Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

mariettka27
5. jún 2008

prettybaby,čítam,že ty berieš D 17-25DC a dostala si až na 10 den po dobratí?Ja beriem 16-25DC a dostanem hned na 29DC,čiže do troch dní po dobratí...Potom ty nemáš cyklus 28dnový? 😒

saska1
5. jún 2008

ahoj marietka 🙂 ja beriem duphaston 14-25DC..tiež mám špinenie, ale u mna to bolo aj predtým..ale čo sa týka toho ladytesteru...ja som si ho kúpila, aj som začala merať BT...tiež nie som z tých šťastných čo cítia ovulku, ten ladytester dosť pomáha...vždy nejaké tie 2-3dni ukazuje papradie, a potom sa dvihne aj BT, čo mi potvrdí, že ovulka bola..podľa mna sa to oplatí kúpiť.. 😉

mariettka27
5. jún 2008

jeeej,diky saska.Váhala som,či sa to oplatí,lebo blbostí už mám doma velmi vela.Tak si ho určite kúpim.Čo sa týka BT,ja som si tiež dlho merávala,ale Krajkovič v Heliose mi povedal,nech to nemerám,že to zbytočne stresuje a aj tak to nie je spolahlivé.Tak som to nechala tak.Už asi 4 mesiace sa pozorujem ako pod mikroskopom,že či vycítim ovulku a stále sa nepodarilo.Tak snád pomôže ten tester...A vy sa ako dlho snažíte o bábo?Diky baby,že ste tu a že sa s vami dá tak fajn poradit a podelíme sa navzájom o svoje skúsenosti... 😉

saska1
5. jún 2008

no...my sa snažíme od 8/06 ☹ zo začiatku som to neriešila, ale posledné 3-4mesiace ma to celkom chytila, tak som začala merat, ale je to fakt stresujúce...aj ked ma to baví, ale ked grafík vyjde pekný a figa z toho, tak to človeka na chvíľku zlomí...aj mne povedal lekár v centre aby som nemerala...mám začať vyšetrenia, tak ešte mesiac pomeriam, a potom sa na to asi vykašľem..
ja asi ovulku mávam, aj podľa BT, aj podľa mikroskopu,aj sa vtedy tulkame, takže problém je asi niekde inde. ☹

mariettka27
5. jún 2008

a do ktorého centra chodíš? 🙂

kuspitka
5. jún 2008

Ahojte.mozem sa pripojit?

mariettka27
5. jún 2008

ja už tiež neviem,že kde to vázne...Mne doki povedal,že som v poho,ovulka vraj prebieha,mužovi ale ešte nerobili ani spermiogram.Takže sa chystáme absolvovat toto a uvidíme..A kolko máš rokov,ak sa smiem spýtat?A manžel?Posledné prieskumy hovoria,že v 70% za neplodnost môže muž a výrazne sa to zhoršuje u mužov narodených po 1981-vraj.Ja som si dlho myslela,že to je mnou a trápilo ma to dost.Ale začínam sa obávat,že problém je v manželovi.Ale beriem to tak,že nech to viazne kdekolvek,hlavne nech to nie je nezvratné... 🙂

saska1
5. jún 2008

kuspitka 🙂 jasne, že môžeš... 😉
marietka...začíname chodiť od iscaru ...ešte nemáme za sebou žiadne vyšetrenia, iba prvé vstupné...o 2cykly pojdem na HP, drahý na spermiogram, a potom ja asi na laparku...ja myslím,že problém je u mna, moja gyndačka mi zistila zvýšený prolaktín,ale ten sa stabilizoval...takže neviem...duphik v komb.s norprolacom a clostilom nepomohol... ☹

kuspitka
5. jún 2008

tak to som rada.

saska1
5. jún 2008

kuspitka...tak kukám, že ty si plná očakávania.. 😉

mariettka27
5. jún 2008

ja neverím žiadnej diagnoze na prvý krát.Všetko si treba nechat overit ešte niekým nestranným.Mne sa stalo,že na pravom vaječníku mi pred dvoma rokmi našiel môj gynekolog 8cm cystu.Porobil mi vyšetrenia a nakoniec ma poslal na laparku.Strašne som sa toho bála,ja som nikdy nemala zlomenú ani nohu a nieto ešte operácia v anestéze...brrr.A tak som sa objednala v heliose-objednali ma hned na další den.Po cyste ani chýru ani slychu,takže laparka by bola zbytočná.Teraz chodím už len do Martina,síce to mám pár km dalej,ale stojí to zato....Duphik mi síce nerobí až tak dobre,ale dá sa to vydržat...A tebe nebývalo zle z neho?

🙂 Vitaj kuspitka 🙂

saska1
5. jún 2008

vieš čo, ja to neviem posudiť, lebo ja som hned v prvý cyklus dostala od dr.norprolac/to bolo na zníž.prolaktínu/,clostil/na tvorbu vajíčok/hoci mi nikdy nerobila folikulometriu 😠 /a duphik na to špinenie...hned od začiatku brania tých tbl som bola hrozne ospalá, bolo mi zle...ale myslím že to bolo hlavne z clostilu...mám pocit,že duphik mi nerobil šarapatu...
a ako dlho chodíš do heliosu??

mariettka27
5. jún 2008

už to budú dva roky.Som tam velmi spokojná s nimi.Môj pôvodný gyndak je taký starý ufrflany chlap,od neho som sa nikdy nič poriadne nedozvedela.Nič nikdy nevysvetlil,no do hlupa...Krajkovič je super.Rozhovory s ním sú v poho,na ultrazvuku ti ukazuje čo je čo a vysvetluje.Inak do heliosu chodia aj baby z Blavy.V jednom fore mám kamošku,ktorá chodila do iscare,povedali jej,že nemajú šancu na prirodzené oplodnenie.Teraz chodí do MT a hovorí,že 100 a 1.Hlavne ten ludský prístup...

