Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

evina0
1. okt 2008

prettybaby ja tiez mam dojem ze odkedy sem chodim na Mk tak ma viac veci trapi.aj som dost sleduje.ale zase som zistila ze nie som sama co ma takyto problem a to ma upokojuje a ked niektora napise ze otehotnela pri dupiku tam mi to dodava silu.
Poradte mi ake mate skusenosti ci teplota ma stale cez cyklus skakat alebo je lepsie ked je skoro rovnaka??

prettybaby
1. okt 2008

evina, hej, viem o com pises ale u mna to bolo uz velmi zle, svoje nalady a depky som prenasala domov a nerobilo to dobre. preto som sa takto rozhodla a na MK chodim zriedka, necitam moc, len IP obcas pozriem, ak mam chut a som v psychickej a dusevnej pohode, napisem obcas prispevok ako napriklad ja dnes, ale ak som v "naladicke" tak radsej Mk ani neotvaram 🙂
no ja som mala teploty aj hore aj dole, take neviem myslim, ze v normale. ale tento mesiac nemeriam ,merala som 5 alebo 6 cyklov a povedala som si dost, aj to mi pomahalo k mysleniu na otehotnenie a naslednemu stresu 🙂 drzim vam palce vsetkym baby

shaarka
1. okt 2008

tak na vyrazky z hormonov asi nic, mozno len cim skor sa ich zbavit - susit... ale neviem. nemala som velke problem, ked som brala HAK, teraz je to horsie, ale povedala som si, ze no a co, zatial to neriesim. pravidelnost je najlepsi liek, akukolvek kozmetiku pouzivam.

inak tieto vyrazky po vysadeni su obzvlast hnusne, vyzeraju byt zahnisane aj vyse tyzdna, neviem s nimi pohnut. su to take ako keby vriedky. tym ich odlisujem od normalnych vyrazok. .(

shaarka
1. okt 2008

evina, takto by mal vyzerat idealny graf:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/923...
😀

shaarka
1. okt 2008

keby som sem nechodila, tak by som nemala silu, upadla by som do depky a vsade by som sa len stazovala. teraz sa mozem vyzalovat niekomu (aj ked cudziemu), kto ma pochopi, poradi, alebo kto je v rovnakej situacii. dokonca najdem silu a pomozem, povzbudim aj babam, co su na tom horsie...
bez konika by som neprisla na mnoho vyznamnych veci, manzelovi sa o tomto diskutovat nonstop samozrejme nechce...
mozno pride den, kedy si poviem dost a prestanem na toto vsetko mysliet. 🙂

prettybaby
1. okt 2008

shaarka, taky chcem aj ja 😀

katka444
1. okt 2008

ahoj sharka, pekne si to napisala. aj ja som rada, ked sa tu na MK mozem postazovat. manzel je sice ok, ale s nim sa o nedareni moc neporozpravam, lebo mi to vzdy pride luto a rozplacem sa. a myslim ze mu s tym aj idem pomaly na nervy, lebo mi furt vravi, ci si myslim, ze placom nieco vyriesim. tak si pokecam tu z babmi na MK a ulavy sa mi.

prettybaby
1. okt 2008

baby jasne, to co pisete je svata pravda- neberiem.
Lenze bola som tu nonstop 8 mesiacov, pomaly som s MK aj spavala a ked sa nedari a vy chcete prestat mysliet, tak MK nie je asi liekom 🙂
tiez som sa na MK vela naucila, nasla som si tu velmi dobre kamaratky, za ktore som naozaj vdacna 🙂

shaarka
1. okt 2008

prettybaby, tak o 8 mesiacov ti napiseme, ok? 😀
alebo nie, ved ked tu uz nebudeme...
ja som sem presla zo svadby len nedavno, takze ja mam pravo byt este zavislou .)

