Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

mariettka27
26. jún 2008

fuuuj,ja ked ich vidím tie malé otrasné gulky,tak mi je zle.....Ja už ich nechcem brat,ved aj tak mi nejak extra nepomohli.Začala som užívat kyselinku listovú a zmenila radikálne jedálniček,tak uvidíme,či to zaberie.Manželovi som tiež naordinovala vitamínky,ale tento rok sme spolu veeeeelmi zriedkavo,tak sa nám teraz isto nepodarí.Ale nádej umiera posledná,povedala jedna babka... 😀

prettybaby
26. jún 2008

presne marietka , to sa mi paci 🙂

saska1
26. jún 2008

ahojky... 🙂

prettybaby
27. jún 2008

caves sasulinka🙂

misule82
29. jún 2008

ahoj holky, tak jsem tak doufala, že by mohla být tenhle cyklus ovu a ono zase prd, pět měsíců po vysazení a nic 😠
http://www.fertilityfriend.com/home/205cfc

prettybaby
30. jún 2008

ahojte kocky, ahoj misule, ani si ju necitila sama na sebe? lebo mne wunsch zatial prvetri merania nevyznacil, ale citila som ju

misule82
30. jún 2008

pretty: ne ne, nic necítím, žádný hlen ani bolesti podbřišku 😠 nechci si to na sebe přivolávat, ale mám pocit, že mám asi zvýšený testosteron, teda aspoň podle příznaků jako akné a nadměrné ochlupení a tak no ☹ tak asi budu papat prášky na ovulku, jako by toho nebylo málo.... dneska mám druhý den duphík a už mám vyrážku.

mariettka27
30. jún 2008

čavte baby,ste tu niekto? 😉 Ja čakám ovu koncom týždna,budem testíkovat,možno sa zadarí... 😀

bodzlomu
30. jún 2008

ahojte babulky,mohli by ste mi niektora poradit,ako sa meria ta teplota,aby som zistila ci mam tu ovulaciu? ked som sa to opytala dokiho,tak na mna cumel,ako keby som chcela vysetrit u neho zuby 😀 ale az tak do smiechu mi nie je....dufam aj ja,ze sa nam to uz podari zrealizovat a tehuliek bude coraz viac 😵

mariettka27
30. jún 2008

Ahoj bodzlomu,vitaj u nás snažiliek. 😉 Tak ja osobne som už bazalku prestala merat,môj doki povedal,že to zbytočne stresuje a aj tak to nie je presné.Meria sa bud v ústach alebo v pošve,hned ráno po prebudení,prv ako vstaneš z postele.Ja som dostala taký kalendárik,kde som si zapisovala namerané hodnoty.V období ovu by sa ti mala teplotka zdvihnút o nejaký ten stupník.Ja som merávala sedem mesiacov a len raz sa dala podla toho určit ovulka.Môžu tam byt totiž napresnosti spôsobené stresom,chorobou,nepravidelným spánkom a tak.A to všteko ja splnam,tak som sa rozhodla už nemerat.Sledujem skôr iné znaky,resp.sa snažím sledovat iné znaky ovu. 😀 A vy sa ako dlho už snažíte?

prettybaby
30. jún 2008

ahojte kocky
bodzlomu, nepustaj sa do nej - lebo tak ako marietka pise, je to na nervy☹ depkujes za a to zbytocne pri nej. fakt. ja uz asi prestanem s meranim.

yvett78
30. jún 2008

ahojte babenky, tak dnes je 4 den od vysadenia duphastonu a stale nic, len citim, ze ma bolia prsia a mam M pocity, uz cakam, ci mi to uz dojde lebo kedo to zase bude meskat viac nez 8 dni, tak sa uz na to uzivanie toho duphastonu vykaslem a necham vsetko na prirodu.
Uz dva tyzden vkuse mam 2 pocity a je mi obcas na vracanie, teda len napinanie a dnes tiez, ale vobec sa necitim, ze by som mala byt tehotna.
Predchadzajuce mesiace som si toho namyslala a stale nic, tak by som teraz asi ani dvom // neverila kym by som to nemala potvrdene od doktora.
Meskavaju aj vam nejako dlho pri duphastone, ja som nemala nikdy pravidelne cykly, meskanie tak 5-6 dni.

