Duphaston- máte skúsenosti?

albertova
8. máj 2007

Ahojky, viem, že tu už podobná tema je, ale v kombinácii z nejakým iným liekom... ja beriem len Duphaston. Ja neviem, či mi to zaberá na úpravu ms, lebo si moje teľo robí čo chce.

pridajte sa 😀

shaarka
19. feb 2010

kopa, gratulujem a nech to vsetko dobre dopadne! 😵

makovicka53
20. feb 2010

kopa gratulujeeem...a mooc zo srdiecka prajem aby bolo vsetko v poriadku 😵 ...ja tiez beriem duphik...mala som ho prvy cyklus meskali mi 4 dni ale zial dostala som ...MS som mala 2 dni slabota...no a teraz som 11deen cyklu...chystam sa na druhy odber hormon. profil...uvidim ake prisli vysledky z prveho odberu...v pondelok budem vediet viac

mimuska77
23. feb 2010

mne po duphastone prišla ms na siedmy deň 😉 ,ale aspoň sa nám hned na prvý krát podarilo cyklus skrátiť z 36-42DC na 31 DC takže úspeeeeech 😵

Kopa pridávam sa aj ja srdečne gratulujem a verím že čoskoro nás bude viac 😵

knedluska
23. feb 2010

Ahoj holky 🙂
Tak já si v sobotu vzala poslední prášek Duphastonu a od neděle jsem začala trošku špinit. Dneska už to vypadá na ms. Ale fakt nevím, Duphaston jsem brala poprvé a jestli už je to ms, tak je nějaká slaboučká a hlavně mi vůbec nebolí břicho 😀 Takže mimís nevyšel, ale, že mi nebolí břicho, tak to mám fakt velkou radost 🙂

Holky, jakou máte ms po Duphastonu? Taky slabší ?

marrad
23. feb 2010

ja mam po duphastonu extremne silnu menstruaciu, uplne otrasne bolesti a hrozne silnekrvacanie /take ze pouzivam vlozky urcene pre stare zeny, ktore nevedia udryat moc/ a mimco sa na tiez nikdy nepodarilo....

knedluska
23. feb 2010

marrad - ty jo, tak doufám, že to není jenom začátek a nerozjede se mi to 😒

marrad
23. feb 2010

myslim ze nie..... vacsina ma takz priebeh ako Ty.
ja som vynimka.....
Inak ale cyklus mi duphaston upravil....

knedluska
23. feb 2010

Tak snad to bude dobrý. A všem se nám tu to mimi někdy povede 🙂

hadassah
23. feb 2010

Ahojte baby, ja užívam duphaston len druhý mesiac a jediné čo pozorujem je zhoršená pleť (nikdy v živote som nemala na ksichte ani vyrážku,lebo mám extrémne suchú pokožku), ale iné sprievodné javy nebadám. Začala som brať preto, lebo LF bola stále so špinením, tak bolo treba podporiť progesteronom, minulý mesiac som ešte trošku špinila, no nie až tak veľmi a tento mesiac zatiaľ nič. Tak uvidíme.

makovicka53
23. feb 2010

knedluska ja mam tiez hrozne slabu MS...ale ja som mavala aj predtym...len spinenie ani neviem ze ci taka menstruacia je v norme...doki mi povedal ze ano...no mne sa o nevidi...ale bolesti mavam statocne

estrozinka
23. feb 2010

ahoj Knedluska, mě dnes ráno dorazila mrcha.. takže mimi se taky nekoná, vypadá to že bude docela dost silná a hoodně mě bolí břicho ☹

makovicka53
23. feb 2010

estrozinka mrz ma to...ale neboj na buduce vyjde 😉 ....ja tiez na tom pracujem dnes som 14DC a ma pobolieva podbrusko tak snad bude ovulka...inac to nesledujem, ale asi si zacnem kupovat ovulacne testy

knedluska
23. feb 2010

estrozinka - to je škoda. Ach jo ☹

Já uvidím, jestli se rozjede, nebo co to je, protože tohle mi jako moje stará ms opravdu nepřipadá.

chersi
23. feb 2010

Ahojky holky, tak yjsem tu psala ohledně duphastonu. Dostala jsem ho na srovnání MS, protože po7 (pravidelných 28 dnech)měsicích začlo tělo stávkovat a MS se projevila týdenním špiněním, a ještě o týden dříve. Brala jsem ho 10 dní 2 x denně a po dobránímí po 4 dnech dorazila MS - bez předchozího špinění.

