Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shak29
18. dec 2012

Po prvnim potratu mi vypovědělo funkci žlutý tělísko.. Dr. mi musela předepsat duphaston , kterej sem brala do 13tt jak u syna, tak u dcery 😵

zora256
18. dec 2012

@ematko29 Ahoj,veru raz sa podarí iste,tak každé telo ináč znáša lieky a aj Duphaston.A vy ešte nemáte ani jedno bábo?Tak vám moc prajem aby vám to vyšlo už tento mesiac 😉

ematko29
18. dec 2012

@zora256 ale ano 🙂 my máme už 2dievčatá,jedna je už druháčka adruhá má 3apol roka 🙂 .len som sa musela liečiť klostilom aby som otehotnela,akrámy sa mi ani po pôrodoch neupravili stale ich viac nemám ako mám afurt dačo domna pchajú aja už nemám nervy.Najprv sme sa po tom druhom pôrode chránili aby som neotehotnela už sme neplánovali deti,ale vidím,že umna by to bol skôr zázrak otehotnieť len tak tak sme si aj prestali dávať pozor ale ako vidím ani duphaston mi neupravil tak hormony aby došlo k ovvulke lebo tehotna som neostala,ale tak mi to nič nerobí lebo už viac menej neplánujeme.ale keby bolo tak by bolo 🙂 len ma štvu tie hormony,nechcem tolko liekov pchať do seba adokedy?do prechodu?zas keby som ostala bez menzesu tak tam zas iné problémy lekárka hovorila.tak uvidím čo mi v januari povie.amám 29rokov tak si neviem predstaviť,že budem koli tomu aby som mala krámy jesť stále hormony do 50tky :(

gossa
20. dec 2012

ahojte, mne predpisal lekar Duphaston na upravu cyklu a po druhom mesiaci do skoncilo v pozitivnom tehotenskom teste 🙂

ematko29
20. dec 2012

@gossa super to je úžasné.gratulujem 🙂 a aké velké nepravidelnosti v cykle si mala?

tweetyna
23. dec 2012

baby ked prestanem uzivat duphaston po kolkych dnoch by mala prist menstruacia?

bambula111
23. dec 2012

@zora256 a pomohol? 🙂

zora256
23. dec 2012

@ematko29 Ahoj!
Tak to nie je fajn,a zas možno u teba skôr nastane prechod,či nie?Jednej známej prechod nastal už v 35rokoch.Nuž uvidíš,moc držím palčeky aby si nemusela stále brať lieky.Ja ovulku mám a predca nič sa nedeje a už 10mesiacov beriem,a z malým som už na 6mesiac bola tehu,ale to závisí aj od vztyku ako často je a či aj vdeň ovulky a od dozretých spermií a tak,proste to len tak nejde,každý mesiac je en jedna šanca,že sa podarí:-/.
@bambula111 Ako myslíš,včom pomohol?Malého mám ok,a nepotratila som ak nato myslíš.Duphaston je na to aby sa tvorilo žlté teliesko,z ktorého sa emrio živý,kým prevezme úlohu pupočná šnúra z placentou.Aby ten prestup na placentu prebehol vporiadku a nedošlo k odumretiu embria.

zora256
23. dec 2012

@tweetyna Ms dochádza až po vysadení Duphastonu behom do tých 10dní,a ak nepríde tak si treba spraviť test,a ak je negatívny tak dôjde do ďalších pár dní,a ak nie tak treba zájsť ženskému.

