Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

hiva
21. nov 2008

bublinka...si ma celkom potesila....kiez by to bola tak pravda.....i ked u mna asi ani to nepomoze....posledne 4 anovulacne ☹

bublinka11
21. nov 2008

No...to mi je Hivy luto...tak ale preco potom beries duphik? Tvoja Dr. nevie, ze mas anovulaky? Alebo mozno po tomto cykle, ked beries duphaston, tak by mohla ovu naskocit. Toto uz neviem ☹

hiva
21. nov 2008

Doktorvi som povedala ze posledne 4 cykly som mala anovulaky, lebo boli nezvycajne dlhe a aj meranie BTT to tak ukazalo a on mi dal na to dufik....tak neviem....uvidime, ako dopadne tento cyklus 😒

plys
21. nov 2008

Ahojte, kedze chcem oteh. vcera mi moja endokrinologicka predpisala 5.-10.den Clostilbegyt, Duphaston 15.-25.; menstr. nemam pol roka a potrebujem poradit s uzivanim, ako zacat ☹

bublinka11
21. nov 2008

Plys ona ti nepovedala, ako sa to uziva? No Clostilbegyt neovladam, ale Duphaston zacnes 15Dc rano a zrejme vecer, optimalne by bolo kazdych 12 hodin...

hiva
21. nov 2008

plys....tazke poradit....dni sa rataju od prveho dna MS, ale kedze ti ju nemas, tazko poradit....skus mozno skocit ku gynekologovi....sak to nie je normalne, ked nemas tak dlho MS....v tom musi nieco byt, nie?

shaarka
21. nov 2008

bubli, obavam sa, ze umely progesteron nema s ovulaciou nic spolocne... urychlit ovu neurychli. babule, bolo by to fajne, ale nie je to tak. vid:
http://sestra.sk/Menštruačný_cyklus
ten obrazok si pozrite a hormony, ako maju pracovat.

plys
21. nov 2008

napisala na spravu presne toto a nic nepoveda, bola som ohurena jej vyjadrenim ze sa jej to zda ako menopauza ze som toto prepocula, inak pred rokom som prestala brat HAK a tak pol roka to bolo 20dnovy
cyklus a potom to slo do stratena...

bublinka11
21. nov 2008

Shaari ja viem,ze s ovu nema nic, ale tym padom ju ani neovplyvnuje, cize sa nemoze stat, ze ked ho zacnem brat pred ovu, tak ovu nedorazi.
Mne bolo teda povedane, ze moze urychlit prasknutie foliku, tak toto teda uz neviem, u mna to bola mozno len nahoda, ze nasadenim duphastonu prisla aj ovulka.

shaarka
21. nov 2008

plys - ano, zaspate vajecniky - ako v menopauze, hormony ako v menopauze... ja papam pripravok sarapis - pozri, mozno sa ti zapaci.
lekarka dobre predpisala - clostilbegyt - na dozrievanie folikulov. potom sa vacsinou picha pregnyl - na prasknutie folikulu. a potom sa papa dupahston, ten pomaha aj ked je vajko oplodnene. berie sa aj v tehotenstve.

bubli, tak neviem, zas nie som lekar 🙂 a o tom urychleni prasknutia, to neviem fakt nic. ale kazda ma svoje skusenosti 😎 😀

plys
21. nov 2008

sarapis to je na prirodnej baze? a Tebe pomáha?
ja sa bojim ze z tych hormonov budem gula a teda nikto nevie ako to mam uzivat? ved Vy tu rozoberate ine tazke temy?

hiva
21. nov 2008

duphaston 2 krat denne (rano a vecer - cca kazdych 12 hodin) ...ale kedy zacat, ked nemas MS, tak to ozaj netusim a asi ti neporadim.....a co tak ist ku gynekologovi???

bublinka11
21. nov 2008

Shaari, ja mam niekedy pocit, ze sa tu dozviem viac ako u lekara 🙂
Teraz napriklad som 11 DC a mam uz od 4DC bolesti v pravom vajecniku...vobec netusim, z coho, nemyslim, ze som prechladnuta. A zase takto skoro a dlho citit ovu mi tiez nepride. Uz som raz takto bola u Dr...preventivne ma bolel lavy a nic mi nenasla, ani zapal, vobec nic, ze mozem takto citit aj ovu, tak som z toho uplne jelen 😀

hiva
21. nov 2008

bublinka...ja mam rovnaky pocit.....i ked niekedy by mi bolo lahsie verit doktorovi lebo on vzdy vidi vsetko taktrochu ruzovsie 😉

maykra
21. nov 2008

ahojte.ja som vyskusala niekolko druhov antikoncepcie (vraj ma pomoct pri uprave cyklu),ale je to hlupost.po dvoch rokoch mi nasadili DUPHASTON.uzivala som ho rok a odvtedy nemam problem.este sa nestalo,aby mi meskalo,dokonca aj bolesti su znesitelnejsie.a vraj pomaha pri ovulacii.urcite ho mozem len odporucit. 🙂

hiva
21. nov 2008

maykra...a ako dlho trvalo, kym ti ten duphaston upravil cyklus?...bolo to uz pri prvom cykle?

