Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ludka24
19. nov 2009

Ahojte dievčatá ja som tu prvý krát a chcem poradit.Duphastom som brala viac ako rok koli upraveniu M a otehoneniu,teraz som ho vysadila a hnet mi M mešká 3 týždne a teh.test mi vyšiel neg.Pri duphastone som M mala pravidelne ako hodinky.Je možne že sa mi M vrátilo do starých koľají? alebo tá druha možnost?
Dakujem a Papapa

shaarka
20. nov 2009

ludka, pravdepodobne (na 99%) sa stalo toto:
pred uzivanim duphastonu si mala problem s cyklom, teda si mala problem s ovulaciu. ak by si mala ovulku, menzes by ti chodil ako hodinky.
ked si zacala brat duphaston, menzes sice bezal ako hodinky, ale bez ovulacie! menzes si mala len vdaka duphastonu, ale nie vdaka tvojmu napravenemu cyklu.
no a ked si duphaston vysadila, je tu znova ta ista situacia, ako na zaciatku - nemas ovulku, teda nemas menzes...

radim ti vymenit doktora.
lebo taky doktor, co ta v pripade tuzby otehotniet necha bez vysetrenia brat ROK duphaston a vlastne ta necha v nevedomosti, je hnusny zly doktor. v podstate sa ta zbavil a nechal ta stratit rok. duphaston neuskodil, ale ovulaciu vyvolat nevie, taku moc nema.

tebe treba rozne ine vysetrenia, aby sa zistila pricina, preco nemas cyklus, teda preco nemas ovulaciu.

hu.hu
20. nov 2009

cafte osoby! ja mam duphaston 1.cyklus kvoli insuficiencii corpus luteum. nepredlzi sa mi cyklus ked ho mam brat az do 26.DC vratane? niektore baby dostanu kramy az do 5 az 7 dni po vysadeni? ja mam cyklus pravidelny , 28 dni, ovulka medzi 11-16DC. hmm?

hu.hu
20. nov 2009

halooo je tu niekto?

lilix
20. nov 2009

ahojte. ja mam tiez brat duphaston od 10 do 25 dna cyklu a vobec neviem PRECO?!!!! 😠
na podporu tehotenstva. ti lekari asi iny liek ani nepoznaju a davaju ho ako lentilky kazdej, ktorej sa nedari dlhsiu dobu otehotniet. 😠 aj svagrina ho berie, vraj na upravu cyklu. a stale sa im nedari. 😖

titulienka
20. nov 2009

tak ako pise sharka....duphik je dobry ale az po ovulke 😉 ak zena ovuluje tak netreba nic kazit 😝

shaarka
20. nov 2009

podla doterajsich skusenosti:
baby, ktore nemaju problem s cyklom, teda pekne ovuluju a menstruuju, mozu brat D ako sa im zachce, telo ho az tak do uvahy neberie, spolieha sa na svoj chod, teda na predovulacne hormony a na svoj vlastny poovulacny progesteron.
ale baby, ktore ovulu maju velmi neskoro, alebo vobec, ju vdaka D nedostanu...
tolko poznatky zo zivota.

s tym davkovanim od 10.DC tomu vaaaaazne nerozumiem ☹ neviem, naco je to dobre. zeby si lilix mala kratke cykly a skoru ovulku? no neviem.
a hu.hu, menzes po vysadeni by mal dojst vtedy, ked hladina progesteronu klesne. ak mas v tele aj svoj progesteron z ovulacie, tak menzes pride neskor. ak mas len ten z duphastonu, MS vacsinou chodi do 3-5 dni.
ak vies, kedy mas ovulu, nasad si ho na 10 dni po ovula. urcite urobis dobre.

lilix
20. nov 2009

dakujeme shaarka, ty by si bola dobra dokyna, taka mila, laskava, snaziaca sa to co najlepsie, najlahsie vysvetlit.
a aky krasny 16tt ti tam uz svieti. 😕
kratke cykly ja nemam. mam 30 a viac dnove. vacsinou 30. sem tam viac. asi tak 3x do roka. 😨 ovu mam podla mna ukazkovo v strede cyklu. si myslim. 😎

lilix
20. nov 2009

myslis, ze 13den cyklu ovula je skoro?

shaarka
20. nov 2009

jooooooj dakujem 😀
ale mam aj ostrejsie prispevky, neboj 😀 😀 😀

nene, 13.DC je fajn.
treba si len overit dlzku lutealnej fazy, nech je aspon tych 14 dni 🙂
a preco ten 10.DC, - na ot sa spytaj doktorky, nech ti to vysvetli - a potom nam to tu napis 😉 😀

kalerat
20. nov 2009

matejicekova • Dnes v 15:32
chcela by som sa opýtať aké máte skúsenosti s Duphastonom.....plánujem s manželom bábetko....

hu.hu
20. nov 2009

ahoj kalerat
no este nijake, kedze to beriem 1.cyklus. dva sa to pri nedostatku progesteronu, ked mas kratku lutelanu fazu a spinis...

