Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

wodanka
29. dec 2009

ahoj fazulka, predpokladam, ze Duphaston nema vplyv na ovulaciu, nakolko sa zvycajne zacina uzivat az 16DC a to je vacsinou uz po nej 😉
inak mam kamosku, ktora otehotnela hned v prvy mesiac ako ho zacala brat 🙂

katkaajurko
29. dec 2009

z mojej skusenosti-ak sa nasadi duphaston pred prebehnutim ovulacie-tak ju to blokne a uz neprebehne. aj v centrach pre asistovanu reprodukciu ju striktne davaju az po ovulacii. ak sa nasadi po ovulacii je to ok. treba si odsledovat ovulaciu.... progesteron v takej davke totiz nema prirodzene pred ovu co v tele robit...

kopa
29. dec 2009

Ahojky,tak potřebuji poradit 🙂 Brala jsem Duphaston od 14dc do 25dc dva měsíce.Cykly se mi mi po něm spíš prodloužily MS chodila kolem 31-32DC.Rozhodla jsem se,že ho přestanu brát.Předtím jsem taky otěhotněla bez různých preparátů.Takže včera jsem ho měla začít brát,včera kapka krve a dneska večer víc kapek krve 😅 ale MS to není.Je to normální??? 😅 Nechci si ho ted zase brát.Máte někdo zkušenosti?

shaarka
30. dec 2009

baby,
prosim, prosim, - pytajte sa vasho doktora!
duphaston je trapny liek, progesteron, z ktoreho sa nestriela.
urcite vam nepomoze otehotniet. ale moze pomoct udrzat oplodnene vajicko.
precitajte si nieco o progesterone, o duphastone, preluskajte ine temy.

duphaston je liek, ktory nahradza alebo doplna pirodzeny progesteron v tele zeny, ktory vystupi po ovulacii.
ak k ovulacii nedoslo, zene sice progesteron vdaka duphastonu stupne (cca na 14 dni) a potom po vysadeni klesne a dostane MS. ale k otehotneniu dojde LEN pokial ma zena ovulaciu.
cize kocky - odsledujte si ovulku (najlepsie meranim bazalnej teploty) a duphaston nasadte po ovulacii na 10 dni, 2x denne.
ak doslo k oplodneniu a otehotneniu, dupaston nemusite vysadzovat, treba ho brat dalej.
ak k oplodneniu nedoslo, duphaston treba vysadit, progsteron v tele klesne a pride menzes.

shaarka
30. dec 2009

co sa tyka prichodu menzes po 17 dnoch od vysadenia D, to sa moze stat v pripade, ak zena nasadila D este pred svojou prirodzenou ovulaciou. po vysadeni D menzes neprisiel, lebo prisla jej prirodzena ovulka a tym padom zas stupol progesteron a menzes dosiel az ked sa skoncila jej prirodzena lutealna faza, bez ohladu na duphaston.

lorry
1. jan 2010

ahojte upravil sa niektorej z vas menzes po D ? Mam PCO a nedostavam menzes moze mi D upravit menzes ? Beriem ho druhy cylkus.....

wodanka
1. jan 2010

ahoj lorry.. mne duphaston pomohol len v tom, ze mam teraz pravidelne cykly.. predtym som mavala ms aj 2-3 tyzdne, potom tyzden nic a potom zasa ms, bolo to na porazenie.. odkedy som zacala uzivat duphaston ms mi chodi presne ako hodinky na 28 den a trva mi cca 4-5 dni, tolko moja skusenost s tymto liekom

blondynka400
1. jan 2010

lorry, po dobu braní duphastonu se ti MS cyklus upraví, ale ovulaci ti rozhodně nevyvolá, spíše naopak... Ale řešit PCO duphastonem mi nepřijde jako ideální řešení... Zkoušela si spíše clostil nebo podobný lék? 😕

shaarka
2. jan 2010

lorry, duphaston pri PCO je nanic, pokial chces otehotniet.
prid k nam do temy a dozvies sa viac.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lorry
2. jan 2010

Dakujem za odpovede

smima
2. jan 2010

ahoj holky,jsem tu zase. 17 den po D.jsem začala špinit,jeden den slabá MS a druhý den špinění a zase nic.U mě to s tou ovulkou není dobré.Někdy jsem MS měla po dobrání 2.,někdy 3.den, někdy 10.den. Ovulku si nehlídám, ale proč se teda dává D.na úpravu cyklu,když si stejně chodí, kdy chce? Já ho beru na uchycení a podporu žlutého tělíska po oplodnění, ale spousta holek na úpravu cyklu.V úterý jdu na kontrolu na gyndu a potom už budeme řešit umělým oplodněním.

shaarka
3. jan 2010

smima,
nechcem ta odrdzat od IVF, ale mozno by to este stalo za pokus.
ak nevies, kedy ovulujes, tak to potom moze byt jedinym dovodom, preco sa vam doteraz este nezadarilo. a na tvoju otazku (preco SA duphaston predpisuje na zrovnanie cyklu) ti odpoviem len jedno - dobry doktor by ti ovulu odsledoval a neriesil by ta stadovite, ako jednu z mnohych.

