Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

bocianka
20. máj 2008

ahaa 🙂 som zvedava, co bude za tych 6 mesiacov, situacia bude mozno uplne ina ako teraz 😉

ivk
21. máj 2008

ahojte, misule - ja viem o tom, ze Duphaston nema ziadny vplyv na ovulaciu a ani na teplotu, mam to z jedneho odborneho materialu o duphastone. Ja som ho uzivala vzdy od 10. dna cyklu a az potom prisla ovulacia. Teploty v porovnani s cyklami, ked som ho neuzivala, boli skoro rovnake.
Duphaston som uzivala 2 cykly, teraz mi moj gynekolog povedal, ze dame prestavku a zacnem ho znova brat, ked otehotniem (dufam, ze to bude velmi skoro).

misule82
21. máj 2008

ivk: děkuju za odpověď🙂 já právě myslela, že duphaston podobně jako progesteron bude zvedat teplotu a já nepoznám jestli ovuluju. To je super, že to neovlivní. Takhle asi příští měsíc skočím k doktorce, ať mi udělá krevní testy. Moc se mi nelíbí, že mi nasadila duhpaston, aniž by věděla, co mi je. Stále doufám, že se jenom moje tělo pořád nevzpamatovalo z vysazení a vše se samo urovná 🙂

katulikzlatulik
21. máj 2008

Ahojte vsetky snazilky, a ja patrim k vam, tak preto vam pisem... mam totiz taky neviem ako to nazvat... no ved skuste precitat... pol roka sa snazime a stale nic, tak som bola na komplet vysetrenie, kde mi doktorka povedala, a taktiez do karty napisala, ze OVARIA MAJU NAZNAK POLYCYSTEKEJ STRUKTURY - chapete to?! Tak su alebo nie su polycysticke??? A v hormonalnom profile mi vyslo na 10.den, ze mam o 0,10 zvyseny testosteron a 3,0 zvyseny prolaktin a na 20. den mam zvyseny testosteron len o 0,08 a prolaktin je uz uplne v poriadku. Nasadila mi Duphaston, ktory som zacala brat vcera, a taktiez Medocriptine, ktory vobec neberiem, lebo je na prolaktin, a dokonca pri jeho uzivani musi mat par chraneny styk - dobra haluz, co? Tak som z toho mierne mimo... a este som zabudla dolezitu vec, ze som bola v januari a doktorka povedala, ze vsetko je v najlepsiom poriadku.. a o styri mesiace na to napise, ze OVARIA MAJU NAZNAK POLYCYSTEKEJ STRUKTURY???

ivk
22. máj 2008

ahojte
katulik - rada by som ti poradila, ale nie som v tom odbornik, viem len to, ze ked su polycysticke vajecniky, da sa to liecbou upravit a vtedy je aj zvyseny testosteron. MS zvykne byt vtedy bez ovulacie, tak ak si merias BT, urcite vies, ci ju mas. Ak ano, je vsetko OK. Niekedy sa tie male cysticky laparoskopicky spaluju, takze ich vlastne zlikviduju a uspesnost otehotnenia je vacsia. Tiez sa to lieci hormonmi, tak doveruj svojej lekarke, urcite vie, co robi.

katulikzlatulik
22. máj 2008

Ahoj IVK,
dik za odpoved... vies ono ma najviac na tom stve, ze mi povedala aj napisala, ze ovaria MAJU NAZNAK polycystickej struktury.. to ako keby ja som povedala, ze mam naznak kychnut.... a ci kychnem alebo nie, tak to je 50 na 50... takze TOTO sa mi nepaci... bud mam alebo nemam... tak toto ma dost zarazilo.. teraz neviem, ci ich mam polycysticke alebo nie???
Snad ma tato otazocka nebude dlho trapit... uz nech som v tom 🙂

ivk
22. máj 2008

katulik - netrap sa nad tym, urcite to vyjde 🙂, ja som po MA, tak teraz zijem len v tom, ze snad to na druhykrat tiez vyjde.

prettybaby
23. máj 2008

ivk vyjde 🙂 drzim palce

katulikzlatulik
23. máj 2008

Ahoj IVK,
NADEJ ZOMIERA POSLEDNA!!! URCITE TO VYJDE!!! A verim, ze COSKORO SA BUDEME VYTESOVAT Z FAZULIEK 🙂 DRZIM PRSTEKY!!!

