Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

mon777
21. apr 2011

@katarina104 a nie, test som si nerobila. Neviem, či by som mohla byť tehu. Nejako sa na to necítim, že je vo mne nejaká zmena alebo čo.

katarina104
22. apr 2011

@mon777 no do teraz si vôbec nemusela mať ovulky, mršky si mohla mať len mala z vysadenia dufíka a poklesu progesterónu,,a vôbec si nemusela mať ovulku 😉 ale tu bola ovu na 90%, toto je marcový graf, novší nemaš? tu si ovu mala, no máš tu málo teplôt ale hádam bola ten 14DC čiže 29.3. ale ani graf to nepotvrdil, no málo teplôt,,takže ak bola 29.3. tak m.s. mala prísť cca 12.4. čo aj prišla,,áno tu ovulka bola, ale ten deň toho 6. to vyzerá, že by tam mohlo byť zahniezďovanie,, lebo teplota klesla,,tak si mohla byť tehu,,bol tam niekde styk okolo 11-17.3?,, no z toho všetkého my vyplýva, že asi si bola tehu, mohla si potratiť,,a teraz sa čistíš,,,alebo si ešte tehu, nemáš citlivé prsia? plné bruško? nenapína ťa? urob si test,,ak bude negat, tak sa len čistíš,, a teplota pôjde dole 😉 deň pred mrškou ti teplota neklesla?

mon777
22. apr 2011

@katarina104 v marci sme spolu vôbec neboli ☹ až 10.4. prsia citlivé nemám, brucho mám nafúknuté už pár dní a furt behám kakať 😅 😀 😀 A či mi pred MS klesla, to neviem, lebo potom, ako ten graf ďalej nepokračuje, tak to za to, že potom som furt zaspala, čo som bola hrozne unavená zo školy, takže to ti neviem povedať, či klesla. Už som zažila raz, že mimi mohlo byť, len sa zle uhniezdilo, alebo čo a potom mi došla taká MS, že ma išlo poraziť. Kŕče každých 20 minút ... hrôza!

mon777
22. apr 2011

@katarina104 a nie, iné grafy nemám. len teraz asi tri dni čo mám zaznačené po poslednej MS...ak chceš, dám sem. Lebo mi je divné, že je to tak vysoko dva dni a potom dneska 36,6 😒

mon777
22. apr 2011

Ale aj tak...hneď po MS mať 36,9 dva dni po sebe a potom len 36,6.. no neviem. Ale aj to 36,6 sa mi zdá veľa. Mávala som okolo 36,2 ... a chorá nie som, takže horúčku, ktorá by to mohla ovplyvniť môžem na 100% vylúčiť. Veď uvidíme, ako to pôjde ďalej s tými teplotami 🙂 Ale ani len dúfať nechcem, lebo sa potom znova sklamem 😠 😠

zuzmor002
22. apr 2011

Ahojte baby, potrebovala by som poradiť. Kvôli krátkej luteálnej fáze ( nedostatočná činnosť žltého telieska) mi môj gynekológ predpísal Duphaston 16-25. DC. Doužívala som, mrška neprišla, test som mala dnes ráno pozitívny! 🙂 A teraz neviem, či mám začať užívať Duphaston, keďže na príbalovom letáku je uvedené, že sa odporúča pokračovať s liečbou v prípade otehotnenia - práve kvôli nedostatočnej činnosti žltého telieska. Tak neviem, či mám počkať do utorka, čo mi povie môj gynekológ, alebo pre istotu si ho nasadiť už teraz, aby náhodou nebolo neskoro. Práve teraz sú sviatky a tie 4 dni sa mi zdajú ako večnosť!

mon777
22. apr 2011

@zuzmor002 no ja v tomto nie som nejaká odborníčka, keďže ho beriem tak krátko (od začiatku tohto roka), no aj ja som si čítala ten príbalový letáčik a myslím, že by si ho kludne mohla ďalej brať...teda aspoň do času, kým nepôjdeš ku gyn. Alebo tam skús zavolať....aj keď...dneska sa asi nedovoláš, takže asi nič. No ja by som ho brala ďalej aspoň tie 4 dni.

gretkab
22. apr 2011

@zuzmor002 Ja som ho pri prvom dostala od gyndosa, pri druhom som si rovno nasadila hned ako som zistila, ze som tehu.

zuzmor002
22. apr 2011

@gretkab A brala si ho 2x1 tabletku? A čo Ti na to povedal tvoj lekár, keď si mu spomenula, že si ho začala užívať sama?

gretkab
22. apr 2011

@zuzmor002 Uz to bolo strasne davno, nepamatam si to presne, ale podla mna som brala viac ako 2 tablety denne (tipujem 3-4, ale fakt je to len silny tip). Doktor bol zlaty, zhodnotil, ze ked som si to uz nasadila, tak budeme pokracovat 😉. Ale mne sa hodne skomplikovalo prve tehu, takze pri druhom bol pri mne doktor velmi opatrny so vsetkym. Drzim palce, nech je vsetko ok.

