine čo mi zabralo bola antikoncepcia ...potom som ju vysadila a mala som hrozne ovulačne bolesti /bola som kvoli tomu aj hospi v nemocnici/ noo a teraz už mi doktorka vravela že jednom vaječniku mam ešte nejake male cystičky ale že na PCo to už nevidi tak dufam 🙂
a inak to napichavanie vaječniku robili aj mne kedysi ...

zora256
19. sep 2012

@lucypuky Ahoj!
A ako to napichávanie prebiehalo?Od operácie,až po hojenie a koľko dní v nemocke,díky za info🙂

zora256
19. sep 2012

@lucypuky A Hak aj mne lekár odporúčal,lenže mi nerobili dobre na žalúdok,a ja chcem čím skôr mať druhé bábo,aby sa malý mal ským hrať a potom mi to bude aj jedno,kiežby deti boli už väčšie keď budem musieť ísť na laparku...Ja som Hak brala si pol roka od zistenia polycystického vaječníka,a teraz som to mala zhoršené po polročnom vysadení a braní Duphastonu.A kedy si bola na tom prepichovaní vaječníkov?Dlho sa snažíte o bábätko?

lucypuky
19. sep 2012

ty kokso tak to si uplne presne nepamatam .. viem že mi to robili laparoskopiou v uplnej narkoze..bola som v nemocnici len par dni ale už neviem presne kolko bolo to davno asi 5 rokov dozadu :/ vola sa to ak sa nemýlim drilling ovarii alebo tak nejak odborne to mam napisane 🙂

lucypuky
19. sep 2012

@zora256 a to sa ti zhoršilo prave Duphastonom ? z toho nejsom nadšena dufam že sa mi to nevrati alebo nezhorši zase :/ nooo ja som na tom napichovani nebola kvoli babatku skor som nemala menštruaciu ked som nebrala HA takže som to chcela proste už vyriešit ale vtedy to nejak nepomohlo ...a musela som ju nasadit znova..o babatko sa snažime len teraz 2 mesiace intenzivnejšie..ale kvoli zmluve by som tiež chcecla aby sa nam to podarilo čo najskor najlepšie do novembra .. tak som zvedava..
a ty ked si brala pred prvým tehu duphaston 6 mesiacov tak si špinila tiež či nie?

zora256
20. sep 2012

@lucypuky Ahoj!
Neviem čo mi to zhoršilo to Pco ale asi hormóny,proste ja som od 11 rokov mala ms len každých 2 mesiace na 56 dní a raz aj na 76dní☹a v 17-tich mi nasadil lekár Hak a od 20-tich rokov sme sa snažili o bábo s Clostilbegytom a nedarilo sa len vaječníky ma hrozne boleli,tak som zmenila lekára a ten mi po spermiograme muža keďže mal len 50% zdravých spermií na moju nepravidelnú ms dal Duphaston a na 6 mesiac som otehotnela,a nešpinila som počas cyklu vtedy vôbec,ale min.mesiac som 3 dni slabo krvácala od 13dc-16dc a to ma zaskočilo a lekár mi povedal,že to je ztoho vaječníka,čo mám PCo,a tento cyklus nič,keďže som mala tento mesiac ovu zo zdravého vaječníka,a pravdepodobne sa zadarilo,bábo 😔 pevne verím,že áno,lebo mám všetky druhy príznakov nato,a aj sa tak cítim,ako pri prvom...Kiežby moje pocity neklamali...Keďže mi ešte nemešká tak testy mi zatiaľ potvrdzujú,ale dúfam,že už nedeľu bude aspoň duch na nich.Keďže musím pondelok ku gyndošovi,tak nak mám aj ja dôvod😀tam ísť a poprobléme 😵 .

zora256
20. sep 2012

@lucypuky Ahoj!
Díky aj za toľko info🙂

lucypuky
20. sep 2012

@zora256 no tak to budem držat palce !!! ja tiež dufam ja som bola pred ovulkou na ultrazvuku a povedlaa mi že tiež na tom uplne zdravom vaječniku mam dominantnu folikulu ktora pravdepodobne praskne tak dufam že praskla a je to tam 🙂 snažili sme sa tak uvidim.. akurat ešte stale špinim a pobolieva ma podbruško .. som zvedava či pride ms alebo nie ..ale divne ma picha v bruchu tak sa bojim trošku :( taka ostra pichava bolest ale nie len tam kde je vaječnik skor tam kde je maternica .. no neviem nechcem dufat aby som nebola sklamana potom ...ale tiež sa citim divne 🙂 až na to že ja neviem či to divne je z duphastonu alebo z babatka...

adria101
20. sep 2012

@lucypuky nastastie som z duphastonu nepribrala len som mala prve dva mesiace hrozne stavy, bola som nervozna jak pes a na vsetkych som len stekala 😀 tento treti cyklus uz mi nic nie je.. Len ma pichalo v podbrusku ale aj to uz preslo. Moja byvala dr na to spinenie povedala ze to je nizky progesteron a preto sa ta ms spusta dlhsie.. A ze tehotenstvom sa to upravi. Lenze ja nechapem preco aj s tym duphastonom stale spinim?? Moj terajsi dr sa tomu len zacudoval a predpisal mi dalsi D, ze keby som otehotnela tak to len pomoze na udrzanie plodu.. Ja neviem ci by som na tvojim mieste vydrzala do novembra, asi by som tam zasla skor 🙂

lucypuky
20. sep 2012

@adria101 no ved ale ked to špineni je nizky progesteron tak prave tým Duphastonom by to špinenie malo prestat nie ? presne ako hovoriš 🙂 takže na to že som tehu asi možem zabuddnut a to pichanie je asi z Duphastonu .. ach jo :/ 🙂)

adria101
20. sep 2012

@lucypuky presne ako pises, s tym D to malo prestat. To som si aj ja myslela ale mozem snivat.. Este si hovorim ze dam tomu cas, mozno to treba uzivat dlhsie aby sa to telo spamatalo alebo co.. Tento cyklus to mam slabsie tak sa utesujem tym.. V kazdom pripade, na tehu mozem tiez zabudnut pokial to bude takto.. :-/ k doktorovi mam ist o 2 tyzdne a uz sa nechcem nechat odbit tym ze to je ok..