sannyya
23. máj 2008

Ahojte, baby mam nejaky problem,duphaston beriem uz 4 mesiac,2x1. Doteraz mi chodili ako hodinky bez spinenia ani nic podobne,ale tento mesiac som zabudla zobrat 2 tbl. tak MS som dostala 11 maja o 2 dni neskor ako som mala. Trvala mi 8 dni co zvycajne trva 4,a potom som mala stale spinenie az na vcerajsok kde som dostala zas MS ale taku inu,krv nie cervena ale taka husta a az do cierna. A to som mala zacat novy balik liekov brat az 25 maja. Neviem co teraz robit?co sa mi to pos.alo?som uz z toho na nervy...poradte co s tym?

ivk
23. máj 2008

ahoj sannyya - neviem ti poradit, ale co keby si zavolala svojmu gynekologovi? Urcite ti poradi. Mozno sa ti len rozkolisali hormony.

sannyya
23. máj 2008

no ja skocim v utorok za nim co mam robit, ale co dovtedy?ci mam zobrat tie lieky uz zaraz alebo ako,,,a kontakt na neho nemam :(

bodzlomu
25. máj 2008

Ahojte babulky,mozem niektoru z vas poziadat o radu?Som fakt zufala ☹ Brala som totiz pol roka D a mrchu som mala ako hodinky! Vzdy na treti den po vysadeny dosla.Tak mi dr. povedal,ze to nechame naprirodu.Ovulku som mala,teda podla zmien,ktore som na sebe spozorovala,a mrcha mala prist 21.maja a stale nic ☹ Mohlo by to byt aj zo stresov?Bohuzial sa im teraz nevyhnem o tyzden mam statnice a som strasny stresman... 😒 Prosim skuste mi niekto poradit.DAKUJEM...

effi
25. máj 2008

bodzlomu - cetla jsem casto, ze se MS opozduje, myslim ze 7-10 dnu je jeste v toleranci po 14 dnech bych asi sla na vyvolavacku, myslim ze stres muze ms cyklus velmi ovlivnit..

jinak me taky napadlo jestli nehsi tehu 😅

prettybaby
25. máj 2008

bodzlomu aj mne dokina povedala ze 12 dni po vysedeni este prist nemusi ale moze
drz sa

vanilka1
26. máj 2008

Ahoj všichni. Prave jsem prosla všechny internetove diskuze a všude se piše (a to i lekaři), že duphaston potlačuje ovulaci. Ja jsem ho,ale dostala, abych otěhotněla. Po vysazeni HA jsem již menstruaci nedostala a tak mi pani doktorka předepsala duphaston. Beru ho 18-24 den cyklu a vždy druny den po vysazeni, tedy 26 den cyklu prijde menstruace. Brala jsem ho tak pul roku, pak jsme zkusily vysadit, ale zase jsem 3mesice nemenstruovala.TAk ho mam zpet.Lekarka mi nedelala, zadny hormonalni profil, jak tu vsiichni pisete, jen sono.Takze vlastne nevim ani jestli ovuluji a ted k tomu jeste info,ze duphaston se da pokladat vlastne za antikoncepci,protoze potlacuje ovulaci a tak se k nemu musi brat jeste leky na ovulaci.A ted tedy ten dotaz, povedlo se vam nektere otehotnet jen pri brani duphastonu?Tedy bez leku na vyvolani ovulace?
Omlouvam se za vycerpavajici text,ale ty diskuze me fakt vydesily.
Moc dekuji za odpovedi

alokin7
26. máj 2008

Ahoj Vanilko, určitě nepotlačuje ovulac 😉 i, ani neovlivňuje bazální teplotu. Upravuje růst sliznice, která je pak připravená k přijetí oplodněného vajíčka. Zkus si měřit teplotu a uvidíš to křivce, měla by být vidětprvní fáze nižší, po ovolaci vyšší. Nebo nic nezkoumej a nech to na doktorovi.
Mě přišla menstruace 12 den po dobrání dokonce a taky je to v pořádku. Hormonální profil ti nikdo hned neuděla, je docela drahý, něco přes 1200, jak jsem zjistila v laboratoři. Mě ho taky zatím neudělli a rovnou mi šuplu duphaston. Mimo to odálení, na které ho mám...krátký cyklus a to že jsem po něm spla skoro ve stoje nic jiného... 😖

vanilka1
26. máj 2008

Děkuju za odpoved, trosku jsi mi uklidnika.Mereni bazalni teploty u mne asi nema smysl.Pracuju v trismnenem provozu a nemohla bych ji merit pravidelne ve stejnou dobu.A po nocni je to prej taky zkresleny.TAk to asi necham na te doktorce.Jeste jednou moc diky

prettybaby
27. máj 2008

ahojte babenky, vanilka, ja tak ako alokin pise, tiez som dostala MS az na 10 den po vysadeni a urcite nepotlacuje ovulaciu, kedze mi ho lekrake predpisala, lebo asi ju nemavam casto a chceme otehotniet.
drz sa

