Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

ematko29
13. feb 2013

@marekahenrieta achodili ti presne aj po vysadení duphastonu?

marekahenrieta
13. feb 2013

@marekahenrieta ahoj pocas toho ako som ich brala som otehotnela 🙂 neviem ako by to bolo bez nich 😒

bleble
14. feb 2013

Baby ten Duphaston sa moze brat este len ked chcem otehotniet a mam problem s udrzanim plodu?

viluska
14. feb 2013

@kika1981 Tak to je super, však uvidím ako bude na mňa duphaston pôsobiť 🙂)

viluska
14. feb 2013

@bleble Na to je duphaston aj na udržanie plodu, aby neboli spontánne potraty a odporúča sa brať aj v začiatkoch tehotenstva... Ja dieťa nemám, ale snažíme sa o to. Doktorka mi to predpísala aby mi menzes upravil lebo mi chodí kadejako a aj na otehotnenie tak uvidíme...

viluska
14. feb 2013

@marekahenrieta Verím, že aj mne tak parádne upraví menzes, budem spokojná...

marekahenrieta
14. feb 2013

🙂

metrak
16. feb 2013

ahojte. Duphaston beriem na upravu cyklu, kedze predtym som mala cykly az 40-60 dnove, a nevedela som ani kedy je ovulka. mam ho uzivat 12ty dc -2 tbl/1 den 10 dni. beriem ho prvy x. 18dc som mala pravdepodobne ovulku asi cca 3 dni ma boleli prsia, podbrusko...ako keby mala prist mrcha tak 18dc som si robila ovu test a mala som slabulinku ciarku - co pripisujem, ze ovulka uz prebehla, lebo dalsi den nebola ziadna. a nebolo mi uz ani zle. no dnes som 25dc a zacinam spinit (dochadza mrcha) 3 dni skor. teraz otazka mozem mat ovulku pocas brania duphastonu. lebo zevraj duphaston blokuje ovulku. ja uz som z toho paf a ked som pisala na gyndu tak dr. napisal ze učinok didrogesteronu z Duphastonu nie je až taký silný, aby sa dalo jednoznačne konštatovať že blokuje ovuláciu. viete mi poradit?DIKYY

dadyss
16. feb 2013

@viluska Začala jsem ji brát sama od sebe. Na krabičce máš napsané dávkování, já brala jednu denně. A beru jí i teď, doporučuje se užívat i v 1. trimestru těhotenství 🙂

ematko29
16. feb 2013

@bleble ano ,mal by ti v tom pomôcť

zora256
17. feb 2013

@metrak Ahoj!Duphaston neblokuje ovulku,ale posilňuje maternicu a pomáha rastu sliznice a žltému teliesku aby sa tvorilo počas ovulácie,aby nedošlo k potratu,ja som mávala ovulku od 13dc max na 15dc a brala som ho od 11dc do 25dc..Neboj pomôže Ti len trvá kým sa ms upravý na pravidelnú niekedy 3mesiace kým si zvykne telo max. 6mesiacov.Prajem Ti aby zabral,mne pohol raz po 6mesiaci som ostala tehotná,nuž druhý krát nezabral ani po 11mesiaci:-/ tak musím prejsť na iné lieky,keďže a mi vytvorili PCO☹.

zora256
17. feb 2013

@marekahenrieta Ahoj!Ako dlho si brala Duphaston kým si otehotnela?Ja pol roka,ale druhé sa námnedarí a brala som ho už 11mes. a teraz mám ešte aj PCO tak musím prejsť na marha drahé lieky INofolic :-/.Vy máte jedno dieťa,či aj druhé?My zatiaľ len to jedno čo sa Duphastonom podarilo🙂

ematko29
17. feb 2013

@zora256 ahoj vieš čo aj ja som čítala o tom INOFOLIKU,je to volnopredajný liek,ked mi nepomôže ten duphaston popítam sa endokrinologičky.Podla toho čo som čítala je to na inzulínovú rezistenciu,aked som o nej čítala na nete všetky príznaky sedia na mna.Mám pocit,že som si našla diagnozu 😀 😀

zora256
17. feb 2013

@ematko29 Ahoj!TAk je to vraj aj na liečbu PCO,čo mám zas ja:-/Mne ho ženský odporučil ale teraz nemám naň peniaze,takže až budúci mesiac po výplate,začnem lebo treba 2x denne a v jednej krabičke je len 20ks sáčkou,čo je len na 10dní a ceny sú od 14,50-16,50eu v lekárňach zato na www.magister.sk je teraz 3 balenie za 36eu v akcii🙂Len škoda,že teraz nemám...len dúfam,že bude aj budúci emsiac akcia a baby písali v téme skúsenosti z Inofolicom,že ak objednáš nad 66eu tak je tam poštovné zdarma🙂