MS po dobrati duphastonu ti moze kolisat aj z dovodu, ze mas hormony v prdeli, ale to by som nechala zatial ako poslednu a velmi nepravdepodobnu moznost.
zatial sa budeme hrat tak, ze Dr. ti dal duphaston na zrovnanie cyklu (aby si ho mala ukazkovy, 28-dnovy), ale mozno mas tvrdohlavejsie telo a to je nastavene na ovulaciu podla seba. preto by som na tvojom mieste najprv skusila odsledovat, ako ti ovulacia chodi prirodzene (meranim bazalnej teploty) a duphaston nasadila az po nej. taketo nasadenie duphastonu je omnoho zdravsie a prijatelnejsie pre tvoje telo. vtedy aj splni svoju ulohu - doda telu porgesteron, pomoze zltemu teliesku a pomoze udrzat pripadne tehotenstvo.
skus, uvidis - stoji to za to.
www.merenibt.xf.cz

shaarka
3. jan 2010

odrdzat = odrádzať 😀

fazulka1512
3. jan 2010

baby co robit aby som z tych tabletiek nepriberala, lebo uz citim ze vaha ide hore

kitu
3. jan 2010

ahoj no neviem, niekde som čitala že by sa z nich nemalo priberať, ale ja ak ich beriem tiež som pribrala... a stale sa citim taka nafuknutá...

fazulka1512
3. jan 2010

ta nafuknutost trapi aj mna, dost som tucna a este aj toto, stale som sa snazila davat pozor na jedlo a prezieranie aj ked vela nejem tak priberam z tabletiek, ale dalo sa to cakat, no co uz narobim nic, len nech rychlo otehotniem

kitu
3. jan 2010

tak tak aj ja si to hovorim, len aby to bolo čim skor...

shaarka
3. jan 2010

priberanie z duphastonu???
baby, neblaznite... je to LEN progesteron, je to v podstate len ten isty hormon, ktory produkuje vase telo v lutealnej faze. priberanie alebo dokonca nafukovanie bude skor vasou psychickou zalezitostou, ktora sa da vedome odstranit. len na tom treba trosku popracovat a nebrat dopovanie duphastonom ako tragicku zalezitost. samozrejme ze to nie su lentilky alebo placebo, ale robit z komara slona je v tomto pripade naozaj trosku smiesne. drzmi palce k skoremu otehotneniu!
(ak beriete D teraz, tak je dost mozne, ze aj po potvrdeni tehotenstva budete brat D, a to dokonca 3x denne - a prave preto nie je dobre si vsugerovat ako vedlajsi ucinok priberanie 😉 😉 😉 )

sliver
3. jan 2010

ja beriem D od augusta a žiadne priberanie som nezaznamenala

aj ked rada by som priberala ale z úplne iného dôvodu (miminkovho dôvodu)

smoulinkalenka
3. jan 2010

ja som priberanie nepostrehla...no mala som len prvý krát...jedine čo som postrehla sú strašné vyrážky, také boľavé a veľké....teda si myslím,že to je z toho duphastonu... 😠

smoulinkalenka
3. jan 2010

a ešte dnes som 6deň po dobtatí duphastolu a mrcha nikde a mám bolesti v podbrušku už tretí deň, také ako cez mrchu...

mmaxicka
3. jan 2010

ahoj holky doktorka me predepsala duphaston kvuli nedostatecne funkci zluteho teliska (spinila jsem asi tak 10-12dni pred MS) tento cyklus jsem si delala ovu test a spineni zacalo i pres duphaston hned po ovu ☹ tak co myslite, mam asi zavolat dotkorce aby me predepsala neco jineho? brala jsem to ted 2cyklus...

shaarka
4. jan 2010

smouli, tie vyrazky, zial - to moze byt. nie z duphastonu, ale skratka z lutealnej fazy, teda z progesteronu. ak mas vyrazky, pravdepodobne sa ich nezbavis ani pocas tehotenstva, urcite nie v prvom trimestri. to je aj moj pripad. ale stoji to za to 😉
a inak - testovala si?

mmaxicka, urcite to doktorke povedz, moze ti skusit predpisat nejake ine podobne lieky. robila ti hormonalny profil?

shaarka
4. jan 2010

aha, uz som pozrela graf. tak D si mala zacat brat najskor 18.DC. preto ti menzes este nedosiel (6. den po vysadeni), lebo tvoje telo sa riadi tvojou prirodzenou lutealnou fazou a nie poklesom progesteronu z vysadenia D. tak dnes uz isto dostanes ☹ drzim palce v dalsom cykle!

smoulinkalenka
4. jan 2010

http://www.fertilityfriend.com/home/2ac636
shaarka tak asi dnes už mrcha príde ☹
ani som už netestovala 😔

soldi
4. jan 2010

dievcata, tak ja uz som zistila, ze preco vraj sa ten duphaston predpisuje 🙂
mam to od kamarata, ktory cerstvo skoncil gynekologiu a som sa ho na to pytala. a on mi napisal, ze duphaston spravidelni cyklus a ze potom sa robi hcg, co je nejaky prefuk vajecnikov. ma s tym niektora skusenosti?

mmaxicka
4. jan 2010

shaarka: hormonalni profil me zatim nedelala, zkousela to lecit proverou pak me dala norethisteron a ted duphaston... kolem poledne ji budu volat a uvidim co a jak

fazulka1512
4. jan 2010

shaarka mam otazocku, dnes som30 dc, duphaston neberiem od 27 dc, a mrcha nikde, ja som predtym mrchu dostavala pravidelne ako hodinky na 28 dc, odkedy beriem tie tabletky tak sa mi to narusilo, minuly mesiac som dostala na 30 dc hned rano.a teraz nic, myslela som si ze moja mrcha bude pravidelna a nie nepravidelna

weronika131
4. jan 2010

soldi
no ja som brala duphaston 2x ale vzdy len na udrzanie plodu.......nieze by mi to na nieco bolo

kitu
4. jan 2010

Ahojte no ja som dnes bola u dokyho a tento ccyklus končim s dupikom, predpisal mi clostilbegit, bo som mala sice krasne pravidelne cykly ale boli anovulačne... tak ideme na to takto...