Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
27. feb 2010

l.c.
prva vec je urobit si tehu test.
druha vec je napisat presne, ze ktory DC si a ktore DC (dni cyklu) si spinila. hm?

samozrejme, ze tehotna mozes byt aj ked dostanes menzes.

mimuska77
1. mar 2010

Caute baby ja mám takú skúsenosť s dufíkom,že po jeho dobratí som dostala ms až na siedmy deň,ale aj ms sa mi skrátila z 11 až 14 DC na šesť a to je bomba.Teraz si ho mám nasadiť na 17 DC a brať ho jednu tabletku 10 dní,ale teším sa že mi pomáha upravovať cyklus klop,klop..... 😅 😵 😵

lia23
6. mar 2010

Ahojte zienky..mam taku otazocku...berem druhy mesiac Duphaston..ked som brala prvy mesiac..ovulku som nemala..ale teraz ovulku by som maala mat???a funguje to s duphastonom s ms tak ako u HAK???zee by som mala presne dsotat MS???

duratlicka__2
10. mar 2010

Ahoj Lia, ja beriem Duphaston prvy mesiac a ovulka nikde. Graf mam uplne divny - http://www.fertilityfriend.com/home/2c02b6. Nasadila mi ho, lebo mi po HAK nenabehol cyklus, az po vyvolavacke po 58 dnoch☹ Ale Duphik ovulku vraj neovplyvnuje, ak ju ani po 2 mesiacoch nebudem mat, pricinu budu hladat inde.

shaarka
10. mar 2010

duratlicka, ktory DC si nasadila duphaston?

duratlicka__2
10. mar 2010

Mam ho brat od 16.dna po 25.

shaarka
10. mar 2010

duratlicka,
tak ako sa tu uz pisalo milionkrat, VRAJ neblokuje ovu, ale kdekolvek na nete najdes rozne vyjadrenia doktorov, ze Duphaston pocas celeho cyklu posobi ako spolahliva antikoncepcia, napriklad.
Ak mas anovulacne cykly, v ziadnom pripade neber duphaston, je to len strata casu a falosna radost z doslej MS po vysadeni. Duphaston ti ovulu nevyvola v ziadnom pripade. Je to nieco ako vyvolavacka, ale v podelenom mnozstve - cize nedostanes narazovu injekciu, ale beries 101 dni po dve tabletky. A menzes dojde.

Treba stimulovat ovulku, a to cim skor. 😒

gerdusha
10. mar 2010

uplne suhlasim so sharkou...vo vsetkom..tiez som tomu 10 mesiacov nechcela verit...a utvrdzoval ma v tom moj gynekolog...az som sa nastvala a rozposlala maily 15 roznym gynekologom po celom byvalom ČS, ktorych mailove adresy som nasla na nete a drviva vacsina mi napisala presne to, co tu pise sharka...

kaslat na pravidelny menzes, ked nie je ovulacia...taky luxus /pravidelny menzes / zena, ktora chce otehotniet, nemusi mat...

duratlicka__2
10. mar 2010

Ok, s tym babom este tak neponahlam, ideme kupovat byt, tak ho po 2 mesiace budem brat a potom to necham na prirodu. Pomaha na ovulku caj z kortyhelu? Alebo co by ste mi poradili?

shaarka
10. mar 2010

hehe, nie 101 ale 10 som chcela napisat 😀 😀 😀

gerdusha, dik za podporu. 😉
ale preco to doktori stale dookola predpisuju pri neuspesnej snahe otehotniet? placebo? 😠 😖

duratlicka, zalezi od tvojej diagnozy, preco neovulujes. moznosti je tak vela, ze ani nema vyznam sa tu nejakou zaoberat. a to, ci ti pomozu bylinky, je otazne. fakt zalezi od problemu. ak mas telo rozhadzane z HAK, alebo neovulujes kvoli stresu, tak bylinky by pomoct mohli. ale ked mas nejaku ozajstnu diagnozu, tak cajicky a ine bylinne preparaty ti budu sice nie na skodu, ale ani nepomozu.

duratlicka__2
10. mar 2010

HAK som vysadila len v decembri, takze ani nejaku ovulku do polroka necakam. Brala som HAK cca rok a Diane 35 je dost silna. Tak dufam, ze sa o par mesiacov dam dokopy a skusim ten cajik, i ked cajiky nerada.

