Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

evina0
8. nov 2008

moa tuna je moj graf snad aj minuli mesiac ti ukaze hlavu horeee
http://www.fertilityfriend.com/home/22e8ed

evina0
8. nov 2008

moa zrovna mesiac ktory som mavala skoro aj 8 dni rovnaku teplotu bez zmeny mi nedalo nakolko to bolo este cyklus pred tymito.Netrap sa vsetko je mozne aj nemoze..papa

shaarka
8. nov 2008

moa - musis si odsledovat, ci ovulujes. evina ano, aj ked minuly cyklus to bolo na 25. den. ale nevadi, hlavne ze ovuluje. keby sa trafili so sexikom do ovulacie, tento cyklus uz mohla byt tehotna 😀
moa, zapisuj teploty a nahod graf. podla toho sa uvidi.
duphaston uz papam aj ja.
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
je to v poslednom riadku to P - nasadila som si ho potom, co som si myslela, ze v pondelok prisla ovu. ale zjavne som sa mylila.

evina - ak si nespokojna s tym, ako sa k tebe doktor chova, u teba by som skusila este jednu monost. vzhladom na to, ze ovulujes, tak by som asi pockala, kym nepride ovu - poklesom teploty, alebo aj ovulacnymi testami. po pozitivnom teste pride ovu po 36 - 48 hodinach po prvom pozitivnom teste. zalezi na tom, ako casto testujes. najlepsie by bolo kazdy druhy den, aby si to stihla...
no a potom, ked zistis, ze si mala ovu (aj ked to bude ten 25. den), tak zacnes papat duphaston. a si tehotnaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂

moa
8. nov 2008

ahojte baby,dakujem za kazdu radu.
evinaO ja ho beriem este len druhy mesiac,teplotu som si zacala merat od 16dna lebo som nemohla vydrzat ,ale mudrejsia budem od noveho cyklu.
chcem vyskusat jednu vec, kupit si ovu testy na 25 alebo viac dni a uvidim ci daco nameriam.naposledy som kusala merat od 12 do 15dna a neukazalo mi nic.viem,ze je to blaznivy napad,ale rozmyslam nad tym uz par dni ,som rozhodnuta to vyskusat 🙂
a este jedna vec teplotu moze ovplivnit aj to ,ze som chora?pretoze teraz zrovna lezim s anginou ☹

shaarka
8. nov 2008

jasne, ked si chora, teplotu nemozes brat ako presnu. bohuzial.
a tie ovu testy su dost drahe... skoda. lebo by som si robila aj ja - kazdy druhy den.

evina0
8. nov 2008

moa ja som mala tiez slabucky zapal tak som mala teplotu vyssiu.Choroba alkohol a nevyspanie to sa automaticky prejavy na teplote.
Shaarka ja som sa tiez rozdodla pockat mesiac najviac dva.Teraz skusam kazdy den rano kuknut sliny pod mikroskopom a zistit plodne dni,trafit sa do ovulacie.A naplno snazilkovat.tak ako aj po tieto posledne dni aj ked ovulka je asi daleko.ja mam ale pocit ze sa mi ovulacia strieda s vajecnikov.ked citim a dost moc lavy tak mam ovulku skor a ked pravy tak ako minuly mesiac tak ovulka je neskor.aj podla grafu a Bt to tak sudim.Duphaston uz nemam na 17 den mam zacat s lutenylom na 10 dni a som veelmi zvedava co sa udeje.Ak nic tak idem k inemu lekarovi po novom roku a poziadam ho aj na vlstne naklady spravit dake testy a hor.profil.takto to dalej nejde. 😠

moa
8. nov 2008

shaarka ja som si kupila 7bal. ovu testov a nebolo to take drahe.je to Clearblue znacka,skus pozriet po lekarnach mozno zozenies aj ty.
ja mam dnes poslednu tabl. Duph a ak bude vsetko v poriadku v utorok by som mala dostat dufam,no a potom idem na to, dam vediet ci mi to daco ukaze 😉

shaarka
9. nov 2008

moa
kolko stalo tych 7 testov?
niekto mi pisal, ze len tie rapi clear su dobre, za 90 Sk, ostatne ze nie su spolahlive...
hm?

moa
9. nov 2008

shaarka
ja som pouzivala tie Clearblue tie som si kupila tu,ja som v zahranicii.Ale co viem ,mali by sa dat kupit aj doma .podaktore lekarne predavaju aj take ako5bal a este je tam aj 1tehot extra a stoji to 466sk.

