Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

oknosmas
8. okt 2010

ahojte, chcem sa spytat, ako ste sa citili pocas dni, ked ste duphaston uzivali? ja mam stale pocit, akoby ma bolelo brucho a mala by som o par dni dostat mrchu a to mam len 5 den po ovu... hm...moze to byt spojene s tym?

erickaa
8. okt 2010

@oknosmas Ja som nemala z duphastonu vôbec žiadne pocity..dokonca ani v deň mrchy necítim nejaké mrchové bolesti.. Ale, ako som už niekde písala, ja som taká málo senzitívna...

oknosmas
8. okt 2010

tak ja som senzitivna asi prilis...nemala by som sa tomu asi tolko venovat, vsak? 😉

erickaa
8. okt 2010

@oknosmas hej, najlepšie je moc sa neskúmať. Ja sa toho tiež snažím držať..ale keďže ja nemám moc čo skúmať, tak sa mi to celkom darí 🙂

mrnous1
8. okt 2010

Ahojte babenky 🙂 Tiež beriem Duphaston už asi 4 mesiace možno trochu dlhšie, lebo mi potvrdili PCO a mrcha sama od seba nepríde. Keď beriem duphaston tak príde na 5. alebo 6. deň po dobratí, háčik je len v tom, že počas brania a čakania mrchy ma neznesiteľne bolia kríže, včera som tú bolesť dokonca aj odteplotovala. Nemáte niektorá podobné skúsenosti? Neviem či by som ho nemala vysadiť, ale keď ho vysadím asi zase nastane problém s mrchou. No neviem čo robiť ďalej. 🙂

erickaa
8. okt 2010

@mrnous1 nie každá dobre znáša Duphaston.. povedz to lekárovi a možno ti to zmení za Utrogestan. Myslím, že je skoro to isté 🙂

katarina104
8. okt 2010

duphaston je umelý hormón, ktorý umelo skypruje sliznicu maternice, tým vyvoláva krvácanie, často krát aj bez ovulácie.Je to liek ako provera trebárs.Ja by som to brala len na pre-liečenie, nie ako stálu "pomoc". 😉

simicka9
11. okt 2010

☹ ☹
ahojki babenky ja beriem dup.uz druhy mesiac .Prvy mesiac my menzes prisiel dobre ale ten druhy mesiac my meskal tri dni a mala som to iba dve dni a potom som spinila jeden den neviem co to je robila som si aj teste a vysiel mi ze nesom tehu.baby prosim poradte mi velmi tuzim po babetku

zuzka1.
11. okt 2010

@simicka9 vitaj v klube. aj my velmi tuzime.

ja som dnes zacala spinit, je 20.den od prveho dna menzesu, dr povedal, ze je to ok. tehu sa asi konat nebude tento mesiac. no uvidime co na druhy.

ivka_marek
11. okt 2010

@zuzka1. Drzim palce, ja som dobrala Duphaston min mesiac, brala som 3 mesiace a dufam ze sa nam teraz podari zamiesat .o)

eninka27
11. okt 2010

@mrnous1 mas ten isty problem ako ja.... ale Duphaston po pol roku uzivania zabera... kupila som si aj kvapky na prirodnej baze a normalne ovulacia riadna 🙂

lemge
11. okt 2010

@eninka27ahoj, tie kvapky ake si kupila,ak smiem vediet 😉 ?pocula som o nejakych od valovica,chcem ich vyskusat,len neviem kedy ich treba nasadit,ci 1DCci ako 😕.

minuly mesiac som mala anovulak- folik len 7mm 😖 ,potom prve balenie dufastonu a uz som s nemohla dockat dalsieho cyklu s nadejou ze bude zrelsi.no a bola som dnes na folikulometrii,a bol zrelsi.az moc!som 13DC a folik-je vlastne uz cysta 38mm,to som fakt necakala. 😒 dufam ze dalsi cyklus bude uz normalny.
dufik som brala aj predtym ako som pred 3rokmi otehu,ale cystu mam 1krat.

em83
11. okt 2010

Ahojte, ja idem začat tento mesiac užívat Duphaston. Hádam, mi zaberie na upravenie cyklu a podarí sa mi čoskoro otehotnieť 🙂

clauda2010
12. okt 2010

ahojte , neviete do kolko dni mam dostat menstruaciu po dobrati duphastonu? beriem ho prvy mesiac a uz mam 12 dni po dobrati a nic , dakujem Vam za radu

clauda2010
12. okt 2010

@smithy ahoj a ake vysetrenia ti robil doktor? mne dal len duphaston a nedostala som po douzivani stale menstruaciu, uz 12 den

lemge
12. okt 2010

@clauda2010 ahoj,mne na treti den po dobrati prislo spinenie,a piatym sa zacalo krvacanie-cize piaty den.a nemozes byt tehotna?ja si musim robievat vzdy po dobrati duphastonu t.test,lebo ak by sa ukazalo ,ze som tehu,musim v uzivani pokracovat..