Jediné co jem u něj pozorovala je zhoršená pleť (mám všude be´dary) a taky mi přijde že jsem byla víc unavená, protože jsem byla schopna v 8 vecer usnout .

estrozinka
23. feb 2010

Knedluksa, tak třeba ještě u Tebe ted ten mimísek výjde co ty víš 🙂 zkus testík 🙂 držím palečky!!

mě teda celý den pěkně bolí břicho, MS zatím ani silná ani slabá, tak akorát, až na to břicho.. 😒 No, furt přemýšlím jestli teda byla u mě ta ovulace, jestli ta čárečka na tom testu neměla být silnější, ten testík mám schovaný a když se na něj podívám ted, tak obě // jsou stejný krásně vidět, tak nevim... Každopádně ted další cyklus jsem bez duphastonu, tak uvidím jesti se ted po něm MS nenastartuje sama, budu si dělat zase ovu testíky, ale nevim vubec od jakýho dne mam začít, ale asi to vidím od toho 14 dne... No a bud bude ovu nebo nebude, a bud bude MS nebo nebude, a když nebude MS -bude opět návštěva doktora, nejlépe by bylo kdyby byla krásně ovu ale MS už nebyla 🙂

estrozinka
23. feb 2010

Jinak Chersi a Hadassah já musím říct že pleť je zatím ok, ale je fakt že ze začátku 2-5 den braní sem se zlehka osypala na čele ale už je to v pohodě, tak snad vám to holky taky brzy zmizí!!

hanka99
23. feb 2010

Ahoj
omlouvám se,že vám sem tak vpadám,ale děvčata z diskuse kam chodím duphaston neužívají.
Stalo se vám některé,jako mě,že po dobrání Duphastonu MS nepřišla ?? beru ho první měsíc 20až25DC.
Doktorka mi jen řekla to nic a píchla vyvolávačku.

katkamarek
23. feb 2010

hanka, no ja beriem duphik teraz prvy cyklus po ovu, ale take davkovanie na 6 dni som este nepocula, nemoze mat i toto vplyv?

chersi
23. feb 2010

hanka - to netuším, brala jsem ho prvně, ale koukam ze mas podobnou doktorku u te moji je tak yvsechno normalni a v poradku 😖

hanka99
23. feb 2010

S dávkováním vůbec nevím věřím doktorce snad to nepředepisuje poprvé 🙂 jsem u ní už 16let. já jsem s SM měla vždy problém pak je mi to HA srovnalo ale co jí rok neberu tak se to vrátilo na dloouhé cykly. ta moje je většinou celkem akční a vše vysvětluje tak mě tím celkem překvapila.
No uvidíme jak to bude ten další měsíc.
držím vám palečky

hexe3
23. feb 2010

ahojte všetky snažilky, Ja som duphaston brala 4 roky, nič iné so mnou lekár nerobil, loen do mna ládoval duphaston, ked som sa domáhala krvných testou a iních vyšetrení, vždy ma arogantne zrovnal, poznámkou, že kto je tu lekár či Ja, alebo on, tento rok sa my asi rozjasnilo, alebo som snád spadla na náledí a vybrala som sa za tažké prachy skúsit štastie do reprodukčného centra, a zrejme sa aj vyplatilo, zrazu šlo všetko, aj testy aj iné vyšetrenia, duphaston my hned vysadili, a neviem či je to dobré, alebo zlé, zistili my, že som za tie 4 roky absolutne neovulovala, takže všetko snaženie bolo nazmar, nebudem tu rozpisovat, že sa aj v cente divili, čo je to za človeka, bo po tomto zážitku, nazvat ho lekárom, vážne nemienim , že ma 4 roky prekrmoval hormonmy, bez toho aby spravil čokolvek iné..... no ale je to snád za mnou a bude už len lepšie, som po stimulácii clostilbegydom,vytvorili sa mi 2 ovária na lavom vaječníku, a to si myslím že je úspech, ked som 4 roky neovulovala :0)))

