Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

petruci6
2. aug 2007

jani mozes byt kludne tehu,aj ked ti to test neukazal 😉

petruci6
3. aug 2007

jani ako si dopadla?
tak baby neviem ci vam duphaston pomohol,ale mne naopak
sposobil mi cystu,spinenie,nakoniec praskla a dr zistil,ze mam zhorsenu vystelku maternice a uzku sliznicu,kt nestaci na uhniezdenie plodu,takze od dnes s duphastonom koncim a necham to na prirodu /brala som ho len na upravu cyklu/ 😒

aurra
3. aug 2007

ja ho beriem, resp. brala som na udrzanie tehotenstva spolu s utrogestanom

limete
3. aug 2007

já jsem ho teď brala první měsíc, ale MS nikde, tak jsem 6 dní po vysazení dostala vyvolávačku a doktor mi zvýšil dávku na další měsíc na 2 tablety denně, předtím jsem brala 1.

mery.maja
8. aug 2007

Ahoj Jani,ja som prestala užívat duphaston pred 11 dnami a odvtedy cakam na mrchu a tá nikde.Bolesti v podbrušku síce mam ako keby som mala dostať kramy ale zatial nic ine iba tie bolesti ktoré v priebehu dna zmiznu.
Duphaston užívam iba prví cyklus myslíte žeby som mohla byť tehu?? 😅 Zajtra ráno ak dovtedy mrcha nepride tak si spravím test dufam že budú na nom dve čiarky držte palce 😕

petasllov
12. aug 2007

mery.maja, ja som tiež brala Duphaston, ale aj spolu s Clostilbegytom a tiež som mala bolesti v podbrušku ako pred menštruáciou a mrcha stále nikde. Bolesti boli len občasné a počas dňa postupne zmizli. Tak som bola u lekára, lebo som sa bála, že tam bude cysta alebo čo. On mi kázal urobiť si tehotenský test, ale ja som s ním asi ešte ďalší týždeň váhala a nechávala to tak, lebo som sa bála, že tam zas bude len /. Ale mrcha stále nechodila a bolesti pokračovali. Tak som sa naštvala a urobila som si ten test a do piatich sekúnd sa ukázali //. To mi už mrcha meškala 2 týždne. Takže kľudne môžeš byť tehu a bolesti v podbrušku môžeš mať z toho, že sa ti zväčšuje a pracuje maternica. Každopádne si skús urobiť test. Držím palce. 😵

macadi
14. aug 2007

Ahojte, ja tiež užívam Duphaston od januára tohto roka. Mávala som 28 - 30 dňový cyklus. Ale počas brania Duphastonu mi menzes prišiel len jediný raz presne. A dokonca mám pocit, že ani neovulujem, lebo predtým než som začala mať problémy som mala vždy aj "ovu hlien" a teraz sa po ňom zľahla zem. 😒 Čo myslíte, môže byť, že sa mi zmenil cyklus vplyvom Duphastonu? Ak áno, je to v pohode?

pavlinka3
14. aug 2007

ahoj holky, já beru Duphaston od té doby, co jsme začali zkoušet IUI - vždy od druhého dne po inseminaci beru 2x1 dokud ms nedorazí - a teď, po třetím IUI, které se povedlo, budu brát Duphaston až do konce prvního trimestru - žádné problémy mi nedělá, spíš mi pomohl 😉

gabik18
14. aug 2007

Ahoj holky chtěla jsem Vás poprosit o radu.Letos v lednu jsem zjistila,že jsem v 6týdnu těhu doktor mi napsal Duphaston a v 8týdnu jsem potratila.Jelikož se mi nedostavila menstruace tak mi jí vyvolal injekcí a na 3měsíce napsal HA,kterou jsem v červnu vysadila a od té doby opět menstruace nepřišla,test je negativní.Duphaston mám doma,myslíte že bych ho mohla začít brát?Jen nevim kdy ho nasadit a v jakék intervalu se bere...
Moc bych chtěla mimi.Díky Gabča 🙂

