Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

akejka
28. jan 2009

Aj ja sa pripájam k mamičkám, ktorým Duphaston pomohol otehotnieť. Na 1. mimi sme čakali vyše roka, išla som odborníkovi do Nitry doc. Mlynčekovi, ktorý mi odhalil cystu na vaječníku, nasadil Duphaston a už najbližšia menštruácia neprišla. Hneď som otehotnela. V´ˇdka doc. Mlynčekovi a vďaka Duphastonu !

lenusska
28. jan 2009

Ahojte mozem sa pridat ??...

Potrebujem radu - Vcera mi DR predpisal duphaston ...Mam ho brat podla DR od 15DC pocas 12 dni 2xdenne 1 tabl...Ale baby mi pisu ze mam az po ovulke brat..tak co mam robit ????? meram aj BT cykly som mala kratsie 25-26 dni ovulka bola raz na 15 a raz na 16DC...

annavi
28. jan 2009

lenuska D ber tak ako ti predpisal Dr.....ovulka s tym nic nema spolocne...mne to asi tiez tak vyslo ze som D zacala brat v den ovulky..ja neviem..no uvidime....mrcha mi este nedosla a to som uz druhy dnik bez D....este osem dniii 😅
jeej akejka...no duuufam ze D pomoze aj nam ostatným k otehulkovaniu..... 😵

lenusska
28. jan 2009

annavi - jak osem dni?...ako dlho ho beres?

annavi
28. jan 2009

lenuska ak beries D tak mrcha by mala dojst do 10-tich dni...no a kedze som uz dva dni po dobrati D tak mrcha ma este osem dni do príchodu...😅

evcam
28. jan 2009

ahojte no tak ja sa pridam tiez do vasej diskusie. ja beriem duphaston prvy krat od 15 do 25DC 2krat1 tabletu koncim v sobotu. beriem ho preto lebo som mala v novembri abort a snazime sa o mimi. baby chcela som sa vas spytat mne po D nic take nie je akurat ma bolia prsia a podbrusko je to normalne? v letaku take nic nie je napisane. tiez mi ho doktor predpisal aby sa skor podarilo oteho. inak myslim, ze menzes by mal prist standartne do 3 dni od dobratia. tak som zvedava.

lenusska
28. jan 2009

annavi - jaj a to su potom take dlhe cyskly s D....kým doberem budem 27DC..

evcam - ja zacinam prvý krat v nedelu

annavi
28. jan 2009

ale lenusska nie...nemusis mat dlhe cykly.....ved mas D brat od 15 DC...tak ho ber 10 dni t. j. jedno balenie po 2x1 tbl denne, skoncis 25 DC a potom dostanes mrchu...ak dostanes..ak nie tak jedine tehu 😎
evcam bud je to mrcha prichadzajuca alebo aj tehu priznaky..no ved uvidis......jaa som mala v posledny den bolesti...take mrchovske..som musela tabletku zobrat od bolesti....a cajikovala som tak to preslo...vcera som este trosicku mala bolesti ale dnes nic..tak neviem...špiniť nešpinim tak uvidim...som zvedava kedy sa raci mrchavej dojst 🙄

evcam
28. jan 2009

annavi no mna bolelo brucho asi na 20DC ale tak nehorazne, ze som myslela, ze mrsina ide. ja sice nemavam ziadne priznaky, ze by mala mrcha prist ani brucho ani ceciky. takto ma bolelo brucho ked som maleho cakala. pred porodom som mavalo tieto predmenstruacne stavy, ale po porode ako keby utal. tak som zostala v soku, ze co to je. inak ceciky mi riadne narastli hadam o cislo. vam nenarastli. no ja tiez nespinim citim sa dobre akurat na tie spominane bolesti. nemam ziadne vykyvy nalad.

annavi
28. jan 2009

evcam a teraz si aky DC??

evcam
28. jan 2009

annavi no akurat to ratam predtym som sa zle vyjadrila tie bolesti boli asi v 18DC no beriem ho od minuleho stvrtku a v nedelu som mala bolesti podbruska. dnes som tusim 21 alebo 22dc. som z toho jelen. podbrusko ma pobolieva uz len sem tam ale ceciky su riadne naliate a aj ma bolia. no neviem co si mam o tom mysliet.
inak mozno si tehu nie?

annavi
28. jan 2009

no evcam ja neviem..vyzera to aj na tehu ..a ak si mala taketo stavy aj pri prvom babu taaak ..co ja viem.. 😵
ja ci som tehu??no ja pochybujem ze sa nam so zacatim D zadarilo na prvy šup........pochybujem.........si myslim ze mrcha dojde......

xradka
28. jan 2009

Ahoj holky, tak jsem dnes byla u své gyn. a taky mi předepsala D.Mám ho brát 16-25 DC.Tak jsem zvědavá. Mršku mám taky jak se jí zachce - 22den, 25den a teď už to je 33 den, dle ultrazvuku to nevypadá, že by chtěla začít, tak uvidíme. Prostě - čert aby se v tom vyznal. Moc mě potěšilo, že řada z vás tu píše, jak jim D pomohl k těhotenství. Tak třeba se přidám brzy do skupiny těhu 🙂

lenusska
28. jan 2009

annavi - mam brat 12 dni...hmm

evcam
28. jan 2009

annavi no ja tomu nejak neverim tiez, ze by to vyslo hned na prvy sup po duphastone.
a tie prsia sa ti nezvacsili po dcku? ja som normalne v soku som si musela vcera kupit novu podprdu co sa nezmestim do starych.

akejka
28. jan 2009

evcam:
ja som tiež neverila, pomaly som bola adept na umelé oplodnenie. A vyšlo mi to hneď na prvý raz... 🙂
A ten istý dr. liečil ešte jeden pár, ktorý nemohli mať 7 rokov deti a otehotneli na prvý raz vďaka Duphastonu.