gerdusha
10. mar 2010

shaarka, ja som dokonca svojmu gynekologovi povedala, ze to proste nemoze takto fungovat, on mi povedal, ze to je hlupost..proste asi chcu dosiahnut "idealnu pravidelnost" a spoliehaju sa na 14. DC a ovulaciu...ak nie, koniec...vzdy vzdy vzdy som bola na folikulometrii 14 DC, skonstatoval, ze folikul je maly, zajtra Duphaston..bum...raz mi to urobil pri Clostyle, ked som mala folikul uz 18 mm a povedal, hned zajtra treba Duphaston..a ja hlupa som posluchla..a namiesto prasknutia sa mi vytvorila obrovska cysta..a vtedy som zacala patrat...

minuly tyzden som bola na IUI...a preukazana ovulacia az na 23 DC..takze Duphaston uz NIKDY bez podlozenej priciny

duratlicka__2
10. mar 2010

To su mi veci. Dobre ze hovorite, aspon viem, co od toho mozem cakat.

mimuska77
10. mar 2010

Baby nechcem Vám vstupovat do Vašej siskusie ja nepochybujem že máte v tomto pravdu,ale moje cykly bývali 36- 42 dnové vtedy som ovulku mávala zhruba na 18-20 DC,a teraz z dufíkom viem to síce len podla hlienu,ale nemám pocit,že by mi dufík bránil ovulke teraz mám ovulku na 13 DC,no ale ako sa hovorí ozaj sme každá iná a možno,tým že ja som ovulku brávala vždy nemožem sa k tomu "korektne" vyjadrit,ale každej z nás o to silnejšie držím palce k otehu či už s dufíkom,alebo bez,krásny den 😵

shaarka
10. mar 2010

mimus,
mozno mas pravdu: ak si mala pravidelne ovulacne cykly, tak duphaston neposkodi, ovu neblokne.
ale ked raz neovulujes, resp. ovulujes mozno 60.DC, myslis, ze duphaston ti ovulaciu navodi skor? nie.
inak nie som zastancom babrat do cyklu, ak je taky ako si mala ty (36-42 dni) - to ti tak velmi vadilo, ze je dlhsi ako 28 dni??? pytam sa, lebo naozaj neviem, preco si si ho chcela skratit. myslim ze telo samo vie, co robi... 😒
a este jedna vec: verim ti, ak tvrdis, ze mas ovulaciu, ale bez jasneho dokazu (meranie BT) mam aj tak malilinku pochybnost... 😅 😉

duratlicka, ja som tiez takmer rok brala duphaston hore dole, ale potom som sa na to vykaslala a povedala si, ze menzes bez ovulky nema vyznam. riesila som aj milion inych veci, ale zaver je, ze som ovulovala na 38.DC (!!!) a uspesne... 😵

mimuska77
10. mar 2010

Shaarka 😉
No mna ani moc tie cykly netrápili aj ja si myslím že telo vie čo robit,je pravda že k babám ktoré mali cyklus az na 60 DC, som ja slabý odvar,ale začala som riešit otehu s mojou dokinou a aby sme sa dopátrali k niečomu tak sme začali so skracovaním cyklu,kedysi som ho mávala ozaj jak digitálky,ale to by bolo najmenej,len sme chceli s dokinou utrafit ovulku aj ked u mna meranie BT žial nie je možné,som smenárka a aj dokina povedala,že u mna je doležitejšie zamerat sa na hlien...tak tomu musím verit a čo sa hlienu týka mávam ho naozaj pravidelne každý mesiac,ešte tento mesic doberiem dufík a potom budem chodit na folikulometriu,aby sme si boli isté,ale dík za reakciu 😵 😵 😵

katkamarek
10. mar 2010

Baby uplne suhlasim so sharkou, mne tiez dr. hned nasadil duphaston od 16. DC, lebo z HP mi vyslo podozrenie na PCO, ktore sa v konecnom dosledku nepotvrdilo. Ale ja som nastastie este pred tym natrafila na tuto stranku a dozvedela som sa o duphastone dost nato, aby som dr. neposluchla 😀 Prvy cyklus po dobrati HAK som ho vynechala uplne, lebo som chcela vediet ako sa moje telo sprava bez liekov a ovu dosla na 20 DC, ale mala som LF iba 12 dni a dost maly rozdiel medzi teplotami pred a po ovu, tak som sa rozhodla, ze dalsi cyklus duphaston predsa len nasadim, ale az po ovu, ktora prisla 17 DC a od 19 DC som brala D a LF som uz mala 14 dni. Aj dr. mi nakoniec odobril moje davkovanie a nic proti tomu nema, u mna bude skor asi problem nedostatocne zlte teliesko ale verim, ze prave Duphaston mi pomoze. Keby som ho brala tak ako mi ho nasadil on, neviem co by sa stalo a ani to nechcem vediet, podla mna by to bol chaos v mojom tele.

