Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

annavi
17. nov 2011

@ktore moja ale nie vsetky baby citia uhniezdovanie..ci špinia...a aj na priznaky je este skoro..telo este nevie ze je tehuuu... 😉 😉 😉 hlavne kludd..pekne meraj a uvidis..musime len cakat..nic iné nam neostava... 😉
my cakame navstevu v sobotu na noc...dojde k nam manzelov priatel s tehotnou priatelkou kt. uz je v 8 mesiaci..som zvedava ak mi dojde mrcha v sobotu ako bude depkovat... 😖 😢 ale myslim si ze som nad vecou..teda dufam... 😒 😒 😒 ak to nevyjde teraz vyjde to nabuduce urcite..uz to aj tak nezmenime...uz sme po ovu a aj po snazeni... 😅 😅 😅 😅

annavi
17. nov 2011

@ktore ja som testla na 10 DPO...a nic..a nechcem uz vidiet test s jednou /... ☹ ☹ ☹ preto som si povedala ze ak mi bude meskat mrcha a teplotka bude hore tak vtedy testnem..skor je to zbytocne.... 😉 😉 😉

cherry1981
17. nov 2011

@annavi Ja som blizenec akze som tiez letny clovek 🙂 No babatko sa urcitr podasri splodit tomu verim 🙂
A ty beres duphaston alebo nieco podobne?
ja som brala utrogestan ale taku teplotu som nemala asi len dva dni a potom sa mi drzala asi na 36.9. 🙂
Hihi to s tymi prsiami poznam, aj ked mne teraz nejako extra nennarastli aspon mne sa nezda ja ked moj muzik hovori, ze ich mam naliate, ale mne sa nezda 😀 😀 😀

ktore
17. nov 2011

@annavi paci sa mi tvoj graf,si dobre vysoko.na to po ms mas asi tak nizko ako ja tak po ovu sa ti drzi veeelmi pekne hore.minuly mesiac si tiez merala?nuz co nam ostava ked to nevyjde tento tak dalsi.aj dcerku som mala v auguste.bolo to krasne.som bola rada ze je taplo.radsej ako v zime byt naobliekana.

annavi
17. nov 2011

@cherry1981 moja no ja som brala kedysi duphaston..ale stara Dr. mi to zle naordinovala ..na 14 DC...co ja som ovulovala az 18-19 DC...takze mala som ukazkovy 32 dnovy cyklus ale bez ovulky... 😒
potom som zmenila Dr. a povedala ze chcem uz babo...ze ideme na to...a ten moj Dr. robi aj IUI..napisal mi na listocek..postup..HP vysetrenia, stimulacia s clostilom a pregnylom jeden cyklus..SPG manzela , laparka, a IUI...takze ideme krocik po krociku..na folikuske mi zistil ze mam na 13 DC vlastne nemam ziadne vajko...tak sme nasadili clostil a vajka boli tri kraaasne...pichol pregnyl, takze viem ze ovulka bola.... 😉 😉 no ved uvidime..ale som rada ze uz so mnou Dr nieco robi... 😉 😉 😉

annavi
17. nov 2011

@ktore no minuly cyklus som nemerala..drahy bol cely mesiac v Italy takze sme sa ani nesnazili..nebolo s kym.. 😀 😀 😀 😀 😀 a tie predminule cykly som merala..ako kedy... 😀 😀
moja mne je jedno kedy..ci v lete, ci v zime..hlavne nech je babenko v brusku... 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ja vydrzim vsetkoooo...kvoli drobčekovi.. 😉 😉 😉 😉

cherry1981
17. nov 2011

@annavi ja som po clostile a pregnyle vkladala utrogestan 😕 A vkladala som ho do 12tt.
Ja som kedysi brala proveru, na upravenie cyklu.
Ved babatko sa podari uvidis a manzel ma spermiogram spraveny?
lebo mne ani clostil moja lekarka nedala az v car a mm musel mat urobeny spermiogram a pritom sme mali dve deti, ale to som ti uz asi pisala 🙂

annavi
17. nov 2011

@cherry1981 no manzel nebol na SPG..pred dvomi rokmi tusim..a bolo okej...hmm..teraz staci ked donesiem do pol hodku vzorky od manzela... 😉 😉 😉 😉 ani tam nemusi ist..takze to v poho stíhame domka...

