Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lubica28
19. dec 2011

@ktore tak dík,ja už som 7 den po vysadení a stále nič.tak neviem,či mam ešte čakať,alebo znova navštíviť doktora.asi navštívim toho lekára.

lubica28
19. dec 2011

@bordulka dakujem pekne,tak to ešte počkám.

katarina104
19. dec 2011

@ivuss01 podľa teploty by som ju aj potvrdila

annavi
19. dec 2011

@katarina104 ano mam digi..a nemeriam pod perinou...praveze meriam poctivo tak ako mam...nechapem..

kaculkadraculka
19. dec 2011

Holky, tak už 5 dní beru Duphaston a krom toho že mi vyskákali hrozně beďary tak žádná jiný pocit nemám. Jak jste na tom vy? 😝

lenkahh
19. dec 2011

@zuzkag2 Ahoj Zuzka, dakujem za povzbudenie. doktor vravel, že ak sa nám to do februára nepodarí, tak potom to začne riešiť. Zrejme mi urobiť aj hormonálny profil. Taktiež ma sprdol, že myslím negatívne, ale ked ja už mam trochu strach..... Jedno ma utešuje, moja mamča nemohla mať 8 rokov deti a napokon má 3 🙂)) a ja mám všetky jej zdrav. problémy zdenené...

lenkahh
19. dec 2011

@katarina104 joooj katka, na peľ alergiu mám :(( ja som presvedčená o tom, že som stratila ovulku stratou hmotnosti. ale ked ja mám problém pribrať :(( a pokiaľ budem pracovať tam kde pracujem, tak tažko priberem..... musím niejak vyšpekulovať, aby ma prepustili 🙂 sama ked odídem tak mm ma zabije 🙂))))

katarina104
19. dec 2011

@annavi nie je to také strašné, videla som horšie grafy 😉

katarina104
19. dec 2011

@lenkahh tak si kúp toto ak nemáš chorú štítku 😉
http://klimakterium.heureka.sk/fytosoja-forte-6...

ktore
19. dec 2011

@lubica28 no to je dobre znamenie.mne kazala doktorka urobit test ak mi nepride do piatich dni ms.

lenkahh
19. dec 2011

@katarina104 skúsim si budúci mesiac posledovať či dostanem ovulku a ak nie tak si to kúpim. dakujem za radu 🙂) rada by som si merala aj BT, ale pracujem na 3 smeny, takže to asi nepôjde...

katarina104
19. dec 2011

@lenkahh dá sa sledovať hlien alebo ovu testy 😉

lenkahh
19. dec 2011

@katarina104 a tie ovu testy su spoľahlive?

katarina104
19. dec 2011

@lenkahh no skoro, lebo LH môže stúpnuť ale aj klesnúť a ovu nemusí byť,,no ináč ovu nezistíme

merryn
19. dec 2011

@katarina104 čiže mam čakat? nemam este brať dufaston?ale potom ked este budem brat dufaston budem mat cyklus 40dnovy...

katarina104
19. dec 2011

@merryn dnes ako teplota stúpla? no počkala by som ešte ak máš aj cyklus 40 dní tak to nevadí ak je ovulka,,to by bola na cca 26DC okolo ak by bol 40 dní, nedávaj dufík ešte blokneš ovulku, iba ak by si chcela vyskúšať či sa po vysadení upraví cyklus, niekto to berie cca 3 mesiace a potom vysadí či je to lepšie, ale počítaj s tým,že ovu byť nemusí......

merryn
19. dec 2011

@katarina104 nestupla...dnes este klesla...36,23! uplne som z toho prekvapena...no ja som ho este nezačala brat...ja som brala jeden mesiac lutenyl a predtym som ho vynechala asi na 2mesiace...potom prišla mrcha ale dosť neskkoro...44den...naposledy prišiel na 42 mam pocit...a teraz som chcela začať brať aby bol kratši...no ja este počkam a uvidim čo bude zajtra...možno stupne...no som zvedava kedy....podla hlienu a bolestiach podbruška som citila ze by to mohla byť ovu...no ale už sama sebou som si nie ista.....🙂

