Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

fairynika
23. nov 2010

@monilik mne zachranil babo. Je to lekar vie asi co robi, preco si sa jeho nespytala ci je nutne ho brat?

monilik
23. nov 2010

@fairynika spytala som sa, povedal ze je to na podporu a udrzanie tehotenstva a to bolo vsetko co mi k tomu povedal. skratka - prevencia. (ale co spravia vsetky tie neziaduce ucinky to mi uz nepovedal) ☹

fairynika
23. nov 2010

@monilik ja som nemala ziadne. Tiez som bola ok a v 7tt som zacala krvacat a jedla som ho do konca 1 trimestra. keby bolo take nebezpecne nemyslim ze by ti ho len tak dal. Je to na tebe ja by som ho asi jedla ja mojho lekara mam teraz ako pana Boha. Pocuvam naslovo 😀

monilik
23. nov 2010

@fairynika 🙂 dakujem za podporu, budem asi aj ja poslusna 😀 aby som si potom nieco nevycitala... 😝

zuzzuli
23. nov 2010

ahoj m,onilik, ja som tie zacala brat duphaston hned od jeho prvej navstevy. povedal mi ze je to hormonalna "podpora" aby maternica prijala a udrzala babo, teda nieco v tom zmysle 😉 a ze sa nemusim obavat, ze mi to neuskodi a ani babenku 😉

fairynika
23. nov 2010

@monilik 🙂

monilik
23. nov 2010

@zuzzuli no baby, hned som kludnejsia 😀

katarina104
23. nov 2010

@katy31 nie nemala by si brať duphaston, obsahuje umelý progesterón, môže ti hp ovplyvniť 😉

katarina104
23. nov 2010

@katy31 ak si mala ovulku na 17 deň cyklu, tak čakaj mršku na 31 deň, je to ťažko teraz ti už nepoviem či ovulka bola, deď už berieš ten duphaston

katarina104
23. nov 2010

@nathali ok 🙂

katarina104
23. nov 2010

@fairynika aj mne duphaston zachránil bábo, používa sa na skyprenie sliznice maternice, ak je málo progesterónu, preto sa robí hp.

katarina104
23. nov 2010

@monilik kľudne môžeš brať ten duphaston, na udržanie tehotenstva, ale daj si pozor ak už bude toho progesterónu strašne veľa mohla by si začať krvácať z presakovania, ako ja a potom som išla do nemocnice, ak začneš krvácať tak k lekárovi.

katuskad
23. nov 2010

@monilik ahoj, aj mne duphaston zachránil tehu z ktorého mám krásnu dcérku a teraz ho beriem zase tak dúfam, že aj teraz to bude ok 😉

monilik
23. nov 2010

@katarina104, @katuskad no a ako budem vediet ci je toho progesteronu dost? 😒 ja som si myslela ze ked som nikdy nemala problem s cyklom ani s meskajucou ms tak nebudem musiet brat ziadne umele hormony. uz som sa dala ukecat na kys. listovu - femibion a teraz toto... hm hm ☹

katarina104
23. nov 2010

@monilik a prečo ti dal ten duphaston?

monilik
23. nov 2010

@katarina104 mam taky pocit ze ho predpisuje kazdej zene na zaciatku tehu 😠 povedal ze mam vsetko v poriadku, ze najblizsia kontrola 17.12. a ze mi este predpise taky hormon na podporu tehotenstva (a ja ze no sak on vie...) a dal mi duphaston a ja som si doma precitala kedy sa pouziva a ake ma vedlajsie ucinky a skoro som skolabovala. neviem, moc sa mi to nepaci. keby mi bol povedal ze mam nejaky problem tak nepoviem, ale este sa ma pytal na spinenie, bolesti, krvacanie atd. a ja ze nie - nemam ziadne problemy, ze som len unavena. ☹ tak teraz neviem co mam robit.

katarina104
23. nov 2010

@monilik ja by som ten duphaston nebrala, môžeš mať dosť progesterónu a nemuselo by to dopadnúť dobre, ak nekrvácaš, tak to nieje nutné, skôr papaj nejaké vitamíny a hlavne Ečko je dobré na udržanie. Ak už musíš papať tak len 1 tabletku denne, aby sa to neprehnalo 🙂 , fakt vravím je na udržanie ale ak je málo progesterónu, ak nešpiníš asi ho máš dosť, mala si vždy ok cykly?

monilik
23. nov 2010

@katarina104 ved prave, aj ja sa bojim to brat, lebo vzdy som mala vsetko OK. mala som sice kratke cykly (priemerne 26 dni) ale vzdy ms prisla bez meskania a vzdy som vedela kedy pride, niekedy som mala v ramci ms take hnede spinenie, ale vzdy len v dnoch ms. ja neviem. a da sa nejak zistit vyska hladiny progesteronu v tele? z mocu, alebo z krvi? vedela by mi to napr. obvodna zistit?

