Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

katarina104
15. máj 2011

@mon777 😀 stáva sa, neskoro,ale predsa 🙂 , tak už by si mala dostať mrchu zajtra je 14 dní 😉 do 16 je norma 🙂 prsia ťa nebolia?

mon777
15. máj 2011

@katarina104 Od včera trochu, no dá sa to vydržať 🙂 Prečo? 😲

katarina104
15. máj 2011

@mon777 od včera?, tak to môže byť tehu 🙂 ráno testuj 10 🙂

mon777
15. máj 2011

@katarina104 Prečo si myslíš, že to môže byť tehu? 😲 Lebo mne to fakt nejde do hlavy, že ako by som mohla otehu 9 dní pred OVU. To je dlho strašne. Ale zasa ma fakt strašne mätie to, že nám prof. na BIO povedala, že otehu vieš kedykoľvek, len pri OVU je to najpravdepodobnejšie...no som z toho fakt magor 😅 😅

katarina104
15. máj 2011

@mon777 ešte sa pre istotu opýtam, styk ste mali v období od 18-24.5.? alebo dotyk pohlav. orgán.?

mon777
15. máj 2011

@katarina104 a keď, tak skorej ako v stredu ráno testovať nebudem. Lebo len v utorok mám čas ísť do lekárne 😒

katarina104
15. máj 2011

@mon777 no tak 9 dní pred ovu, nebudeš tehu, tak 5-6 dní už bolo ale 9 je veľa, asi príde mrcha do tých 16 dní určite, ty chceš byť tehu? či nie?

mon777
15. máj 2011

@katarina104 23.5. (12DC)

katarina104
15. máj 2011

@mon777 hm, tak to príde mrcha, to je na tehu skoro 😉

mon777
15. máj 2011

@katarina104 Veď toto, že je to dlho...Ale tak uvidíme. Ak nedojde do 36 DC, začnem to riešiť 🙂

katarina104
15. máj 2011

@mon777 aj zázraky sa dejú ale skôr si myslím,že určite príde, papa 🙂

mon777
15. máj 2011

@katarina104 Veď uvidíme 😉

catharinka
15. máj 2011

@katarina104 - ahoj, Kati. Ty si tu taka nasa zachrana,co by sme tu bez teba robili. Chcem ti podakovat za vsetkych, ze nam tak radis... Je to od teba velmi mile. 🙂 🙂 🙂 Aj ja mam jednu otazocku. Prosim ta, kedy najblizsie od oplodnenia mozem zistit, ze som tehu? Lebo, citala som na nete, ze telo zaregistruje tehotenstvo zeny najskor 14 dni od oplodnenia... Je teda po tychto 14-tich dnoch uz vhodne robit si tehu test? A este som citala, ze zena akosi podvedome (niekedy,nie vzdy) moze to oplodnenie aj citit, ze ju tak pichne vo vajecniku. Moze to byt pravda? Dakujem moc.

catharinka
15. máj 2011

@jaja08 - ahoj, Jani. No, ja nie som ziadny odbornik, ale pokusim sa ti pomoct... 🙂 Podla mna by si mala absolvovat folikulometriu, kedze nevies,ci a kedy mas ovulaciu. Robil ti doky folikulometriu vobec...? Lebo, mam taky blby pocit, ze len na zaklade ovu testikov to neprinasa velky uzitok...

mon777
15. máj 2011

@catharinka presne!! 🙂 Máš úplnú pravdu 🙂 Ona je tu taká naša super poradkyňa a mudrlantka (v dobrom) 😀

aduskatt
15. máj 2011

@catharinka obcas sa to telu podari zaregistrovat uz aj 10 den🙂 na 14 den by uz tehu test mal ukazat ako si na tom🙂

catharinka
15. máj 2011

@aduskatt - dakujem! 🙂 Ci je to 10 dni, ci 14 - ja si este musim pockat... Som ale trochu netrpezliva. Lebo, v stredu mi pichol doky pregnyl a nasledujuce tri dni (do vcera) bolo snazilkovanie.... Cize, som zvedava...
Vsimla som si, ze ty uz jedno dietatko mas. Ako si to zaregistrovala, ze si tehu? Az vynechanim menstruacie, alebo uz si nieco tusila aj skor...?

aduskatt
15. máj 2011

@catharinka netusila, lebo lekar mi povedal, ze deti nikdy mat nebudem....ja som isla najskor na kozne, lebo sa mi na rukach vyhodili zvlastne vyrazky ako od prhlavy.tak ma poslali zubarovi, ci nemam zapalove lozisko nahodou a ci to nie z toho, alebo zenskemu, ci tam nie je zapal....no a on mi z prdele urobil tehu test, ani neviem, co ho to napadlo.........a az potom som si uvedomila, ze mi vynechala mrcha a sama seba stretavam na wcku, lebo stale chodim cikat.to som bola asi tri tyzdne tehu

catharinka
15. máj 2011

@aduskatt - jeeeej! To by som na tvojom mieste asi odpadla od stastia! Tak, to je nadherny pribeh... 🙂 🙂 🙂
A teraz sa ako dlho uz snazilkujete....? My dva a 3/4 roka, uz to budu pomaly tri roky... 😒 Ale,dufam, ze sa nam to coskoro podari. Drzim ti palce! A ozaj, ake beries vitaminy? Ja femibion 800,duphaston a injekcne (od dokyho) pregnyl.