lucypuky
20. sep 2012

@adria101 noo a ty si špinila mezi ovulkou a ms aj ked si nebrala Duphaston ?? lebo ja inak nešpinim vobec medzi cyklusom to teraz prvy krat..

adria101
20. sep 2012

@lucypuky no ja praveze ano.. Kazdy mesiac som spinila asi tyzden pred ms.. Ale neviem co moze znamenat ze spinime aj s tym duphastonom. To by asi nemalo byt..

lucypuky
20. sep 2012

@adria101 no uviddime ak teraz nebudem tehu a dalši cyklus sa to špinenie bude opakovat pojdem k doktorke ...ty ideš v pondelok teda ? tak som zvedava čo ti povie lekar

basulienka2
20. sep 2012

@zora256 noooo parada taaak to teda nemas jednoduche....ale neboj ked budeme verit taak sa zadariii. ja si teraz prvy mesiac meriam BT aa neviem nevyzera to tak ze by som mohla mat ovulaciu taak som nestastna alee hadam este teplota vyskocii. ako ja mavam ms taak do toho 30DC tak hadam aj ta ovu nastane 😉 ako ti prisli na to ze mas polycystycky vajecnik??jaj prepac ze sa vypytujem aale tak sa bojim, ze mam niekde ukryty probleem 😖

basulienka2
20. sep 2012

@adria101 ja som bola 2xna hormonalnom profile a vse mam ok aj ultrazvukom ma pokukala a tiez vse ok tak neviem co este by som mohla absolvovat. hej hej aj mne takto dala duphaston ale spinenie nezmyzlo a ani tehu za pol roka nenastalo tak kaslem nan a mame teraz s priatelom taku detoxikacnu kuru tak hadam zaberie 😉 moj priatel tiez nechcel spermiogram presne hovoril to co aj tvoj muz ale nakoniec ked som mu povedala,ze ja mam HP v poriadku a aj vse ostatne tak sa zlakol a sam sa objednal 🙂

zora256
20. sep 2012

@lucypuky Ahoj!
Ak si dáš:www.najmama.sk vypočítaš si tam v rubrike tehotenstvo termín pôrodu vyjde Ti týždne tehu a tam ak si v 3 alebo v 4 týždni tak tam je,že sa môže objaviť špinenie pri hnidácii,čiže pri uhniezďovaní bábätka,a to pichanie po bokoch maternice býva pri tehu aj ja som mala aj pri rpvom aj teraz mávam a aj podobné bolesti úplne dolu podbruškom ako na ms.A v krčku ťa nepichá?

zora256
20. sep 2012

@basulienka2 Ahoj!
Sonom mi pri preventívke pozeral vaječníky a tak videl a aj odfotil,aby vedel podľa tej snímky kontrolovať,či sa to zlepšuje,alebo nie.Keďže som spomínala to krvácanie na 13dc až do 16dc slabšie som krvácala,ale nezvykla som počas ciklu ani špiniť,nieto krvácať,tak sa na vaječníky pozrel a vravel,že to je ztoho vaječníka,keďže má rozmeri vyše 6cmx vyše 4cm namiesto 3x2cmčiže dupľovanej veľkosti je od folikulov,ktoré nepraskli a ostali vo vaječníku☹Vpohode rada odpoviem,keď ťa tým ukludním.

lucypuky
20. sep 2012

@zora256 noo neviem je to tam dole či to je krčok alebo maternica to neviem uplne odhadnut .. ak by to bolo v krčku to je dobre či zle ?

zora256
20. sep 2012

@lucypuky Krčok cítiť,ako v pošve keby pichalo,to znamená,že je uzatvorený krček a si tehu.

lucypuky
20. sep 2012

@zora256 noo tak to by odpovedalo 🙂)) presne tam niekde ma picha kusok nad pošvou v strede 🙂 juuj 🙂

zora256
21. sep 2012

@lucypuky Ahoj!Presne tam som aj myslela,ja som zas sklamaná,že mi ešte ani najcitlivejšie testy nechcú ukázať druhú čiaročku a som si istá že som tehu,asi zas tak bude ako pri malom,že mi až na 3 týždeň meškania ukáže,a do utorka sa neviem dočkať,a pritom pondelok budem u gyndoša,kiežby mi v nedeľu už ukázal test aj druhú čiarku,aby som mala dosť Duphastonu,kým by som mala ísť na sono,keďže ho mám brať hneď ako zistím,že som tehu,ale ja neviem ako si dokázať,že som keď lekári vraj berú na hcg krv až po meškaní až 10dní po ms.A zas behať hore dolu a nechávať malého z niekým som hotová☹

lucypuky
21. sep 2012

@zora256 Noo ja začinam mat tiež pocit že som ... teraz je to nejake ine ako mesiace pred tým ... zle mi od žaludka nie je ale občas som taka slaba ako keby na odpadnutie.. picha ma tam dole čo som ti vravela a dneska som nič nepila skoro a bola som snad 150 krat čurat !!! tak ked už nie som tak neviem potom .)) akurat stale ešte špinim tak snad to nie je nič zle no ... a hlavne mam teraz strašnu makačku v robote tak dufam že niečo neposeriem :(