Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

uk.ok
24. okt 2008

Ahojte. Stále mám stejný problém MS nikde (a to měla už 4 dny probíhat) a místo toho jen špinění. Špinily jste některé po duphastoně?

uk.ok
25. okt 2008

Tak asi jsem těhu. Dnes jsem si dělala testík a vyšla tam slabá čárka.

lenok
25. okt 2008

uk.ok . srdecne gratulujem. ak mas co i len slabu ciarocku, si tehu...
ako dlho si brala duphaston? j
a som ho brala teraz druhy cyklus, ale mam to nejake posarapatene, najprv 6 dni spinenie, potom 2 dni cisto a dalsich 7 dni nehorazne krvacanie, tak som aj na PN. teraz cakam "veci", tak som zvedava...

uk.ok
25. okt 2008

lenok: Děkuju. Brala jsem ho teprve poprvé. Jen to špinění dnes přešlo na slabé krvácení - tak doufám, že jsem nestihla už i potratit. Uvidím co zitra teplota a další testík skusím pozítří.

evina0
25. okt 2008

ahojky Uk.ok aj ja blahozelam ak si tehotna.Mas stastie ak sa to podarilo uz po prvom brani duphastonu.To tuna je takych zien velmi malinko.Ja som skocila tretie balenie... A akurat tak mam bolenie v brusku ako keby som mala coskoro dostat menzes.A Bt si nemeras?? lebo ak hej a je stale vyssia tak mozes byt aj tak tehotna aj slabsie krvacanie a plod sa uzdri.prajem vela stastia.pa

shaarka
26. okt 2008

uk.ok
no ako? robila si si aj dalsi test? boooze, keby ti to vyslo 🙂
mas graf? ukaz. hadam ti neklesla teplota. drzim palce!

ahojte evina a lenok, boli sme na svadbe a teda moje teploty su uplne nanic. skoda.
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11

shaarka
26. okt 2008

mirka93
tak to ma mrzi s tou folikulometriou, ale nic nie je stratene... ja som na merani este ani nebola, Dr. mi dala rovno duphaston, ale nezacala som ho brat. pockame do konca roka a ak sa mi nupravi cyklus, tak ideme na nejake odborne miesto. je velmi pravdepodobne, ze ani mne sa netvoria, teda nedozrievaju.
inak clostyl zabera, mnoho zien tu na fore otehotnelo po par baleniach 🙂
merias si aj teplotu?

bublinka11
26. okt 2008

Ahoj shaarka, hodnotis podla tepot, ze sa ti netvoria foliky? Lebo aj mna to uz napadlo, len ja ked idem na sono, tak vzdy mam nejaky folik, len ci dozrie... teraz mam duphaston, dnes som zacala brat, tak uvidime...

shaarka
26. okt 2008

bublinka11, hodnotim podla toho, ze MS mam aj nepravidelne a ak, tak velmi dlhe cykly. to znamena, ze ovu asi neprebieha. a co sa tyka teplot, tak som na tom stale s malinkymi vychylkami len od 36,4 - 36,8 a preto sudim, ze moje telo nepracuje tak, ako by malo.
ved uvidime, nie som jasnovidec, v januari ma budu sledovat, ale som pripravena na to najhorsie. skratka to tak nejak citim, aj ked nepripustam, ale citim.

uk.ok
26. okt 2008

Ahojte. BT si měřím jen teď posledních 5 dní noa dnes se díky bohu drží stále nahoře a už ani kapička krve. Tak už se raduji 🙂 a chystám se to říct manželovi. Zrovna zitra máme roční víročí od svadby.

bublinka11
26. okt 2008

Tak nech to vyjde uk....daj potom vediet!

evina0
27. okt 2008

uk.ok je super citat ako sa radujes ze uz budete traja.Snad kazda raz takto cela stasta vykrici celemu svetu ze bude maminka.Aj ja tomu verim.Momentalne neviem co sa so mnou deje..BT je taka vselijaka.bolia ma prsia ale tak ako aj pred menzesom--uvidi sa tento tyzdeń snad budem vediet nacom som ale ja som akysi skeptik myslim ze dojde menzes.nic inemu nenavsedcuje a chviliami mam pocit ze to mam dostat.ale toto mavam zakazdym.U mna je rozbehnuta poriprava na svadbicku na januari a aj veci ku domceku inak vsetko po starom.Len v poslednom case mam toho nad hlavu a uteka cas prilis rychlo 😒
http://www.fertilityfriend.com/home/22e8ed

lenok
27. okt 2008

ahoj evik...
mohla by si mi v skratke napisat, ako sa meria BZ, co znamena vysoka a nizka teplota?
inak som vcera dostala "veci", tak preto tie bolave krize. nervozna som ako pes, pohadala som sa vcera so susedou,bo dupu ako stado koni 😠 aj moj drahy to ma so mnou tazke, chudatko moje... 😕

shaarka
27. okt 2008

lenok
bazalna teplota (BT) je teplota, ktora sa meria po spanku (aspon 4 hodiny), kadzy den rano v rovnaky cas (povoluje sa odchylka pol hodiny). meria sa v ustach, konecniku alebo posve (vacsina meria v posve, je to in medias res .)
ale viac si precitas na www.merenibt.xf.cz - lenka to tam vsetko super opisala.
v principe ide o to, ze pred ovulaciou mas teploty nizsie ako po ovulacii (ak mas idealny cyklus) a podla teploty sa mozes sledovat, co sa deje.
aj tehotnost sa da predpokladat z BT, vtedy je teplota konstantne vysoka.