moa
10. nov 2008

shaarka,evina0, ak sa mozem spytat, ako dlho ste uz na Duph?mali ste problemy s MS stale alebo az od urciteho casu? 😉

shaarka
10. nov 2008

ja nie som na D... ja len teraz prvykrat papam... a predtym davno pred rokmi...
a problemy s MS mam odjakziva.

evina0
10. nov 2008

moa ja som ho brala tri cykly a teraz mam lutenyl.Po cca 7 rokoch som vysadila HAk a menzes si chodil ako chcel napr 52 dni,65 dni alebo len po injekcii az lekar nasadil duphaston s tym ze mi cykli musi skratit a tiez na podporu k otehoneniu.Ked som hp brala tak mi cykly skratil na 39 dni ,31 dni a naposledy 27 dni.Lekarovi sa to aj tak nepacilo ze to je vela kedze duphaston beriem a tento mesiac mi nasadil lutenyl.Tak som zvedava co a ako.Meriam si aj BT aby som svoje telo dobre spoznala a sem tam v case kedy asi ma dojst ovulacia kukam sliny ci sa menia na plodne.vtedy s drahym silno posnazilkujeme a ked sa uz nic nezadari tak po novcom roku menim lekara.kedze tento stale natahuje cas a dava tabletky ako sa mu asi chce a ziadne vysetrenia podrobne nerobil ani hormonalny profil.Boli dni kedy som preplakala co so mnou jepreco sa mi nedari mat babenko.nikto v okoli nemal s tym tazkosti ale uz si to tak nepripustam.Beriem s nadlhadom ked sa da a zamestnana som aj vadou ktrou mame v januari a stavbou domceka teda vybavujeme papiere.No najhorsie su dni ked ma dojst menzes vtedy ci chcem ci nie dolahina to na mna.. 😒 😒

bublinka11
10. nov 2008

Kocky ahojte...tak ja som tiez po 1. mesiaci brania...som 15DPO, mrcha sice zatial este nikde a asi prvy krat sa fakt modlim, nech ju uz dostanem, lebo chcem zacat odznova snazilkovat. Dnes mi uz aj klesla teplota, takze snad pride kazdu chvilu. Duphaston mi teda natiahol LF na zatial 15 dni a nenormalne ma bolia prsia. Najprv ma to aj potesilo, lebo som myslela, ze je to znak tehu, ale asi len vedlajsi ucinok duphastonu.
Shaari niekde si pisala, ze mas vytok, tak ten som ja mala asi od stvrtka, normalne ako ovulacny...to tiez asi duphik... 🙂

evina0
10. nov 2008

bublikna11 mna tiez prvy mesiac priiiserne boleli prsia asi aj tyzden.druhy mesiac tak v strede cyklu a treti tiez pred menzesom asi mesiac ale priserne aj som ichg mala o moc vecsie.az som sa cudoavala co sa deje a vsetci okolo vraveli ci nie som tehotna ked mam take velke prsia a rano ma vzdy ked som duphaston zacala brat natahovalo..ale vsetko bolo duphstonom tak som zvedava ako budem znasat lutenyl tento nesiac stredu zacinam brat 😝 😝

bublinka11
10. nov 2008

No tak to sa teda mam na co tesit 🙂 ale moj drahy je nadseny zase...
Mne uz su male vsetky podprsenky...asi si pojdem k mame pozicat 🙂 takto fakt ak by som nahodou zostala tehu, ani to nemam ako zistit.

moa
10. nov 2008

evinaO no to si na tom rovnako ako ja,ja som vysadila HAk po 8rokoch par mesiacov potom som mala MS asi tak 35,45 cykli no a potom jednoducho prestala.som sa velmi potesila prvy mesiac urobila test a nic,skusila dalsi zasa nic,tak som potom uz len cakala co pride .ked sa po 2mesiacoch nedialo nic zacala som chodit ku dokt tu a ten to riesil vyvolavanim.doma mi dokt nasadila Duph a tak skusam co bude.ale ako pisete vsetky prvy mesiac ma strasne boleli psia 2tyzdne pred a este aj tyzden po.teraz ma neboli nic a nemam ani ziadne ine pocity az sa bojim ,ze nedostanem, mala by som v utorok,no uvidim. 🙂
dala som si porobit vsetky hormonalne testy ake su este aj na stitnu zlazu a vsetky vysledky mam v poriadku,ja uz potom fakt neveim cim to moze byt

bublinka11
10. nov 2008

Moa a teraz ho este beries?