jaja08
15. máj 2011

@catharinka
Nie nerobil mi to, čiže je to z mojej strany zbytočne ako vidím.....

aduskatt
15. máj 2011

@catharinka prvy bol 5 rokoch, teraz uz 5 a pol......mala som uz aj pregnyl, duphaston, teraz clostilbegyt a utrogestan......v juli pokracujeme s niecim inym, ak to nezaberie.......doky nieco vymysli, neviem este co.ale kedze mam jedno prirodzene, nechce hned umele, chce skusat nastavit priaznivo stav hormonov a vsetkeho potrebneho......proste chce najskor konzervativnu liecbu, aby zbytocne netahal z nas prachy na IVF, len ak sa dlho nebude darit inak, pojdeme na umele.......vcelku sa tesim z toho pristupu, ze napriek tomu, ze CAR zarabaju na umelych oplodneniach, tak nechcu hned zhurta na to ist

katarina104
16. máj 2011

@catharinka Ahoj, nemusíš ďakovať, pomáhať je samozrejmá vec 🙂 zahniezdenie trvá cca od 7-12 dní, niekomu ukáže testík už na 10-11 DPO, ten najcitlivejší 10 😉 lepšie je si počkať do toho 12DPO 😉 a s tým pichnutín, no neviem 😕

jania023
16. máj 2011

@katarina104 Ahoj neviec nahodou ci slaba menstruacia je nejaky dovod Na paniku??jà ju mam extremne slabu uz nikolko rokov a uz mi aj chyba tak poriadne sa vyvcistit..u mna je l'en tale spinenie nato staci 1intimka denne..mrcha zase prisla ale o nej ani neviem:(

katarina104
16. máj 2011

@jania023 už máš mrchu? alebo len špiníš? no ak je slabá, tak sliznica je nízka,, 😒

jania023
16. máj 2011

@katarina104 Zatial l'en spinim ale uz tam vidim aj krv aleje to veeelmi slabe

sarafortuna
17. máj 2011

@katarina104 , ahoj katka...
asi pred 1-2 týždňami sme sa bavili o tých mojich cykloch , každý druhý anovulák..
tak teraz by mal byť anovulák, no ja mám aj hlien už od 10.DC, aj pichanie ale ovu testy negatívne...
tu mám grafík.. tak som sama zvedavá, či náhodou sa už nestane zázrak...
http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

asi si kúpim tú fytosóju - brala som ju už, no nikdy nie 3 mesiace za sebou...
tak ju skúsim a asi poviem aj dr. že to skúsim týmto spôsobom a buď si dám od doktorky a duphastonu na 3 mesiace pauzu, alebo nech mi k tomu "zakomponuje" prípadne duphaston... Alebo možno budem ticho, lebo to nepochopí... ☹

Som už asi 4krát v našom snažení v depke, no tak ako predtým, tak aj teraz sa musím pozviechať a skúsim trochu schudnúť (pre mňa veľmi náročné - no BMI mám "iba" 26 🙂 a nasadím ten pyridoxín na celý cyklus.

katarina104
17. máj 2011

@jania023 môžeš mi hodiť aj graf k tým výsledkom, okej? 🙂

katum
17. máj 2011

ahojte,
dufam, ze sa nenahnevate, ze sa vam sem zapletiem 😅 ale vidim, ze to tu zije a navyse je tu katarinka, uz mi uz velmi pomohla!
dostala som na mimomenstruacne spinenie norethisteron, co je tiez gestagen ako duphaston, ak sa nemylim, akurat s tym rozdielom, ze je pri nom vyslovne zakazane otehotniet... budem ho brat 15 dni, potom by mala prist ms a ja som sa zabudla opytat, co potom - mozem uz v tom cykle otehotniet alebo este treba pockat radsej do dalsej ms? neviete mi poradit?
viem, ze je tu tema aj o norethisterone, ale mrtva, tak to skusam najskor u vas 🙂
@katarina104 katuska poradila by si aj mne nejake vitaminy? nech sa to spinenie uz v dalsom cykle neopakuje? trvalo od 13dc 18 dni, ked som sa konecne odhodlala k dr... predtym som mala cykly ok, aj ovulku som pozorovala, neviem, ci si ma pamatas... ale od marca je to hrozne, myslim, ze ovu posledne dva cykly nebola a minuly tyzden navyse na ultrazvuku obraz pco ☹ dufam, ze je to nejaky prechodny stav, dr tvrdi, ze to este nemusi nic znamenat... vopred dakujem 😵

katarina104
17. máj 2011

@sarafortuna ahoj, ten hlien je už aj číry? alebo biely? to znamená, že folik rastie, no len nech aj praskne, nádej tu je,,len sa snaž schudnúť, a pokoj 🙂 , ovu môže byť,,,,,tú B6 si môžeš dať aj hneď 🙂