prettybaby
1. okt 2008

jasne shaarka🙂
ja som tiez zo svadby sem vtedy dobehla 🙂 drzim palceky🙂 verim ze sa stretneme v inej temicke ako tehulky🙂

shaarka
1. okt 2008

prettybaby, a ty si teraz na tom ako?
napis cely svoj pribeh... 😎

evina0
1. okt 2008

shaarka viem o com pises ja som tu tiez prisla na vela veci,ktore mi pomohli. Ja zatial depku nemavam aj ked sa priatel pyta co tuna stale studujem tak poviem veci co potrebujem,neprenasam na neho to ze sa nam nedari.lebo verim ze dojde den a ja budem tehotna.ako tuna vsetky zienky co po babenku tuzia.Ja sem chodim mesiac a zhanam a zhanam infornacie.

shaarka
1. okt 2008

evina, a ako to berie tvoj muz? chce? nechce? je mu to jedno? povzbudzuje ta? tuzi po dietati? alebo ako vlastne?

prettybaby
1. okt 2008

shaarka, niekde trosku blizsie k zaciatku temy je, ale napisem.(lebo som sem chodila), no duphik som brala 5 cyklov, mala som aj nepravidlenu mensturaciu aj k tomu, ze chceme otehotniet a proste , doktorka povedala,ze skusime duphaston. tak teraz som prvy cyklus bez neho.
v novembri idem na kontrolu,uvidime, co dovtedy budem.
snazime sa aktivno od zac.roka, ale HAk som vysadila v 09/2006.
🙂 takze asi taky mam ja pribeh. Mam 25 , viem, bilogicke hodiny este az tak moc netikaju, ale ja nechcem nic odkladat.

shaarka
1. okt 2008

aha, prepac, mne sa zatial este niektore pribehy pletu, mena uz evidujem celkom dobre.
takze ak som spravne pochopila, nemas za sebou ziadne ine vysetrenia? len 5 cyklov s duphastonom?

evina0
1. okt 2008

shaarka ja som zatial slobodna ale sme s priatelom uz 9 rokov spolu.Priatel chce babeno,uz minuli rok vravel ze naco beriem stale Hak nech to vysadim len telu blizim.Sice svoju tuzbu nadava denne najavo ale viem ze tuzi,aj na dovolenke povedal kizby sa nam teraz cosi podarilo.nejeden krat som spozorovala ako kukal a hladkal po brusku a ja nato..neboj zatial co ja viem sme len dvaja ☹ . cas ide a stale zatial nic,tak sme sa pustili do vybavovania domu a ideme stavat a popritom sa budeme snazit stale o babeno.Problem je ten ze nie sme denne spolu takze je mozne ze ovulaciu sme zatail presvihli,teda spravny cas aby som otehotnela ale nikdy som sa az tak poctivo svojmu telu nevenovala ako teraz ked si uz aj Bt poctivo denne meriam,aj hlien pozorujem,aj bolesti v brusku..
Ja naivna som si myslela ze som s tych ze vysadim Hak prejde mesiac a bude tehotna.lebo vecsinou u nas v rodine to tak bolo,nebol problem a ani nikto nebral v okoli Duphaston.az som sem do googla hodila a naslo mi toto forum tak viem ze nie som sama.

shaarka
1. okt 2008

jeeej, to je krasne - 9 rokov a aj to, ze tvoj priatel vie povedat, ze chce. moj muz sa to ani neodvazi povedat, radsej 🙂 aj ked je smutny, kedze som ja smutna a pomaly si zacina uvedomovat dosledky mojich zenskych problemov, hlavne ked sa ho v praci pytali, ze kedy bude rodina. a on zauvazoval a nakoniec povedal len casom, lebo nechcel rozoberat moj zdrav. stav. 😒
ale som rada, ze som aspon mohla s jeho suhlasom vysadit HAK (v podstate som mohla asj skor, ale bala som sa), a ze sa nechranime. je to super, jeto uplne iny pocit ako kedysi. 🙂