zuzmor002
23. apr 2011

@gretkab No ja som pri prvom mala iného gynekológa, ale v 6. týždni som špinila, tak som dostala Utrogestan - to je myslím niečo podobné. Teraz som si dala ten Duphaston, zatiaľ budem 2x1 a v utorok mu zavolám a opýtam sa. A ďakujem za radu, už len nech všetko dobre dopadne, strašne sa teším, ale aj trochu bojím, lebo ešte zďaleka nemáme vyhraté! 🙂

katarina104
23. apr 2011

@mon777 tak tehu nie si ak si klesla, nie je to až tak veľ tých 36,6 🙂 , no rozmýšľala som prečo taká silná a dlho,.... tie predtým si mala z vysadenia, sliznica nebola až taká kyprá,,a veľká,,zdá sa, že si nemala ovulku,,preto tie mršky trvali krátko,,teraz si mala ovu na 14 DC a tvoj progesterón + dufík, ti riadne skyprili sliznicu, tak preto silná mrška a bolesti 😒

mon777
23. apr 2011

@katarina104 júúúj...veď uvidíme. Lebo fakt nie vždy meriam tak, ako by sa malo 😅 Akože ja som vedela, že nemám byť z čoho tehu, len mi bolo raz divné, že hneď tak hore vyšla 😀

zuva
26. apr 2011

Ahojte kočky! Snažíme sa s manželom o babo a od leta nič, dokonca som posledne 2 mesiace dostala MS len po injekcii. Mne gyn. nasadil Duphaston pred mesiacom 11-25 a konečne mi aspoň sama prišla MS aj ked až na 35 den.Teraz po kontrole mi nasadil ešte aj Clostilbegyt 5-10 (dnes 1den) spolu s tím Duphastonom myslíte že to pomože ??

oknosmas
26. apr 2011

@zuva ja myslim, ze by mohlo, mala by si mat ovu a duphaston potom pre pripadne tehotenstvo... mnohe dievcata po mesiaci dvoch otehotneli, tak ti budem drzat palec... no este by ti mali urobit riadny hormonalny profil. ci je vsetko ok. ci nie su problemy aj dakde inde. drzim palce 😉

mathyasko
26. apr 2011

@zuva Ahoj, takuto liecbu som mala nasadenu aj ja. Fungovala som na nej dva roky. Mne osobne pomohlo az IVF, ale mam kamaratky, ktorym toi pomohlo. A naozaj z ich skusenosti viem, ze to pomaha. Len treba pozitivne mysliet. Viem, ze je to strasne tazke stale cakat, ale pokial je manzel pri tebe, tak to pride. Len treba vydrzat. A ak aj nie hned, stale existuju ine riesenia, ktore sa daju vyskusat. Ja som to tiez nevzdala a teraz mam prekrasneho malinkeho skoro rocneho chlapceka🙂

zuva
26. apr 2011

Kočky ja mám volat zajtra za výsledky krvi na hormony a co je IVF??

mathyasko
26. apr 2011

@zuva IVF je umele oplodnenie. Vela stastia na zajtra🙂

zuva
26. apr 2011

Ďakujem pa.

33jaja
1. máj 2011

Ahojte, som tu po prvý krát a chcela by som sa opýtať ako je to s tým liekom DUPHASTON? Ja ho užívam od januára a posledný som užila 2.-12. apríla. Minulý týždeň mi lekár oznámil, že som tehotná a teraz mám v užívaní pokračovať len neviem od ktorého dňa. Pred tým som si vedela vypočítať , ale teraz neviem či mám odpočítať tých 21 dní alebo ako? Vychádzalo by to na 2. mája? Prosím poradte mi, ďakujem.

duracelka
1. máj 2011

Ahoj jaja, v prvom rade blahozelam k tehu.. 😉
Myslim, ze pocas tehu sa berie nepretrzite pocas 12 tyzdnov, takze zacni hned. Ale pre istotu si zajtra cinkni k lekarovi, aby si mala istotu.
Dievcata, aj ja by som chcela vediet vas nazor...Popisem svoju situaciu - sest mesiacov beriem Duphaston na upravu cyklu. Prvy mesiac este mrcha meskala nejaky tyzden, ale odvtedy som mala takmer presne na den 29 - 30 dnovy cyklus, 2 - 3 dni po poslednej tabletke. Teraz som ale minuly tyzden v utorok zobrala poslednu tabletku a odvtedy nic. Dnes je to uz 12 dni. BT sa drzi vysoko, v rozmedzi 36,9 - 37,1. Bohuzial, nie je to pre mna velmi vypovedne, pretoze som nemerala cely cyklus, takze ani neviem, kedy prebehla ovu. Ale predpokladam, ze niekedy cez vikend pred dvoma tyzdnami. Fakt som z toho vedla. Myslite, ze tu je sanca, ze som tehulka? Este som zabudla, takmer dva tyzdne mam velmi bolestive prsia a tehu testy zatial negativne ( aj ked je pravda, ze su po zarucnej dobe 😅 ). Budem vam vdacna za akykolvek nazor ci radu.
Krasnu nedelu.. 😀

