Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

simib
5. nov 2009

Nie nasadil mi ho lekar az po ovulke.nemam uz krabicku,ale zatial vsade citam ze do 3dni.

katkaajurko
5. nov 2009

a kolko si po vysadeni?

slavulilienka
5. nov 2009

kopa..no ja som to s ňou už konzultovala, ona mi povedala, že to môže byť, hlavne ak sa pije menej tekutín..., no aj tak sa mi to nezdá....teraz som ho dobrala, čakám mrchu no a keď dojde, tak pôjdem k dokyne, že si dám asi pauzu, nech si organizmus oddýchne...a možno sa to podarí aj bez Duphiho a Clostilu...uvidíme..pekný deň 🙂

slavulilienka
5. nov 2009

simib...normálne by Ti po dobratí mala mrcha dojsť od troch do piatich dní....ak nie, mala by si zájsť k lekárke, alebo skúsiť testnúť či nebudú // 😉

simib
5. nov 2009

No tak dnes som 5 dni bez Duphastonu.V utorok mi brali krv aj na HCG a nič.

lorry
5. nov 2009

Ahojte moze sa uzivat duphaston aj vaginalne ? Mne doktor vravel ze ano ked mi bude zle....

kopa
5. nov 2009

Lorry to netuším, 😕 já vím že utrogestan se zavádí i vaginálně.

lorry
5. nov 2009

😒

kopa
7. nov 2009

Já jsem dneska 23DC a duphaston mám brát do 25DC.No ale začalo mě divně bolet břicho jako na MS 😅 je možné že by MS došla i při braní tablet?

kopa
8. nov 2009

Tak MS nedošla,ale břicho bolí furt.No tak jsem zvědavá...

mirm
8. nov 2009

kopa nie MS nedojde, na to som sa aj ja pytala lekarky a ona mi povedala, ze ked beriem duphaston tak MS nedojde az potom.
Aj ja mam taketo stavy, ja este vytokujem asi od 23 dna. takze pohodicka 🙂

kopa
8. nov 2009

Ahoj Mirm,
díky za odpověd.tak to jsi mě uklidnila,já bych zase pak byla ve stresu 😅 snažíme se o mimčo,tak zase šílím 😀
Hele a když máš výtok nejsi těhule? 😕

mirm
8. nov 2009

nie niesom ☹
ja mam PCO, beriem duphastom asi 4 mesiace a minuly mesiac som bola na laparke, ale aj tak nam ostava umele ☹
ale vsetko je na nieco dobre 🙂

lilianka78
10. nov 2009

Ahoj, chcela by som sa spýtať, neviete ako dlho sa asi užíva duphastom po potvrdení tehotenstva?Dakujem

kopa
10. nov 2009

Lilianka to záleží na doktorovi.Většinou se bere do 3 měsíce a třeba 2x denně 😉

michaela80
10. nov 2009

lilianka...to zalezi od lekara ...mne uz bolo povedane ze ako nahle zistim ze som tehu tak 3x1 denne do pohybov cize asi do 18 tt....

kitu
10. nov 2009

Ahojte kočky,

no som si to trošičku prečítala a som z toho jeleň, mne dal doky duphaston na upravu cyklu a aby sme otehu... vraj to podporuje ovu mi bolo povedane...beriem ho od 11. do 25 dna cyklu... a vraj je to dobre brať aj prve 3 mesiace v tehu... dnes mam 18dc, no v 14-15 dc som mala jemne bolesti- take tie ovulačne či ako sa to vola... ja som v tomto laik...

s manželom sa chystame na babo už od svadby- septembra ale akosi nam to nevydáva najskor som bola chora- brala antibiotika a teraz mi ho ako najust poslali na služobku mimo sr... tak neviem posudiť učinky dupastonu...

gerdusha
10. nov 2009

kitu, ja som tiez robila tu chybu 10 mesiacov, ked som pocuvala svojho lekara a brala som duphaston od 15 dc.
dnes som prvykrat navstivila CAR a predtym som napisala asi 15 roznym lekarom po celom ceskoslovensku s otazkou, ci duphaston pred alebo po ovulacii a vsetci,vratane dnesneho CAR jednoznacne povedali PO ovulacii.