zulok
14. aug 2007

Ahopj Gabik, je mi ľúto, že si prišla o miminko, verím, že sa čoskoro tehubruška dočkáš. No, ono počkaj ako ti povie dr. , kedy ho začať brať. KAždému sa môže totiž naordinovať inak. Napríklad , ja som ho mala od 15DC 10 dní 2xdenne 1tabl, ale poznám holky, čo mali od 17 DC... Ak si tehulka, čo je perfektné, tak neboj a teš sa a počkaj , kým sa na teste objavia // a zavolaj dr., možno ti povie po telefóne, že ho začni brať, alebo až po prehliadke. Držím ti palčeky.
Inak, to, že si potratila, duphaston velmi pomáha, tehu rozhodne pomôže.

Macadi, no cyklus môže upraviť, ja som ho brala na upravenie cyklu a aby mi pomohol, keď budem tehu. Ovuláciu rozhodne nebrzdí, je to napísané aj na popise v návode. 😉 neboj, držííím palce

macadi
14. aug 2007

Ahoj Zulok, tiež držím palce, 😉 ale je zaujímavé, že už nemávam ten "ovu hlien". Tak mi asi zostáva začať si merať BT. Aj som rozmýšľala, či ho nevysadím, aby som zistila či sa mi cyklus neupravil a bude chodiť aj sám. no, ale asi to budem musieť nechať na konzultáciu s doktorkou. Čo si myslíš?

asis
15. aug 2007

Ahoj, ja užívam Duphaston asi rok a cyklus sa mi upravil. Beriem ho 2 krát denne od 15 dna cyklu desat dni. Potom vždy dostanem menzes, po troch dnoch, ale stalo sa mi, že prišiel aj neskôr.
Lenže minulý týžden mi našiel doktor cystu a som objednaná na laparoskopiu budúci týžden. Tak mám trocha strach. Dúfam, že mi ju bez problémov odstránia a "neublížia vaječníku". Už sme sa konečne chystali skúšať mať bábo a teraz toto. Musím sa doktorov popýtať, či to nie je náhodou dôsledok užívania Duphastonu, ked budem vediet viac,tak napíšem...ak prežijem operáciu haha.
Držím všetkým palce,...hlavu hore...pa 🙂

macadi
15. aug 2007

Ahoj asis, no páni, tak to si mi trošku nahnala strach s tou cystou. Ak to môže byť dôsledok užívania Duphastonu, tak to nie je bohvie čo. 😒 tak daj vedieť ako si dopadla. Ale uvidíš, určite to dobre dopadne. Držím palce. 🙂

gabik18
15. aug 2007

Ahoj Zulok moc TI děkuji za radu,máš pravdu asi radeji zajdu k doktorovi jen že musim čekat až do září tak jsem si myslela,že bych třeba mohla yačít s braním Duphasonu sama.NO uvidíme.Dnes mám takový bolesti a nalitý prsa,že se třeba MS dostaví...

marfuska01
16. aug 2007

HOlky ahoj, snažili jsme se o těhu a po zamlklém potratu doktor nevěděl, jak to mám s hormonama, tak mi právě ten Duphaston nasadil. Že je u toho větší pravděpodobnost otěhotnění. Jenže já jsem ho jedla a když měla dojít menstruace tak ona nikde! Tak si říkám, dobrý, jsme těhu. Ale ono ejhle, test byl negativní, tak jsem vysadila Duphaston a menzes došla ☹
Další měsíc už jsem řekla že to brát nebudu, že mi to akorát pozdí menzes. V polovině cyklu strašná bolest na levém boku. 3 dny jsem to vydržela a pak šla na gyndu a víte co to bylo?? Cysta. 4,5 x 4 cm. Za 14 dní jsem šla na kontrolu a ta cysta už měla 9 cm!! Ty hormony mi to totálně rozhodily, že se s cystama trápím už 3.měsíc.. ☹

