Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

bublinka11
11. nov 2008

Shaarinka dakujem vestica...ja som aj rada, ze som dostala, lebo uz mi to bolenie a vsetky mozne aj nemozne priznaky liezli pekne na nervy. A vesticka, kedy teda zostanem tehu??? 🙂 🙂 🙂

shaarka
11. nov 2008

bubli, zeby dalsi cyklus? 😀 teraz! 😀 😀

bublinka11
11. nov 2008

Shaari dik 😀
Ti garantujem, ze ak si spravna vestica, tak ta osobne navstivim a tak ta z vdacnosti opijem, ako si este opita nebola 😀 len aby si dovtedy nebola tehu...tie chlastat nemozu!!!

shaarka
11. nov 2008

😅 myslim, ze ja sa opijat budem este veeeelmi dlho 🙄

bublinka11
11. nov 2008

Ale moja, dolezite je pozitivne mysliet 🙂 ja som si dnes v zufalstve pozerala rozne temy tu na MK a nasla som jeden uzasny prispevok, ktory ma uplne vystihuje. Aj som si ho stiahla a vytlacila a dam si ho na chladnicku...
A ta kocka, co ho pisala, uz ma babo, pisala ho, ked este tehu nebola...ak budes chciet, ti ho poslem.

evina0
11. nov 2008

bublikna 11 ak mozes posli ho aj mne potesis ma a velmi.Dakujem 😉

shaarka
12. nov 2008

bubli, chcem 🙂

moa
12. nov 2008

pekny dnik prajem kocky,somtaka rada,ze az zasa mi to vyslo a dostala som MS po 28dnoch.joj keby to tak bolo stale bola by som rada. 🙂
bublinkaO ak mozes posli ho aj mne prosim
shaarka vcera som pozerala albumy ,bol tam aj tvoj, ja sa tomu este tak velmi dobre nerozumien,ale ten jeden tam znamena to daco 😉

shaarka
12. nov 2008

asi si kupim test:
http://www.tehotenske-testy.net/ovulacny-test.html
mam? stoji 772 Sk

evina0
12. nov 2008

shaarka presne tento som chcela aj ja a nakoniec mi v lekarni objednali s inej znacky a len za 337 sk.vrelo odporucam ja denne kukam slinky a praaaaaaaaav e dnes sa mi zacali plodne dni.perfektne to tam vidiet podla struktury.A aj bolesti v lavom vajecniku tomu nasvedcuju a tiez aj hlien mi to potvrdil.Takze v kratkej dobe mozem ocakavat ovulaciu.musim dnes draheho ku nam dotiahnut a posnazilkovat.lebo zatial sme snatilkovali a nic 😝 .zajtra zacinam brat lutenyl na 10 dni. moj nazor je takyto ci duphaston alebo aj lutenyl kratia len lunearnu fazu.tu po ovulacii.aby nebola dlha ako som aj ja mavala. a ked je ovulacia neskor ako som raz aj ja mala na 25 den cyklus je dlhsi ako 28 dni a mozme jest tabletky aj tak tym nic nespravime.ale to je len moj nazor co som nastudovala na svojom tele za posledne mesiace.lebo zistila som na sebe ze zakazdym sa vajicko uvolnuje s ineho vajecnika ked s laveho mam ovulku okolo 16.17 dna a ked s praveho tak na 25 den cca.aj grafi mi to potvrdili .a aj ked som jedla duphaston tak cyklus som mala nepravidelny raz 31 dni a raz 37 dni.cize lunarna faza bola od 12 do 14 dni 😵 😵 😵 shaarka co povies na moj nazor??hmky?

bublinka11
12. nov 2008

Našla jsem pár rad, které všechny známe teoreticky, je těžké se jimi řídit, ale asi na nich bude hodně pravdy, je to vážně boj

Žijte běžným životem, věnujte se svým koníčkům a svůj život plánujte, jako kdybyste s těhotenstvím nepočítaly.

Naplánujte si pěknou dovolenou a těšte se na ni (nikoli způsobem - snad tam pojedu už těhotná), plánujte, kam se podíváte, jak se krásně odreagujete od práce a budete moci "vypnout."

Buďte mezi lidmi, choďte ven s kamarády, ale veřejně nerozhlašujte, že se snažíte otěhotnět, jinak se nevyhnete těm otravným dotazům "tak co, už jsi těhotná?" Pokud už to všichni kolem Vás vědí, v klidu jim povězte, že se zatím nedaří a že Vám jejich protivné dotazy (i když to myslí dobře) nedělají radost, a až těhotná budete, všichni se to včas dozví

Naplánujte si nějaký rozvoj - udělejte si řidičský průkaz, rozhodněte se do roka složit obtížnou zkoušku z jazyka, soustřeďte se taky na sebe.