zora256
23. dec 2012

@gossa Gratulujem to je rýchlosť super🙂Krásne tehulkovanie prajem a zdravé bábätko🙂

bambula111
23. dec 2012

@zora256 no ja som na začiatku velmi malinko špinila a teraz ho mám zajtra vysadiť a chcem byť v pohode že sa to už nevráti, tak som iba chcela vedieť či sa nemusím báť ked ho vysadím 🙂 a dakujem že si mi to takto pekne vysvetlila 🙂

ematko29
23. dec 2012

@zora256 och tak zasa nechcela by som aby som mala tak skoro prechod,zasa tam sú iné zdravotné problémy ako osteoporoza ,rychlejšie starnutie atak.hm katastrofa čo ti poviem.uvidím v januari čo mi povie ,nakoniec my sexujeme v poslednom čase dosť nepravidelne takže k otehotneniu je u nás dosť malá šanca no neviem .ináč krásne vianoce,príjemné sviatky v kruhu blízkych Vám žienky želám 🙂

zora256
24. dec 2012

@bambula111 Ahoj!Nemáš zač,určite nič sa nestane 😉 ,už bude len lepšie,nebude ťa už ani bruško takč asto bolieť,len keď bude rýchlejšie rásť tak budeš mať pocit,pálenia a štípania v maternici🙂Ale to je len z rozťahovania sa 🙂
@ematko29 Ale tak už sú aj lieky ktoré sa berú v klimaktériu,ktoré tlmia vedľajšie účinky prechodu.Neboj bude nejako🙂A stým sexom aj my sme tak,a najmä teraz ani nemáme,lebo mám mykózu☹.Tak sa neviem dočkať 27.12.aby som mohla ísť do lekárne 🙂.A aj vám Krásne Vianoce🙂A Šťastnejší Nový rok 2013 A aj ostatným žienkam,ktoré to tu pravidelne čítate 🙂

bambula111
24. dec 2012

@zora256 ahoj, veľmi pekne ti dakujem 🙂 a ked už vravíš o tých bolestiach včera ked som si sadla, len tak tak z ničoho nič ma asi 4x za sebou tak viac pichlo v podbrušku a už potom nič, tak som z toho bola dosť vystresovaná ale hádam je všetko v poriadku 🙂 a prajem Ti krásne sviatky 🙂

zora256
24. dec 2012

@bambula111 Ahoj!
Neboj,kým nie sú rpičasto a pravidelné a najmä tlaky,tak je ok,to pichanie je z rozťahovania samaternice,vpohodke si vtedy ľahni a predýchavaj,prejde to,ak by neprechádzalo,tak je to horšie.Proste mysli nato,že je to všetko ok,a nič zlé sa nestane 😉 .Ja teraz sa trápim z mykózou a občas mám bolesti ako na ms,ale tak ms,min.do 30.12.by nemala dôjsť,tak neviem,či z mykózy,alebo žeby sa bolo zadarilo...nechám sa prekvapiť.A ďakujem,zatiaľ sviatky sú vpohodke,zatiaľ som pribrala len 0,5kg,čo je u mňa rekord,lebo zatiaľ najmenej cez sviatky som pribrala až 3kg,predtým,vždy 5kg,ale tak ešte 1.1.je ďaleko 😀.

bambula111
27. dec 2012

@zora256 ahoj, veru musím si stále zvykať na tie pekné nové pocity 🙂 a nesmiem sa nad tým tak veľmi stresovať 🙂 kvôli drobcovi je to všetko príjemné 🙂 joj tak to ti nezávidím, s tým som si aj ja užila dosť...mne na to pomohli až také tabletky čo mi dr.predpísal ktoré sa jedli a užívala som ich pol roka, ale tiež som sa s tým dlho trápila..už som si aj jedálniček upravovala...nejedla som sladké a na ranajky každý den trochu cesnaku..len teraz v týchto sviatkoch s tým sladkým je to asi horšie sa udržať 😀 myslím si že z mykozy to asi nemáš ale držím palce aby sa zadarilo 🙂 držím palčeky 🙂 noo tak sviatky dávajú zabrať na brušká 😀 uvidíš teda 1.1 :D

zora256
27. dec 2012

@bambula111 Ahoj!A vedela by si mi napísať ako sa volali to čo si brala pol roka proti mykózam?Žeby tie enzímy?Alebo čosi iné?A ako píšeš nedá sa nejesť sladké,keď človeka vábia kolekcie,a salonky😀.Tak dnes som kúpila Canesten combi snáď zaberie,zatiaľ testy nič neukazujú,dnes mám 26dc,tak sná´d nič nepokazím tou tabletou večer.
Hoc moc dúfam,že čoskoro budem aj ja tehulka🙂A ty ako sa máš?Nebýva Ti zle,alebo Ti bývalo?