pepu
16. aug 2007

marfuska a co ti na to doktor povedal?to je "normalne" pri Duphastone??
ja ho beriem uz asi 10mesiacov na upravu cyklu a pomohol mi,cyklus sa upravil,akurat mam pri nom strasne silnu mrchu 😖 a tiez sa mi zda,ze mi zmizol ten "ovu" hlien

pavlinka3
16. aug 2007

marfuska - no já si myslím, že když ti dr. předepsal Duphaston, tak ti měl minimálně jednou za 2 měsíce dělat UTZ právě kvůli cystám - mě se tohle stalo po Proveře (cysta 7cm a šílený bolest...pohotovost 25.12. takže super) - až na pohotovosti mi řekli, že hormony obsahující Progesteron (ty, co se berou po ovulaci) zvyšují pravděpodobnost tvorby cyst - to vy snad měl gynekolog vědět a kontrolovat tě proto 😠

miranel
16. aug 2007

Ahoj holky, já jsem brala Duphaston před rokem asi 9měsíců na úpravu cyklu 10dní od 16DC 2 ráno a 2 večer. Cyklus se mi upravil, to jo, ale měla jsem děsné bolesti prsů, otoky kotníků a přibrala jsem 10kg - no hrůza ☹ Teď mám cyklus prodloužený asi o 2 dny, a z toho první 3 dny jen špinění a další 3 dny silně. Nevím, jestli je to Duphastonem. Taky to může být stresem, protože mám fofry v práci a ještě nervy z toho, že nemůžu otěhotnět. Může na to vplývat mnoho věci

dadunka
16. aug 2007

Ahoj holky, beru Duphaston druhý měsíc 16 - 26 DC 1 tbl.denně. Nevíte některá, jestli když nedojde do toho 16DC k ovulaci, tak může ten progesteron obsažený v Duph. zabránit ovulaci v dalších dnech??? 😕 S těma cystama jste mě pěkně vystrašily 😨

pepu
16. aug 2007

dadunka, prisla ti moja IP? 😉

pavlinka3
16. aug 2007

dadunka - já si myslím, že to právě zabránit může - ale nejsem doktor a nevím to přesně, beru to jen podle selského rozumu

dadunka
16. aug 2007

Pepu a Pavlinka3, já jsem právě slyšela nebo četla, že pokud je dostane člověk injekci progesteronu ještě před ovu, že už pak brání tomu,aby proběhla,ale nejsem si tím jistá.Ptám se proto, že já sama mám opožděnou ovluaci od 20 - 30 DC a cykly obecně delší.No a teď, když mám brát Duphaston už od 16DC, tak si říkám, jestli vůbec k té ovu stihne dojít.Je fakt, že ještě jím Estrofem od 5DC, protože mám líné vaječníky a ten by je měl k té ovu popohnat.Pepu IP jsem dostala. 🙂 Jsem z toho jelen 😀

terezicka
16. aug 2007

Baby ja som brala Duphaston 7 mesiacov, DR mi ho dal ako pomoc k otehotneniu. Potom som s ním prestala lebo som krvácala už hocikedy, uprostred cyklu. Samozrejme že sa mi otehotnieť nepodarilo a cyklus mi to už vôbec neupravilo ( 50 dňový cyklus je dosť ). Prešla som k druhému DR a keď som mu povedala že som brala Duphaston tak sa veľmi zle zatváril...Tiež mám znížený progesterón.A až neskoršie som sa tiež dozvedela, že Duphaston ktorý sa berie skôr ako prebehne ovulácia jej vlastne zabraňuje prebehnúť 😅 No a ja som ho brala od 11DC do 25DC 2x denne.Takže ak je to pravda, tak sa ani nemôžem čudovať že ešte nie som tehotná 😠 Ale už som u iného DR, v lepších rukách 🙂

zulok
16. aug 2007

Holčinky, ono je to gestagén. Nebrzdí ovuláciu, je to na letáčiku a ja som sa pýtala dr. a on mi to potvrdil. Ovuláciu nebrzdí. Dakedy , keď nie je ovu, dáva sa k nemu clostilbegyt, a pri ňom môžu vzniknúť cysty. Ono podobný ako duphaston je Utrogestan a dakomu sadne lepšie ten, dakomu toto. Držííím vám palčeky.

