Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ktore
15. okt 2011

@gabinka41 aj ja som mala take problemy.miesto ovulacie som mavala casto cystu.aj ja som dostala presne to co ty.ono sa to vstrebe.bola nahoda ze som otehotnela,vela trpezlivosti.ja som aj pribrala.neviem ci to sposobil ten thiamin

ktore
15. okt 2011

@kacicqa ja by som skvor nevysadila ani jeden mesiac.dober to normalne.daj tych desat dni..... 😅

ktore
15. okt 2011

@lu17 najlepsie to zistis meranim teploty.ak sa ti zvysi tak je ovulacia a nasad si duphaston.to je najlepsie.skoda ze taky pekny cyklus sa takto poplietol.myslim ze aj KATARINA 104 ma taky nazor.je to lepsie odmerat teplotu a budes vediet.no a skusajte kazdy druhy den.

pokoloko
15. okt 2011

mne nasadili duphaston hned ako som zistila ze som tehototna po kyretazi.. podarilo sa mi totiz otehotniet este pred tymi odporucanymi prvymi troma menstruaciami.. pravdu povediac som nedostala ani jednu. Beriem ho uz treti tyzden dve denne a paveze mam problem ze sa mi plet vycistila a ziadne komplikacie zatial nevidim.. ja som spokojna x

sarafortuna
15. okt 2011

@kacicqa , tak idete na clostil a dufík?
to dávkovanie (neviem, možno ti už odpovedali) ja práveže naopak - od 15-24DC - 10dní, čiže jedno balenie.... ale odporúčam až po ovulke...
ja som ho brala 3 mesiace bez toho žeby som riešila ovulku - tak mi to prikázala dr. - a ovulky som sa nedočkala...minulý mesiac som si kúpila sarapis - fytoestrogény - a ovulka prišla na 21.dc - keby som nasadila dufík, tak by som si ovulku zabrzdila...

Odporúčam skúsiť sarapis, ale ak ideš na clostil, tak držím palce, aby to vyšlo 🙂

ktore
15. okt 2011

@katarina104 sarapis sa da kombinovat z befoli???

ktore
15. okt 2011

uz aj kupujem,befoli a sarapis a magneziu a lanovy olej snad to staci.

ktore
15. okt 2011

@katarina104 duphaston blokuje ovulaciu?takze ak ovulacia nie je na 14 den a nasadim duphaston tak bude vlastne v dalsie dni blokovana???? ☹

gabinka41
15. okt 2011

@ktore no aj mne sa zdá,že som trošku pribrala - zadok,brucho,stehná ☹ myslíš,že to je od toho thiamínu?
Toto bola moja prvá cysta a dúfam,že aj posledná....hoci - ak sa ti to raz stane, myslím,že sa to určite zopakuje..... 😒

ootaznik
15. okt 2011

@ktore neblokuje ovulaciu, viem z vlastnej skusenosti, pretoze pocas jeho brania som otehotnela a potom este brala kontinualne nejaky cas, tusim 6t

katarina104
15. okt 2011

@ktore ahoj, áno môžeš brať aj jedno aj druhé 😉 celý cyklus sarapis papaj 2x1 tabletku denne 😉 ak nemáš alergiu na peľ 🙂 ak nemáš ovulku na 14DC a nasadiš duphaston, môže sa zablokovať nemusí, všetko záleží od toho kedy by tá ovu bola a aký máš HP, ak máš veľa prolaktínu alebo estrogénu nemusí ju zablokovať 😉 ale to máš ok, tak pozor s dufíkom, ak si nie si istá na 100% kedy máš ovu, tak ho radšej nedávaj 😉

katarina104
15. okt 2011

@ootaznik neblokuje každému, ako píšem ak je ovulácia okolo toho 14DC a skôr teda pred nasadením duphastonu alebo tesne potom nemusí ju zablokovať, alebo ak je hore prolaktín, alebo je veľa estrogénov a pod. A ako píšeš je na udržanie tehotenstva, čiže na skyprenie sliznice maternice

jania023
16. okt 2011

kocky kde ste vsetke?

ktore
17. okt 2011

velmi pravdepodobne je ze som mala cystu.hm este stale mam,lebo mam este bolesti.nafuknute brusko.och.no neva.doberiem duphaston aby som to uz nepokazila a uz si ho nedam.radsej to befoli a sarapis vyskusam.uz tie cysty mi lezu na nervi.