katarina104
19. dec 2011

@merryn tá teplota môže značiť,že ovu je dnes,,,tak počkaj

lub13
19. dec 2011

@katarina104 ahoj Kati, som si nasla tuto diskusiu lebo taktiez beriem duphik a s manzim sa snazime zatial neuspesne. zacaal som aj merat BT, zatial v tom nie som nejak zbehla a graf na webe si nerobim, ale tento mesiac /dnes som 18DC/ mam stale teplotu nizku len 36.3 alebo 36.4 rano okolo siedmej meriam. ani vyssia ani nizsia...neviem ci ma prist este ovu alebo uz bola. Podla hlienu sa mi zda, ze ovu uz prebehla /na 11DC ciry vodnaty/, teraz je uz skrobovitejsi a dozlta..tak ho mavam v druhej polke cyklu az do mrchy..tak som total zmatena z toho. Zajtra by som mala nasadit duphik /od 19DC - 25DC ho mam nasadeny/, ale ak este neprebehla ovu tak neviem ci nemam pockat...Teplotu mavam potom vyssiu ked beriem duphik az do mrchy, len ci to nie je skreslene prave tym duphastonom...dakujem.

merryn
19. dec 2011

@katarina104 No može byť že je dnes lebo ma začalo bolieť podbruško a aj hlienik sa mi zjavil...ja len dufam, že je to už naozaj ona...čiže može byť že rano stupne?či až na další den?

annavi
19. dec 2011

@katarina104 neviem moja...uz ma to vsetko čertí..uz by som rada ten tehu graf aj jaa.. 😔 ozaj co si mam kupit na ten hrudkovity vytok ktory mavam..je taky biely....ani ma nesvrbí ani nezapacha..len je to nepríjemne..hm????nejake homeopatiká ci???

majkushka
19. dec 2011

@katarina104 ahojky ,ako stopne teda vyblokuje duphik ovulku ? ako sa to da zistit ? co to spravi s teplotou ? dakujem majka

berenik
19. dec 2011

@katarina104 HP profil mi prave nedelali. Bohuzel ziju v zahranici a kdyz jsem chtela po gynekologovi hned po potratu, aby me poslali na stitnou zlazu nebo udelal HP; tak mi rekla, ze se mnou zacnou neco delat az po 3. potratu, ze driv to neni treba, protoze to se stava bezne...V CR mi Dr. po popsani problemu dala Duphaston od 16DC.
Objednala jsem se na leden na kontrolu a chci je jeste jednou premluvit k HP, tak snad mi ho konecne udelaji.
u toho prvniho grafu jsem zacala brat Duphaston 16 DC a tak si myslim, ze mi bloknul ovulaci asi on (v listopadu byla ovu dle testu az po 19DC. )

zuzkag2
20. dec 2011

@lenkahh Leni, aj my sme najprv skusali bez pomoci lekara, dokonca aj ked mi urobil HP, tak sme este skusali bez liekov, a po 7 mesiacoch snazenia mi doki povedal, ze zacneme s liekmi. Zvlastny to bol pocit, a este mi aj nerobia velmi dobre, takze po 2 mesiacoch co ich beriem, ak sa teraz nepodari, tak ich vysadim, a asi sa budeme snazit bez nich. Snad motykaa vystreli. 😀

zuzkag2
20. dec 2011

@katarina104 Ahoj Katuska, tak ja dnes posledny dufik, teplota je stale hore, ale netestovala som. Do ms podla predchadzajuceho cyklu daleko, tak cakam. http://www.fertilityfriend.com/home/390cd0

annavi
20. dec 2011

@katarina104 ahoj moja tak ja takto dnes http://www.fertilityfriend.com/home/35dcec
no zacinam mat PMS..dnes zbehnem do lekarne a kupim si pupalkove tobolky ci ako sa to vola... 😉 ci je uz neskoro??

katarina104
20. dec 2011

@lub13 ahoj, tá teplota nenasvedčuje tomu,že si mala ovulku, ten hlien sa môže objaviť a potom zmiznúť a zase sa objaviť, tiež nie je 100% prízn.že ovu bola...mení sa podľa estrogénu ich hladine, počkala by som ovu si potvrdíš ak budeš mať teplotu vyššiu o 0,2°C oproti priemeru 6 predovulk.teplôt min. 3 dni, poprípade ich tu môžeš vypísať 😉

katarina104
20. dec 2011

@annavi ahoj, ten výtok bude hlien, ak by sa ti nezdal tak si daj canesten masť 😉

katarina104
20. dec 2011

@majkushka teplota môže stúpnuť trochu dufík ju môže zvýšiť, ale nie veľmi,,zistíš na teplote či ovu bola 😉

katarina104
20. dec 2011

@berenik je to možné,že ti ju zablokoval, lebo podľa grafu nebola, ešte ma napadlo či nemáš hore prolaktín, tam to befoli by bolo dobre alebo je ešte liek s názvom mastodynon, všetko sa dá objednať cez net 😉