Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

siska765
17. máj 2014

@tdominikam fuuuha no neviem ci ti poradim, moj pripad je nasledovny : tiez sa snazime o babo. pondelok som bola na folikulometrii a bol na pravej strane dominantny jeden folik.Stredu tam uz nebol a teda Mudr. vyhlasil ze prebehla ovulacia,teda podla vsetkeho utorok co som aj dost citila.Snazit sme sa snazili poctivo.V stredu mi teda povedal , ze kedze tam uz nie je ,uvidime co z toho bude a dal mi duphaston na 14 dni ,potom vraj 3-4 dni vynechat ,pockat ci nedojde MS a pokracovat v nom.Teda chcem tym povedat, ze mne ho nasadil z dovodu tzv. prevencie ,lebo som pred tym uz 2 razy potratila.Je skutocne zaujimave ako a na kolko dni ho nasadzuju.Spinenie moze byt sposobene zahniezdovanim,teda ak nedostanes klasicky MS ako vzdy,je nadej ,ze si tehotna.

tdominikam
17. máj 2014

@siska765 Doktor mi povedal, že po dobratí by som mala dostať menzes do 10 dní. dnes je ten 10 deň. tak neviem. ja este pockam a uvidím, no kiežby si mala pravdu s tým, že sa nam to podarilo. by som skákala meter dvadsať 🙂 mna teraz aj dosť bolel jeden vaječník, tak som myslela, že sa spúšťajú a nič. ale teraz ked ti ho nasadil, tak je všetko v poriadku, vsak? teda myslím s babätkom. držím ti palčeky aby bolo všetko v poriadku. ja som aj rozmýšlala, že či ten Duphaston už neprestal pomáhať. neviem či to môže byť.

siska765
17. máj 2014

@tdominikam no ked mas dnes presne ten 10. den este by som zo 2-3 dni pockala a testla.Mne ho dal na podporu ,udrzanie,na to aby vsetko fungovalo ako ma, nie na upravu cyklu, na upravu mam parlodel.citala som ze ked ma pomoct tak pomoze dietatku, nemoze uskodit, ale ked je dietatko chore,tak ho proste nezachrani.je to hormon, ktory pomaha, vela zien ho uziva tusim do 12tt a tiez ked sa objavi spinenie pocas tehu tak ho doktori zvyknu nasadzovat.Verim mojmu doktorovi, nic ine mi totizto ani neostava.A ty kludne mozes byt tehotna.To ze ta picha na jednom vajecniku je dobra sprava 🙂 bud mas ovulku alebo sa maly zahniezduje 🙂 mna pobolieva a popichava v podbrusku od ovulacie kazdy den, prevazne na tej strane kde bol dominantny folikul a praskol,takze tajne potichu dufam ze to vide 🙂 skusim test koncom buduceho tyzdna 🙂 Naposledy som mala MS 21.4. ale na to sa ja nemozem spoliehat lebo mavam nepravidelnu naposledy 40DC :( a ovu som mala teraz na 23 DC 🙂 takze tak u mna.Moc nam vsetkym drzim palce

tdominikam
17. máj 2014

Jaaaj, kiežby Vám to vyšlo 🙂 ja som mala poslednú normalnu mrchu 12.4. ovulku nejak 29.4. lebo tiež mávam 31 DC. tak uvidime teda. ja sa test v podstate "bojím" robiť, lebo už tolko krat som si myslela, že sa nam to podarilo a stale nič 😒 daj potom vedieť ako si dopadla s testíkom. dúfam, že tam budes mat kolajničky // 😉

janderka
17. máj 2014

@siska765 mozu byt bolestive vajecniky priznakom tehu??? Pobolievaju ma asi od polovice cyklu ale pripisovala som to Duphastolu, kedze ho teraz beriem prvy krat... Dnes beriem poslednu tabletku tak uvidim ci a kedy sa dostavi mrcha.