saska1
5. jún 2008

to myslíš fakt???je pravda, že na ten iscare som veľa chvály nepočula, ale doporučila ma tam známa k jednému lekárovi...tak len kvoli tomu...
do Martina by som nemala v žiadnom prípade čas cestovať...to obdivujem tie kočky čo to zvládajú...marietka idem ja kuk telku...
a tá kuspitka nám odišla??

mariettka27
5. jún 2008

ved uvidíš,za vyskúšanie nič nedáš.Možno sú to len klebety a vám pomôžu.Ked to tam bude o ničom,tak skúsite iné centrum.Ja som taký stresák a Krajkovič ma dostal v tomto smere aj psychicky do pohody.Snažím sa tomu nechat stále volný priebeh.Snád to príde....Tak idem kuknut tv aj ja....

kuspitka sa nám vyparila tak rýchlo ako sa zjavila...

Tak papa a pekný večer....

vlasta23
6. jún 2008

holky, nemate nekdo duphastan doma a nechtely byste mi prodat? Jsem v zahranici a lekari tady na vse kaslou. Spinim kazdy den, trosku a myslim, ze by mi to pomohlo. Tak mi dejte vedet

prettybaby
6. jún 2008

ahojte kocaandy.-) ahoj sasulka?🙂
marietka, hej to som mala teraz prvy cyklus - ze mi dosla mrcha - taka ze sa da povedat ze to je mrcha , poriadna na 10 den po dobrati. Ale od 5 dna po dobrati som slabulinko spinil - netrebalo nic, ani tampon ani vlozku.

kuspitka? cau, Ty tu co robis? 🙂
som akurat isla napisat, a citam dalej a kuspitka sa chcela pridat a hned zdrhla ☹

idem kuknut do nasej temicky snazilky do 25. ci aspon tam bola🙂

vlasta, ja mam, ale to je na predpisa a keby som poslala, nebudem mat co uzivat ☹

dunda80
6. jún 2008

Ahooj prettybaby 🙂 Tak ja som si bola včera dať predpísať dalšie balenie duphastonu a dala mi na dalšie 2 mesiace a ani sa ma nespýtala,že ako mi zabral a či mi to pomohlo - na úpravu.Tebe koľko predpísali balení?

prettybaby
6. jún 2008

ahj dundi, no opytat sa aspon mohla. bola si s lekarkou, ci len sestricak Ti dala recept? mne predpisali , teraz neviem, 2-3 baleniia , potom este pride a daju mi dalsie 2-3. uvidime, co to urobi

mariettka27
6. jún 2008

Dobré ránko prajem! 🙂

dunda,mne predpisuje vždy 3 balenia a tiež sa ma velmi nepýta,či to zaberá.Ale ak máš krámy velmi rozhádzané,tak to chvílu potrvá,kým sa ti to poriadne upraví.Väčšinou nestačí 1-2 balenie,berie sa to aspon pol roka.Ak ti z toho nebýva zle,tak to nerieš.Je to asi najšetrnejšia forma liečby....papa

prettybaby
6. jún 2008

baby, ja mam depku,
pisem aj do grafov III. a babenky su strasne zlate. ale ja som divna. ak chcete, kuknite do tej temy, sa mi to nechce rozisovat☹

dunda80
6. jún 2008

No bola som priamo u doktorky.Asi mala veľa roboty ☹ Aj ja som zvedavá,či aj teraz po druhom balení,príde mrcha ako minule.

dunda80
6. jún 2008

prettybaby to sú grafi z bazálnej teploty?Nikdy som si také niečo nerobila a ani neviem,ako by som si to merala,ked chodím na ranne a aj poobedné do roboty.Nemaj depku,neboj všetko bude ok 🙂

prettybaby
6. jún 2008

jaj, no proste ide iba o to, ze som z toho uz na prasky- musim zmenit taktiku 🙂
no uvidis , ja som tiez zvedava, co urobi, v pondelok posledny den beriem

dunda80
6. jún 2008

Netráp sa moja 🙂 Uvidíš,že sa nám to raz podarí a tiež budeme tehulky.Ja beriem ešte do utorka a berieš to presne v tú istú hodinu,lebo ja nie

prettybaby
6. jún 2008

mojko, nie, rano, ked si v robotke dam BEBE dobre rano , to je cca o osmej a vecer, po papani a to nie je rovnaky cas.

no a cez vikend- to podla toho kedy vstanem a papam 🙂

dunda80
6. jún 2008

ešte si smutná?Tak dobre,lebo som si myslela,či by som to nemala ak každých 12 hodín užívať.A ty si teraz v robote?Ja mám dnes voľno a a víkend robím poobede

prettybaby
6. jún 2008

dudni, uz menej 🙂 uz to ulavuje🙂 lebo som si povedala, musim byt stastan, mam mojho draheho, mame lasku, co do ust, mame kde byvat a sme dufam aj zdravi 🙂
ja som v praci, ano 🙂
dnes idem na elan🙂

prettybaby
6. jún 2008

moja, idem teraz off, pracovat,okolo obeda tu budem .-)

dunda80
6. jún 2008

no vidíš,takto si treba povedať a hned človek uvažuje trošku ináč 🙂 Aj mna to bolí,hlavne,ked sa Ta všetci vypytujú a čo bábatko nebude? nedarí sa?už mi to lezie na nervy.

Jej aj ja by som šla na elán 🙂 Tak si to tam riadne uži 🙂