evina0
21. nov 2008

hiva duphaston nepotlaca ovulaciu kukni moj minuly graf brala som duphaston na 17 den cyklu a na 25 den som mala az ovulaciu.takze moj nazor je ze nepotlaca ovulaciu.
myounghee ja beriem taktieh teraz lutenyl prvy mesiac tak som zvedava co sa tento mesiac udeje..aj ja som citala ze lutenyl sa nesmie brat ked je zena tehotna ale snad lekari vedia co robia aj mne bolo povedane ze tych par tabliet pokial zena zisti ze je tehgotna babenku neuskodi ale dalej sa uz nesmie brat ked to zistis ja ho beriam na 17 den cyklu a 10 dni .predtym som 3 mesiace brala duphaston..

hiva
21. nov 2008

dik evina za povzbudenie 😵

evina0
21. nov 2008

moje grafy minuly mesiac este duphaston tento uz lutenyl
http://www.fertilityfriend.com/home/22e8ed

evina0
21. nov 2008

hiva neni zac ja rozmylsam ze ak po tomto baleni lutenylu sa nic nudejej nakolko sme snazilkovali ja sa dalo vypitam si radsej naspert duphaston .lebo rento lutenyl vobec necitim a duphaston ano boleli ma prsia.niezeby som chcela daku bolest ale vsade citam ze lutenyl nema s otehotnenim nic splolocne ☹ uvidime buduci vikendik co sa udeje .o ovulacii mam taky divny pocit akokeby som mala dostat ale nie stale ..divne.. 😉

hiva
21. nov 2008

tak evina, drzim place...bodaj by sme s acochvila obe dockali ovulky 😉

maykra
21. nov 2008

hiva-ahoj.Duphaston mi upravil cyklus hned po prvom mesiaci uzivania.ani som si nemyslela,ze to tak rychlo zaberie,pretoze odo dna,ako som dostala prvy menzes som ani raz nemala pravidelny cyklus.
duphaston ovulaciu nepotlaca,prave naopak,podporuje ju.mne ho doktorka opat nasadila,pretoze sa s mojim snubencom pokusame o babatko.

evina0
22. nov 2008

hiva ja mam teraz 7 den po nej
Shaarka musim Ti nieco povedat.Vcera sme s drahym sexikovali a bol to akysi iny pocit ako nikdy predtym akokeby s telom cosi bolo,je take moc citlive tam dole a to si nikdy nemalano a potom az bol koniec chytila som na 10 minut akesi krce a hlavne v o vajecnikoch.Ale nestastie to potom preslo .. A zacinaju ma pobolievat na dotyk prsia ale s toho si nic nerobim lebo pri uzivani duphastonu som to mala dost dlho v cykle.Dnes som skoncila s lutenylom a budem cakat co sa udeje.priatel mi vcewra dal po tomto vsetko otazku :nie si nahodou tehotna?? a ja nato netusim ja mam taky tychy dojem ze to robia tie tablety co obsahuju hormony..no kiez by bola pravda ina 😵 😵 😵

shaarka
22. nov 2008

baby, treba sa trosku menej sledovat... 😀
bubli, to ze ta pobolieva, alebo ze nie, je normalne, ved to vsetko ovplyvnuje aj strava, pohyb, stres, psychika... neda sa sustredit na kazdy pich vo vajecnikoch 😉 ked som sa min. cyklus sledovala, tak som mala PMS syndrom velmi dlho, to som si uz myslela, ze som tehotna. potom som zacala citit prsia, to uz som bola uplne vzrusena, ale PMS odznel. potom som urobila rozruch, ze nemam PMS a predsa uz by som mala mat, lebo ocakavam menzes, ktory nie a nie prist. 😀 a nakoniec je vsetko ok. 😀 😀
evi, minuly cyklus v grafe nemas zaznacene, kedy si brala duphaston. prosim, vyznac to tam. inak ty sa podla mna naozaj nemusis bat, ved mas vsetko ok - mas pekne teploty, mas ovulaciu a beries progesteron, to pomoze aj babatku, ak by sa nejake podarilo. takze ostava uz len trafit sa do ovulky a mat dobre spermie.
pozdravujem vas.
PS: maykra, uz som to tu pisala, ale neviem o tom, ze by duphaston podporoval ovulaciu. zenske telo produkuje hormony podla urcitych pravidiel a progesteron nastupuje vo zvysenej miere az po ovulacii. prave preto, lebo ho produkuje zlte teliesko, ktore vznikne z prasknuteho folikulu po ovulacii - zjednodusene povedane. ak vajicko nebolo oplodnene, zlte teliesko a teda aj produkcia progesteronu zanika a pride menzes. ak bolo oplodnene, tvorba progesteronu pokracuje, a takisto aj cinnost zlteho telieska.
🙂

evina0
22. nov 2008

shaarka ja akosi uz nemam strach keze viem ze mam ovulaciu a snazili sme sa tak tento mesiac aby sme sa trafili do nej ... 😅 a uz mam dopisany ten graf ze som brtala duphaston aj minule cykly.

shaarka
22. nov 2008

eivk, ja tam nevidim - myslela som ten cyklus od 21.9.

shaarka
22. nov 2008

ale o tyzden mozes testovat 🙂

evina0
22. nov 2008

hej Shaarka dala som to tam len musim vlozit zase graf akokedysi a najskor musim nato prist

shaarka
22. nov 2008

no neviem, ako to robis 🙂 ale mozem ti pomoct 🙂

evina0
22. nov 2008

ja som doteraz len skopirovala likn co som dala vzdy naposledy len raz sa mi podarilo ten link este na zaciatku sem na net vlozit a uz nespominam ako som to urobila bolo to davno ,,kde je ta ponuka ze mi vypise moj link?? snad ma chapes co myslim lebo sa neviem vykoktat s toho 😀 😀