janderka
17. máj 2014

@tdominikam spinenie sa nepocita za mrchu. Tak asi by som este pockala alebo sa porad s Dr. Niektore to beru aj pocas tehotenstva na udrzanie plodu, ale neviem ako a kedy to beru, kedze mrchu uz nemaju...

tdominikam
17. máj 2014

@janderka fuuu, tak ja teraz fakt neviem. 😒 tak asik ešte počkam a uvidim. a ked nie tak nevie, doktor ma prave teraz 2tyzdnovu dovolenku, tak asi tak skusim zavolat za tie 2 tyzdne

maja234
17. máj 2014

Ahojte, ja beriem dufaston uz 6 mesiac. 4mesiace som brala 10 dni 2x1 od 16dna posl.mens. Plus Inofolic-to je bez predpisu ale odporucil mi to lekar. Prve 2-3 mesiace som mavala bolesti hlavy, potila som sa a bolo mi divne, citlive prsia. Telo si zvykalo na zvysenu davku hormonov. Po 4mesiacoch som otehotnela 🙂 Test som si robila az ked mi meskala mrcha 3 dni - skor je to zbytocne. Od 6.t som spinila tak mi kazal doktor brat dufaston kazdy den 2x1. Az do 12t. A uz je to v pohode 🙂 Ked som otehotnela mala som take pichanie v podbrusku a potom take krcke akoby mala prist mrcha ale to sa iba maternica pripravuje babo.

siska765
17. máj 2014

@janderka ahoj, jasne ze mozu byt priznakom, bola som toho prikladom , ked ta pobolievaju alebo pichaju,je to vacsinou ovulacia plus par dni okolo toho, ak to nie je nejaka cysta a bolia ta aj po ovulacii -popichava v podbrusku a MS nikde,tak ano moze to znacit tehotenstvo, pripadne zahniezdovanie,urob test 🙂

siska765
17. máj 2014

@janderka ano ja to beriem na pripadne udrzanie tehotenstva, lebo mam odsledovanu ovulaciu folikulometriou,a kedze som uz 2 razy potratila ,tak ak to nahoou vide aby malo baby to co potrebuje.

siska765
17. máj 2014

@maja234 suhlasim s tebou ,ja tak isto 😉

janderka
17. máj 2014

@tdominikam alebo si sprav test... ak si minule mesiace pravidelne dostavala mrchu a teraz Ti meska, tak nieco v tom bude... drzim palce a som velmi zvedava 🙂

hennyinnsbruck
18. máj 2014

Ahojte zienky viete mi pomoct? ☹

Beriem duphaston,prvy mesiac bol ok, na druhy mesiac mrcha prisla tak ako v prvy mesiac.trvala tri dni potom tyzden spinenie! 😢 par dni bolo dobre a zase spinim...len ked sa utrem po malej je toaletak ruzovy.tento mesiac-treti mesiac ho mam pozajtra zacat uzivat.tehotna nie som.
Je to vedlajsi ucinok duphastonu?mate skusenosti?
Zajtra chcem zavolat dokimu len som chcela vediet ci mate takuto skusenost s duphastonom..

tdominikam
18. máj 2014

@janderka chvíločku ešte počkám, a potom si spravím. 🙂 ale necítim sa nejak inak, tak neviem, či to bud // . ale dám vedieť 🙂

tdominikam
18. máj 2014

@maja234 a ako si brala Duphaston, tak si normalne krvacala? ja doteraz ano, ale teraz namiesto krvacania, len spiním, už tyzden. tak rozmyslam, že ci si telo už nezvyklo na Duphaston a tak v podstate prestal ucinkovat. ci to nemože byt? ja neviem. 😒

tdominikam
18. máj 2014

@hennyinnsbruck nooo, aj ja teraz namiesto mrchy spinim, tak ti v tomto neviem poradit, bo mam to iste. aj ja veru rozmyslam, že ci to nieje vedlajší ucinok. ked zavolas Dr, daj vediet prosím ta ze co ti povedal. moj ma teraz 2tyzdne dovolenku, nemozem mu volat 😒