cherry1981
17. nov 2011

@annavi Tak ked ste ho mali pred dvomi rokmi v poriadku tak urcite je v poriadku aj teraz 😀 😀 😀

annavi
17. nov 2011

@cherry1981 no ved to praveze neviem mojaaa..ale tak ak to nevyjde teraz tak pojdu spermošky na rozbor... 😀 😀 😀 😀 a uvidime ako su na tom... 😀 😀 😀
babenky idem ja k manžovi pred telku....je tam chudacik sam... 😉 😉 😉 zakurili sme si v krbe tak romantika jak ....slak.. 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 pekny vecer moje..zajtra mam free.do prace nejdem tak sa tu stavim trosku neskorrr.papapapa..

cherry1981
17. nov 2011

@annavi Papapa moj je este v praci 😒 A tak by som bola rada keby bol tiez doma. kde lepsie ako pri krbiku s muzickom svojim. Ja si musim vystacit sama s detmi 🙂 🙂 Ahoj pekny vecer a zajtra sa tesim 🙂

katarina104
17. nov 2011

@annavi ahoj zatiaľ pekne, tá ovu podľa hlienu mohla byť aj 19 DC 😉

katarina104
17. nov 2011

@ivuss01 ahoj o koľkej meriaš a kde to je hlavne dôležité a či v rovnakom čase? 🙂

annavi
17. nov 2011

@katarina104 myslis??hmm...no pravdupovediac mala som 18 DC taky hlien vecer natahovaci..hmmm..ale ked mi na 15 DC pichli pregnyl tak ovu mala byt na 16 najneskor 17 DC nie??,do 36 hodin..ale citala som sice ze niektore baby mali ovu az po 48 hodinach..hmmm.no uvidime.....

cherry1981
17. nov 2011

http://www.fertilityfriend.com/home/365f7a
kukni moj graf, ja som mala pichnuty pregnyl 10DC a ovulku mi oznacilo az 13DC a mozno bola aj neskor, uz som sa si pamatam bala, ze nebude kedze tiez mi bolo povedane, ze do 36 hodin prebehne 🙂
No uz mi prissiel konecne muzik tak sa mu idem venovat 🙂 Ahojte

cherry1981
17. nov 2011

@annavi To bolo tebe 🙂 ten graf

annavi
17. nov 2011

@cherry1981 jaaaj..no vidis to..je mozne ze bola aj u mna neskor..no ja som tam dve teplotky nemerala..tak nevieeem...ved uvidime....
pekny vecer mojaaa..papap zajtra..

matula028
18. nov 2011

@katarina104 dobre ranko tak ja stupam:http://www.womenzone.cz/uzivatelka/matula0280/grafy.as... to sa mi pači.... 😀 mohlo by to tak ostať až do konca.... 😉