evina0
1. okt 2008

shaarka s tym chranenim a pocitom mas naozaj pravdu 🙂 Moj priatel sa vzdy smial a vrevel neboooj sa bude male.ja sa citim plodny az az.a o vysadeni Hak mi vravel davno vraj nech si neblizim ale ja som sa akosi bala a ja kondom moc nemusim..ale ze sa cosi deje vedel ked som musela chodit po vyse 40 dnoch na vyvolavacky a som dostala dupik a tesi ho ze sa cyklus krati,vraj to je dobre znamenie ze sa mi telicko dava do poriadku.Velmi si uvedomil o com je zivot ked som v maji ochorela na zapal mozgovych blan a v nemocnici mi povedali ze mam aj opuch mozgu ☹ Kym som ja lezala 2 tyzne na injekciach a liekoch tak isto si porozmyslal.lebo ja som chcela babenko uz davno predtym len koncil Vs a potom menil pracu a tak sme sa nakoniec vtedy zhodli ze este pockame.A teraz som natom tak ako pisem vo svojich prispevkoch uz asi mesiac.dnes od rana mam bolesti take cudne vo vajecnikoch mam 11 den cyklu,ale ovulka asi este neni. 😒 vies moj nazor je ze kazdy chlap si raz uvedomi ze pre zenu mat babenko je ten najkrajsi dar v zivote.len oni su hrdinovia podaktori a nechcu vraviet ze by uz chceli babatko,ale ked sa to stane skoro kazdy je hrdy na svoju partnerku ..

faluska
1. okt 2008

Ahoj prettywoman, ja som už ani na to nechcela myslieť, začali problémy s manželom, nie vážne, ale vydela som na ňom ako ho to štve. Začal sa správať inak, nebol taký pozorný, milý, nie moc ale ako každá žena čo miluje to vycítiš.Keďže som si myslela, tak ako mi povedala doktorka, že bez tých liekov to nejde, tak som si povedala, veď je to len začiatok, keď som šla na vyšetrenie, mala som 21 rokov, tak kde sa ponáhľať, až na môjho vtedy ešte budúceho manžela, ktorý mi dral uši s bábikou od pol roka, čo sme spolu chodili. Nemyslite si niektorá, že ma to neštvalo, ale chcela som začať pozitívne myslieť a asi sa mi to aj potom podarilo, keďže som otehotnela. Doktorka pri tom prvom pokuse bola veľmi prísna, všetko zapisovať, presne na hodinu pichať injekcie, pokúšať sa o to presne v deň a hodinu keď ona povedala a nechápala prečo to nejde, keď so mala aj ovu 🙄 , a potom keď ma poslala na sono, že prečo nemám menzes, bola prekvapená, že som otehotnela, bez merania bazálnej teploty, pravidelnej periódy, a bez jej dohľadu, lieky, čo som vysadila ale ešte stále produkovali hormóny na ovu, tak sme sa trafili ani sme nevedeli ako, vraj je to bežné, len netreba na to myslieť. Nie vždy sa to dá, ja to chápem teraz, keď mám 30 rokov a už tri roky sa pokúšame o ďalšie, myslela som si, že to pôjde bez liekov, ale asi nie. Teraz ma moja doktorka nenúti do ničoho, nemusím si merať ani teplotu, ako som už písala na sone u nej som bola v 14 deň, folikul bol malý, v 16 týždni bol už dostatočne veľký, takže mi len povedala kedy to máme skúšať, ale nie 2 krát do dňa, že vraj to je najlepšia antikoncepcia, ako neotehotnieť.

shaarka
2. okt 2008

dobre ranko... http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
tak MS nikde, asi som sa vcera pomylila. ale pobolievat pobolieva...