hennyinnsbruck
18. máj 2014

@tdominikam jasne dam vediet...zajtra sa ozvem 😉

siska765
18. máj 2014

@tdominikam jasne dam vediet ,ale ty uz necakaj urcite budes mat kolajnice 😉

maja234
18. máj 2014

@tdominikam Ano, normalne som mavala mrchu, teda az kym som neotehotnela. Urob si test 🙂

tdominikam
19. máj 2014

nooo, test som si spravila a nič. ta jedna palička mi skoro oko vypichla 😢 ale mrcha este stale nič. zacinam byt zufala a mať nervy 😢

janderka
19. máj 2014

@tdominikam a stale spinis? no skoda ze tvoj Dr ma dovolenku, tak ti neostava nic len cakat. Drzim palce aby to dobre dopadlo

hennyinnsbruck
19. máj 2014

@tdominikam takže som volala sestricke povedala som jej O čo ide A lekár vravel že mám naďalej lieky brat ako sme sa dohodli A ignorovať spinenie. .

vydrnik
19. máj 2014

Já SOM BRALA DUPHASTON PRI OBOCH TEHU,NA UDRžIANIE,V PRVOM TEHU DO 12TT.ZISTENé V 8TT A TERAZ DO 13TT ZISTENé V 5TT,A ZABRALO TO DCéRA Má SKORO OSEM ROKOV A O PáR TýžDNOU SA NARODí SYN

tdominikam
19. máj 2014

@janderka hej hej stale trocha. asi to mam neziaduci ucinok z tých liekov ☹ ale objednam sa hned ako príde z dovolenky. a dakujem 🙂

tdominikam
19. máj 2014

@hennyinnsbruck nooo, tak to je teda riesenie 😒 som zvedava co mne povie, potom dam vediet. zajtra aj ja budem volat sestricke, aby som sa objednala, mozno mi nieco povie

hennyinnsbruck
20. máj 2014

@tdominikam daj vediet prosim....
Inak ja som s mojim dokim spokojna, ja ked som vysadila Hak mi 3mes neprisla mrcha, bola som unho 2x 😀 nikdy mi nic nepichol kedze na utz bolo vse ok, nedal mi ziadne tabletky co robi vela doktorov.cakali sme a mrcha vtedy predsa sama prisla.chcel aby sa mi telo samo nastartovalo.
Stale mi vsetko pekne vysvetlil, preco boli ovulka,atd atd, ked som mu vravela ze nie som najmladsia ze chceme s mm babo ma psychicky podporil...ale kedze som ja nedockava a nechcela som mesiace cakat kym sa upravi cyklus mi dal dupik.
Ja si myslim a dufam ze spinenie je vedlajsi ucinok ale neovplyvnuje ziadne ine pochody v bruchu...

tdominikam
20. máj 2014

@hennyinnsbruck ja som pred Hak mavala nepravidelný menzes, preto som vlastne aj začala brať Hak. ale po 6 rokoch sme ju vysadili, lebo sme chceli s manželom babätko. mrcha prisla este 4 mesiace v pohode a potom zrazu nic :( "vratilo" sa mi to co pred nasadenim Hak. a tak mi doktor povedal, že nemožem mat ovulku, ked nemam menzes a tým padom nemožem otehotniet. tak mi nasadil dupík. teraz prvý mesiac co mi neprisla po nom normalne. aj ja som zo svojim nastastie spokojna, uvidim co mi povie ked ppríde.
a dám ti urcite vediet, zajtra volam sestricke nech ma objedna a popýtam sa jej, mozno mi bude vediet aj ona poradit 🙂

dhabaida
21. máj 2014

Ahojte. Taká jedná otazocka... Zvyšuje užívanie duphastonu bazalnu teplotu? Daaaakujem za vaše odpovede!

tdominikam
21. máj 2014

@hennyinnsbruck sestrička mi nejako nezdvíhala, možno má aj ona dovolenku, neviem :( budem skusat a skusat aby som sa objednala hned ked príde

ematko29
21. máj 2014

@dhabaida mne zvyšoval,som si myslela,že som mala ovuláciu a nič.