bambula111
28. dec 2012

ahoj, tuším že sa volali fluco sandoz, veru aj koláčiky ked dojdeš na návštevu hned všetci núkajú a všade je toho plno :D budem držať palce aby zabral 🙂 a nezabudaj si dávať aj tú mastičku ešte 🙂 ja si myslím že tou tabletou nič nepokazíš, neboj ked sa jedno bábo už zadarilo tak sa zadarí aj druhé 🙂 ja sa mam celkom dobre, som presne z tých ktorým vôbec nebýva zle, ani raz som nevracala 🙂 iba hlava sa mi zvykla motkať a tak ale teraz je už aj to fajn 🙂

lululololulu
3. jan 2013

cawte..mam problem..vysadila som antikocnepciu a zacala som brat duphaston na upravu cyklu..teraz to bol prvz mesiac..brala som ho 20-24 den od ms jeden rano a jeden vecer a uz vyse tyzdna nic.. spala som s frajerom po dobrati duphastonu ale mali sme kondom...neviem..co ak som tehotna alebo co;;..lebo mne sa nestava,ze mi meska..

romanka923
3. jan 2013

ahoj.ja beriem duphaston uz 5 mesiacov na úpravu cyklu a aby mi to pomohlo tým pádom k otehotneniu.....cyklus som mala pavidelny az tento posledny mesiac po dobratí poslednej tabletky menzes meškaaa 🙂)

romanka923
3. jan 2013

@tweetyna na tretí den by si mala dostat..

bambula111
3. jan 2013

@zora256 och prepáč ja som ťa zabudla vtedy označiť... ahoj, tuším že sa volali fluco sandoz, veru aj koláčiky ked dojdeš na návštevu hned všetci núkajú a všade je toho plno :D budem držať palce aby zabral emoticon a nezabudaj si dávať aj tú mastičku ešte emoticon ja si myslím že tou tabletou nič nepokazíš, neboj ked sa jedno bábo už zadarilo tak sa zadarí aj druhé emoticon ja sa mam celkom dobre, som presne z tých ktorým vôbec nebýva zle, ani raz som nevracala emoticon iba hlava sa mi zvykla motkať a tak ale teraz je už aj to fajn emoticon

zora256
3. jan 2013

@bambula111 Ahoj!Prepáč ale ja som zabudla,na čo som sa ťa pítala,že si mi napísalafluco sandoz,načo to vlastne je?A to emoticon?Díky,vieš,ja v poslednom čase zabúdam,na niektoré veci,keďže veľa krát neviem kde mi hlava stojí,okolo malého neustále behám a háčkujem pritom,upratujem,at´d.Proste milión vecí,mám na starosti...Veď vieš som žienka domáca😀.
@romanka923 Ahoj!Moc Ti prajem aby si bola tehu 😉 Ja už Duphaston tentokrát budem brať už 11 cyklus☹,ale pred otehotnením som presne na 6cyklus otehotnela z malým🙂.Ale aj tak moc verím,že sa podarí,snáď už tento mesiac 😔 .Mne pred min.cyklm meškal 10dní a na 11 deň dorazil,a keď som bola tehu proste som si z meškania nič nerobila a až na 2týždeň meškania mi len ukázali testy,keďže mi neukázali hneď na začiatku nič som myslela,že iste prídu,až keď mi chrbáka kolegyňa nasadila,že by som spravila ďalší test iste som tehu,ke´ˇdže ma bradavky neskutočne šteklili,keďže ona 3tehotenstvá mala tak,tak som spravila a veru mala pravdu.Tak moc Ti prajem aby si aj ty bola🙂
@lululololulu Ahoj!
To si mala z Duphastonom počkať kým by Ti došla ms bez hak:-/ zájdi k ženskému,iste nie si tehotná,po dobratí Dupahastonu nie je ovu ovulácia je pred začatím brania Dupahtonu alebo tesne na začiatku brania.Po vysadení hak to tak býva,že mešká menzse,choď k ženskému,nech ťa prezrie a dá Ti vyvolávačku.A potom začni len brať Dupahton ako Ti lekár nariadi.