Sice nemůžete otěhotnět, ale to není důvod k tomu, aby Váš život měl menší hodnotu - dělejte si radost, kupte si něco pěkného na sebe (ovšem bez představy - tohle nemůžu, až budu mít břicho, nevejdu se do toho), pokud nejste spokojena se svým vzhledem, zkuste s tím něco udělat, pomalu hubněte (žádné drastické diety!, ale celková změna životního stylu), zkuste cvičit, chodit na výlety...

Nekupujte nic pro dítě, byť je to seberoztomilejší a v bezkonkurenční slevě, uvědomte si, že čím déle se Vám nebude dařit otěhotnět, tím více Vás budou ty malé ponožtičky v šuplíku nebo dokonale vybavený dětský pokoj štvát.

Nedělejte si zbytečně těhotenské testy - ne dřív, než Vám bude MS meškat aspoň dva dny, jednak mi věřte, že opravdu ušetříte , druhak se vyvarujete mnoha a mnoha zbytečného zklamání.

Nevymýšlejte žádné katastrofické scénáře - nečtěte na internetu hromady článků o tom, proč se komu nedaří, jaké všechny choroby můžete mít a co zlého Vás může potkat. Velice pravděpodobně se Vás to vůbec netýká a takhle se zbytečně stresujete.

Nepočítejte s tím, že se Vám to musí podařit brzy, uvědomte si, že tohle není plně ve Vašich rukou a ovlivnit to téměř nemůžete, pokud něco neovlivníte, zbytečně se tím netrapte.

Nehledejte všechny nespravedlnosti světa - proč zrovna já???, když tolik žen má děti a ani je nechce, proč já je mít nemůžu, když po tom tak zoufale toužím - problém je v tom ZOUFALE

Věřte lékařům - pokud už jste v jejich péči, vědí, co dělají, a možnosti dnešní medicíny jsou už na velice vysoké úrovni. Na druhou stranu - pokud Vám není cokoli jasné, ptejte se, měly byste vědět, co Váš lékař dělá, proč to dělá a k čemu by to mělo vést. Asi není moc dobrý přístup, pokud si odnesete předpis na neznámé léky a teprve z příbalového letáku a informací na internetu se pokoušíte vyspekulovat, co Vám to vlastně asi je a k čemu je to dobré.

Já vím, že tonoucí se stébla chytá, ale používejte hlavu a nenaleťte žádným šarlatánům - pokud Vám to udělá dobře, berte nějaké vitamíny (ale buďte si vědomé, že neexistuje taková pilulka, po jejímž spolknutí byste zázračně otěhotněly ), pijte bylinkové čaje, ale určitě neutrácejte stokoruny za zázračné preparáty (nejsou!) nebo astrologické výpočty přesného data otěhotnění.

Milujte se pro radost, ve chvíli, kdy se budete řídit podle všech znaků plodnosti, dělat "předepsané" dvoudenní přestávky a cyklus co cyklus se budete snažit všecko pečlivě načasovat, dostanete se do stádia, kdy se nebudete milovat, protože se Vám chce, ale protože MUSÍTE, což k psychické pohodě dozajista nepřispěje.

Nepřemýšlejte moc nad každou naměřenou teplotou, uvědomte si, že jednotlivá teplota nic neznamená, graf je nutno číst jako celek a naprosto KAŽDÝ graf, kdy jste se milovali v plodných dnech, může skončit těhotenstvím

Na druhou stranu se zbytečně neobelhávejte, nehledejte na sobě všecky možné těhotenské příznaky a pokud už přijde MS a teploty budou vzorně dole, nenamlouvejte si, že přes to všecko jste přeci jen těhotná.