katarina104
18. nov 2011

@matula028 aj mne sa to páči, pekne 🙂

deyana
18. nov 2011

@katarina104 ahojky.. odkázala mě na Tebe @ktore.. mohla by jsi mi říct svůj názor, prý jsi odbornice 🙂
Měla jsem 3x mikropotrat, 5.a 6.tt. Minulý měsíc jsem hned po ovu nasadila utrogestan, to mi poradila jiná dr., ale mimi se neudrželo a odešlo samo. Podle Dr. v pořádku, nic se nestalo, těhu to ani nebylo, takže vlastně ani potrat. To mě docela položilo, ale dobré. Teď před dvěma dny (11DPO) jsem našla ducha, ale hodila jsem to koše, protože moje Dr. mi tvrdí, že nemám šanci na donošení miminka, protože asi budu mít NĚJAKÉ zdr.problémy, tak mě poslala aspoň na štítku, kam jdu za 3 týdny a pokud by nebyl nález, šla bych teprve na hematologii. Dneska - 13DPO a čárka je silnější, ale ne jako ta kontrolní. Ještě jsem ale takto silnou neměla, tak si začínám dělat trochu naděje.. ale Dr. mi minule říkala, že nemám začínat s Utrogestanem dřív, než mi bude meškat MS. To já ale nevím kdy mi mešká, protože pomalu každý druhý měsíc mám prodloužený cyklus kvůli //. Logicky vzato, by mohla meškat dnes, nebo zítra, podle LF. Můžeš mi prosím napsat svůj názor a jestli si mám ten utrogestan vzít? nebo čekat na krvácení, nebo ho vzít až za pár dní? Už jsem se ptala i více lidí, každý píše že mám začít zavádět... já bych nejradši těhu podpořila také, ale jsem pořád trochu na vážkách. Děkuji 😅

denax
18. nov 2011

baby poradte mi.je tu jedna babenka.ma uz tri velmi vcasne potraty za sebou.berie nejaky utro....neviem co ma ho vzasobe keby jej meskala ms tak si ma nasadit na udrzanie.ale do siesteho tyzdna sa nikdy nedostala.ma pekne dve silnejuce ciarky.boji sa by nieco pokazila.ja som jej poradila nech uz teraz nasadi uzaj ten liek.keby jej test ukazoval dalej teho tak nech ho berie dalaej ak by ciarka bola prec tak to ma vynechat a cakat na ms.nic tym nestrati,skvor si myslim ze keby si nedala tak moze stratit zase.
@katarina104

katarina104
18. nov 2011

@denax presne tak a nech chodí na krv či jej stúpa hcg, a dala by som si pozieť štítku a zrážanlivosť krvi 😉

katarina104
18. nov 2011

@deyana no odbobrnica 😀 😀 😀 skúsim ti poradiť, dala by som ten utros alebo dufík 😉 test by som robila každé 3 dni či ti to silneje, a potom šla na krv,,a takto ak máš tie mikropotraty a ak nie je chyba v sliznici, o to dieťatko prídeš, treba si to dať vyšetriť, tú hemato, štítku a spermijky či sú ok, asi toľko, zatiaľ tú čiaročku máš peknú, držkaj sa 🙂 ešte by som ti odporúčila kúp si calibrum baby plan, sú tam kyselina, C, E, jod

ktore
18. nov 2011

@katarina104 no ja som si merala teplotku ale som bola v noci aj trikrat cikat a aj nad ranom takze ju mam zvysenu,zaznacila som ju ale neberem to vazne.ved zajtra sa zase uvidi.tu je http://www.fertilityfriend.com/home/38e87f

deyana
18. nov 2011

@katarina104 díky, no o sliznici nic neříkala, tak se necháme asi překvapit, a tak v úterý bych tam naběhla na krev, snad to bude dobré.. dufík nemám, mám doma jen několik balení utrošu 😅

katarina104
18. nov 2011

@deyana tak daj ten utros, ten ti neuškodí, ako vravím ak nebude chyba v sliznici ale vo vývine, tak ani utros nepomôže 😉

katarina104
18. nov 2011

@ktore len si cikaj koľko chceš ak si nebola cikať tesne pred meraním, tak ju môžeš brať 😉 🙂 super, len tak ďalej

ktore
18. nov 2011

naposledy som bola cikat o pol siestej mala som odmerat hned.inak meriam o siestej a dnes som merala o 6.45.myslela som ze urobim dobre ked este chvilku pockam ale mala som merat normalne....som na seba nahnevana.

annavi
18. nov 2011

@cherry1981 @katarina104 @ktore ahojte babulky..tak ja dnes takto.. http://www.fertilityfriend.com/home/35dcec
citim sa nafuknuta..neviem..ako pred mrchou...uvidime ake budu teplotky dva dni...vtedy by mala dojst mrcha... 🙄 🙄