Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

tessie
6. nov 2007

Lucinecka, tak to je úžasné, veľmi rada by som po tých príznakoch, ktoré opisuje Sah (ja mám tie isté) mala taký výsledok ako ty... 🙂 Mňa tiež stále pobolieva brucho, zväčšujú sa mi prsníky (len kým beriem Duphaston) a bolia ma na dotyk. Teraz ho beriem druhý mesiac, minulý mesiac bol ukážkový a tento som začala na 5.deň špiniť a dnes mi kázala doktorka zvýšiť dávku na 3x denne... Hádam to pomôže a už ms. ani nedostanem 😉

sah
6. nov 2007

Tessie, kolikátý jsi den cyklu? I tobě ale přeji,ať to dopadne. Já jsem asi pesimista, dokud to neuvidím, neuvěřím, že bych mohla být. Zkusím si koupit ten test. ALe nedávám tomu moc nadějí. Jo a taky mám dost dole "vlhko". Nevím, jak lépe to napsat. Prostě mám zvýšenou poševní sekreci. Tak třeba příprava před MS 😒

tessie
6. nov 2007

Sah, prepáč, že tak neskoro, ale nemôžem sa normálne napojiť na túto stránku, asi je nejaký problém ☹

Dnes mám 21. deň cyklu. Uvidíme, lebo tetno mesiac sme skúsili "plodné dni", tak uvidíme, či mám aj ja plodné dni ako väčšina žien (12-14 deň cyklu). A to tvoje "vlhko" nemôže znamenať, že máš plodné dni? Nie všetky ženy majú ovu 12-14 deň cyklu... Aj kamoška si dala vypočítať na takej stránke plodné dni a vyšli jej dokonca počas ms... Možno si aj ty jedna z nich 🙂 Skús ovulačný test 🙂

sah
6. nov 2007

Tessie, jsem 25 DC a myslím, že těžko. Ovu testy jsem zkoušela v půlce cyklu, byly takové zvláštní. Ta testovací čárka byla silná jen na jedné straně té čárky, zbytek byl slabší. Tak nevím. Prdím na nějaké ovu testy. Jednou to vyjít musí.

tessie
6. nov 2007

Pozrela som si tvoj album, a Honzík je tvoj syn? Tak keď sa to podarilo raz, tak určite sa to podarí aj druhý... Je inak veľmi zlatý 🙂 My sa nesnažíme až tak dlho, začali sme v auguste, ale to bolo ozaj len také "prípravné", lebo manžel bral 2 týždne antibiotiká, tak sme tak rýchlo prestali, ako aj začali 🙂

sah
6. nov 2007

Zlatý?? Tak já ti ho někdy dám domů na pár dní, jo 😀 ? Si pak povíme 😀 .

O Honzíka jsme se snažili 3/4 roku, teď od srpna neberu HA, tak uvidíme

tessie
6. nov 2007

Budem rada, mám veľmi rada deti. Ale ak je tvoj syn "prirodzená antikoncepcia", tak radšej teraz mi ho nedávaj, mohol by sa manžel zľaknúť 🙂

tessie
6. nov 2007

Ale ak sa nám to obom podarí, tak potom sa môžme stretnúť 🙂

sah
6. nov 2007

Tessie, jsem pro. Lidi mám ráda, ráda poznávám lidi nové. Klíďo. Přijeď se podívat, jak je v čechách 😀 . A Honzík přirozená antikoncepce. No nevím. Někdy je zlatý, někdy dovádí, ale to je asi normál. Ale jinak je zlatý, hlavně teď to je takový rozumbrada. Kecá a kecá, no dělá děsný rozumy, je s ním teď sranda.

