Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

sse
13. okt 2010

@katarina104 beriem ho lebo mám slabé žlté teliesko, už 9 DPO som začínala špiniť a to je veľmi skoro.

nemko
13. okt 2010

Caute kocky, je podla vas mozne otehotniet uz prvy mesiac uzivania Duphastonu?

ivca82
13. okt 2010

@nemko ak si mala ovulku, tak myslím, že áno 😉

nemko
13. okt 2010

ja ju mam stale tak dufam, ze sa dockam 🙂 teraz to uzivam prvy mesiac do nedele a potom budem cakat 😉

ivca82
14. okt 2010

@nemko a prečo ti nasadil/a dr. duphaston? Už si mala nejaké problémy? A keď máš ovulku a nemáš iné problémy, tak by to nemal byť problém s otehotnením 😉

katarina104
14. okt 2010

@sse prepáč, že sa toľko pýtam, ale kedy vieš že si mala ovuláciu,a podľa čoho to vlastne berieš lebo pozerám, že raz áno raz nie.Ty si myslíš ,že musíš mať cykly 28 dní? 🙂

katarina104
14. okt 2010

@ivca82 prečo nejdeš na laparoskopiu s tým PCO? ja som bola a pomohlo mi to k otehotneniu 🙂

katarina104
14. okt 2010

dievčence ktoré chcete otehotnieť prečítajte si toto:http://www.elep.sk/forum/d389/kedy-zacat-brat-duphasto...

sse
14. okt 2010

@katarina104 nechápem tvojej otázke hlavne tej časti, že raz áno raz nie. Ja si nemyslím že musím mať cykly 28 dní , a ovuláciu určujem podľa teplôt aj podľa hlienu, presne podľa toho čo tu prezentuješ ty 🙂

katarina104
14. okt 2010

@sse no píšeš že ak je tam P tak berieš, ale máš tam cykly bez P a z P, kedy vieš že si máš ten liek dať, no proste kedy vieš,že budeš mať nízky progesterón. Veď máš úžasné teplotné vzostupy aj v cykloch keď si liek nebrala 🙂

sse
14. okt 2010

@katarina104 beriem ho každý mesiac od mája s výnimkou cyklu jún/júl vtedy som ho zabudla začať užívať 😕 tak som ho nebrala. S novým cyklom začnem brať poslednú krabičku a potom mi ho pravdepodobne vysadí a uvidíme čo sa bude diať, samozrejme pokiaľ dovtedy neotehotniem 🙂

katarina104
14. okt 2010

@sse tak nech ti to výjde, si šikovná a pekne si to značíš, tak by sa to malo podariť,ešte ak môžem poradiť namiesto duphastonu ak ho doberieš tak je taký prírodný liek volá sa sarapis,je to lepšie ako umelina, tak vyskúšaj.Nech sa ti darí 🙂 🙂 🙂

sse
14. okt 2010

@katarina104 ďakujem veľmi pekne. Hej už som počula aj o sarapise mám ho v pláne aj sa to neupraví 🙂 Aj vám nech sa darí 🙂

ivca82
14. okt 2010

@katarina104 veď dr. mi laparoskopiu aj odporúča, len som chcela ešte počkať, že čo ak nááááááhodou 😅 😅 teraz sme sa dohodli, že mám "pauzu" s kontrolami, lebo som chodila na folikometriu každý týždeň, a hlavne po psychickej stránke mi to nerobilo dobre, další keď dobriem tento cyklus duphaston a další začnem brať clostyl, tak už sa asi s ním dohodnem, že vlastne nemám na čo čakať (aj keď mi to on už nie raz povedal 😔 )

katarina104
14. okt 2010

@ivca82 len choď uvidíš pomôže neber zbytočne tie umeliny 🙂

nemko
14. okt 2010

@ivca82 Duphaston mi nasadila kvoli tomu, ze mi zacal skakat cyklus z 28 na 37 dni

eninka27
14. okt 2010

@mrnous1 no ved uvidis, drzim prsteeky 🙂 , ja si ich davam rano vecer ale samozrejme je aj psychika k tomu velmi podstatna, musis aj verit, ze Ti zaberu 😉

katarina104
15. okt 2010

@nemko ja si myslím že stým duphastonom neotehotneješ, ono ti cyklus upraví, ale bez ovulácie, tú by si mala pri cykle 37 dní okolo 23 dňa.Nie je to až také zlé 37 dňový cyklus. 🙂

nemko
15. okt 2010

@katarina104 ja ovulaciu mam stale 🙂 prosim ta len ma tu nezacni presviedcat na neviem ake metody a podobne, mne tie podla Teba "umeliny"neprekazuju a asi maju svoje opodstatnenie 🙂

katarina104
15. okt 2010

@nemko snažím sa len pomôcť, prirodzenou cestou k otehotneniu, ja ti len vravím čo je pravda 🙂 ak budeš chcieť, tak si prečítaj niečo o tom duphastone http://www.elep.sk/forum/d389/kedy-zacat-brat-d...

