Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

simulin
20. nov 2007

Ahoj christla,
Estrofem beru druhý měsíce, doktor mi ho předepsal zatím na tři měsíce.Vedlejší účinky zatím nijak nepociťuju. Jen mám strach z rakoviny prsu, která je popsána v příbalovém letáku. Moje babička ji totiž před pěti lety měla. ☹ Za 14 dní jdu k doktorovi, tak se na to musím zeptat.
A jaké jsi měla vedlejší účinky? A na co jsi vůbec estrofem brala a jak jsi ho měla užívat?

zuest
22. nov 2007

ahojte
uz 3 cyklus mám týždeň pred očakávanou menštruáciou špinenie niekedy slabé krvácanie. Normálna menštruácia však príde načas na 28 deň cyklu. Volala som dnes lekárovi a sestrička mi povedala, že pravdepodobne budem musieť užívať hormóny. Nasadzujú lekári v takomto prípade Duphaston?

simulin
22. nov 2007

Ahoj zuest, i já jsem měla takové problémy jako ty,vždycky tak 5-7 dnů jsem před očekávanou menstruací špinila a pak jsem to normálně dostala většinou po 30-ti dnech. Doktor mi nasadil Duphaston, ten beru 18DC, 2X denně deset dnů, po dobrání mi menstruace příjde cca 2-3 den. Zatím ho užívám druhý měsíc-zrovna dnes končím. Špinění přestalo. 🙂

zuest
23. nov 2007

ahoj simulin, dakujem za odpoved. Som rada ze som stretla niekoho kto ma podobny problem a vdaka liekom sa mu to upravilo. Pravdupovediac, ma vcera dost vylakalo, ked mi sestericka povedala, ze asi mi budu musiet nasadit hormony. Na prehliadku idem az za 2 tyzdne, tak som zvedava ako dopadnem.
A ak sa ta mozem spytat, vy snazilkujete? Alebo mozete az ked sa ti to upravi? lebo mi sme prave druhy mesiac zacali snazilkovat a ako naschval mi zacali tieto problemy. Dovtedy nic.

simulin
26. nov 2007

ahoj zuest,
s manželem snažilkujeme, už je to skoro rok, co to zkoušíme, i když manžel jezdí domů jen na víkend, protože pracuje mimo. Tak že to mě zatím uklidňuje, jelikož jsme se třeba zatím netrefili do plodných dnů 😅 . Proto jsem si teď začala měřit BT, abych aspoň věděla, jeslti ovuluju nebo ne.
Tak že snažilkovat můžeš, i když máš hormony. Tak že hurá na to. 😀
A ať se vám brzy zadaří. 😉

zuest
26. nov 2007

ahoj simulin. Aj ja mam manzela doma len cez vikendy, takze sme na tom podobne. 😉

giovannajana
28. nov 2007

Ahojte!
Chcela by som sa pridať k diskusii o Duphastone. Ja ho síce beriem len prvý cyklus, teda dnes štvrtý deň od 15.dňa cyklu. Lekárka mi ho predpísala preto, lebo odkedy sa snažíme o druhé bábo, cyklus sa mi skrátil o 5 dní, čo u mňa nebolo bežné. Tak som sa bola poradiť. Lekárka mi vysvetlila, že hoci vajíčko už mohlo byť oplodnené, tým, že je doba od ovulácie po menštruáciu kratšia ako 10 dní a M je silná, tak sa tam nestihne zahniezdiť a vyplaví sa z tela von. Duphaston mi predpísala na úpravu cyklu aj na udržanie prípadného tehotenstva. Okrem toho už asi piaty mesiac beriem Calibrum Baby plan. Tak uvidím, či M príde. Držte palce.

simulin
28. nov 2007

Ahojky giovannajana, můžu se zeptat kolik dní v měsíci ho bereš? Já ho beru od 18DC, deset dní. Teď už to mám šestý den od vysazení a ještě jsem to nedostala, jen špiním. Neříkal ti doktor za jak dlouho po dobrání duphastonu by se ti měla dostavit menstruace? Na kontrolu jdu až příští týden a nevím jak dlouho mám čekat. 😒

giovannajana
29. nov 2007

Mala by som ho brať od 15. dňa cyklu 12 dní ráno a večer. Teraz je to len prvý cyklus, čo ho beriem, takže neviem, ako bude účinkovať na mňa. Potom daj vedieť, ako dopadla kontrola, či je to bežné, aby si tak dlho len špinila. Držím palce.