ktore
17. okt 2011

@gabinka41 ja mam cystu casto a je to neprijemne.co uz.vstrebe a po menstru uz nic necitim.pravdepodobne od thiaminu sa aj pribera,je to b vitamin a ten sposobuje priberanie.ale kazde telo reaguje inak.moja dcera napr.brala na priberanie b komplex aj b12 a nic.moja drobnucka by mohla aspon dve kilecka pribrat a nic.a ja po b vitaminoch priberam.ja som potom pribrala hned 3 kila a ide to stale hore.ale mala som aj sedavu pracu a menej pohybu.

gabinka41
17. okt 2011

@ktore ja som bola volakedy chudučkááááá,až privelmi. A aj po pôrode a to syn ma 4,10kg a 51cm.A moja doki do mna furt hučala,že som chudá a tak mi odporúčila B12...a od nich som pribrala - ale len od pása dole(zadok,boky,stehná)-.....Nie je to nič hrozné,ale už priberať nechcem...Ale samozrejme aj ja mám sedavú robotu a málo pohybu a rôčky pribúdajú.....no čo narobíme 😀 Základ,že sme zdravé. A od duphastonu a nepriberá?

gabinka41
17. okt 2011

@ktore A na čo je to befoli, sarapis? 🙂

ktore
17. okt 2011

@gabinka41 skusim ti to vysvetlit...aj ja to viem len z tejto rubriky.sarapis mi poradili lebo pomaha pri pcos a napomaha ovulacii.befoli posobi ako duphaston a neblokuje ovulaciu a ma aj potrebne vitaminy.ako som tu citala aj to pomohlo niektorym zenuskam k otehotneniu.takze to radsej vyskusam.nemam co stratit a som rada ze sa tu pomaha zenam,

katarina104
17. okt 2011

@jania023 máš aj grafík?

gabinka41
17. okt 2011

@ktore takže ten sarapis pre mňa nie,kedže nemám PCO.A befoli by som mohla zameniť za duphaston....je to volne predajné alebo len na predpis? Ja duphaston beriem až na 15dpo a to 10 dní.A myslí,že s ovulkou problém nemám.....Chcem sa dať ešte vyšetriť u jedného lekára mimo SL, ženy si ho velmi chvália....a poradiť sa aj s ním. Vraj všetko pekne vysvetlí.... 🙂

ktore
17. okt 2011

befoli je volnopredajny.sarapis asi nemusis.ako dlho skusate mat miminko?

ktore
17. okt 2011

@lu17 ako si si nasadila?kolky mas teraz DC?

katarina104
17. okt 2011

@gabinka41 kúp si ten sarapis, ak máš pcos, tak ten ti zníži androgény 😉 a asi ovu nebudeš mať pred 15DC ak máš pcos 😉

ktore
17. okt 2011

@katarina104 ONA PISALA ZE NEMA PCOS.,AJ TAK HO MA BRAT?

katarina104
17. okt 2011

@ktore aha nemá, tak nie potom 🙂

jania023
17. okt 2011

@katarina104 nemam nemerial iba do ovu potom nie..jeto stresujuce ☹

ktore
17. okt 2011

@katarina104 tak zato sa tvori cysta pri ovulacii vsak

gabinka41
17. okt 2011

@katarina104 nie,nie, ja práveže nemám PCO. Bola som na diagnostickej laparke a všetko je v poriadku a aj cyklus mám pravidelný.....po laparke sa mi však urobila cysta.....ale už sa vstrebáva-konečne 😀

gabinka41
17. okt 2011

@ktore už dva roky......cca pol roka pred svadbou som vysadila antikoncepciu, a bolo to také,že ak otehotneiem,tak otehotniem.....bude super...ale akosi sa nedarí.Nemyslela som,že s tým bude taký problém...ale čo už.Asi sa musíme s mm naučiť trpezlivosti 😀

denda29
17. okt 2011

@katarina104 tak dnes som bola na kontrole folik tam este stale je ma 24mm tak mi pychla penygril ci ako sa vola ta injekcia a zo o 12hodin sa mame snazit. a vo stvrtok na kontrolu mam ist. Pomoze ta injekcia??