prettybaby
2. okt 2008

faluska, dakujem za odpoved.-)
drz sa

prettybaby
2. okt 2008

shaarka, uvidime,co z toho bude 😉

shaarka
2. okt 2008

baby, ja sa citim niekedy ako nekompletna zena. bez kramov a ovulacie, so zvysenym testosteronom... to je take hrozne... a pritom s orientaciou nemam problem... a keby ste vedeli, aka viem byt citliva a jemna... skoda, ze to tak nevyzera - prejav (razny a rozhodny) a telesna schranka (s nadvahou)... :(

evina0
2. okt 2008

shaarka moja drzkaj sa, a nemysli stale na to 😉 Bude dobre len tomu treba verit a nehat vsetkemu cas.su na tom aj horise zeny co ja poznam,ja sa tiez snazim byt optimista.teda aspon zatial to zvladam. a naposledy si mala normalne menzes?? a inak man po prvvom balenie pbolievalo snad tyzden a stale nic az nakoniec ked som vedela ze sa som neni isto tehotna a chcela sa si to urychlit davaja som si kazdy vecer horucu vanu a polezala som si tam az to doslo.sem tam si si vedela dat aj cervene vinko.ale teraz to uz nerobievam lebo keby sa nahodou stalo ze som tzehotna takto mozem potratit..
Hôavu hore bude fajn
😉

shaarka
2. okt 2008

evina, viem, ze to cervene vino je stary babsky liek a moznost ako potratit, ale ja na horucu vanu a to vino teda neverim. fakt nie
😀 😀 😀 😀 😀

evina0
2. okt 2008

shaarka ked sa tak zamyslam mozno to nemalo na svedomi to vino .ale uz to naozaj doslo. 😖 Ty si zatial mala 3 tab duphastonu a na druhy den 3??a stale mrska nedosla? s tymto ja nemam skusenosti ja so zacala hned ked dosla po vyvolavacke na 17 den s balenim.tam som cyklus mala 39 dni no posledny tyzden som mavala bolesti a dakedy az krce a stale som len cakala ze teraz to bude a nic.az nakoniec dosla 😒 A dokimu si nevolala co mas dalej robit? lebo ja na tvojom mieste uz volam.

shaarka
2. okt 2008

akurat teraz som dostala, asi pred pol hodkou 🙂 podla teploty som usudila, ze musi dojst, vcera alebo dnes.
neviem, aky mali vyznam tie 3+3 duphastony pred dvoma tyzdnami, ale mrcha dosla. a teraz budem papat duphaston a uvidime na dalsi cyklus, ci pomohol.

faluska
2. okt 2008

Ahoj Shaarka, z tvojích príspevkov som vycítila, že sa dostávaš do miernej depresie ☹ , snažíte sa o bábo, ale pokial máš zvýšený prolaktín, viac mužských hormónov ako máš mať, a ešte aj polycistické vaječníky, čo je pre túto diagnózu normálne,tak samotné branie duphastonu asi nepomôže. Treba najprv znížiť prolaktín, potom stimulovať dozrievanie folikúl vo vaječníkoch. Ale to ti asi tvoj doky povedal, hlavne ako píšu iné, nesmieš sa preto obviňovať a príliš sa snažiť, všetko podriaďovať len myšlienke byť tehotná. Viem, že je to ťažké, mám vlastné skúsenosti, ale čím viac na to myslíš, tým viac sa vzďaľujete od cieľa. možno pomôže dobrá kniha o pozitívnom myslení, alebo centurm asistovanej reprodukcie, kde sa k tomuto problému stavajú úplne inak ako bežný gynekológ. Skús, veď za to nič nedáš a prajem nech sa to zlepší a onedlho kočikuješ. 😅 Veľa šťastia

shaarka
2. okt 2008

ahoj,
dik za pekne riadky. s tou depkou to nei je az take strasne, v podstate sa o babo nesnazime, ale aj snazime - nedavame si pozor a ja sa snazim upravit si cyklus, resp. prist na dovod a povod problemov. a ten prolaktin si nepamatam, musim zasjt k Dr a oxeroxovat si tie vysledky...
inak prosim ta, vysvetli mi presne, co su to polycysticke vajecniky...

evina0
2. okt 2008

shaarka supeer ze uz dosla 😉 Prajem Ti aby si bola spokojna s duphastonom tak ako ja, ze mi paradne zatial skracuje cyklus.Ci mi pomoze k tomu aby som bola tehotna to zatial netusim 😅 .ale pohoda .