mimuska77
23. feb 2010

hanka99 ja som ho teraz brala tiež prvý mesiac a tiež ako ty od 20 do 25 DC len jednu tabletku ,u mňa dokina "sťahuje" cyklus z 36-42 DC na cca 28- 30 DC,16. 2. som dobrala poslednú a včera som si bola pre výsledky a tak som sa opýtala doktorky,že po vysadení tabletiek mi má prísť kedy ms a ona na to že do 48 hod. a ja na to ved ja som ms ešte nedostala,tak mi povedala,že ak do konca týždňa ms nepríde v pondelok o týždeň mám prísť na utz.,no ale dnes v noci som ju dostala takže na utz. nemusím ísť,a len toľko Ti chcem povedať ak nedostaneš ms môžeš byť tehuľka 😉

knedluska
24. feb 2010

estrozinka - tak včera odpoledne se mi ms rozjela pořádně 😠 A břicho mi taky bolí 😠

hanka99
24. feb 2010

ahojky
po té vyvolávačce MS přišla do týdne,tak uvidím příští měsíc jak to bude protože duphaston a vyvolávačka je vražedná kombinace málem jsem usnula ve stoje 🙂

estrozinka
24. feb 2010

Ahoj knedluska, vcera vecer jsem myslela že bolestí nevydržím 😠 říkám si, vyspim se, ráno to bude lepší, bohužel nebylo, svíjím se bolestí jak blázen, bez ibalginu bych ted asi nebyla ☹ MS je silná a mam neskutečný bolesti v podbřišku, tak doufam, že to aspon k něčemu dobrému bude!

knedluska
24. feb 2010

estrozinka - no, já bych bez algifenu taky asi nemohla existovat 😒

katkamarek
24. feb 2010

Hexe, obdivujem, ze si tak dlho vydrzala cakat, neviem ake davkovanie duphastonu si mala, ale dlhodobe branie a hlavne pred ovu asi naozaj sposobuje zastavenie ovulacie 😒
No a na tvojom mieste by som tomu dr. isla povedat, ze mozno ty nie si dr. ale ze podla vsetkeho ani on! To je strasne

makovicka53
24. feb 2010

Hexe pridavam sa ku Katke...naozaj klobuk dole ze 4 roky si musela byt ako poksny kralik...ale vidis vzdy a najde niekto kto ti naozaj chce pomoct a aj pomoze 😉 ...drzim palceky aby sa to zadarilo 🙂 ...ja som tiez v ocakavani co mi zistia z horm. profilu a co bude dalej nasledovat....tiez berem duphaston i ked MC mavam v celku pravideln ale velmi slabu...doktor mi dal tento lek na podporu tehu...no co ja viem...dnes som 15 DC a od vcera ma poboleva brucho snad bude ovu...alebo ze by je?sama neviem...BT sa m merat nechce takze zvolim asi tie ovu testy...treba mi zajst do obchodu 😀 ...

katkamarek
24. feb 2010

makovicka, ale ani ovu testy nie su 100%ne, ovu test ti len napovie, ze teraz moze byt ovu, ale iba teplota to potvrdi, takze by som ti odporucila aj merat, aspon tak 5 dni pred tym kedy predpokladas ovu a az dovtedy kym sa ti ovu nepotvrdi, nemusis merat cely cyklus, staci takych 10 dni 😉

makovicka53
24. feb 2010

kati..tak zajtra ranko skusim...a ta teplota pri ovulacii sa ma zvýsiť alebo zniziť...ty nepouzivas ovu testy?len merias BT?