ematko29
17. feb 2013

@zora256 to,že mne nik nepovedal,že mám pco ale všetko sedí okrem cýst.No v piatok by som mala dostať menzes.Mám si urobiť pauzu najviac 4 mesiace a ak nič sa mi duphastonom neupravi tak mám dôjsť.Ale aj všetko na inzulínovú rezistenciu sedí aj unava,nafukovanie ,nervozna som strašne nárast hmotnosti..No uvidíme čo bude,akurát ja už detičky neplánujem len potrebujem prísť na koren veci.Och velmi ti držím prsty aby ti to vyšlo konečne.Myslím na teba 🙂

zora256
17. feb 2013

@ematko29 Ahoj!ĎAkujem krásne,aj ja veľmi dúfam,že nám to aspoň raz ešte vyjde🙂Možno by Ti stačilo zájsť za endokrinológom vyšetriť štítnu žlažu a dal by Ti niečo nato ak máš problém z únavou a nadváhou.

ematko29
18. feb 2013

@zora256 ja chodím k endokrinologičke.Stitnu zlazu mám v poriadku,ale zvýšený testosteron anízky progesteron

marekahenrieta
18. feb 2013

ahoj ten Duphaston som brala tiez asi pol roka a potom som otehotnela, mame jedno babo zatial, a druhe, este trosku pockame, dufam ze bude bez problemov, prajem vela stasticka 🙂

zora256
18. feb 2013

@ematko29 Ahoj!Na to sú dobré Hak na tú nerovnováhu mužského hormónu so ženským.Ak nechceš bábo už tak by Ti pomohol Hak,ale asi nechceš brať Hak,že?Tak neviem,ničo by Ti mal lekár poradiť nejaké prírodné lieky,či bylinky,piť.

zora256
18. feb 2013

@marekahenrieta Ahoj!Tak sme potom narovnak z prým dieťatkom,a koľko Ti má bábo?Mne zajtra bude mať 19mesiacov.

marekahenrieta
18. feb 2013

Ahoj, nas maly ma 14 mesiacov ani neviem ako to zbehlo 🙂

ematko29
18. feb 2013

@zora256 hm,HAK už necem,už som sa ho naužívala dosť. 😒 Uvidíme čo bude zatial mi ešte ani nemešká menzes,duphaston už tento mesiac neužívam amenzes má dojsť vv piatok.som nervozna ako pred krámamyale tak nevviem no,možno dojdu .

zuzka0605
18. feb 2013

ano ja som mala na regulaciu a ucinkoval...3 krat sme s gynekol. skusali ho vysadit a na 3krat sa podarilo a odvtedy menzes bez upravy duphasotnom..brala som ho aj v tehotenstve na zaciatku na podporu tehotenstva a predchadzanie potratu.

lucka2405
20. feb 2013

@marekahenrieta prosim ta ktory DC si ho brala??? A iba dupik alebo aj nejake ine lieky??
Dakujem

marekahenrieta
20. feb 2013

brala som iba duphaston, ked som otehotnela, vysadili sme ho

nikola81
21. feb 2013

Prosim vas je tu niekto komu pride mrcha az 14 dni po dobrati duphastonu? Ja som uz z toho zufala. Mam 41 dnovy cyklus koli nemu. A to beriem aj clostil

nikola81
21. feb 2013

@zora256 Ja cakam este dlhsie kym pride mrcha 😒 Tiez mam PCO

zora256
21. feb 2013

@nikola81 Ahoj!Tak to Ti preto tak pozde príde,lebo máš PCO :-/ mne jeden cyklus chodí na 28dc a na druhý až na 39-41dc lebo pravý vaječník mám viac PCO,hoc teraz mi praskli cysty na 12dc som začala krvácať a až len včera na 20dc prešlo krvácanie☹.A teraz vysadzujem Duphaston,lebo mi lekár odporučil Inofolic brať denne 2x tak budúci emsiac začnem stým vitamínom,bez Duphastonu,tak som zvedavá že ako mi príde ms teraz keď som krvácala:-/.Dnes mám 21dc.

nikola81
21. feb 2013

@zora256 To je sila toto...A nerozumiem preco mi nedaju silnejsie lieky ked ten duphaston asi pre mna nie je az tak vhodny. Chceme ist na IUI, ale kym nepride mrcha tak nemozem zacat brat clostil.

dodole84
22. feb 2013

@zora256 ahoj,čitam že máš PCO,nevieš náhodou ak mám pravidelný cyklus 28-31 v tom pripade je PCO vylučené?Dakujem