mariettka27
30. jún 2008

zdravím vás pretty a yvett. 😉
pretty,kašli na meranie,hned sa ti bude lepšie dýchat...Ked som merávala aj ja,mala som pocit,že sa s drahým milujeme len z povinnosti.Takéto veci dajú aj vztahu zabrat.Teraz papáme len vitamínky a milujeme sa vždy ked máme chut a nie ked to ukazuje nejaký graf... 😀 Ked to tehotenstvo má príst,tak príde,nepomôžeme tomu stresom a nervami.
yvett,ja už som rezignovala v tomto smere.Už tretí x som dostala mrchu na štvrtý den užívania Duphastonu.Musela som ho vždy vysadit,už na to nemám nervy.Tiež som pri každom meškaní testovala jak hlupa s nádejou,že som v tom.Ale to sklamanie nikdy nepridalo mojej dušičke túžiacej po mimi.Teraz sme sa dohodli s mužom,že to do konca roka nebudeme riešit a uvidíme....
Takže tak ,babky.... 😉

prettybaby
30. jún 2008

ahoj marietka🙂 presne tak to aj ja vidim, koncim tento cyklus s meranim a fakt koncim. lebo je to len o tom, ze kedy musime. Ale my to tak uz nepraktizujeme, neriadime sa grafom, lebo ani neviem ake mam teploty. manzel to zapisuje na papier, cize ja neviem ake su.

mariettka27
30. jún 2008

jaj,tak ty si zapriahla mužíka do zapisovania?hihihi 😀

prettybaby
30. jún 2008

ano lebo ja som z toho uz bola na prasyk, kazdy den ina rada od bab z grafov, lebo mi to skace ako chce a nalada bola vzdy v ritke a to den len zacinal

annaanna
30. jún 2008

ahojte, mala by som jednu otázku, som 6.deň po vysadení Duphastonu a menzes nikde, stáva sa vám to?
dííík

prettybaby
30. jún 2008

mne sa to prvykrat stalo ,ze az na 10 den po vysadeni dosla mrcha

mariettka27
30. jún 2008

ahoj anna,to je v poho,stáva sa to,neboj sa,ona mrška príde ak nie si tehu... 😉

pretty,to ti verím,je to naozaj deprimujúce,čím musí žena prejst,aby mala mimčo...Fakt to meranie nechaj,uvidíš ako sa ti ulaví.... 😉 Ja som vtedy nemyslela na nič iné.len merat,sledovat,zapisovat.....A pri tomto chaose som akoby prestala žit... 😒

annaanna
30. jún 2008

mariettka, no ja by som radšej tú druhú variantu 🙂

mariettka27
30. jún 2008

no tak to ti verím,ja by som to brala tiež všetkými desiatimi... 😀 A inak mávaš menzes pravidelne?Alebo ti meškáva?Duphaston berieš na upravenie?

annaanna
30. jún 2008

ano duphaston na upravenie, už tretí cyklus po IVF, takže ešte jeden cyklus a chcela by som to celé zopakovať. a ty?

mariettka27
30. jún 2008

no ja ho beriem už druhý rok,pôvodne na upravenie,teraz na podporu otehotnenia,ale začína mi robit zle.Už sa tie hormóny asi zbláznili... ☹ Teraz mi chodí mrcha ako sa jej zachce,už som z toho na nerv.A ty už máš dieta?To je tvoje na fotke?

yvett78
30. jún 2008

Ahoj annaanna, ja mam skusenosti zatial len s meskanim M pri brani duphastonu.Este sa mi nim cyklus neupravil.
Beriem ho sice len 3 cyklus, ale prvy krat prisla M na 4 den a druhy krat na 8 den a teraz je zatial 2 den meskania, ale uz citim M pocity, takze cakam, ze snad do tych 4 dni pride.
Tiez som si myslela, ze som tehu minuly mesiac lebo som citala, ze ked nepride M do 3 dni, ze je to mozne tehu, ale vidis tieto lieky zaberaju na kazdeho inak.
A vidim, ze vacsine sa ten cyklus neupravuje.Mam este 2 balenia a neviem, ci ich mam vybrat alebo nechat tak, viete mi poradit?

annaanna
30. jún 2008

nemám babatko, je to kamarátkina dcéra
tak počkám do 10.dňa a potom sa vyberiem k dr.

mariettka27
30. jún 2008

yvett,toto sa pýtam dokiho zakaždým,ked si prídem po další racept a on mi odpovedá stále to isté.Že duphík neuškodí,že je to najslabšia forma zásahu a tak.Takže vraj dalej užívat,mala by som si íst tiež už po další recept... 😀

mariettka27
30. jún 2008

to je rozumné anna,ja by som tiež počkala.Môže to byt stresom alebo ak si bola teraz nedávno chorá alebo niečo podobné...

annaanna
30. jún 2008

duphaston je len gestagén, vraj neškodí. ja necítim zmeny

mariettka27
30. jún 2008

a predtým si ho nebrala?Iba teraz tertí cyklus?Lebo mne sa to tiež upravilo až tak po pol roku...

annaanna
30. jún 2008

nie, nebrala.
hmmm pol roka... ale to som v polovici. kedy si ho brala, ako je to dávno a odvtedy OK?