Nezoufejte nad každou MS, místo toho si řekněte, že příště se to určitě podaří, pokud budete hodně smutné, udělejte si radost, otevřete si s manželem lahev vína, kupte si velkou čokoládu, dopřejte si něco, co máte ráda a jako těhotná si to budete muset odepřít.

bublinka11
12. nov 2008

Tak kocky, dufam, ze ma za toto nikto nevyhosti z temy a z MK, ja som to jednoducho od tej kocky okopcila, lebo sa v tych jej radach vidim...
Uz ich mam zavesene na chladnicke... 🙂

bublinka11
12. nov 2008

Evi a co sa tyka toho duphastonu, ja ho mam napr. na predlzenie LF...
a s tou ovu som aj ja zvedava ako to bude tento mesiac, ked minuly som mala az 20DC...

evina0
12. nov 2008

bublinka11 vidis kazdy to berie na cosi ine.. 😒 a inak ja som sa zacala riadit ako tak nejakymi pravidlami hlavne tymi ze nemysliet nato a hlavne nebyt zufala a nevycitat si uz preco zrovna ja.Proste ked to ma prist pride to. 😵 😵 Milovat sa s pozitkom a nie koli tomu ze musim tentokrat byt tehotna.. 😝 Drzim vsetkym palceky a tiez aj sebe

bublinka11
12. nov 2008

Evi aj ja ti drzim palceky...ja sa idem tiez tak snazit...nechcem ani tento mesiac vediet, kedy mam ovulku...teploty merat budem, ale zapisem ich spatne..,

shaarka
12. nov 2008

evi, celkom som nepochopila, co pises, pardon...
ale hlavne to nie je lunerana, ale lutealna faza. 🙂
a ma byt okolo 12-16 dni, niektore ju maju kratsiu, ale to nie je dobre. videla som aj dlhsiu, ale to sa mi tiez nezdalo - ibaze som to videla iba u jednej kocky na jednom grafe. takze je mozne, ze ovu bola neskor.
inak pod do nasej temy Grafy BT VII, co ty na to?

bubli, tak si sa rozhodla? fiha, super. ja to takto nebudem robit, lebo mavam anovulaky, potrebujem sa sledovat, pocitat si dni a papat duphaston...

bublinka11
12. nov 2008

Shaari ja sa budem sledovat, jasne, chcem vediet, kedy mam ovulku a ci vobec je a tiez este mam 1mesiac brat duphaston, ide iba o to, aby som to zase nesilila ako doteraz...cize sexikovali keksikovali vyslovene na povel, ked som tusila ovulku 🙂 riesila kazdu zmenu teploty a pod. Budem si teploty zapisovat a potom ich nahadzem do grafiku. Teraz mam taky perny mesiac v praci, kopec sluzobiek, takze snad budem zaneprazdnena az az...

shaarka
12. nov 2008

bubli - a ake su tehotenske priznaky?
ja nechcem byt paranoidna, ale od "ovulky" sa kazdy den citim na mrchu... niekedy to ani nevnimam, ale niekedy to v brusku buble, tlaci, picha, vselico - skratka ako keby som mala dostat, alebo som druhy den MS.
strasne to je divne, lebo toto som nikdy necitila.
jedine, co to moze vysvetlit, je duphaston, ktory papam.
moze to byt duphastonom??? ak nie, tak potom... 😀 😀 😀

bublinka11
12. nov 2008

No ja uz som ti predvcerom alebo kedy napisala, ze ty bude tehu... 🙂
Tak priznaky su rozne, ja co tu studujem toto forum tak fakt ma kazdy ine. Ja mam nejaky priznak kazdy mesiac, takze tazko ti poradim 🙂 "Ovulku" davas do uvodzoviek preto, ze si len myslis, ze bola?
Ja som mala po brani duphastonu asi na siedmy den tiez nafucane brucho, pichanie a hlavne vo vajecnikoch a takistko taky zvlastny bublavy pocit v podbrusku, take tlacenie... zacala som to pripisovat automaticky moznemu tehu, i ked som tomu akosi moc aj tak neverila, ale nadejala som sa. No a MS prisla.
Shaari, kopec bab sa citilo ako na mrchu...takze je to podobne.
Urcite skus testnut, ale nie skor ako 12 DPO...podla mna...alebo ked ti bude meskat MS:..len ty mas asi nepravidelne cykly, ze jo? Ja som si povedala, ze skor ako nejaky 35DC tiez v buducnosti netestnem...alebo 15 DPO...

shaarka
12. nov 2008

tak ja som si povedala ze na 14. testnem, ale uz som si urobila test aj na 8. a nic nicovate .)))))))
ja sa len smejem zo samej seba, lebo to ovu nebola, sice nemozem tvrdit na 100% ze nebola, ale teploty nestupli tak, ako by mali a v tehotenstve je to stale >37 ...
takze preto uvodzovky. ale aspon mam nad cim premyslat a tesit sa. i ked ocakavam negativny vysledok. mozno to robi ten duphaston alebo som prechladena.