evina0
27. okt 2008

shaarka dakujem za odpoved pre Lenok.nypisalka si to presne.ja som zvedava co sa vykuje teraz u mna.pa 🙂

shaarka
27. okt 2008

evina0
tvoj graf vyzera kraaaasne... lutealna faza, ako tak pocitam, je uz na konci. tak hadam mrcha nepride, hadam bude // testik :- drzim palce! 😀

lenok
27. okt 2008

dakujem...
idem studirovat... a skusat hned, ako to bude mozne...

jankabo
27. okt 2008

Ahojte môžem sa pridať???
uk.ok je to super srdečne blahoželám. 😉 😉 😉 😉
Baby aj ja beriem Duphaston na úpravu cyklu a aj preto že chcem byť tehu. Beriem ho už 8 mesiacov. Pravidelne
od 16 do 25 DC. Potom mi stále prišla mrcha buď na ten 28 maximálne 29 DC.
Lenže dnes som už 33 DC a mrcha nikde. Občas síce mávam pocit že príde, ale akosi nedorazila,
neviete mi náhodov povedať do koľkých dní by mala mrcha prísť ak sa berie Duphaston??????

shaarka
27. okt 2008

jankabo
to vies... duphaston nie je vsemocny, hlavne ak ho beries uz tak dlho... na tvojom miesto by som sa asi objednala na ultrazvukove vysetrenie, pripadne aj hormonalny profil, pretoze duphaston je fajn na uhniezdenie vajicka a udrzanie tehotnosti, ale nenapomaha k otehotneniu nejako specialne - tolko nazor laika. 😀

jankabo
27. okt 2008

To mi je jasne, že nejako špeciálne nepomáha k otehotneniu.
Ale či náhodou neviete do koľkých dní by sa mala mrcha dostaviť pri Duphastone????

shaarka
27. okt 2008

http://www.nobel.sk/PIL.aspx?what=pil&code=15943
duphaston nevyvolava menzes, ved ani nemusis dostat, ak si tehotna...
ak ti meska menzes, testuj. drzime palce! 🙂

czloko
27. okt 2008

Ahoj holčinky🙂
Jankabo,myslím,že jsi těhulka. Držím Ti pěsti.

jankabo
27. okt 2008

Baby lenže ja som si test robila v piatok a bol negatívny. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

czloko
27. okt 2008

To nevadí,mohla jsi otěhotnět později. A hlavně v pátek jsi měla teprve 30-tý den cyklu.
Vypadá to už nadějně. 🙂

jankabo
27. okt 2008

To som zvedavá ako to všetko dopadne.
Zatiaľ to nebudem zase testovať, počkám ešte taký týždeň a uvidím čo sa udeje.

czloko
27. okt 2008

Držím Ti moc moc moc pěsti.Ale myslím,že je to jasné. 🙂

jankabo
27. okt 2008

Dakujem, v tom prípade by som bola najšťastnejšia pod slnkom 🙂 🙂 🙂 🙂

shaarka
27. okt 2008

jankabo
ved si odmeraj bazalku... napriklad. keby som vedela, ze nieco take existuje, uz davno si meriam 🙂
ale vyzera to na tehu 😀

evina0
27. okt 2008

saarka dakujem aj nemoze je mozne.minuly tyzden som mala na teste len jednu ciarka a ak mam povedat tak v case asi ovulacie sme az tak moc nenazilkovali,skor mam pocit ze to mam dostat.som citala ze ak do 18 dni od ovulacie nedojde mrcha vtedy to az vyzera na tehotenstvo.moc tomu neverim nakolko som pri prvom baleni mala cyklus az 39 dni.teraz je menej zatial ale az mrska do vikendu nedoazi tak si spravim testik a dam vediet.som si povedala co sa ma stat to sa aj stane a hotovo.ale ak by to bolo naozaj babenko tak som klamala ludi ked sa pytali ci som tehotna ked sa ideme brat.lebo som vravela NIE my sa berieme s lasky. 🙂 🙂

mayka
27. okt 2008

Ahojte kocky, od zajtra zacinam uzivat duphaston. Mam nepravidelny cyklus a chodim do gynfivu. MUDr. povedala ze to budem brat dlhodobo. Teda az kym neotehotniem. AKe mate skusenosti s nim. Myslim vedlajsie ucinky, atd.