ale co je dolezite, Duphaston v ziadnom pripade nie je na vyvolanie ovulacie, na to su ine lieky a ak mate problem s ovu a chcete otehotniet, tak duphaston vam nijako nepomoze.

shaarka
10. mar 2010

mimus,
doveruj, ale preveruj. ja som hlien pri mojich uzasnych anovulacnych cykloch mala stale... a celkom dost a aj celkom casto. hlien je sposobeny rastom folikulov, nie prasknutim dominantneho.

a este jedna vec, ktora je dosledkom skusenosti: folikulometria vykonavana Dr. vyrazne zaostava v stanoveni a potvrdeni ovulacie za metodou merania bazalnej teploty. ci sa to niekomu paci alebo nie.
chapem, ze pri praci na smeny je meranie obtiazne, ale nie je dolezite mat namerany kazdy den, ale odsledovat si priemerne predovulacne a poovulacne teploty a aspon priblizne stanovit den O a potom LF...

reisi
10. mar 2010

baby, tie co uzivate dufaston , nemavate spinenie? Ja uzivam dufaston , z dovodu ,ze som po ovulacii mala spinenie az krvacanie. Prvy cyklus mi dufaston nezabral a potom uz ano. Tento mesiac mam zas spinenie, uplne ine ako som zvykla mat bez dufastonu a da sa povedat, ze minimalne ale stve ma to. Mala som stresy, ktovie ci to moze byt z toho? Shaarka nevies poradit?
Neviem ci mam naklusat k Dr. ci cakat, ze buduci mesiac to uz nebude...no neviem a bude zas dalsi mesiac snazenia v tahu 😖 Chodim na folikulometriu, tam je vzdy vsetko ok 😖

shaarka
10. mar 2010

reisi,
kludne to moze byt aj spinenie kvoli implementacnemu polesu (ak sa vajicko uhniezduje), ale iste su aj ine priciny. ak je to vynimocne spinenie, nezaoberala by som sa nim.
mozes si dat este vziat krv na progesteron, ci ho mas aj s duphastonom dost (v den spinenia).

eninka27
10. mar 2010

Baby , neviem, či som dobre pochopila, ale lekárka mi kázala užívať Duphaston 2x1 tbl 10 dni a potom by malo prísť krvácanie? unguje to vlastne aj ako Agolutin? A od krvacania opat po 7 mich dnoch opäť?

eninka27
10. mar 2010

A ako tak čítam, takže s Duphastonom tie len tak neotehotniem jedniducho, och joj :(

katkamarek
10. mar 2010

eninka v prvom rade je dolezite preco ti ho predpisala, a od ktoreho dna cyklu. Nemas menzes, tak ti to dala namiesto agolutinu? Ak ano, tak to tak funguje. No a ked ti ho nasadila po menzese znova, tak to s tym urcite neotehotnies. Iba budes mat pravidelne menzes, ale to je vsetko. Mas problem s cyklom?

eninka27
10. mar 2010

katkamarek, menzes som nemala od novembra , a samozrejme, ze som tam teraz nebola prvykrat, ale od decembra mozno 5 X 😒 😠 a dnes mi urobila sono a predpisala , takze od zajtra rana zacnem. Ano, problemy s cyklom, absolutne amenorea, anovulacne cykly, ale nezufam, hadam ma daju doporiadku 😉

katkamarek
10. mar 2010

eninka, a uz sa snazite o babo? Lebo duphastonom ti ovu nenavodi, to ti iba spravidelni cyklus, budes mat menzes, ale bez ovu.

eninka27
10. mar 2010

katkamarek, babo by sme chceli niekedy na rok, zatial sa len potrebujem dat doporiadku. Takze ked sa mi spravidelni cyklus a snad aj ovulka sa umudri, tak budeme silno silno na tom pracovat

katkamarek
10. mar 2010

tak drzim palce, aby to vyslo, ale duphaston k ovu fakt nepomaha, to je len progesteron, ktory sa tvori prirodzene po ovu 😖
A vies co je pricinou toho, ze nemas menzes?

katkamarek
10. mar 2010

eninka napisala som ti IP

eninka27
10. mar 2010

🙂 dakujem katkamarek 😉 pricinou toho je syndrom PCO, uz som bola na vysetreniach aj v Lubochni a po 4 tej navsteve mi povedali, ze tam uz chodit nemusim, staci yt v starostlivosti obvodneho gynekologa.

katkamarek
10. mar 2010

Eninka, no tak to je potom vsetko jasne, tak pri tom ti duphaston urcite nepomoze ☹