Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

awe
14. máj 2008

ahojky beruskaveruska 🙂 mne sa cyklus unormanil, skratil na 31dni, ale zacinm pozorovat zhorsenie pleti, nikdy predtym som nemala problem s akne a tera som si vsimla, ze je to zle...minuly mesiac to bolo ok, tento mesiac sa zacinam vyhadzovat, neviem, ci to je vplyvom duphastonu...mate s tym niekto skusenost? dakujem.

klara28
14. máj 2008

caute baby aja som brala dufaston na upravu ciklu a pomohlo to a vyhadzana som bola tiez ale po 2 mesiacoch sa to upravilo no tehotna som ostala po 3 mesiacoch ale potratila som

misule82
15. máj 2008

Holky ani mi neříkejte, že mi po d vylezou beďary.... ☹ Já už takhle nemám moc pěknou pleť a jestli se mi zhorší, tak se picnu. Já se bála už po vysazení Diane 35, ale zatím (musím zaklepat) se docela držím. No uvidíme, jak to se mnou zacloumá. Začínám ho brát příští cyklus.

prettybaby
15. máj 2008

baby, zatial necitim zmeny - len ze zatial sa mrcha nerobehla a to som prestala brat 7.5. - len minimalnucko iny nez biely vytok. ale pocas bratia duph.som nespinila - az teraz od pondelka-

meusicka
15. máj 2008

caute baby... ja som na sebe spozorovala zhorsenie pleti aj po femibione ☹ a to je len listovka 🙄

beruskaveruska
15. máj 2008

ahoj a dík za odpovědi. teda s tou pletí to bych nebyla ráda. mám dost mastnou plet a před MS obrazím jak puberták 😀 no, ale kdyby se mi MS srovnala do normálu byla ráda. měla jsem cyklus vždy 26-28 dní tak uvidím 🙂

prettybaby
15. máj 2008

ja stale neviem co to je so mnou,ani tampon nemusim, cvicim, lietam, netreba nic, len je trosku ten vytok iny a mrcha nikde

ivk
15. máj 2008

ahojte baby, mne duphaston upravil cyklus, mala som ho pravidelny 28-dnovy. Tento mesiac som uz bez duphastonu a snazime sa otehotniet, tak dufam, ze to vyjde. Inak som pocas uzivania nemala ziadne problemy s pletou, ani vahou, jedine som prvy mesiac mala slabe spinenie, na druhy mesiac to prestalo. S tymi neziaducimi ucinkami je to individualne - na kazdeho to posobi inak.

saska1
15. máj 2008

ahojte baby, ja beriem duphaston 2mesiace, teraz pojdem na tretí...okrem toho, že mám horšiu pleť,a som nervoznejšia, tak zatiaľ na mna nefunguje..špinenie zostalo pred mrchou ☹
ale do tretice snad všetko dobré 😉
pretty... toto som mala aj ja , asi 2cykly dozadu, slabé špinenie, a nie a nie sa rozbehnúť menzes..tento mesiac som mala tiež slabunké špinenie, potom to úplne prestalo a 15DPO začalo normálne špinenie a na druhý deň mrcha v plnej paráde 😠

prettybaby
15. máj 2008

ivk a to spinenie bolo pocas brania duphastonu, alebo v case,kedy mala byt mrcha?
ja som dnes som 33 DC

saska, a tebe kolko to spinenie trvalo

inak aj ja som saska 🙂

prettybaby
15. máj 2008

baby a taka otazka, myslite, ze by mohla byt niekde taka stastna babenka, ktorej sa ostala po prvom brani duphastonu tehotna?

ivk
16. máj 2008

prettybaby - ja som mala to spinenie len pocas brania duphastonu - takmer cely cas uzivania, akonahle som ho prestala brat, spinenie prestalo a potom sa spustila MS.

taka baba, ktora bola hned v prvy mesiac uzivania duphastonu tehotna, existuje. Teda aspon podla toho, co pisala na jednom fore na inej stranke.

prettybaby
16. máj 2008

no ja pocas brania zatial nie, az teraz pocas cakania - ale uplne slabe, kebyze sa nesledujem az tak moc, tak to ani nezistim

bety1
16. máj 2008

Ahoj, chcem sa spytat , citala som na tejto stranke nieco o stimulacii s Clostylbygom, alebo s niecim takym. Co to je?Snazime sa otehotniet. Zatial som este nebrala Duphaston, ale chcem sa na to spytat mojho doktora.Zatial ma poslal na folikulometriu, ale cakam na MS.a potom si mam stanovit termin.

ivk
16. máj 2008

bety1 - o Clostilbegyte viem len to, ze sa uziva na podporu ovulacie a pri poruche MS. Duphaston sa berie ako priprava pred otehotnenim - je to nahradny progesteron a ma vplyv na vystelku maternice, aby sa oplodnene vajicko lepsie uhniezdilo. Na ovulaciu vplyv nema.

