Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

baubouka
27. máj 2011

Ahojte, chcem sa opytat ci neviete, ze ci mozem potratit aj pri uzivani Dufastonu. Raz som zu totiz o babo v 10 tt prisla tak mi dr.naordinoval toto hned od zaciatku. Nechcem aby sa to opakovalo lebo nam aj dlho trvalo kym sa nam zasa podarilo otehotniet.

dijanka
28. máj 2011

@katarina104 ahojky, keď som nemala dufík, tak som nemávala mrchu 😒 aj 3 mesiace až potom, keď mi dr. nasadila dufík, tak mrcha nabehla, no ja neviem

katarina104
28. máj 2011

@dijanka to bola " mrcha" z poklesu hormónov,, bez ovulky mnohokrát 😉 ja som sa tak trápila s proverou 2 roky bez ovulky 😉

katarina104
28. máj 2011

@baubouka môžeš potratiť ak je chyba plodu, a nie v sliznici..

dijanka
28. máj 2011

@katarina104 ďakujem aj za link, prečítala som si to 😉 a tak myslíš, že mám vysadiť ten dufík a všetko bude o.k???či si mám niečo nasadíť??? kys. listovú, E, B6 som jedla 2 roky pravidelne a nepomohlo 😒 bylinky nemôžem, lebo som na ne alergická...tak teda ako pokračovať???myslíš, že ten dufík v mojom prípade by mi mohol uškodiť???

katarina104
28. máj 2011

@dijanka ak si namala mrchu 3 mesiace, bolo by dobré zistiť príčinu, urobiť HP 3x v cykle, štítku pozrieť,inzulín, a liečiť, dufík, nie je všeliek 😉

dijanka
28. máj 2011

@katarina104 no hormonálny profil mi robili, štítku tiež, genetiku tak isto...všetko o.k a ešte aj tá laparka dopadla klop,klop,klop...o.k...

katarina104
28. máj 2011

@dijanka dufík môžeš brať ale po potvrdenej ovulke, či už folikulkou, alebo teplotou, hlienom,,, 😉 neviem koľko B6 si jedla? kúp si befoli, tam je aj kyselina listová, potom by som skúsila fytoestrogény ak máš napr. vyšší prolaktín,ak nemáš alergiu na peľ tak si kúp sarapis, ak máš, tak fytosóju 😉

katarina104
28. máj 2011

@dijanka ak máš všetko okej, tak ovulka bude len posunutá, vysaď dufík, meraj teplotu a potom sa ozvi, kukneme a dáme dufík v pravý čas 😉

dijanka
28. máj 2011

@katarina104 ale asi teraz to balenie dufíku doužívať, však???a potom merať až od ďalšieho cyklu... 😉

dijanka
28. máj 2011

@katarina104 ale neviem, ako sa tu tie grafy dávajú...to by som asi len zapisovala na papier, lebo som z toho zapisovania jeleň 😖

katarina104
28. máj 2011

@dijanka áno od ďalšieho cyklu, máš záujem sa to naučiť?

dijanka
28. máj 2011

@katarina104 to by bolo super 😉

smeyka27
28. máj 2011

ahoojte snazilky som tu nova 🙂 duphaston berem uz pomaly 2 roky,vysadila som Hak a zacali sme sa snazit,zial nic sa dako nedeje 😢 doktor mi nasadil duphaston,cyklus sa mi sice upavil,mala som dokonca ovulku-bola som na IUI zial nepodarilo sa a odvtedy sa dako neviem dat dako dokopy duphaston berem stale ale cyklus mam kadejaky ☹ vobec si to uz neviem dako vyratat raz 29,potom 41dnovy,takze nemam ani pravidelny cyklus ani ovulku..neviete mi poradit co stym? 😉

katarina104
31. máj 2011

@smeyka27 skús gynex kvapky, a befoli,a môžeš aj sarapis, dufík vysaď, po vybratí hak, sú vaječníky prispaté a niekedy to trvá kým sa to rozbehne, daj si skontrolovať aj spermijogram 🙂

smeyka27
31. máj 2011

@katarina104 ahoj 🙂 aj som si myslela ze ma dufik brzdi..aj som si ho teraz vysadila ,som zvedava co to spravy 😠 spermiogram bol robeny ten tiez nebol dobry..raz som bola na IUI..tak ja uz neviem ☹ uz len to IVF mi ostava

jania023
31. máj 2011

@katarina104 ahoj nevies i moze byt 4dni ovu test pozit?uz je mi to divne 😒

katarina104
1. jún 2011

@smeyka27 musíš veriť, a Pán ti pomôže...dieťatko príde v praví čas 🙂 dobré by bolo zlepšiť hlien, ten bude po hak zlý 😉 tak papaj Ačko, ľanový olej 😉

katarina104
1. jún 2011

@jania023 ktorý DC si teraz, máš graf?

katarina104
1. jún 2011

@jania023 no pekne, berieš lieky? tie ečka sú čo?

jania023
1. jún 2011

@katarina104 to je soja a akurat som robila dalsi test ovu a zase pozitivny ved to je uz chore 😒 5dni zasebou

katarina104
1. jún 2011

@jania023 pozit, je ak je tá čiarka rovnaká je? a testy musíš robiť poobede, iné lieky neberieš?

jania023
1. jún 2011

@katarina104 test robim 2x denne jeden o 11h a jeden okolo 18h ale dnes osm robila iba teraz rano nie..a ano su uuuplne rovnake..pozri na grafy stastna 13 a tam ich mam dala som vcera mam ich tam tak na 1papiery fotene a potom 2x fotka vcera vecer tak si ich pozri a ndes je to iste ako vcera...inac ziadne lieky neveriem az na vitaminy B6,multy,E a kys listovu...a hej beriem 2x tyzdenne dostinex na znizenie prolktinu

katarina104
1. jún 2011

@jania023 hm, viem že napr, clostil ukazuje pozit. test, ale je možné, lebo LH stúpa ak klesá pomaly, tak ho môže zachytiť, no netrápila by som sa tým , drž sa teploty a uvidíš, styk ste mali fajn, tak hádam bude dobre, akú si mala mršku silnú?

jania023
1. jún 2011

@katarina104 hej a ovu mavam na 16-17dc a tento mesiac by som povedala ze bola na 8dc lebo som mala bolesti ale test negat a na 11,12,13 tiez ale tam bool aj test pozit tak bola na 13dc ale aj tak je to cele divne velmi pomali to stupa ta teplota inokedy hned vyletim hore nad 37

katarina104
1. jún 2011

@jania023 to že stúpaš pomaly je okej, volá sa to pomaly vzostup, a záleží od funkcie žlteho telieska, to je okej, no uvidíš ako budeš ďalej 🙂

jania023
1. jún 2011

@katarina104 po dost dlhej dobe bola dost silna az 8 dni ale len 4 dni ms a 4 spinenie ale na 2dc bola fajt silna nato na aku som zvyknuta ja mam inac straasne slabu..a konecne po dlhej sobe so mala na myslim 10dc aj hlien-juchuuu 🙂

katarina104
1. jún 2011

@jania023 no super, tak sa teším, možno to výjde 🙂

jania023
1. jún 2011

@katarina104 a co si myslis o tych testoch uz je pozit 5 den