lemge
12. okt 2010

@em83 ja som ho uzivala pol roka a potom som ostala tehotna.uvidim,ako to bude teraz 😵 zatial idem brat len druhe balenie....cyklus by mal pekne upravit.

clauda2010
12. okt 2010

@lemge nie som tehotna , robila som si dnes test , tak nechapem , nevies kedy najneskor ma prist menzes po dobrati?

lemge
12. okt 2010

@clauda2010 to teda neviem,asi je to u kazdej zeny individualne,kedy dojde.skus zavolat tvojmu doktorovi,co ti povie. 😉
ked som ho bravala pred tromi rokmi,chodil m menzes vzdy takto okolo 5dna po dobrati.

erickaa
12. okt 2010

@clauda2010 ahoj, ja som dostala raz po duphastone až na 17-ty deň. To bol druhý cyklus, čo som ho brala. Hovorí sa, že prvé 3 cykly môžu byť všelijaké a potom sa to upraví.. Ja som potom dostávala pravidelne na tretí deň po vysadení. Takže ešte počkaj a ona určite príde 😉

clauda2010
12. okt 2010

dakujem za odpoved, a neviete este poradit ake vysetrenia si mam dat spravit aby lekar zistil ci dokazem otehotniet?diiiiiik

erickaa
12. okt 2010

@clauda2010 tak, to už by mal najlepšie vedieť tvoj lekár, nie? Ale zvykne sa robiť hormonálny profil, či sú hormóny v poriadku, prípadne nech ti urobí folikulometriu, či dozrievajú vajká a či dochádza k ovulácii.. To by na začiatok mohlo stačiť.

lemge
12. okt 2010

@erickaa ked mi lekar bral krv 21DC na prolaktin,to mi vlastne robil hormonalny profil?nepytala som sa ho este,myslis,ze ked mi zistovali z krvi prolaktin,ze preverovali aj ine hormony,?dik

erickaa
12. okt 2010

@lemge júúúj, tak na toto ti neviem odpovedať..ale hormonálny profil sa robí tak, že ti zoberú krv 3 krát za jeden cyklus. Raz na začiatku, potom v období ovulácie a potom v luteálnej poovulačnej fáze. A sleduje sa hladina hormónov v závislosti od cyklu.. Takže, to že ti raz zobral krv ešte nie je hormonálny profil..

eninka27
12. okt 2010

kočky, beriete spolu s Duphastonom ajClostylbegyt?

ivca82
12. okt 2010

@eninka27 ja beriem aj clostyl aj Duphaston.

lemge
12. okt 2010

@erickaa dakujem,tak som zas trochu mudrejsia.musim sa ho spytat,ci mi mieni urobit aj hor.profil..

eninka27
12. okt 2010

@ivca82 a myslíš, ze účinok je tým pádom nejaký posilnenejší?

jerrik
12. okt 2010

ja uzivam duphaston uz vyse dvoch rokov, na tehu, ale stale nic, trbl ma manzel a aj tak sa tlacim tym liekom. hned ako som ho zacala brat som pribrala 10 kg a neviem sa ich zbavit, kazdy mesiac sa pred mrchou hnusne zavodnujem, puchnu mi nohy, mam nafuknute brucho a vyrazky na tvari. A teraz som dokonca zistila, ze obsahuje laktozu, na ktoru mi len nedavno zistili alergiu. vsetky priznaky, mi bolo povedane, ze nie su z neho.. tak som v panike z toho, co mi povedia na tu alergiu....:(

ivca82
13. okt 2010

@eninka27 pravdu? ani nie, clostyl mi má stimulovať ovulku - nejako sa mu nechce, a duphaston zase upraviť cyklus, aby som vôbec nejakú ovulku mala. Ale je pravda, že minulý cyklus som mala folikul 22mm síce len jeden, ale bol, no aj tak sa nepodarilo otehotnieť. Doktor mi povedal, že budem asi musieť ísť na nejaký "driling" vaječníkov a prefuk, príde mi to, že on by ma najradšej už poslal hneď, ale chce počkať kôli mne 😅 😅 lebo s dcérkou som bola tehu skoro presne 1roku, tak čakáme do decembra, ak nič, tak predsa len pôjdem na tú laparoskopiu 😒
Ty máš s toho aký pocit, pomáha? 😕