terezicka
16. aug 2007

Zulok lenže ja som za tých 7 mesiacov mala ovuláciu asi len raz 😔 Teraz ho neberiem už 4 mesiac a pri mojich nenormálne dlhých cykloch sa mi podarilo dokonca mať aj ovu

macadi
16. aug 2007

Ahojte dievčatá, no je to nič moc s tým Duphastonom ako to tu čítam. ☹ Ja som mávala pred liečbou môjho slabého progesterónu ukážkovú ovuláciu. Vždy som presne vedela, kedy ovulujem vďaka "ovu hlienu". Ale fakt, za celú dobu čo ho beriem, som možno dva krát spozorovala, že hádam nejaká ovulácia je. Tak neviem. Doktorka mi povedala, keď mi ho predpisovala, že vždy po vybratých dvoch dávkach, prídem na kontrolu. No jasné, máte to vidieť. 😒 vždy len mi strčia recept do ruky a idem ta "het". Ale už som si povedala, že po tejto mrche čo príde, tak sa k nej objednám a hodím s ňou reč. 😠 Ale musím povedať, že dnes ráno som spozorovala, že sa objavil "ovu hlien"! 😀 Tak som naradostená bežala za miláčikom, ale už otváral dvere na byte. Odchádzal už totiž do roboty. 😒 Tak hádam na večer niečo vymyslíme. 😉

petasllov
16. aug 2007

Babky, ja som Duphaston brala asi 6 mesiacov 11DC-25DC. Cyklus sa mi upravil na 28-30 dní, ale je pravda, že k ovulácii mi Duphaston nepomohol. Proste počas tých 6 mesiacov neprebehla. Až keď mi dr. k Duphastonu nasadil Clostilbegyt, tak k nej došlo.

macadi
16. aug 2007

Najviac ma štve, že tá moja doktorka mi nepovedala všetko o možnostiach, ako to tu čítam. Si myslím, že ma mala pripraviť aj na to, že môžu byť s ovuláciou problémy. 😠 Najprv mi naženie poriadny strach "no už je najvyšší čas na bábätko" a potom mi len napíše duphaston a ja musím sama prísť na to, že niečo celkom nie je ok. Samozrejme vďaka tomu, že chodím čítať príspevky úžasných snažiliek na stránku Modrý koník! 😉 No, ale teraz keď pôjdem na kontrolu, tak sa ma tak ľahko nezbaví!

petasllov
16. aug 2007

Je super, že takáto stránka existuje, ani ja som toho predtým veľa o užívaní týchto liekov nevedela a mnoho som sa dozvedela práve od babeniek na tejto stránke a potom som sa len doktora pýtala na všetko možné a on mi ochotne všetky moje otázky zodpovedal. Musím povedať, že mi vlastne k bábätku veľmi dopomohol, som mu naozaj hrozne vďačná. Želám aj ostatným babuľám dobrých a ochotných gynekológov.

marfuska01
16. aug 2007

No já jsem ho brala na otěhotnění, ale vadilo mi že mi ten cyklus rozhodil, jinak ho mám pravidelný, tak jsem ho pak nebrala a ani jsem se nedomluvila s doktorem. Navíc on tam nebyl, byl na dovolence a jeho náhradkyně byla dost nepříjemná. Došla jsem tam, že mě šíleně bolí břicho, že ani styk se nedá provozovat a ona na mě že "to budou větry, vy naděláte". Tak mě vzala na ultrazvuk a pak neřekla ani že jsem měla pravdu, opravdu mě tam mělo co bolet nic. Jen mi popíchala prdélku a poslala mě domů lehnout si..
Ale těch 9cm jsem tam absolutně necítila, to byl pro mě šok. Jenže jak mi to MUDr. řekl, tak jsem se tam rozbulela ☹