kitu
10. nov 2009

a teda čo mam robiť? ako ho mam brať? ked doky povedal pred...? nechapem prečo mi to teda tak povedal ked vie že chceme babo...? mam si to svojvolne zmeniť a ak hej tak ako?

michaela80
10. nov 2009

kitu ja beriem duphaston 4 roky od 16 do 25 dna 2x1 denne.... cize az po ovu.... a cyklus mam v podstata stale 28-29 dnovy a ovu 14-15 dc

gerdusha
10. nov 2009

kitu, ja som svojmu doktorovi povedala, ze na internete som nasla X clankov, kde sa pise, ze duphaston az PO ovulacii, ked chce zena otehotniet, povedal mi, ze to je hlupost...proste to beriem ako jeho nevedomost.
skus to povedat aj ty tomu tvojmu, ze si nasla taketo informacie na nete a uvidis, co ti povie on na tom..ved sa ho spytaj len na jeho nazor, ze ako to je, ze si take nieco citala a zostala si v pomykove, ci si mu minule dobre rozumela, ze ty ho mas brat pred ovu. a tento mesiac by som si ho zobrala az po ovu.

ja som zazivala a zazivam presne to iste. dnes som bez vedomia tohto mojho lekara bola v CARe a tiez neviem, ako k nemu o par dni pridem s papierom od nich...

kitu
10. nov 2009

hm no som teda zvedava ýže čo mi povie... skusim to s nim vybaviť... on je taky zlatý tak dufam že mi to vysvetli... a keby som ho mala brat až po ovu ta ako ?

kitu
10. nov 2009

a teda od toho 16 dna by sa malo či to zavisí od toho kedy je ovulácia...ja som to ešte nejako nesledovala tak že by som merala bt alebo čo... tak som z toho tak trošku mimo...

lorry
11. nov 2009

ahojte nemate ani jedna take skusenosti s duphastonom ze si ho vkladate vaginalne ?

mirm
12. nov 2009

Ahojte baby,
chcela by som sa spytat, ked beriete duphaston tak po vysadeni kedy dostanete menstruaciu?
Ja beriem dup. 14-24 den a o 3 dni som vzdy dostala. Teraz som mesiac po laparke a mam dostat a nic.
dik za odpoved

vedvies
16. nov 2009

babenky, chcem sa vas opytat, ci ste po dlhodobom uzivani duphastonu pribrali ... viem ze clostylbegyt /ci ako sa to pise/ zavodnuje, alebo skor zadrzuje vodu, no ako je to s duphastonom? dakujeeeem za odpovede
prosim vas IP 😉

ella84
16. nov 2009

ahoj vedvies,ja duphaston beriem už týždeň a hrozivo mi chutí jesť a mám naliate prsia.predpísal mi ho môj lekár a hned po menštruacii ma čaka laparo.s manželom sa už viac ako pol rok snažíme o bábo a kedže mám obrovské problémy s vaječníkmi,tak to riešime takto,pretože mi povedal,že po 27mičke už nemusím vôbec otehotnieť.a ty si ako na tom?

mirm
16. nov 2009

Ahojte
mne cca 22 - 26 den cyklu hrooozne chuti jest a zavodnujem sa, ale ako nahle dostanem tak to ide zo mna von 🙂

ella84
17. nov 2009

ahoj mirm a tebe prečo predpsali?tiež máš problémy z otehotnením?

mucipuci
17. nov 2009

Ahojda holky, můžu se k vám taky přidat??? včera jsem byla u gyndr a napsala mi duphaston - od 15. do 24. DC......a chci se zeptat, máte nějaké vedlejší účinky??? přibírá se po něm??? a dá se po něm otěhotnět???? 😉

já ho mám kvůli špinění, mám prý poruchu žlutého tělíska.......díky za odpovědi 😀