Držím Vám všetkým palce, nech Vám to vyjde ako mne...ako tu tak čítam, dosť veľa žian otehotnelo práve vďaka Duphastonu.

korenka
28. jan 2009

ahoj annavi,ešte nič???????koľký si DC? brala si do 25 DC?

deb
28. jan 2009

Nechápem, prečo mi potom také napísal lekár... kde je pravda, to netuším. To asi nezávisí priamo na Duphasone, ale na zdrav. stave budúcej mamičky. Pri tomto lieku píšu čosik o žltom teliesku... Kto s tým má problém, mu to pomôže. Kto však má úplne iné problémy, o čom ani sám lekár nevie, tak mu to nepomôže... tak len treba dúfať 🙂

korenka
28. jan 2009

akejka......kiežby aj my sme čoskoro tehu ako ty!!!!!!!!!!! 😵
mne sa tiež zväčšili prsia o trochu,ale to sa mi vracajú do normálu,lebo mne po druhom potrate strašne schudli prsia,o 2 čísla!!!aj celkovo zmenili tvar,sú škaredšie,žiaľ......... 😒

zuzanabb
28. jan 2009

ahojte baby, tak ja som zatial brala dufik dva mesiace a pocas nich mi trochu narastli kozy 😅 a tak isto su pocas brania duphastonu strasne citlive. Podbrusko pobolievalo tak isto. Beriem ho od 15DC 10 dni 2x denne a mrcha mi prisla vzdy na treti den po dobrani poslednej tabletky. Ale tento posledny mesiac som mala hrozne bolesti prvy den menzesu, doteraz som nic take este nezazila 😝
mne ho tiez predpisala na upravu cyklu (lebo som mala od 23 - 37 dnove cykly) a na rychlejsie otehotnenie... tak uvidime 😉 zatial sa nezadarilo....

korenka
28. jan 2009

ahoj zuzi 😉 ,tak aj tebe rastúúúúúúúú??????
aj ja som mala tieto prvé hrozné krámy,dúfam,že nebudem mať aj tie ďalšie také isté 😒
koľký deň si teraz?ja 18 DC,takže sa mi to blíži........

shaarka
28. jan 2009

baby, neverim vlastnym ociam, co tu citam.
mne D vobec nic nerobi. ani vacsie prsia, ani citlivejsie, ani hrozne kramy, skratka nic. ziadnu zmenu nepocitujem. to je uplne divne...

zuzanabb
28. jan 2009

korenka, ja som skoncila kramy a som 6 DC takze zacinam treti cyklus brania dufiku...
shaarka, mne to prvy mesiac tiez velmi nic nerobilo ale az tento druhy som myslela, ze mi maternica vypadne a ze ju stratim cestou ako ma vsetko bolelo 😝 ...a kozy su mierne napnutejsie a tym padom mam pocit, ze su vacsie a mozno aj su, len zase nie tak, ze by som si musela kupovat novu podprdu 😉

shaarka
28. jan 2009

som sa pre istou opytala muzika, ci si vsimol, ze by som mala vacsie cicky. a on na to, ze hmmm... ja som s tebou kazdy den, tak ako to mam vidiet? vzdy si mala velke... 😀 😀 😀 😀 😀 som sa rehotala. lebo nemam velke, ale ich mam rozlahle do plochy, tak to pletie 😀 😀 😀

zuzanabb
28. jan 2009

shaarka 😀 😀 😀 no vidis a chces mat este vacsiu plochu? nie? tak sa nestresuj, ze nerastu 😵 moj si to inak tiez nevsimol, takze to bude asi fatamorgana kedze mam minus jednotky a kazde zvacsenie vitam s otvorenou narucou 😀

annavi
29. jan 2009

krasne ranko baby 😎
ja som dnes 3 dnik po dobrati D ale mrcha nikde.......nemrozumiem...bolesti uz nemam.......leen babulky moje akurat som dosla z WCka...prislo mi normalne zle ..od zaludka...kedze som este nic nestihla spapat tak ma len tak napinalo..no nerozumiem...moze to byt nejaky priznak po dobrati D????neviete??? 😕

evavs
29. jan 2009

Ahoj, nebudeš spíš těhu? Jaké jsi mívala cykly bez D?

annavi
29. jan 2009

evavs si nemyslim ze som tehu..cykly som mavala 33 - 38 dnove..kvoli tomu beriem aj D....
nechapem.........si myslim ze to z tohto D.... 😒

evavs
29. jan 2009

Aha, já mám cykly strašně krátké, takže kdybych měla jen den zpoždění tak už blázním s testem 😀 Mám pocit, že je slabý, ale počkám, jestli si tělo třeba nezvykne....ještě mám D brát 4 dny a včera jsem večer trošku špinila, teď zase nic, ale bolí mě už břicho, takže se cyklus moc neprodlužuje. Myslím, že u tebe to bude taky chtít čas, než si tělo na D zvykne. Holky občas říkají, že je jim špatně. Možná si vzít D až po jídle... určitě to chce čas, než se všecko srovná.

annavi
29. jan 2009

evas ale ja uz D neberiem