Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

slnieckoz
6. júl 2008

Ahojte,
marcy28 dufaston urcite nepotlaca ovu, praveze sa pouziva na liecbu neplodnosti sposobenej nedostatocnostou zlteho telieska (vid. pribalovy letak). Neplas sa, ovu ti isto prebehla tak ako to povedal dr. a dal ti ho isto i preto, aby si, ak sa ti podarilo otehotniet nepotratila (je vhodne zacat s liecbou pred otehotnenim)... neboj nic..urcite to bude ok. 😉

Inac dievcence, pisete ako je vam z neho na vracanie, mna zas prehana... neviem, ci to je prave dufastonom, no nemozem toho vela zjest, len trosku... no a to ho beriem len 3. den....tak dufam, ze to vydrzim aspon mesiac....

majte sa pekne...

prettybaby
7. júl 2008

ahojte baby, marcy, tiez som pozerala - duphaston nepotlaca ovu, urcite by mi ho dokina nedala, keby potlacal
pekny dnik

dunda80
7. júl 2008

Ahojte 🙂 Tak ako sa mi máte?
ahoj prettynka,predpokladám,že asi si v práci a ja mám dnes volno,tak oddychujem.Už si dostala mrchu?Ja ešte nie.Predpokladám,že asi zajtra dojde.V sobotu som dobrala d.

marcy28
7. júl 2008

slnieckoz, prettybaby, dakujem vam. 🙂

prettybaby
7. júl 2008

ahoj dundi🙂 zatial nie, vajecnik ma ale boliiii..

bay
7. júl 2008

Ahojte holky! Mam taku otazocku. Tento mesiac som prvykrat papala D... Zatial ms nedorazila (piaty den po dojedeni) - a to som ocakavala ze dorazi nacas :(
No ale otazka ked som jedla D, tak som mala zvyseny vytok. Stalo sa to aj vam? A po dojedeni vymyzol... Vdaka 😉

prettybaby
7. júl 2008

ahoj bay, no ja mam vytok skoro stale, raz taky, raz taky, ale viacmenej trosku viac ho je, ked beriem duphik

bay
7. júl 2008

Dik... Mna to totiz dost soklo 😅 po MA nemam vytok skoro vobec (ani pocas ovu) a teraz sa zo mna "lialo" 😀 😀 😀 😀

prettybaby
7. júl 2008

no ano, je taky viac vodovejsi, niekedy pocit, ze cikam 🙂

bay
7. júl 2008

no ved som bola skoro stale na zachode 😀 😀
a do kedy by mala dojst ms po vysadeni? (nech viem kedy zacat stresovat 😎 )

prettybaby
7. júl 2008

no takto ti poviem - ako mne osobne dokina povedala, ze do 12 dni po vysadeni ak nedojde, tak mam prist a dosla na 10 den, ale to som uz od piateho slabulinko spinila. no a v druhom cykle dosla na 3 den po vysadeni, spinila som od druheho dna po vysadeni a teraz zatial nevviem. dnes som druhy den po vysadeni. v sobotu som posledne tabletky vzala

bay
7. júl 2008

No ja som piaty den po vysadeni. Dnes rano som mala malilinko hnedeho vytoku. Asi tak 1 kvapku a od vtedy nic 😒 tak sa este mozno rozbehne...

prettybaby
7. júl 2008

ano, to je presne ono, prvykrat som spinila od pondélka a dorazit pani si uracila v sobotu rano, ale za to riadna

bay
7. júl 2008

Tak to sa mam na co tesit 😀 😀 A to som si myslela ze vdaka D sa vyhnem tomu nekonecne dlhemu spineniu pred ms 😠 😠 😠

dunda80
7. júl 2008

Ahojte. 🙂
Pretty to Ta vždy pred mrchou bolieva vaječník?JA už mám asi 4 den také tlaky v pobrušku a nemávala som to,tak neviem,či je to tým,že berieme dupík.Uvidíme,či nám zajtra príde mrcha,tak ako naposledy,ale nemusela by už vôbec aspoň 9 mesiacov však? 🙂