tatiana82
29. nov 2007

ahojte. simulin ja berem duph. druhy mesiac, 15DC - 25DC a prvy mesiac mi meskal viac ako tyzden a tento mesiac asi 5 dni. Podla mna teda by bolo dobre zacat ho brat skor ako na 18DC... ja to tiez skusim posunut tak o dva dni a uvidim...
inak v tom letaku je napisane na men. brat ho od 11DC ale to sa mi zda zase skoro.

simulin
29. nov 2007

Ahoj tatiana82, díky aspoň vím, že nejsem sama. Dneska ráno se mi MS dostavila, tak že to trvalo 7 dní po vysazení. Příště to zkusím vzít taky dřív. Ale jelikož si měřím BT, tak se budu snažit to brát až po ovulce, protože jsem někde četla, že ji to může zablokovat. V pondělí jdu k doktorovi, tak se ho na to zkusím zeptat.
I když teď v tom mám trochu zmatek, protože duphaston mám brát vlastně 18 den Estrofemu ( to mám hormon na podporu estrogenu) a ten mám dneska osmý den, čili za deset dní bych měla brát duphaston a to se mi zdá zase brzy, to nebudu mít ještě ani ovulku. No určitě se na to budu muset v pondělí zeptat.

tatiana82
29. nov 2007

no ved to ze je to tazke odhadnut a navyse mne bolo z tych tabl. aj zle. tak neviem naco je to dobre brat, ked aj tak mi meska. bud. tyzden sa chystam ku dokt. tak sa ho spytam. ale este mam dve balenia tak ich asi este doberem. a zacala som pit alchemilku tak dufam ze mi to pomoze 🙂

simulin
29. nov 2007

No, mě zase Duphaston nic nedělá, jen mě strašně bolí prsa. A taky by mi měl zmírňovat menstruační bolesti, ale to mi vůbec nepomáhá. ☹
Kontryhel piju taky, ale zatím jen měsíc. Tak snad mi to taky pomůže. Musíme prostě věřit. 🙂 😉

tatiana82
29. nov 2007

no ja mavam tiez bolesti tak den-dva. spytam sa lekara a dam ti vediet. a mozno aj caj zabere, tak dobre budem tomu verit aj ja 🙂

mistral
30. nov 2007

Ahojte. Ja beriem duphaston 3. cyklus od 15 - 26 DC. po prvej davke som dostala menzes bez spinenia na 31 den., ale na druhy mesiac co som ho brala som od 15. dna mala spinenie (este pocas bratia duphastonu) a na 30. den som dostala normalne krvacanie. tak uvidim, ako to bude tento cyklus. ale rozhodla som sa, ze si prvu tabletku posuniem az po dni ovulacie, nakolko vsetky pisete, ze duphaston ovplyvnuje ovulaciu.

sampo
1. dec 2007

ja uz zase cakam na mrchu po dobrati Duphastonu 13-ty den! 😠 uz ma to nebavi ☹ asi si to pojdem vyjasnit k dokt. 😕

tatiana82
3. dec 2007

ahoj sampo. tak dlho? a to ti tak chodi kazdy mesiac, neskusala si test?

sampo
3. dec 2007

tatiana ja mam taku taktiku - kadzy mesiac tak na 13-ty den cakania skusam test a na druhy den potom pride mrcha 😀 no, sa mi trochu natiahol ten cyklus 😅 ale zase.. neda sa to velmi "mrchou" nazvat.... 😒 iba sa tak tvari

bodzlomu
3. dec 2007

ahojte dievcata.Som rada,ze som objavila tuto stranku!Ja som mala 4roky dozadu anorexiu,uzivala som vsak antikoncepciu,takze som menzes nestratila.Teraz som antikon. vysadila a vyse dvoch mesiacov som menzes nedostala.Chcela by som babätko,lekar mi teda predpisal Duphaston.Trochu sa bojim ci to pomoze,mohli by ste ma prosim niekto povzbudit? DAKUJEM 🙂

tatiana82
3. dec 2007

tak to je sila sampo, ja neviem ked som si tak citala tuto temu tak 95% bab je spokojna a potom sme tu my vynimky, co cakame este tyzden navyse 🙂 a ty aj dva.
ja mam este dve davky tak to doberem, ale ak sa to nezmeni tak to nechcem brat. ved to ma byt na upravu a nepomaha to. ty ako dlho uz beres?
bodzlomu: duphaston ti moze pomoct k otehotneniu, najskor sa ti bude musiet asi aj trochu upravit men. ale myslim ze sa urcite nemas coho bat. uz treba iba uzivat ho a skusat 🙂