tessie
6. nov 2007

Tak to je krásne obdobie 🙂 Držím teda palce, aby mal čoskoro súrodenca 🙂

sah
6. nov 2007

Uvidíme, zkusím si dnes koupit test, ale moc nadějí tomu nedávám. Radši 😀

tessie
6. nov 2007

Daj potom hneď vedieť, budem sa tešiť na pozitívnu info. Ja som sa rozhodla, že si urobím test až koncom budúceho týždňa, to by už mohlo byť vidno, ak sa nám podarilo otehotnieť minulý týždeň... Čo myslíš?

sah
6. nov 2007

Těžko říct, třeba se fakt povedlo. Ale jestli vydržíš až do příštího týdne, budeš fakt dobrá 😅 . Mě trochu děsí ten podbřišek. Páč kdybych byla těhu, tak nevím,jestli je normální taková bolest,co mám 😒 . Písnu, ale soukromou zprávu, jo?

tessie
6. nov 2007

o.k.

tessie
6. nov 2007

Tá bolesť môže byť kľudne spôsobená Duphastonom. Mňa teraz tiež často bolieva brucho, je to taká bodavá bolesť, prsníky mám na dotyk citlivé. Manžel, keď včera zbadal moje bruško, tak si myslel, že som minimálne v 2-3 mesiaci... Som hrozne nafúknutá z toho... ☹ Ale ak to má pomôcť, tak všetko vydržím 🙂

maryloou77
6. nov 2007

jaj baby, tak nam prajem nech nam ten duphaston pomoze a my sme uz coskoro tehulky 😀 😀 😀

tessie
7. nov 2007

Ahojte, tak ja som začala v nedeľu trošičku krvácať. Doktorka mi kázala zvýšiť dávky na tri tabletky denne a nepomohlo to, už je to krvácanie silnejšie... Uvidím, čo to urobí do zajtra, ak nič, tak jej asi zasa zavolám. Zvýšené dávky beriem od utorka... A to som sa už tešila, že možno minulý týždeň počas ovu sa nám podarilo urobiť bábo... No asi nie, keď krvácam ☹ Dobrú nôcku vám všetkým...

Sah: chcela si mi niečo napísať a neprišlo mi to... Skús ešte raz. Pa pa

sah
8. nov 2007

Ahoj Tessie, tak jak krvácení, už je to lepší??? Já zatím nic 😒

mistral
8. nov 2007

Ahojte dievcata. tiez uzivam duphaston - 2. mesiac. prvy mesiac bolo vsetko v poriadku, menzes som dostala na 31.den, s dvoj dnovym spinenim pred tym. Teraz je to trosku horsie, na 20. den cyklu som zacala spinit a zda sa ze sa to nemieni zastavit. Chcem vas poprosit, ci niektora z vas nema s tymto skusenosti, a ci mi neviete poradit, ci to mam brat dalej alebo vysadit. Beriem ho od 15 - 26 dna cyklu.

sah
8. nov 2007

Mistral, přesně to jsem měla já, když jsem to brala první měsíc. Od 17 DC jsem špinila a na 20 DC se menses rozjela naplno. Doktor mi řekl vysadit a při dalším cyklu vzít Duphaston dříve. Takže teď beru 15-24 DC, dnes jsem 27 DC a zatím nic. Nebo ti zvýší dávku, ale zavolej si na gyndu.

tessie
8. nov 2007

Mistral, máš to takmer presne ako ja. Písala som to kúsok vyššie. Prvý mesiac všetko bolo super, menzes som dostala na 28. deň, čo bolo super. Tento mesiac som začala od 19-teho dňa trošku špiniť, doktorka mi na 21. deň povedala, že mám zvýšiť dávky na 3x denne a nič sa to nezlepšilo, je to ešte horšie... Idem jej dnes znova zavolať, mala by som to užívať ešte do soboty...

tessie
8. nov 2007

Ahojte, tak som volala doktorke, že mi nezabralo zvýšenie dávky na 3x denne a povedala mi, že mám Duphaston vysadiť a začať až zasa budúci cyklus...