dunda80
7. júl 2008

bay, aj ja som mala po prvom braní duphastonu špinenie,ale potom už nie

prettybaby
7. júl 2008

ja uvidim, lebo kozenky ma bolia uplne inac, ako ked mrchujem

dankakk
7. júl 2008

caute baby... tak som dnes vyfasovala duphaston aj ja ... a pytala som sa presne na tu ovu, ze ci ju nepotlaca. tak mi vysvetlila, ze to nema vobec vplyv na ovu a ze to pomaha aj zltemu teliesku.... joj, ja sa z tych tabletiek tak tesim 😀 som sisi, ale neva... po lete chcem byt tehu a basta! 😀

prettybaby
7. júl 2008

dani, ja som tiez s radostou isla od nej, ked mi ich dala - ale zatial nist, viem, este len teraz som tretikrat dobrala, musi si telo na ne navyknut a potom bude babo 🙂

verap
7. júl 2008

Ahojky, ja dostala Duphaston, jelikoz mam dlouhe cykly - posledni byl 58 dni.

Akorat nechapu, kdy teda bude ovulace, prasky mam brat od 16. dne do 25. dne cyklu, nejdrive, co jsem kdy mela ovu bylo az 27 den cyklu.

hrusti
7. júl 2008

Ahoj holky, ted jsem dorazila od doktorky totalne znechucena a zmatena. Muj doktor ma dovcu, tak jsem byla u nejake jine a fakt jsem nastvana. Mam brat Dufik 16-25. den cyklu. Pochopila jsem od meho gynekologa, ze mam pockat na menstruaci a od zacatku menstruace pocitat 26. den a znovu nasadit Dufik. Ted jsem behem 2 tydnu dvakrat slabe spinila a menstruovala, tak jsem nevedela, tak to brat. Tahle pani doktorka mi rekla, ze ted pri 2. cyklu s D to uz nemam pocitat od zacatku menstruace, ale 16. den ode dne, kdy jsem dobrala prvni baleni D. Tak ted jsem zmatena a vubec nevim, jak to mam brat?

prettybaby
8. júl 2008

no zda sa mi cudne co ti povedala. ja si myslim, ze na 16ty den od zaciatku kazdej mrchy, nie dobratia dupiku

jablonka
8. júl 2008

ahojte, ja som dobrala vcera poslednu tabletku vo svojom prvom cykle s Duphastonom, a tiez som cakala, co to spravi s ovulkou, v predoslych cykloch bola okolo 30-32 DC a cyklus mal priblizne 40 dni, teraz http://www.fertilityfriend.com/home/1eb480...ce... sa mi to paci 😉

prettybaby
8. júl 2008

jablonka ahoj🙂 neslo mi grafik otvorit

eba
8. júl 2008

Ahojte 🙂 No, začítala som sa do tejto témy náhodne, lebo dnes mi nová gynda predpísala tieto tabletky, no obávam sa toho... čo všetko sa tu popísalo...Ja mám od detstva nepravidelnú menzes a pred menzesom akné...fuj. Dnes ráno som si dala 1.tbl a mám bal. 20tbl, 2 mám brať denne, ale bojím sa, že dostanem krámy akurát na dovolenke (20-teho idem...) Kedy ste dostali kámy po prvom balení?

ramonaa
8. júl 2008

Ahoj holky, beru Duphaston už víc jak půl roku a je to s ním tak, že ten kdo má dlouhý cyklus a ovulku třeba 25 den tak mu to tyhle prášku posunou třeba na 14, ale samozřejmě ne hned první měsíc, co ho berete, protože si tělo nejdřív musí zvyknou na zkrácený cyklus. Mě to upravil tak třetí měsíc braní a menstruaci dostávám tak třetí den po dobrání Duphastonu. Tak snad vám taky pomůže.

ramonaa
8. júl 2008

Jo a taky jsou po něm příznaky, jako kdyby jste byly těhotné, takže věřte až těhotenskému testu a zbytečně neplašte jako já 🙂

prettybaby
8. júl 2008

ahoj eba, no prvy cyklus na 10ty den po vysadeni a druhy na treti den

eba
8. júl 2008

Ahm, takže nemusím stresovať, že počas dovolenky hneď po vysadení prvej krabičky hneď dostanem... (?)