sampo
5. dec 2007

tatiana asi pol roka kvoli cystam, ale teda nie som si ista, ci to az tak pomaha 😅 sice jedna uz praskla... Mam ist do Vianoc este na kontrolu, len akosi to nestiham 😅 Inak neviem, ci je to tym, ale odkedy ho beriem, tak sa moja kadernicka rozplyvala, ake mam skvele vlasy 😀 ani nechty sa mi nelamu

extravaganca
5. dec 2007

Ahojky,tento cyklus prvně beru duphaston a asi od 3.dne co jsem ho začala brát mívám bílý a očas průhledný hlen.Když jsem brala utroš,tak jsem žádný hlen v druhé části cyklu neměla....Nemáte s tímto některá zkušenost?

simulin
5. dec 2007

Ahojte holky,
tak se zase hlásím, v pondělí jsem byla u doktora a jelikož mám úplně rozházený cyklus, tak tento měsíc brát duphaston nebudu, ale musím jít příští týden na vyvolávačku Agolutin, aby se mi to upravilo a mohla jsem zase brát duphaston spolu s Estrofemem. Jsem docela naštvaná, protože budu teprve 14DC a nevím, jestli do té doby budu mít ovulaci. 😠 Předpokládám, že Agolutin, mi ji taky může zablokovat!? ☹ Nevíte, čím by se dala ovulace trošku popohnat? Četla jsem něco o maliníku.
Jinak jsem se ptala doktora na to, za jak dlouho by se měla dostavit menstruace po dobrání duphastonu, tak říkal, že by měla přijít do těch 2-3 dní, že je to ideální. 😒 Což se jaksi u mě nepovedlo. 😖

sah
5. dec 2007

Extravaganca, jo to znám. Taky jsem to měla. Dle mého doktora to je naprosto v pohodě, prý je vidět, že tělo na Duphaston reaguje 🙂 . A jinak ti je líp než po Utroši?? Kolikátý jsi už DC??

extravaganca
5. dec 2007

Ahoj sah,je mi jinak dobře...s utrošem se to nedá absolutně srovnat.Dnes jsem 23.DC a 9.DPO.Dupaston budu brát naposled v pátek a pak MS

sah
5. dec 2007

Tak to ti můžu jen přát, aby MS už nedorazila a Duphík zabral tak jak má 😉 . Třeba to tentokrát vyjde a budete mít krásný dáreček pod stromeček. Já začínám brát Duphaston zítra, tak jsem zvědavá taky 😀 , co to se mnou tentokrát zase udělá 😠

extravaganca
5. dec 2007

Což o to...dáreček by to byl ten nejkrásnější,ale raději se držím při zemi,ikdyž někde v koutku srdíčka strašlivě doufám 😀
A copak s Tebou děla?Něco nefunguje tak jak má?

sah
5. dec 2007

Bodejť, nefunguje!!! Po posledním dobrání jsem na 29 DC začala špinit, tak jsem si říkala fajn, je to dobrý. JEnže jsem špinila dva dny a nic. Tak na radu doktora jsem to považovala za MS, ALE po dvanácti dnech od špinění jsem dostala klasickou mršku. Takže od té doby ZASE počítám dny cyklu a zítra jsem 15. DC, takže začínám brát opět. Prý pokud to ani tentokrát nebudu mít srovnaný, bude to se mnou řešit jinak. NEvím jak, ale prý jinak. Jo a taky mi gyndař řekl, že jsem pěkný dáreček 😀 . Protože mám každou chvíli nějaký "malér" s tou mojí MS. Ale říkala jsem si, že jsem si přála, abych byla na vánoce v začátku těhu. To jsem si říkala, když jsem přestávala brát HA. Tak třeba mě Ježíšek vyslyšel a já před vánocemi zjistím //. To jsou ale úvahy, co 😀 ? No ale přestava je to hezká. I když bych řekla, že od poslední MS se cítím velice dobře, jako by tělo začalo fungovat správně 😉

extravaganca
5. dec 2007

Tak třeba fakt najdeš // 😀 Nechceš se přimluvit i za mě 😀 ?

sah
5. dec 2007

Tak jo, už se stalo. // ti jsou poslaný jako dárek 😀