maryloou77
8. nov 2007

tessie - to ako mne, presne, brala som 2 denne a nic z toho mala som 36DC,a len take 2 dni spinenie a potom mi zvysil na 3denne a bolo to lepsie uz len 31DC a 4d mrcha,tak som zvedava co bude tento mesiac 😎
dnes som zacala, a nechcel mi lekar zvysit davku ze vyssia sa dava uz len pri hroziacom potrate, tak takto cakam ako na to odpovie moje telo 😉

tessie
8. nov 2007

Maryloou - tak držím palce, nech tento mesiac je to už lepšie. Ja si už pripadám ako debil, lebo ráno to vyzeralo, že už prichádzajú riadny ms., tak som volala doktorke, tá povedala vysadiť pre tento mesiac, a odvtedy mi krv netiekla 🙂 . Tak som si na obed dala normálne dávku, ako keby sa nič nedialo. Veď do soboty do vydržím, vtedy beriem poslednú dávku. Hádam mi to ublížiť nemôže... Do konca tohto cyklu ostávam teda pri 3x denne, ako mi kázala doktorka v utorok...

mistral
9. nov 2007

Dakujem za vase reakcie, velmi mi pomohli. Ja som si naivne myslela, ze ked budem brat lieky tak sa mi menzes upravi, ale ako vidim, ze hormony su len hormony. Celkom by ma zaujimalo, ci uzivanie duphastonu niekomu aj pomohlo otehotniet, lebo zatial sposobuje len problemy. 😒

annili
9. nov 2007

Ahojte,baby. Prispievam do nasej temy najnovsou skusenostou s D. Mne otehotniet zatial nepomohol, ale cyklus mi upravil na ukazkovych 28 dni. Ale mam aj jednu cerstvu neprijemnu skusenost - ak ste tu niektore, ktore D uzivate uz dlho ako ja a viete, kedy po D dostavate ms, pri oneskoreni radsej navstivte lekara. Ja som vahala tyzden, ci ist ci neist, D dobraty a ms nikde.Nakoniec sa z toho vyklula 5cm cysta.Nakoniec aj ms prisla, teraz cakam, ci sa vyplavila, ci nie. Buduci tyzden idem na kontrolu, uvidim, co dalej. Mate niektora podobnu skusenost? Dik, 😉

tessie
9. nov 2007

Ahoj Annili, držím palce, nech ti kontrola dobre dopadne. Ja to zatiaľ beriem druhý mesiac, takže taký problém zatiaľ nemám... A čo ti vraví doktorka? Môže to byť z D.?

sampo
9. nov 2007

annili tak teda o mojom "ukazkovom" cykle nemoze byt pri D ani reci... ja som mala take cysty (jednu este vacsiu ako 5 cm) na oboch vajecnikoch a akoze ten D mi mal pomoct sa ich zbavit..., mozno aj pomohol, lebo ked som tam bola v septembri, tak jedna uz zmizla 🙂 ale kupila som si taky caj - vola sa ze "cysty", tak mozno pomohol aj ten v kombinacii s D (len teraz to uz dost flakam s tym cajom) 😀

annili
9. nov 2007

Sampo,dik za tip,ak nezmizne,potvora jedna, skusim. Aj ja som citala, ze niekedy aj taketo cajikove kury pomahaju.
tessie,neviem,ci je to z D. - doktor sa zatial nijako nevyjadril,pretoze ked som tam bola,myslel si, ze to je mimomaternicove, tak mi brali krv - len som s nim volala, kvoli vysledkom a kontrole. Budem sa ho pytat, co s tym D. dalej, dam potom vediet.

blucka
9. nov 2007

Ahojky, tak ja som vcera oznamila svojej dr,ze uz nechcem brat duphaston(mam vela neziaduc.ucinkov). Povedala, ze by sa nemal vysadit naraz, ale postupne, tak sme sa dohodli na 1/denne. Avsak mi oznamila, iny dovod, ze nemozem otehotniet.Takze brat d.je pre mna uplne zbytocne.Ja sa uz z toho uz picnem. 😠