katarina104
23. nov 2010

@monilik dá sa urobiť hormonálny profil z krvi, ale to neviem či by ti to obvodná mohla urobiť skôr gynekológ, ale to by si nemohla brať ten duphaston, mohol by to skresliť.

monilik
23. nov 2010

@katarina104 no skratka neviem co mam robit. na jednej strane to nechcem bezdovodne uzivat, na druhej strane ak to nebudem uzivat a nieco sa stane tak si to do smrti neodpustim ☹

nathali
23. nov 2010

ahojky holky 🙂
monilik neviem naco ti dr. dal duphaston ked nemas ziadne problemy a ani nic ta netrapi ja by som to tiez nebrala ale povedala by som to aj dr aby o tom vedel a skusila by som sa s nim dohodnut na tom hormo.profile

drake
23. nov 2010

@monilik ahojcek len tak zbezne citam,ze sa obavas duphastonu,ja som na zaciattku tehu zhruba v 5tt zacala strasne krvacat,doktor mi dal duphastom uz ked mi potvrdil tehu a brala som ho 2x denne no ako som zacala krvacat tak mi zvysil na 3X denne plus ustrogestaan co je tiez progest. a ten tiez berem 3Xdenne,po ani nie 2 dnoch som bola cista a nemam problemy dodnes,som v 10tt a stale beriem oba po 3Xdenne a nemam ziadne vedlajsie ucinky a ziadne komplikacie uz vobec 😉 chodim k uznavanemu sukromnemu odbornikovi a uz viem,ze mi zachranil tehotenstvo 😵 😵 😵

katarina104
23. nov 2010

@monilik asi tak ako povedala nathali, dohodni sa sním, ak by si začala špiniť, tak hneď si zober tabletku, alebo si zober 1 denne, nič tým nepokazíš, to nieje až tak veľa 😉

katarina104
23. nov 2010

@drake no a ja som brala duphaston počas tehotenstva, a začala som krvácať a pichli mi agolutin a to nemali podľa lekára robiť,a tak to len, len zachránili, veľmi záleží ako veľa je tam progesterónu, a v akých dávkach sa dáva 😉

katy31
23. nov 2010

@katarina104 myslis, ze az na 31 den? Dobrala som ho na 25 ty, stale spinim, ale mierne. No neviem, už každopádne počkám, čo z toho vylezie. Aj keď najradšej by som bola, aby to bolo uhniezďovanie. Nie som na tom dobre psychicky, tak tomu moc neverím, ale bábätko by ma urobilo neskutočne šťastnou. 😒

katarina104
23. nov 2010

@katy31 ak tá ovulka bola na 17 deň tak až na 31 deň bude mrška, ale to nieje isté či bola, lebo tam bol duphaston od 17.dňa, špinila si aj keď si ho brala? ako dlho a akej intenzity je to špinenie teraz a akej farby? 😉

drake
23. nov 2010

@katarina104 no mne nerobily ziadne testy nato kolko ho mam ci nemam 😕 😕 😕 ale podla vysetrenia usudil,ze tak ho mam brat a pre istotu aj ten ustrog. tak asi podla neho moje telo nemalo ziaden 😅 😅 😅 ,ale hlavne je ,ze mi to neskodi,ale pomaha zatial 😵 😵 😵

katy31
23. nov 2010

@katarina104 nie, nešpinila som vôbec, keď som ho brala. Až posledný deň brania 24 a 25DC ráno som prestala brať Duphaston som mala malé ružové fliačiky a do toho také bodky hnedé, ako špendlikové hlavičky, čosi ako zrazeninky, alebo malé paličky, 3 mm.. Dnes už neberiem Duphaston a intenzita toho krvácania sa zväčšuje. Len teraz je to špinenie, hnedé. Sem tam trošku, ale napr. teraz večer sa zväčšilo.. už mám pocit, že nastáva MS, ale dnes mám len 26 DC. Ako nerozumiem tomu, čo sa deje.. :(

katy31
23. nov 2010

@monilik ahoj, aj ja som brala pri prvom babätku Duphaston, ale len krátko, týždeň, lebo som začala trošku krvácať. Za dva dni to prestalo, dobrala som balenie a už potom som nebrala. Takže bábätku to neublíži, len smelo do toho.. Držím palce.

katarina104
24. nov 2010

@katy31 tak to môže byť to zahniezďovanie, ak je to hnedej farby 😉 skúsila by som tehot. test ale až na 28 DC ten najcitlivejší, prajem ti to zo srdiečka 🙂 ,ak ten test nebude pozit. tak dôjde mrška, ak hej tak potom ak to špinenie neprestane, tak treba nasadiť duphaston 😉