Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

strihalka
17. jún 2011

@annavi no me prave doki predepsala duphaston od 15-24DC, a ja s ovulkou 23DC...ze hahaha, dlouho jsem nevedela, ze jak to mam bratnechtela jsem to brat jinak nez doki rekla,ale uz jsem dokonce cetla, ze duphaston pusobi jako HA....takze doufejme ze dojde a podrzi vajko, bo moje LF jsou tak 9-10dni ☹

strihalka
17. jún 2011

@katarina104 ahoja, tak jeste tyden a budu mit castecne vysledky z krvi...pak jeste nejaky syndrom ale to trva o 4dny dele...podle tech vysledku nasadim vitaminku na zdarnou ovulaci, jiz ted mam nasazeny duphaston sice od 15DC-24DC, ale zacnu az mi prijde ovu....mam ho nasadit kdy presne?
Aporadis zejake ty vitaminky, co fytosohja?pokud budu mit v pohode stitnou zlazu?.-)

annavi
17. jún 2011

@katarina104 no dobre moja tak dufik nebudem brat...s tym hlienikom som teda zvedava ako to dopadne...jednozne sa budeme snazit od zajtra az do 21 veho...manzelikovi dam este dnes vydýchnut.. 😀

annavi
17. jún 2011

@strihalka no tak to je sila ako to čítam, ze kolke sme mali dufík zle nasadený.. a ako sme ho papali..hmm 😠 esteze tu máme nasu katku... 🙂 co by sme si bez teba moja počali... 😅
@strihalka moja a ty teraz akoze dufík vobec neberies či ako??ja som mala tiez dufik nasadeny a to este k tomu aj pred ovulkou.čo som ja ani len netusila...a odvtedy mi aj ovulacne priznaky vymizli...a ja dufam ze ich este budem mat...jaaaj...zacinam byt z toho smutna.. 😔 ale hadam sa to upravi vsetko...

sarafortuna
17. jún 2011

dievčatá,
mávate bolesti vaječníkov počas brania duphastonu?
podľa dr.som ovulku mala pred týždnom (podľa BT nie) a mna už dva dni pobolieva raz jeden raz druhý... dávno som ich tak necítila
môže to byť z dufíku?

katarina104
17. jún 2011

@sasena033 no áno, môže to byť implantačný pokles, ale také poklesy sú aj bežné v pol LF,ak budeš teraz stúpať, tak je to tehu možné 🙂

katarina104
17. jún 2011

@strihalka počkaj si na výsledky a potom dáme vitamínky 😉 najlepšie by bolo aby si dufík dala po ovulke, to zistíš meraním teploty, sledovaním hlienu krčka alebo folikulkou, ak nie tak ho radšej nedávaj 🙂

strihalka
17. jún 2011

@katarina104 merim teplotu🙂
krcek nedokazu rozeznat🙂))a pri ovulke mam dost bolesti, nelze ji prehlidnout🙂)v ktery den se nasazuje dufik?prvni den ovulky....no to mi potom pomuzes😀 dekuji🙂
krasny vikend, v pondeli hlasim vysledky🙂

sasena033
17. jún 2011

@katarina104 no som ostala zaskocen lebo ked sa mi teplota vysplhala na 37 tak drzala tak az 2 dni pred mrchou zacala klesat ...no kazdyx cyklus je iny..ale dufam ze zajtra vyskocim uz od vcera ma boli brucho na mrchu a pichne v pravom vajku ...tak si musim pockat do pondelka..dnešs som robila test a estre tam bol malinky dusik z pregnylu ale ked vyschol uz tam nebol 🙂

katarina104
17. jún 2011

@strihalka teplota musí byť hore min, o 0,2°C , tak po 3 dňoch na 4 deň dufík, až tak sa dá potvrdiť ovulka 🙂 pekný víkend, a hoď graf ak máš,pa 🙂
@sasena033 mrcha by ti nemala prísť skôr ako 12-16 dní po ovulke 😉

beava
17. jún 2011

@sarafortuna Ahoj, aj mna bolia vajecniky, podbrusko a krize odkedy som zácala brat dufik. dnes som cca 10DC, 8 den dufiku a akurat ma to dnes vecer asi prechadza. Vcera to uz bolo neznesitelne

sarafortuna
17. jún 2011

@beava , vaječníky teraz k večeru prestali, no teraz bolí podbruško a mám pocit ako na krámy alebo ako pri tehu 😕 😕 😕 a to som asi iba 18.DC 😕