bublinka11
12. nov 2008

Shaari ja som tiez testla na 11-ty den a nic a samozrejme, teploty mi zacali stupat, ja som zacala mat aku taku nadej a to je najhorsie, v sobotu sme boli na 1 akcii, ja som pila alkohol a teplotu som mala rano cez 37,a to prvy - krat taku vysoku...tak som o pol hodku odmerala este raz a uz klesla...tak som zostala zufala, ze nemala som pit, isto som mohla byt tehu... a potom nad tym premyslam podobne ako ty...
Skus testnut na ten 14-ty den...bodaj by si mala 2 // ver mi, prajem ti to, zazraky sa niekedy deju. Ved su rozne atipicke grafiky, mozno jeden pridas do tehu grafov aj ty 🙂

shaarka
12. nov 2008

🙂
dik

evina0
12. nov 2008

shaarka za tu fazu sa ospravedlnujem nevedela som ako sa to presne pise..myslela som to takto: mne duphaston tu fazu skratil na 12 az 14 dni.inak ked som ho nebrala tak som ju mala neskutocne dlhu.Ale to je len moj nazor.od zajtra papam lutenyl tak som zvedava co sa udeje.aj ked pochybujem ze ten mi napomoze ostat tehu.to je len na skratenie cyklu nic viac ☹ 😒 Ak ostanem tehu tak neverim ze to bude lutenylom.skor tym ze dost dobre uz poznam svoje telo .ako tak odhadujem ovulku aj podla teplot aj podla struktury slin a tiez hlienu.Ale co sa tyka prehnanej sledovanosti ako doteraz som skoncila.uplne ma to nicilo.teraz si test nespravim az ked bude mrska meskat skor nie zaprisahala som sa.Drahy sem tam vie povedat ci sme uz neni traja.snazi sa mi aj odreagovat vraj mozno do svadby sa nam cosi podari.Naozaj uz len toto neriesim.Mam kopec inych starosti .vybavovaciek so svadbou a domcekom.Az nad hlavu. 😝

shaarka
13. nov 2008

evi - a ja zas naopak!
niekedy sa to strieda, ale ja si idem kupit tester - ten ladyQ alebo ako sa vola. a hlien sledujem tiez. a vsetko sledujem. je to moja zabavka na kazdy den 🙂)))))))
ved co. a po dietatku tuzim, ale ze by tak, aby som pri kazdej MS plakala, tak to nie... 😀

bublinka11
13. nov 2008

Ahojte kocky...aku ste mali po duphastone MS?
Pretoze ja teda po tomto prvom brani som ocakavala nieco extremnejsie, doteraz som mavala tak 3 dni a slabsiu a nic sa nezmenilo...dokonca 2DC to bolo este slabsie nez predtym. Ako sa poznam, teraz budem uz len nejake 3 dni spinit a tod vse...

dagi27
13. nov 2008

Ahoj, potrebujem radu, Duphaston uzivam 6 den, 2X1 tableta, vcera sme mali s partnerom sex a po nom som dostala silne bolestive krce, ze som sa 5 hodin nemohla postavit a ani sa vyrovnat,do toho som este zvracala,preslo mi to trocha,ale stale ked sa postavim tak ma bolia, ja neviem ci vajecniky,maternica,proste vsetko, dnes som si radsej Duphaston nedala. ☹

bublinka11
13. nov 2008

Dagi neviem, ci taketo nieco moze duphaston sposobit, ale ja by som asi volala Dr....nieco ti isto moze byt.

dagi27
13. nov 2008

Uz som pisala doktorovi,tak cakam co mi na to povie,nikdy predtym som to nezazila, ako keby vsetko chcelo ist zo mna von, s priatelom sa snazime o babatko 8 mesiac, tak sa trocha bojim

shaarka
13. nov 2008

nemyslim si, ze toto by mal na svedomi duphaston... a kolkykrat ho beries? ktory cyklus?
v kazdom pripade tak silne krce - to nebude len tak. :( tak drzim palce. a nemala si pisat, ale rovno ist na vysetrenie...

dagi27
13. nov 2008

Len ja zijem v Tatrach a gynekologa mam na zapade, to je take komplikovane, beriem od 11d do 25d, tie krce prisli hned po styku, takze asi sa tam nieco porusilo,dnes ked sedim v robote, je to fajn,ale ked sa postavim,tak to citim, asi si vybavim ultrazvuk