nika82
4. jan 2013

Duphaston beriem na upravu cyklu, keby ho neuzivam menzes vobec nemam

romanka923
4. jan 2013

@zora256 jej dakujeeem 🙂 no dneska menštruácia stále neprišla ale nejak som sa zabudla testovať v robote blázinec....ale zajtra ráno už idem po tom a dám vedieť dúúúfam že to víde myslite na mna 🙂))
a inak ekd si brala duphaston tak myslím že ty mi budeš vedieť pomocť 🙂)) ked si si dala poslednú tabletku tak sa ti stalo že týžden alebo viac si nedostala menštruáciu?? nemyslím prípad ked si bola tehu 🙂

bambula111
4. jan 2013

@zora256 ahoj, použiva sa na candidu a zabera to, len ked sa snažíš o bábo neviem či by si ho mohla papať, ja som ho užívala pred tým a až pol roka..je to dosť silny liek podla mna ale pomáha to 🙂 jasné chápem a ešte aj hačkuješ?? fuu ja tieto veci vôbec neovládam.. 😅

zora256
5. jan 2013

@romanka923 Ahoj!Áno stalo sa mi pred minulým cyklom mi meškala predne 10dní a na 11 deň došla☹.Moc Ti držím palčeky aby u teba to vyšlo a bola si tehu 😉 .Keď mi meškala z tehu dôvodu proste mi vôbec neprišla a ja som testovala až keď meškala 2týždeň.
@bambula111 Ahoj!
Canesten sa nepapá😀 ale z dola sa kladá a krémuje,ale,tak nie som tehu,takže neškodí,len zaberá🙂Našťastie zabral a som ok,a veru háčkujem cez Vianoce ma svokra naučila🙂Tak denne sparvím zo pár riadkov 2m dlhých a dosť ma bolia potom ruky,ale tak odýchnu si cez noc🙂Ani ja nemá k ručným prácam vzťah,ale keď ma čosi motivuje,tak to musím mať😀A teraz si robím prykrývku na postele🙂Preto musí mať 2mx2m min.ale ako som skúšala,tak aj malú posteľ zakryje pri našich😀A už mám 2mx45cm 🙂

zora256
5. jan 2013

@nika82 Ahoj!Mám jednu známu,ktorá je tiež tak sňou:-/ ale už ho berie viac rokov,a už jej aj príde sem-tam,keď vynechá Duphaston a len každý 3mesiac užíva aby jej prišiel.

ematko29
6. jan 2013

@zora256 vážne?tak snád aj mne pomôže tiež to mám tak katastrofálne,ja som myslela,že teraz ked dojdem na kontrolu v januari tak mi skusi vysadiť lebo už dlho beriem ,ale teraz ked si napísala,že to berie viac rokou aja len rok apol tak neviem či mi vysadí.by som chcela aspon skusiť 😒 vysadiť

zora256
6. jan 2013

@ematko29 Ahoj!Tak skús snáď už bude Ti aj sama chodiť pravidelne 😉 Aj ja plánujem vysadiť ak neotehotniem do marca,lebo ma nebaví chodiť stále si predpisovať a v marci sa mi mienie.