dur
17. jún 2011

@katarina104 Ahoj Katka dnes som bola u doktora a hned mi pedpisal clostil a dupaston. Ze mam pockat do 29.6 a nasadit dupaston aby som krvacala po vysadeni a potom na 5dc cyklu clostil .Robil mi utz a bol tam folik 16,5 mm a povedal ze je uz poovulacnej faze ze sa tvori zlte teliesko ci ako to povedal presne neviem ale mne sa to zda blbost nie?Povedal ze z toho nic nebude ale preco ja tomu neverim , ked tam je folik moze len tak sa stratit . BT neuznava povedal mi ze je to neverihodne ale ja si myslim svoje 😉 Sliznicu zevraj mam nizku 5,5 mm je to az take zle ze neni taka navrstvena ze by mala byt trojposchodova ci ako 😕 ved moze este narast nie?MOze byt aj nizsia preto ze som teraz slabo krvacala a spinila http://www.fertilityfriend.com/home/343dc3 Ja sa tych liekov trochu bojim tak neviem co 😢

katarina104
18. jún 2011

@dur ahoj, a už tam ten folik nie je? no trochu čudné, foliky b&y mali praskať od 20mm, počkala by som, folik rastie každým dňom cca 1-2mm, tak by mal narásť, aj sliznica spolu s ním,,počítam,že ovu by mala byť cca do 4dní,,tak uvidíme, nič teraz nedávaj sleduj si hlien a meraj ďalej snaž sa každý deň,pa 🙂

dur
18. jún 2011

@katarina104 ahoj, je tam len povedal ze je maly ze nic z toho nebude ale ja verim ze nieco bude 🙂 tak uvidime pa , pekny den 🙂

beava
18. jún 2011

@sarafortuna ahoj, som to poplietla, vcera bol 19 DC a asi 10 DPO. Dnes je 20 DC a uz ma nic neboli, je to parada ta ulava. Bola to taka bolest aku mavam 1 den menzesu. neviem, no som si to vysvetlila tak, ze telo samo malo na zaciatku bratia dufiku dost progesteronu vdaka comu som ho mala aj s dufikom nadbytok, a teraz je asi faza ked telo nestiha vytvarat progesteron (ja som mala na hormonalnom profile kratku luteal. fazu, cca 10 dni) a vdaka dufiku je to v tychto dnoch OK. to je moj laicky vyklad 🙂 alebo su to priznaky tehu 😅 tak si drzme palce

lilik15
18. jún 2011

@katarina104 ahoj katka chcem sa opytat ze ci je normalne ze mam dva dni po sebe pozitivny ovu test tak ze je testovacia ciarka oba dva dni silnejsia ako kontrolna?

sarafortuna
18. jún 2011

@beava , no kiežby to bolo nie len z toho dupahstonu... dnes už ma nebolí nič, resp. ak bolí, tak to už nestojí ani za povšimnutie 😉 😕 😕 😕 😕 😕

beava
18. jún 2011

@sarafortuna ahoj, a tiez (ak ti robili hormonalny profil) by ti mohol teraz prirodzeny progesteron klesat?

sarafortuna
18. jún 2011

@beava , ja netuším... ja si meriam BT a podľa nej som v tomto cykle bez ovulácie.. no podľa utz som už týžden PO... už sa nad tým nezamýšľam...
nepredpokladám, že by mi klesal - prečo? že prestali bolesti?
no či už umelý alebo prirodzený proges. chystá výstelku maternice a to môže byť aj cítiť...
ja len, že som mala včera podobné pocity - pobolievanie ako pri tehu, ale to môže byť práve z toho že mám dufík hoci pri prvom braní som nič necítila...
ja NETUŠIM že čo sa tam vlastne deje...

uvidíme... 😉

luciasek83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina104
18. jún 2011

@lilik15 moja všetko záleží od výšky LH , ja s ovu testami nemám skúsenosti 🙂

lilik15
19. jún 2011

@katarina104 nevadi aj tak dakujem 🙂

blanka12
19. jún 2011

ajoj mam taky problem dobrala som duphaston a menzez neprisiel ma niekto skusenosti ako to je a na ktory den ma prist menzez dakujem piste mi nela_78@azet.sk .

lilik15
19. jún 2011

@blanka12 ahoj mne vzdy po dobrati dupiku poslednej tabletky prisla mrcha za 8dni

blanka12
19. jún 2011

@lilik15 a coze tak neskoro moja mne ete nedoslo po duphastonu

lilik15
19. jún 2011

@blanka12 noo vraj by mala prist do 3dni od dobratia ale kazdy organizmus je iny..a ty si kolko dni po dobrati?

blanka12
19. jún 2011

ja som moja 5dni po dobrati blaral som ich 14 dni

blanka12
19. jún 2011

@albertova ajoj moja aj ja som ho dobrala a menzez neprisiel moja

blanka12
19. jún 2011

@albertova tak to mas moja pravdu