shaarka
20. nov 2009

matejickova, treba si precitat temu 😉 da to trochu prace, ale opati sa 😎

dijanka
20. nov 2009

ahojte kočky, aj ja by som sa chcela pridať k téme duphaston. mne príde mrcha, keď sa jej chce. nemala som ju od augusta, dr. mi dala vyvolávačku - dvojitú dávku, tak prišla až na 8.deň.predtým som užívala proveru a clostyl iba jeden cyklus mrchu som nedostala, no dostala som z toho cystu na p.vaječníku 😠 .včera som bola u dr. a cysta chvála bohu zmizla, ale dr. mi predpísala duphaston od 14-24dňa mc 2x1.o bábo sa snažíme od januára tohoto roka. ☹
má niekto podobné skúsenosti, alebo čo by ste mi poradili?myslíte si, že duphaston upravuje aj mrchu?ďakujem 😉

ludka24
20. nov 2009

Ahoj shaarka a dakujem ti za odpovet.Ja som pri duphastone ovulovala lebo som bola na sone a merala som si bt a teraz som len prvy ciklus vynechala dup. a je to uz v keli. Nad tym mojim doktorom porozmyslam lebo este cosi chce na mne skusit 😝 a ked to bude na hov. tak sa s nim rozlucim.Tak dik a papa

kitu
20. nov 2009

Ahojte.
no ja beriem dup už 2 cyklus vraj na uprravu mrchy... bo som mala silne stresy a vraj mi to pomože k otehotneniu povedal doky... ale y toho čo tu pišete som čistý jelen sak to presne odporuje tomu čo mi vravel doky... potom kde je pravda?

ja ho beriem od 11dc do 25dc...

cukruska1920
20. nov 2009

Ahojte...ja som brala duphaston od zaciatku ako som zistila ze som tehotna...ale nepomohol..potratila som... ☹ tak asi je problem niekde inde

shaarka
20. nov 2009

ludka, tak potom je to len nahoda...
ak si naozaj ovulovala pocas brania duphastonu, tak by si mala ovulovat aj bez neho, pretoze on s ovulkou naozaj nic spolocne nema...

dijanka, ak si mala z clostilu cystu, tak potom by si asi mala dostat pri potvrdeni, ze sa ti vytvoril dominantny folikul aj injekciu Pregnyl - na prasknutie, aby sa z neho ta cysta nevytvorila 😉

lilix
20. nov 2009

☹ ja asi z toho duphastonu priberam. uz to tiahne na 65. brala som ho chvilu aj pred par mesiacmi a tiez som rychlo priberala. 😠 ak to takto pojde dalej, tak budem ako slon! ja, co som bola cely zivot chuda. 😔 😠
keby to malo apson pomoct, tak nic nepoviem, ale ak nie, tak ma porazi 😖 😠
no nic, idem sa ja trochen ucit..

shaarka
21. nov 2009

no neviem, ci to je z duphastonu... su to sice hormony, ale telu prirodzene, nie su to ziadne "nad" davky, malo by to byt ok... ja som brala duphaston cely zivot a nikdy som nepribrala. dokonca teraz som brala 3 mesiace vkuse kazdy den 3 tabletky denne a nepribrala som, ale schudla 😵

titulienka
21. nov 2009

fakt sharka ...tak ja chem tiez chudnut 😀 😀

shaarka
21. nov 2009

titu, tak u mna to bolo asi stitnou zlazou, lebo to priberanie nebolo z duphastonu, ale proste stale... par kil za rok a donekonecna. a zhodou okolnosti som konecne vyfasovala euthyrox, len par dni po prvej (a uspesnej) ovulke no a kilecka pomaly isli dole. ale vidim, ze nie donekonecna 😀
zajtra sa budem vazit, tak som zvedava, kolko to bude 😀

lilix
22. nov 2009

shaari a kolko to teda bolo??? 😕

lorry
22. nov 2009

ahojte neviete mi poradit ci sa na duphaston moze dat tabletka na migrenu ....strasne ma boli hlava 😝

aknomis
22. nov 2009

v júli som v prvom tehu potratila v 7 týždni. dali sme si mesiac pauzu a snažili sme sa dalej. nedarilo sa... teraz v novembri mi meškala mrška týžden, tak som si urobila test a boli tam //. o dva dni som si robila test znovu a // zmizli. o dva dni nato prišla mrcha... ☹ pomohol by mi v tomto prípade na udržanie duphaston?

lilix
23. nov 2009

lorry podla mna ano.

shaarka
23. nov 2009

aknomis, urcite by to stalo za to - vyskusat. nikto ti nepovie, ci by D pomohol, pretoze priciny potratu mozu byt rozne a nie vo vsetkych pripadoch duphaston pomoze udrzat plod, ale urcite by si tym nic nepokazila.
lorry, jasne.
lilix, ze co kolko? 😅

irsina83
23. nov 2009

aknomis,

ja si myslim, ze ked embryjko nieje geneticky v poriadku tak pride k odumetiu a to bol asi aj tvoj pripad. ked uz je raz plodik od zaciatku poskodeny tak ziadna tabletka ho nenapravi. duphaston sluzi na to aby podporoval funkciu zlteho telieska a neskor placenty na vyzivu dietatka.

titulienka
23. nov 2009

http://www.fertilityfriend.com/home/29a26f
sharka pozri na graf uz som z neho unavena 😠 😠

fazulka1512
24. nov 2009

ahojte, chcela by som sa k vam pridat, dnes som bola u lekarky a ta mi nasadila duphaston, mam ho brat stale po ovulacii od 16-26 cd, kedze mam pravidelnu ms aj ovu tak mi povedala ze to je preto, ked otehotniem tak tie tabletky mi pomozu aby sa babo udrzalo, popri tom beriem aj femibion 800