duracelka
1. máj 2011

jaja, este by ma zaujimalo, ako dlho ti meskala menstruacia a po kolkych dnoch od poslednej tabletky si mavala menstr. popri uzivani duphastonu? Vdaka.. 😎

katarina104
2. máj 2011

@duracelka ahoj, mohla si mať ovulku neskôr, tak si tie testy opakuj každé 3 dni, podľa príznakov a teploty si po ovulke 😉 myslím, že to nebude dlho trvať a príde mrška alebo si tehu 🙂 držím palce, po vysadení by ti mala prísť do 7 dní,,ak neprišla môžeš byť tehu,,alebo sa hcg nevylučuje a s bábom čosi nie je okej,, 😒

katarina104
2. máj 2011

@33jaja čím skôr si daj tabletku cca do 16 týždňa by sa mali brať, môžeš aj jednu denne 😉

katarina104
2. máj 2011

@zuva môže ti t pomôcť ale nemusí, ten dufík by som dala až po potvrdenej ovulke, skôr nie, iba ak by si mala veľa estrogénu alebo prolaktínu 😉

duracelka
2. máj 2011

katarina104, dakujem pekne...podavam nove spravy - BT stale okolo 37, menzes nikde. Tak pockam este nejake 3 ci 4 dni a otestujem az potom. Nech uz mam vacsiu istotu. 😉 🙂

katarina104
2. máj 2011

@duracelka ak to vydržíš, no a kúp si mama10 test, nech to tam je,,, 🙂 🙂 🙂

oknosmas
3. máj 2011

dievcata, aku mate skusenost s duphastonom? mavala som bolestivu mrchu, pomerne pravidelnu. teraz som brala duphaston kvoli planovanemu tehotenstvu. zatial sa sice nedari. ale duphik som mala uz druhy mesiac. prvy mesiac len 10 dni, teraz som ho uzivala 14 dni po ovu. mrcha hned nastupila, vlastne sa tlacila uz 14 den uzivania. avsak je slabucka. prvy den ma ani brucho nebolelo, co zvyklo. preto som mala pocit, ze sa len rozbieha a asi len budem spinit. no na spinenie je to pomerne jasna krv. i ked naozaj len malicko. asi tak, ako ked mate posledne dni kramy. a dnes uz sa pridalo aj brucho...cakala som, ze to bude riadny zaciatok...a sa potrapim chvilku, ale v podstate po tabletke (zvacsa mi ziadna nezaberie), ma prestalo brucho boliet a mrcha....no, velmi slaba... mate podobnu skusenost? ved mavam silne kramy...ach jaj...a to sa chystame na iui..tak neviem, ako dlho bude trvat tato radost 😒

duracelka
3. máj 2011

Ahojte koceny, tak mna dnes mrcha dobehla rano o siestej s obrovskymi bolestami, ktore trvali uz od vcera. Predpokladam, ze som tehu bola, ale mimi sa neudrzalo. ☹ Nemienim to ale analyzovat...stalo sa, co sa stat malo..Snad aj nam Boh dopraje druhe babatko.. 🙂

oknosmas - ja mam s duphastonom dobre skusenosti. Beriem ho pol roka, cyklus mi nadherne upravil na stalych 29 - 30 dni..ale mas pravdu v tom, ze odkedy ho beriem, mrcha je "jemnejsia", bez velkych bolesti..az na tento posledny cyklus... 😔 a ako vidis, ani po pol roku nie som tehulka....tak potom si vyber.... 😠
Kazdopadne prajem vela stastia... 😀

33jaja
4. máj 2011

Ahoj ,,duracelka,, tak som začala užívat ten duphaston a volala som aj sestričke, tak mi povedala aby som ho užívala ako si povedala, každý deň až do 20- teho týždňa / že sú to dobré tabl. a chránia aj maternicu/ . A ešte k užívaniu duphastonu, užívam ho len od januára 2x1. V decembri som bola tehulka, ale nepodarilo sa, na Silvestra som potratila tak som musela íst na prečistenie a od vtedy beriem tieto lieky. Mrchu som dostávala tri dni po tabletkách, január, február a v marci som ju už nedostala. Teraz som v 4- tom týždni a som zvedavá a trošku sa aj bojím, aby sa to nezopakovalo, ale zatiaľ si klepem na čelo, dobre sa cítim a nemám ani bolesti. Tak zatiaľ pááá