Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

lucka2405
24. mar 2013

@fachy ahoj u mna vyzera ze ju spustil pozri moje grafy: http://www.fertilityfriend.com/home/3ce8a6 ale az 5cyklus uzivania

weru3ka
26. mar 2013

@terezicka ahoj mozem sa poradit som citala ze si tiez uzivala duphaston ako poomoc k otehotneniu mne ho tiez predpisala ale vobec mi nerobila hormonalny profil ziadne vysetrenia....mylsis ze by som hjo mala uzivat aj bez toho hormonalneho profilu?dakujem

weru3ka
26. mar 2013

@leeena_4 ahoj mozem sa pstat mne dokotrka predpisala duphaston bez hormonalneho profilu vobec mi nerobi vysetrenia...ale hlavne ze mi ho nasadila neviem ccci ho mama zaćat brat prpsoim nevies poradit?🙂

leeena_4
26. mar 2013

@weru3ka on ten hormonální profil je dost drahý, takže spousta doktorů nasadí nejdřív duphík, nebo utrogestan či proveru (vše to samé) a až když to nezabere, pídí se po ovulaci a HP dělají až jako bůh ví kolikátý krok, nebo až v CARu. Ty ho máš proč nasazený? kvůli nepravidelné MS? a od jakého dne cyklu? zkoušela jsi ovutesty, jestli víš, kdy máš ovulaci? Promiň, že toliko tázek, ale bez nich neumím moc poradit 😉

weru3ka
26. mar 2013

🙂 jasen som rada ze tu vobec niekto odpoveda🙂 no hej presne koli cyklom mala som nepravidelne..jasen merala som si bazalnu teplotu takze som vedela pokazde sme to aj vyuzili ale aj tak sa nepodarilo..dala mi ho od 17 dna cyklu.31 mam zacat uzivat.Len som aj sklamana z toho lebo mavam casto zapaly moc.ciest som citala ze to upchava vajcovody ale nechcela mi nic robit..mala by som ju vymenit?ja by som si ten profil aj zaplatila:D

terezicka
26. mar 2013

@weru3ka ahoj, no áno brala som ho ale to bolo už skoro pred 6r, predpísal mi ho gynekolog, ale ja som potom toho gynekologa zmenila, počas brania duphastonu mi blbol cyklus ešte viac, neotehonela som. zmenila som gynekologa ktorý ako prvé povedal, že duphaston nie sú vhodné lieky na pomoc k otehotneniu...ak sa snažíte už dlhšie o bábo, treba sa popýtať na folikulometriu, tam ti presne zistia či máš ovuláciu a podľa toho sa bude dalej postupovať

weru3ka
27. mar 2013

@leeena_4 zabudla som ta oznacit prepac a prosim ta mozes mi odpovedat?🙂

weru3ka
27. mar 2013

@terezicka no sak ja som sa popytakla na ine vysetrenie kedze som mavala aj zappaly ale ona nic nechce riesit...najradsej by som si nasla sukormnu ambulanciu lebo mam pocit ked zaplatis tak ti spravia...co uz ale dakujem ja zatial neviem ako mi bude ucinkovat beriem ho az od 31..ale tiez som citalal ze neni na otehotnenie.

lucka2405
27. mar 2013

pomohol niektorej z vas k otehotneniu iba duphaston?? Po akom case?? Ja by som bez neho mala cyklus dlhy aj 90 dni.

leeena_4
27. mar 2013

@weru3ka no, řekla bych, že chceš hormonální profil a kolem půlky cyklu utz, aby se vidělo, jestli máš opravdu ovulaci. Jinak bych jí asi řekla, že chceš i místo duphastonu utrogestan. Je to stejná účinná látka, ale je vhodnější k otěhotnění. Jinak samotný duphaston, nebo utrogestan k otěhotnění přímo nevedou, spíš pomáhají srovnat cyklus a někdy nastartují ovulaci, ale pokud ovulaci máš, asi to není úplně ideální způsob, musí tam být asi jiný zádrhel, na který je třeba přijít a to se přijde jen různými vyšetřeními - základní je ten hormonální profil. Pokud ti ho nechce udělat, asi bych jí změnila. Čas je drahý a cpát se zbytečně hormony není nic dobrého 😉

viluska
27. mar 2013

Ahojte, ja som tu už písala. Začala som užívať duphaston a po doužívaní prvej dávky som dostala výtok po dvoch dňoch taký krvavo hnedý. Tak som sa chcela opýtať či to mám brať ako menzes a odpočítať si od prvého dňa a na 12 deň začať zase užívať duphaston? Ale zdá sa mi to skoro. Posledný menzes mi začal 3.3 tento mesiac. Ďakujem veľmi pekne zatiaľ ahojte...

weru3ka
28. mar 2013

@leeena_4 ano chela by som ale sak pocakm tie tri mesiace ako mi povedala a pojdem na kontrolu uvidim ci i povie....aj som citalal veru ze neni na otehotnenie ale aspon mi spravi cyklus troska sak uvidim🙂) a vy ste sa ako dlho snazili ak smiem spytat?🙂

leeena_4
28. mar 2013

@weru3ka no poprvé rok a čtvrt vyšlo nám první IUI, ale bohužel těhotenství skončilo přerušením (miminko bylo nemocné). No a druhé těhotenství nám opět vyšlo první IUI. Já jsem sama bez stimulace injekcemi neměla ovulaci, protože mám polycystické vaječníky.