moa
10. nov 2008

bublinka11 v sobotu som mala poslednu tabl,uzivam ho od 14do25dna

bublinka11
10. nov 2008

Mavas teraz pravidelny 28 dnovy cyklus?
Lebo ja som teda 35DC a stale nic, poslednu tabletku som zobrala vo stvrtok 30.10., cize pred 11. dnami...tehu nie som...asi sa MS nejako nechce... 🙂

evina0
10. nov 2008

bubliknka 11 ja po prvom raze som dostala az na 39 den a to som ho brala od 17 dna 2x1 10 dni.rano klesla teplota poobede neskutocne krce a doslo to..

moa
10. nov 2008

bublinka11 ten prvy krat ano mala som 28dnovy cykus,ako to bude teraz uvidim,ale velmi by som si priala aby sa to upravilo

shaarka
11. nov 2008

to je divne baby...
ja nemam ziadne vedlajsie ucinky z duphastonu. ani ma prsia nebolia, ani nie som pazrava, skratka nic.
ved to je progesteron, ktory telo nema same, tak ho ma umelo.
si myslim, ze poskodit to nemoze nic.

bublinka11
11. nov 2008

Ahojte kocky...tak predsa to v noci prislo! Mam 35 dnovy cyklus tym padom, ale brucho ma boli teda poriadne...uz vecer ma drahy liecil slivovicou 🙂 ale normalne zabrala, len v praci to asi nebude vhodne 😀 postaci Ibalgin.
Shaari ja som zo zaciatku nemala tiez ziadne vedlajsie ucinky, pokial som ho brala, teda ku koncu brania tu pazravost, to teda hej...prsia ma zacali boliet az v piatok, cize pred MS...
Progesteron telo nema? Podla mna ma...nie?

dagi27
11. nov 2008

Ahojte,chcem sa spytat ohadom lieku Duphaston, moj gynekolog mi ho prvy krat predpisal,lebo som krvacala sem tam aj po menstruacii a zevraj to aj pomaha pri otehotneni, uzivam ho treti den od 11d do 25d, ale dnes som zacala spinit a boli ma v podbrusku ako keby som mala dostat znova menzes,stalo sa Vam nieco podobne? 😒

evina0
11. nov 2008

bublinka11 mne ale cyklus nezostal presne napr 39 dni ako po prvom baleni duphastonu.druhy som mala uz 31 dni a treti 37 dni 😠 .V stredu zacinam lutenyl brat.Mna tiez bolievalo brusko ale tak ako pri brani duphastonu nikdy.som plakala cely den co som mala krce-niikomu nic neni a mne bolo snad vsetko aj prsia boleli a dost dlho aj pazrava som bola a neskutocne.
Shaarka kukam kazde rano teraz sliny pod tym mikroskopom a zatial su stale neplodne dni,cakam ci sa vobec zmenia a ako a porovnam to s grafom BT a dam ti vediet.
Dagi27 ja som taketo problemy nemala tak nepomozem

bublinka11
11. nov 2008

No ja beriem od 20 dna 5x2 tabletky. Podla mna zavisi od toho, kedy je ovu, lebo mne to vlastne predlzilo LF a pri brani duphastonu som ju mala 15 dni...
Cize ak by tento mesiac prisla skor, tak mozno aj MS pride skor...ja sice dufam, ze nepride, ale to je zbozne prianie 🙂

maahuliena
11. nov 2008

ahojte, brali ste niektorá duphač 3x1tbl? počas 7 dní?

shaarka
11. nov 2008

maahuliena, neviem o nikom 🙂
evi, ty si ovu uz mala, tak si ju len vysleduj a nestresuj. 😅 😵 😀
bublinka, tak ako som predpovedala, ja vestica - dostanes (vcera som pisala, ze "dnes, zajtra, pozajtra najneskor") 😉
bubli, a jasne, ze v normalnom pripade telo progesteron ma, ale niekedy aj nema - a na to sa papa. alebo ma, ale pre istotu sa berie - na podporu tehotnosti - lebo to zlte teliesko si moze povedat, ze ho prestane vylucovat a potom sa fazulka neuhniezdi. tolko slova laika. 🙂

evina0
11. nov 2008

shaarka som uz pokojnejsia.je to aj tym ze omnoho viac rozumiem svojmu telu ako pred par mesiacmi.Dokazem si odsledovat snad uz aj ovulaciu a aj graf mi napomoze a tiez BT.Som velmi rada ze som nasla tuto stranku a velmi vela veci som sa tu naucila.Aj vdaka Tebe 😵 😵 teraz uz len pockat par dni, vystihnut ju a siiilno snazilkovat 😀 😀