nemko
15. okt 2010

ja som to citala, ovulaciu neblokuje pokial by sme sa mali bavit o tom 😉

katarina104
15. okt 2010

@nemko asi si zle čítala, umelo zvyšuje hladinu progesterónu, a ovulácia sa zablokuje 🙂 , je to dobré brať ženám ktoré sú si isté, že už ovuláciu mali, a na udržanie tehotenstva pri nízkej hladine progesterónu. 😉

ladybirds
15. okt 2010

ahojte, mne dnes doki predpisal duphaston, som na zac. tehu, 4tyzden, a embryo sa vyvija pomalsie ako by sa malo... takze mi hrozi potrat.. myslite, ze by som sa mala dat vypisat na pnku??? neviem, co mam robit, nechcela by som nieco podcenit..

nemko
15. okt 2010

@katarina104 ja neviem ci ty si lekarka, ale asi by si si to mala precitat cele OVU neblokuje a viem to aj z inych stranok a ked som sa spytala na toto MUDr.v centre tak sa zacala smiat, ze z akej mudrej stranky to mam 🙂) ani som jej nemusela dat odpoved odpovedala si nazov stranky sama 😀 a asi ovu neblokuje kedze som ju mala Katuska 😉 ci ja som snaaaaaad inaaaaa ??? 🙂

lemge
15. okt 2010

ahojte.brala som davnejsie duphaston 6 cyklov,a ostala som tehotna.nic ine som nebrala.teraz ho beriem tiez,chceme druhe babo.tiez som sa docitala na nete o tomto lieku vselico,ze blokuje ovulaciu...tak som sa na to spytala svojho dr.povedal mi ,ze mam byt kludna,ze dufik nema vplyv na ovulaciu...ja mu verim 😉 no ale je pravda ze ma sleduje folikulometriou-...

katarina104
15. okt 2010

@nemko ja doktorka nie som ale tá pani čo na to odpovedá doktorka je. 🙂 tak sa len snaž, ak si myslíš, že ti tie lieky pomôžu 😉

katuskad
15. okt 2010

no aj ja beriem duphaston. lekár mi najprv skontroloval aký veľký mám folikul a skonštatoval, že ovulka nastane do dvoch dní, čiže na 14.-15. deň cyklu a liečiky mi nasadil od 17. do 27. dňa cyklu a ked otehotniem tak každý deň.

nemko
15. okt 2010

Progesterón

Ženský pohlavný hormón produkovaný žltým telieskom počas druhej polovice menštruačného cyklu. Je zodpovedný za zmeny štruktúry výstelky maternice tak, aby bola pripravená na prijatie a uhniezdenie oplodneného vajíčka. Prítomnosť progesterónu je dobrým indikátorom ovulácie. Keďže spôsobuje mierne zvýšenie bazálnej teploty, meranie a zaznamenávanie bazálnej teploty môže poslúžiť na sledovanie prítomnosti ovulácie, plodných a neplodných dní a porúch hormonálnej regulácie.
Testosterón

Mužský pohlavný hormón, v čase vývoja plodu má vplyv na vznik mužských pohlavných orgánov, v puberte sa podieľa na vývoji druhotných pohlavných znakov. Je nevyhnutný pre správnu tvorbu spermií.

Existuje hypotetická diagnóza, tzv. nedostatočnosť žltého telieska, pri ktorom teliesko akoby produkovalo menej progesteronu. Prejaví sa to predčasným menštruačným krvácaním, či špinením pred menštruáciou. Táto diagnóza je však trochu iluzórna, pretože hladiny progesteronu nie sú konštantné, menia sa a vlastne nikto nevie, čo všetko ich ovplyvňuje.
Činnosť žltého telieska sa nedá vlastne nejako ovplyvniť, dá sa doplniť progesteron vo forme lieku ako je Duphaston alebo Utrogestan.
To zlte teliesko asi tymi "Tvojimi"metodami telo nevycaruje 🙂

erickaa
15. okt 2010

Duphaston, určite ovulku nestopne..Ale zasa na druhú stranu ani nevyvolá. Dáva sa na úpravu cyklu, a v prípade, že sú cykly anovulačné, tak sa potom stimuluje ovulácia. Ale v prípade, že by ovulácia došla aj sama, alebo sa vyvolá "umelo", tak ju duphaston určite nestopne.. Lebo duphaston pôsobí na maternicu a nie na vajíčka.

nemko
15. okt 2010

som rada, ze nie som sama, ktora podla "MUDR"katarina104 trepe 🙂 aj ja ho beriem od 16 dna do 26 a ked otehotniem tak ho budem brat stale 😉