ivk
27. máj 2008

ahojte vsetci, vanilka, tiez sa pripajam k nazorom dievcat, duphaston nepotlaca ovulaciu, len reguluje menstruacny cyklus podobne ako HA. Je to nahradny progesteron, ktory ma vplyv len na sliznicu maternice.😉

arizona
27. máj 2008

čaute babuľky,

mám problém: po vysadení HAK som nedostala mrchu, tak som isla na gyndu. lekárka mi spravila sono a nasadila duphaston. mrchu som dostala 5. deň brania, tak som lieky vysadila. teraz mám menzes 5. deň, celý čas rovnako silný - v mojom prípade slabý, a včera ma začalo pobolievať bruško, ako keby som len teraz mala dostať 😒 vôbec netuším, čo mám očakávať, či sa mi teda mrcha ešte len rozbieha (ale už pomaly týždeň) alebo mám telo úplne rozhodené z hormónov... nemáte niektorá skúsenosti s užívaním duphastonu z rovnakých dôvodov ako ja (t. j. na vyvolanie mrchy)??

ďakujem 😎

prettybaby
27. máj 2008

ahoj arizona.-)
preco Ti doktorka najprv nedala vyvolavacku?

prettybaby
27. máj 2008

mozno to je z tych hormonov, hlavne vysadenie HAk robi sarapatu. skus chvilu pockat, ci sa to neunormlani, niekedy to trva dlhsie ale musis vydrzat

arizona
27. máj 2008

pretty: ten duphaston mi dala, lebo ze vraj po vyvolavacke by som aj tak mrchu nemusela dostat. ovulku som mala, len M nikde... jasné, že vydržím, len som chcela vedieť, ako dlho sa mrchuje v takomto stave 😅

prettybaby
27. máj 2008

jaja, tak jasne .-) no ja po vysadeni som mala kratky cyklus, unormalnil sa asi pred 3 mesiacmi.

arizona
27. máj 2008

pretty: a ako dlho si mala, prosím Ťa, krátky cyklus??? som vysadila HAK vo februári a odvtedy som mala raz normálnu mrchu (po 35 dňoch) a teraz toto čudo som dostala na 54. deň. keby som mala krátky cyklus, aspoň by som bola zvedavá a čakala by som a testíkovala o 100 - 300, či sme sa riadne snažili 😎 ale takto... ovu bolesti riadne (normálne uprostred klasického 28-dňového cyklu), tak som čakala a pevne verila ďalšie 2 týždne, potom som aj testíkovala a nakoniec to vyriešil až duphaston, z ktorého som bola úplne nervná a hnusná (a to som nebrala ani týždeň, nie ešte 10 dní)... tak dúfam, že najbližšie sa zaobídem aj bez neho 😅

katulikzlatulik
27. máj 2008

Ahojte holky, ja takisto beriem Duphaston uz 8. den... na co vlastne je? na upravu cyklu to viem.. a aj na nieco ine? mne totiz doktorka vravela, ze mam naznak polycystickych (nepriehodnych) vajecnikov a ze mam zvyseny prolaktin a testosteron... tak neviem.. ja ho zatial znasam v pohode... kamoska nemala chut do jedla po nom... ale mne chuti o dusu 🙂

effi
28. máj 2008

ahojte-tak jsem me ms prisla na treti den po dobrani..dva dny predtim spineni

katulikzlatulik - jinak d je na celkovou upravu cyklu, ja ho napriklad beru protoze pred ms dlouho spinim, nektere holky berou k udrzeni tehu, nekdo pro podporu del.sliznice,...no je toho hodne 😉

prettybaby
28. máj 2008

arizona, no poviem Ti ze vysadila som v 9/06 a cyklus som mala taky, ze 18-20 dnovy asi do 2/08 - takze rok aj pol skoro, ale vies, kazde telo je ine, niekto ma dlhe cykly, niektor kratke ☹ ach jaj

katulikzlatulik
28. máj 2008

ahoj Effi, aha oki doki.. takze ja ich beriem asi pre upravu cyklu.. a tiez mam to spinenie - take hnede... a tiez chceme babo cim skor 🙂
pocuj a ako to prezivaju tvoje prsia? lebo ja, ked som dnes vstala tak som myslela, ze ma potiahnu na zem.. brutalne tazke som ich mala, ale teraz je to v norme.. ako keby mi zacali taziet 🙂 a dnes som v 22. dni.. tak mozno je to dobre znamenieeeee... uvidiiime...