stela91
29. mar 2013

ahojte ani neviem odkial zacat...prosim poradte:bola som v Care na HP, tak kvoli tomu mi Dr. vysadila Duphaston...ked som jej 22.den cyklu volala ake mam vysledky cca..tak povedala, ze pravdepodobne ovulacia nenastala, mam si dat Duphaston hned a brat ho 10dni...no a mne sa ten cyklus teraz riadne natiahol...tak som si dala prvu tabletku v ten den...a poslednu som mala teraz v pondelok rano...a odvtedy cakam MS..myslela som si ze dojde hned alebo aspon tak po dvoch dnoch...no uz je 37.den cyklu ...tak cakam ...moze sa stat ze mi nepride kvoli cyste?mam 3cm na lavom vajecniku...ale zas ked som brala minuly rok od oktobra duphaston tak mi menzes dosiel do tych troch dnoch a menzes som mala tak 26 raz 29.den...tak teraz neviem cim to bude..bolesti nemam ziadne, prsia ma nebolia..ako keby ani ten menzes nemal prist...a trosku mam problem s mocovym mechurom...poradite baby??????????

stela91
31. mar 2013

Baby co sunku papate, ze mi tu nikto neodpisuje 🙂 ?uz ma bolia aj prisia aj tlaky v bruchu a krize...slakne ma uz nech skoncia sviatky nech nabehnem k svojmu dr.

stankasamkova
3. apr 2013

@lucka2405 ano nic ine iba duphaston a hned po vysadeni som otehotnela a teraz neberiem nic iba doplnok vyzivy kyselinu listovu a to len do tretieho mesiaca.

lucka2405
4. apr 2013

@stankasamkova a kolko si ho brala??

lucka2405
4. apr 2013

@stankasamkova uz som si to precitala 🙂

mirka2305
7. apr 2013

Dobre rano baby.ja idem brat Duphaston od 9.aprila teda od 16-25DC.Chodila som na vyvolavacky ta mi teraz lekar predpisal tieto lieky,ale o tom som nechcela.minule som tu citala od nejakej baby prispevok,ze mala bolesti v podbrusku ako na kramy a,zesa citila tak cudne ako keby cakala mimi a aj cakala.no a ja mam tieztake pocity,robila som si test,ale nic pred 6 dnami bol den pocatia a ked som sa zdoverila kamaratke tak mi povedala,ze to je este skoro na test mate tiez ten isty nazor?a k tym tabletam myslite si,ze ked ich budem brat a daj boh aby som cakala babo neublizia mu? ☹ dakujem vam za odpovede

evicka575
7. apr 2013

@mirka2305 ahoj co sa tyka duphastonu babatku neublizia,bezne sa beru aj pocas tehotenstva.ja som ich brala pred tehu a aj pocas tehu do 4.mesiaca.a 6.dni po pocati je naozaj velmi malo na to aby ti test vysiel pozitivny,pockaj este tyzden a skus si urobit test😀

mirka2305
7. apr 2013

@evicka575 dakujem ti evička prosim ta mysli na mna nech sa podari lebo som zufala ☹

evicka575
7. apr 2013

@mirka2305 ja viem ze sa to lahko hovori ale ziadny stres,stres babatku najviac skodi.Neboj vsetko bude OK daj mi potom vediet ako si dopadla 🙂

gabkka
8. apr 2013

Ahojte cchem sa spýtat či môžem brat duphaston ked som dostala menštrucia? bolo to presne v ten den ked som mala uzit duphaston.
dakujem

viluska
8. apr 2013

@gabkka Ahoj, no mne doktorka povedala, že keď dostanem menzes na deň ako by som mala brať lieky tak ho mám brať a pokračovať ďalej. To sa Ti upravuje podľa mňa. Ja by som to brala a pokračovala. Skús zavolať lekárovi ak chceš a uvidíš.

gabca84
9. apr 2013

@pavlinka3 Ahoj chci jse zeptat byla jsme na IUI a dostala jsme na uhnizdeni Duphaston jenze dneka uz je to 16 den od IUI a menstruace mela dorazit 6 nedorazila na testu nic jak jsi to mela ty dekuju

gabca84
9. apr 2013

Ahoj chci jse zeptat byla jsem na IUI a dostal jsem Duphaston na zahnizdeni 🙂 na 10 dnu brala jsme ho od druhého dne rano a vecer ted je to 16 co jsem po IUI ale menstruace nedorazia a na testu nic tak jsem chci zeptat jakou skusenost mate s Duphaston

gabkka
10. apr 2013

dakujem viluska za odpoved

jane_s
21. apr 2013

@gabca84 Ahojky kočko, jak to dopadlo s tím duphastonem? Ona zastaví MS dokud ho nevysadíš?

gabca84
22. apr 2013

@jane_s ahoj jj presne tak zastavi to ms a kdyz ho vysadis tak to bud dostanes nebo ne 🙂

anuska3107
22. apr 2013

ja som zacala tento mesiac tiez uzivat duphaston ale doktor mi ho nasadil az na 28 den preco tak neskoro? neviete noiektora?