saska1
16. máj 2008

pretty 1mesiac brania duphastonu, špinenie 24DC, zostalo až do MS, tá došla 28DC, takže 4dni
2mesiac duphastonu, slabunké špinenie 25DC, 2dni, potom prestalo,došlo 30DC,trvalo 2dni a došla mrcha.. ☹

prettybaby
17. máj 2008

ahojte kocky🙂 saska dakujem za odpoved.
tak sa vcera akoby ukazala ale len take nic a dnes rano sa prihlasila. myslite,ze to mam brat ako dnes 1 DC?

petruci6
17. máj 2008

ahojte mne dr predpisal duphaston v 5tt,lebo uz mam za sebou MA a budeme ho brat do 10tt,zatial nam len pomaha 🙂

prettybaby
17. máj 2008

petruci tak nech pomaha aj nadalej 🙂 drzim palceky .-)

saska1
17. máj 2008

ja beriem ako 1DC deň, kedy začnem krvácať...vtedy mávam aj ovulku okolo 14,15DC..
ale niekde som čítala, že už špinenie sa má považovať za nový cyklus

prettybaby
17. máj 2008

sasi, ja som zasa pocula viac nazorov, ze spinenie nie

preto som z toho jelen, ale to je jedno, beriem to ako dnes, lebo vcera to nebolo krvacanie - len tmavsi vytok
az dnes po 5tej rano po plese, to zacalo

effi
18. máj 2008

prvni den cyklu je az prvni den krvaceni 😉

prettybaby
18. máj 2008

diky effi, tiez si myslim - lebo v piatok to bolo okol 22hej vecer ale nebolo to krvacanie, rozbehlo sa az v sobotu rano
takze beriem sobotu

awe
18. máj 2008

ahojte, chcem sa spytat, ci mate niektora skusenost s rozne dlhym cykolom pocas uzivania Duphastonu? Ja som minuly mesiac dostala na 31 DC mrchu a tento mesiac som dobrala v piatok a dnes som mala strasne krce v podbrusku ako pred MS, slabe spinenie, na zaciatku a cely den potom uz nic...aj krce prestali, je mozne, ze by sa rozbiehala mrcha? ale tak skoro na 27 den?

effi
19. máj 2008

awe pokud to bylo jen spineni a jinak nic zkusila bych test 😉

misule82
20. máj 2008

Ahoj všem, holky vy jste zkušený a určitě mi poradíte 😉 Četla jsem, že D nepotlačuje ovulaci, já jsem ji ale zatím po vysazení neměla a nevím, kdy ji čekat. Jde mi o to, co kdybych měla ovulku až třeba 27 DC a duphaston mám brát od 16 DC deset dní. Bude ta ovulka vůbec? Nebo ovu proběhne a MS nedostanu do dvou dnů ale třeba se zpožděním. Dál mi jde o to, že si asi teď budu měřit BT úplně zbytečně, když mi d zvedne teplotu. Jsou to velký skoky teplot, jakože mi ff určí ovulku a ona neproběhne, jen bude teplota zvedlá díky tomu hormonu? Tohle je fakt věda...

prettybaby
20. máj 2008

ahojte kocky, tak som bola u doktorky dnes a asi 5-6 mesiacov budem uzivat Duphaston tak ako minuly cyklus, cize od 17 do 25 DC.
budem vas informovat
misule, ja som neni odbornik, baby Ti hadam poradia.-)

bocianka
20. máj 2008

dobry vecer vsetkym 🙂 aj ked som tu asi momentalne sama 😀
prettbaby, tolko mesiacov mas uzivat D.? mne moj dr. predpisal D. na 3 mesiace a ze ked nezaberie, tak da nieco silnejsie. tak pekne informuj nadalej 🙂
ja som bola milo prekvapena, ze po dobrati prveho balenia D. mi po 2 dnoch prisla MS. Mozem povedat, ze s pletou som to nemala nikdy lahke, az HAK mi v tomto pomohla, ale po vysadeni za par mesiacov znovu problem. Teraz co beriem D. sa mi praveze zda, ze sa to zlepsuje.

prettybaby
20. máj 2008

bocianka, aj ja som tu 🙂
no predpisala na 3 mesiace, potom prist pre recept, ukazat sa ze co a ako - to bolo ze max 6 mesiacov
mne po prvom cykle dosla na 10 den po dobrati

awe
20. máj 2008

ahojte kocky, tak ja som MS nakoniec dostala v plnej parade, ako som tu pisala v nedelu, najskor to bolo len spinenie, ale v pondelok mrcha ☹ nevadi,v pondelok si idem po vysledky HP a uvidime, co povie lekarka..pretoze buduci mesiac mam posledne balenie duphastonu a ppovedala mi, ze ak sa nam nepodary baby do dvoch-troch mesiacov tak vyskusame nieco ine...